Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

100 cc 5 İstanbul - Gerede - İstanbul

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100

1 - Karadenize doğru 24 saatlik bir sürüş yapıp bir günde kaç kilometre yol yapabiliyorum onu görmek istedim. Niyetim ardından sürüşümü kamp yaparak karadeniz turu şeklinde tamamlamak dı.
    Kamp malzemelerimi mat, çadır, mutfak gereçleri, yedek kıyafet, tamir için gerekli bir kaç alet edavat ve yiyecek iceçeklerimi motosikletime yükleyerek yola çıktım.

2 - Kazasız belasız İzmite ulaştım. Gece olduğu içi yollarda pek fotoğraf çekemedim.

3 - Sabaha karşı Düzce ye vardım.

4 - İsmini ilk defa duyduğum benzin istasyonları gördüm. Kimdir nedir?

5 - Rahat bir yolculuktan sonra bolu dağına tırmandım. Motosikletim de dağa tırmanırken hiç bir zorlanma göstermedi.

6 - Sabahın mahmurluğunda Boluya ulaştım.

7 - Bolu da bir benzin istasyonunda sabah kahvaltısı için mola verdim. Yolda vakit kaybetmemek için hanım yolluk hazırlamıştı onu yedim. Kahvaltı malzemelerim kasada hazırdı. Yolda olduğum için vakit kaybetmek istemedim.

8 - Kaderde yeniçağa yı görmekte varmış. Hava kapalıydı.

9 - Gerdeye ulaştım hava hala kapalıydı. İçimde termal içlik olduğu halde çok üşüdüm. Bir karar vermem gerektiğini düşündüm. Havanın karadeniz turu için serin olduğunu düşündüm sonuçta niyetim kamp yaparak sarp sınır kapısına kadar gitmekti. Sarptan sonra 17 kilometre ileride Batum vardı yüksek bir ihtimal oraya kadar gelmişken onuda görecektim.

Fakat bu zamanda bu gezi benim için tam bir eğlence olmayacaktı. Eziyeti daha çok olacağını tahmin ettim ve gezimi ileri bir tarihe erteledim. kısmetse artık başka zaman. Çektiğim videoyu da ekliyorum.

Bir günde toplam 620 kilometre yol yapmış oldum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    güzel yolculuk olmuş abi eline sağlık

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nicki değiştir artık müdür, acemilik mi kaldı sende be ya?
    Bence isabetli bir karar vermişsin, tamam o motorla da gidilir oralara, ama geze geze, yata kalka, daha uzun bir zamanda.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Keşke devam etseydin. O kadar yolu gidip aynı mesafede geri döneceğine devam etseydin baya bir yol alirdin

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yolculuk olmuş abi eline sağlık
    Teşekkür ederim. Beğendiğinize memnun oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nicki değiştir artık müdür, acemilik mi kaldı sende be ya?
    Bence isabetli bir karar vermişsin, tamam o motorla da gidilir oralara, ama geze geze, yata kalka, daha uzun bir zamanda.
    Biraz daha zaman geçsin yanmadan pişersem bir şeyler bulup değiştiririm her hal.
    Daha ilerisi için zorlamamam iyi olmuş daha güneşli bir zamanda deniz, orman, yayla şeklinde yapmak gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke devam etseydin. O kadar yolu gidip aynı mesafede geri döneceğine devam etseydin baya bir yol alirdin
    İlk gün niyetim kendi kapasitemi görmekti Samsuna rahat ulaşabileceğimi gördüm. Samsundan sonra deniz kenarı olduğu için kamp yapıp denize girmek Rize dede yaylalara çıkmak, cay bahçelerini görmek istiyordum. Havanın serin olduğunu görünce denize giremeyeceğimi ve gece çadır da üşüyeceğimi görünce zamanın bu tur için erken olduğunu karar verdim. O yüzden geri döndüm. Kısmetse başka zaman.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İsmet dolu dolu tebrikler. 100 cc ile 24 saat = 620 km . Valla da bila da kıskandım. Şaka şaka gerçekten (( nev i şahsına münhasır )) bir zatı
    muhteremsin. Yalanım yok , benim gözüm kesmiyor. Hani en azından şöyle 200 cc gibi bir şey olsa , tamam deyecem olur bu iş . İsmetim , Rabbim
    yolunu açık , tekerini patlamaz eylesin. Sevgilerle.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    topcase e bakarmısın, imreniyorum böyle mütevazı adamlara. gezilerinin sıkı takipçisiyim. allah kaza bela vermesin. sevgiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    100 cc.de olsa, sabırla her türlü yol yapılabilir.
    Ellerinize sağlık İsmet Bey.

Keyifli bir gezi olmuş.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Havanın soğuk olması bahanesi olmamış bence. Mevsimin en sıcak donemindeyiz. 40+45 derece arasında sıcaklıklar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet dolu dolu tebrikler. 100 cc ile 24 saat = 620 km . Valla da bila da kıskandım. Şaka şaka gerçekten (( nev i şahsına münhasır )) bir zatı
    muhteremsin. Yalanım yok , benim gözüm kesmiyor. Hani en azından şöyle 200 cc gibi bir şey olsa , tamam deyecem olur bu iş . İsmetim , Rabbim
    yolunu açık , tekerini patlamaz eylesin. Sevgilerle.
    Ali abi güzel temmennilerin için çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase e bakarmısın, imreniyorum böyle mütevazı adamlara. gezilerinin sıkı takipçisiyim. allah kaza bela vermesin. sevgiler.
    Saog olun zamanlamanın erken olması geziden beklentimi gerçekleştirememe sebep oldu. En azından kendimi görmüş oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 cc.de olsa, sabırla her türlü yol yapılabilir.
    Ellerinize sağlık İsmet Bey.

Keyifli bir gezi olmuş.
    Teşekkür ederim. Yolda şuraya yetişeceğim diye bir beklenti olmayınca rahat oluyor. Bakına bakına gidiyorum hız artınca daha çok asfalt seyrediliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havanın soğuk olması bahanesi olmamış bence. Mevsimin en sıcak donemindeyiz. 40+45 derece arasında sıcaklıklar.

Rize için hava durumu tahmini
    Ben yol ve konaklama planı yaparken bakmak aklıma gelmedi
    kaynak: www.AccuWeather.com

İlerde tekrar denemek kısmet olursa hava durumuna bakıp öyle çıkacağım ona göre çadır veya öğretmen evi tarzı bir şey düşünüyorum.
    Not: Öğretmen evleri temiz, ucuz, mütevazi ve çalışanları ( bütün konaklama tesislerinde olduğu gibi ) daha candan oluyor
    bursalıali bunu beğendi.

Abi otoban katılımları ve ayrımlar da nasıl yapıyorsun? Bende ufak cc kullanıyorum ama en azından 90-100 km/h hızı görüyor. Siz maksimum 65 km/h hız ile nasıl yapıyorsunuz merak ettim. Tecrübeli araç şoförü olduğunuzu biliyorum. Bu konuda bi kaç tecrübe dinlemek isterim.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Abi , bir büyük icesim geldi. Oy

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bu gezi kısa olmuş. Bol fotoğraf beklentisi ile gelmiştim. Her zamanki gibi güzel tabi ki.

Kaç km oldu motor ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi otoban katılımları ve ayrımlar da nasıl yapıyorsun? Bende ufak cc kullanıyorum ama en azından 90-100 km/h hızı görüyor. Siz maksimum 65 km/h hız ile nasıl yapıyorsunuz merak ettim. Tecrübeli araç şoförü olduğunuzu biliyorum. Bu konuda bi kaç tecrübe dinlemek isterim.
    Benden daha tecrübeli ve bilinçli arkadaşlar vardır. Yanlışım veya eksiğim varsa onlar düzeltsin. Yüksek süratli yollarda mümkün olduğunca emniyet şeridinden gidiyorum. Emniyet şeridi olmayan yerlerde sağ şeridi ortalıyorum. Şeridi ortalamaz isem sağ kenardan gidersem kendi şeridimdeki araçlar aynı şeritten bana yakın geçerek sollamaya çalışıyorlar sol kenardan gidersem sol şeritteki araçlar çok yakınımdan geçiyor daha süratli olduğu için daha tehlikeli oluyor.

Otoban katılımlarında mümkün olan en uzak mesafeden sağdan otobana giren araçlara bakıyorum aralarında en açık olan kısma denk gelmeye çalışıyorum ona göre hızımı var ise limitim artırıyorum veya azaltıyorum.

Otoban ayrımlarında genellikle emniyet şeridinde olduğum için soldan üzerime doğru geliyorlar. Yol ayrımına geldiğimde bir nevi karşıdan karşıya geçiyormuş gibi oluyor çünkü ayrılan yolu kesiyorum. Bunun içinde sağa doğru yol ayrıldığını gördüğüm mesafeden itibaren solumdaki yolu kolluyorum boşluk oluştuğunda şeride giriyorum arkamdaki araçlar önlerinde beni tın tın giderken görünce ya yavaşlıyorlar veya solumdaki şeride geçip solluyorlar. Yol ayrımını geçince tekrar emniyet şeridine çıkıyorum.

Her zaman aynadan solumu kolluyorum. Kavşaklarda veya başka yerde yol benim demiyorum yol vermelerini beklemiyorum mümkün olduğunca karşı tarafa yol veriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi , bir büyük icesim geldi. Oy
    Oooo bu devirde bir büyük?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gezi kısa olmuş. Bol fotoğraf beklentisi ile gelmiştim. Her zamanki gibi güzel tabi ki.

Kaç km oldu motor ?
    Zamanlama ve planlama hatası oldu. Samsuna kadar molasız bir yolculuk ondan sonra uygun yerlerde kamp yapmak istiyordum. özellikle Rize de İyidere civarlarını kamp yapmak için düşünüyordum. Gerede civarına gelince havanın serin olacağını görünce dedim bundan sonrası havadan dolayı istediğim gibi olmayacak başka zamana erteleyeyim. Çoğunlukla gece seyahat ettiğim için fotoğraf çekme şansım olmadı. Kısmetse başka zaman artık.
    Motosikletimin kilometresi toplamda 6500 oldu.
    bursalıali bunu beğendi.

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Yine efsane bir gezi olmuş videoda çalan şarkı seçimi için ayrıca tebrik ederim üstad

Hocam daha önce de görmüştüm gezi yazılarınızı ve fotolarınızı keyifle takip ediyoruz. Benim sorum eşinizi nasıl ikna ediyorsunuz? Ben kocaeli'den günü birlik 4-5 saat dışarıda motorla olunca bile trip yeme ihtimalim hayli yüksek oluyor cidden merak ettim

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fedora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine efsane bir gezi olmuş videoda çalan şarkı seçimi için ayrıca tebrik ederim üstad
    Nazik yorumunuz için teşekkür ederim. Biraz zamanlama hatası oldu. İstediğim performansı gösteremedim. Müzik konusunda hiç bir iddaam yok tamamen tesadüf beğendiyseniz onun içinde ayrıca memnun oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:37 ----------

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam daha önce de görmüştüm gezi yazılarınızı ve fotolarınızı keyifle takip ediyoruz. Benim sorum eşinizi nasıl ikna ediyorsunuz? Ben kocaeli'den günü birlik 4-5 saat dışarıda motorla olunca bile trip yeme ihtimalim hayli yüksek oluyor cidden merak ettim
    Yahu arkadaş sorma bunların hepsi aynı hiç birbirlerinden farkı yok. Sen yat kalk haline şükret. Bende bir anne bir hanım yirmi ( 20 ) tane kayın valide var. Videoda motosikleti park ettiğim yer hemen bir arka sokak üç katlı ev rahmetli babamdan kaldı üst kat benim annem orada oturuyor alt iki katta kardeşlerim oturuyor, kayınvalide de bir alt sokakta oturuyor.

Yirmi kayınvalide işine gelir isek, benim kayınvalide 6 kız kardeş ( en küçükleri benim kayınvalide ) kayınpeder genç vefat etmiş hastalık dolayısıyla onun için anneannesine benim kayınvalide baktı oda 100 yaşına kadar yaşadı. Benim hanım en küçük kız torun diğer torunlarında bir çoğuda kız ve benim hanımdan yaşça çok büyük. Anneannelerine (rahmetli ) benim kayınvalide baktığı için bir nevi ailenin merkeziyiz bütün gözler üzerimizde. Birde anne tarafından yaşlı bir akrabaları var ( bayan yakınımız da oturuyor ) annesi ile yaşıyor tek kızı var damadından memnun değil oda bir nevi benim hanımın manevi annesi oda bonus.

Üç amcası bir halası var rahmetli abimizin hatırası diye bizim hanımı el üstünde tutarlar. Yani ben sabah kalktığımda yirmi sağa yirmi sola kavuk sallıyorum.

Kısacası hayat bazen alttan bazen üstten idare ediyoruz mırın kırın her ailede oluyor. İdare et.
    wing41, bursalıali, RoofRoof ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Valla İsmet ne diyeyim bilemedim. Allah sana sabır x sabır x sabır ihsan eylesin. Hem billa , hem valla seni nasıl tebrik edeyim işin içinden
    çıkamadım. Ben bir tek dahiliye vekiliyle zor baş edebiliyorken , Senin 20 adet , iyi anlaşılması için yazıyla tekrarlıyorum, yirmi tane kayın
    valideyle , kahramanca çarpışıyor olman gözlerimi yaşarttı. Rabbim gazanı mübarek eylesin. Yolun açık olsun kardeşim. Selamlarla.
    Tengri bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla İsmet ne diyeyim bilemedim. Allah sana sabır x sabır x sabır ihsan eylesin. Hem billa , hem valla seni nasıl tebrik edeyim işin içinden
    çıkamadım. Ben bir tek dahiliye vekiliyle zor baş edebiliyorken , Senin 20 adet , iyi anlaşılması için yazıyla tekrarlıyorum, yirmi tane kayın
    valideyle , kahramanca çarpışıyor olman gözlerimi yaşarttı. Rabbim gazanı mübarek eylesin. Yolun açık olsun kardeşim. Selamlarla.
    Ali abi güzel yanlarıda çok bazen enişteler ile oturuyoruz ( onlarda rahmetli olmaya başladı ) yakın canlı tarihi anlatıyorlar. Geçen teyzesi eşiyle geldi enişte Kazım Karabekirin cenazesinde fotoğrafçıymış cenaze törenini anlattı. Nasıl beşiktaştan alıp beyazıta götürdüklerini oradan Eyüp Sultana nasıl defnettiklerini cenaze sırasında meydana gelen olayları canlı canlı birinci ağızdan dinledim. Ayrıca 6 - 7 eylül olayları sırasında bu enişte beyoğlunda esnafmış onları falan anlattı.

Anneanne de ( rahmetli ) selanikli selanik düştüğünde galiba 14 yaşındaymış babası veya dedesi selanik müftüsü İngilizlerin selanikin düşmesi esnasında başlarına bir şey gelmesin diye bunların evine İngiliz askeri nöbetçi koyuyor bu gibi şeyleri anlatıyordu. Atatürk ün ailesi ile de komşularmış onlardan da bahsederdi.

Neyse konuyu dağıtmayayım böyle güzel yanları da var tarihe meraklı olanlar için.
    bursalıali bunu beğendi.

Cup Şövalyem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cup 100 SFC Exclusive
    merhaba hiç acemi değilsin gezi resimlerini takip ediyorum size yakın sayılırım Maltepe'de oturuyorum yazın Sapanca'da ikamet ediyorum bir öncekinde Sapanca Kurtköy'e gelmişsin bilseydim yanına gelirdim Sırma suların orada resimlerin var piknik yapmışsın şimdi bende yeni üye oldum o taraflarda kamp atabiliriz denk gelebilirsek bir yıllık cup motorcu oldum asıl acemi benim tekerin düz bassın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)