Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Öğrenciyim yardim ederseniz sevinirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbf
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın önerdiği gibi temiz bir CBF150 senin işini görür. Amacın şekil şukuldan ziyade, verimlilik ve az işletme maliyeti olmalı. Mondial'i alacağına Honda CBF ile rahat rahat git. Yağ mı yakıyormuş? Ekle gitsin. Yahu zaten 2000km'de yağ değişimi var.
    Zaten amacım şekil şukul deil işimi gorsun yeter bide fazla masrafi olmasin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero hunk- thriller tavsiye ederim 2.el bile olsa olmadı bi temiz cbf 150
    Peki herolarin parcasi kolay bulunurmu ne yalan soyliyim yeni duydum bu markayi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaska ekipmama gerek yok . Misal bugun kaza olmustu. Adam emniyet kemerini koltga baglamis. KOLTUK SAPASAGLAM. Cama kafa atmis CAM BUZ GIBI OLMUS. Kafada saglamdi etrafa bakinip druodu alkollu gbi.

Yani kaska gerek yok.
    Abi sen bi kaza hakkinda niye yorum yapiyosun baska kazalara bak sonra oyle de valla ekipmansiz git düz duvara aynisi oluyosa bisey demicem tesekkurler[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Honda cbf den başkası yalan. Hero'ya dalma boğulursun. Yapılacak en büyük hatadır kendisi.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbf
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbf den başkası yalan. Hero'ya dalma boğulursun. Yapılacak en büyük hatadır kendisi.
    Niye abim ne farki var

Motosikleti
    MT-07
    Hero kalitesiz ve sadece 10 yıl garanti sözüne inanıyor insanlar ve garantiye giedcek herşey kullanıcı hatası deniyor. CBF titremez, yolda bırakmaz, cefakardır ve seni üzmez.

Motosikleti
    Honda cbf
    Abi simdi baktimda hakliymissin suan baktimda parçadan ziyade hem butcemin ustunde hemde saglama benzemiyo cbf kadar guvenceli deil sanirim cbf alicam aklimda suan 5 motor var

Cbf 150
    Cr1
    mh drift 150 veya 135
    Z one 180 veya 150
    Rks titanic 150

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Kardeşim tvs apache rtr yede bir bak...

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı Arif1628 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ilk önce iyi günler dilerim yeni katıldım buraya ve burdaki amacım kendim için ideal motoru bulmak üniversteye gidiyorum ve her gun toplu taşimayla gitmek zorunda kalıyorum 2 saat gidiş 2 saat gelis olmak üzere 4 saatim yolda geciyor ama normal arabayla yarim saat sürüyor bir kac yere baktim ama tavsiye alırsamda iyi olacağını düşündüm bütçem 4.000-5.000 arası hem cok benzin yiyen bir motor olmasın hemde düşük cc'li motor olmasın yani cub falan olmasın bir sürü motor tercihi oldugundan karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

(125 cc üstü olursa daha iyi olur) 😊

Okuduğunuz için teşekkürler
    Rks titanic 150-r

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    dostum cbf 150 yi boşver öğrenci adamsın motorun tipi de önemli. sonra motorun tipine baka baka canın sıkılır. 5000 tl ye alacağın cbf ise kurye çıkması olur. hero yu da boşver. elinde kırık parça dükkan dükkan gezersin parça bulamazsın.

mondial drift iyidir, kendini kanıtlamış, parçası aşırı ucuz ve kronik sorunu olmayan bir motordur. makinesinden her usta anlar, kırsanda üzülmezsin parçası çok ucuzdur. tvs apache rtr 150 güzeldir, tipi güzeldir, çekişi iyidir, diğerlerine göre nispeten hızlıdır. sağlamdır. motorum diye söylemiyorum parçası bana göre aşırı pahalı. 35 tl debriyaj teli, 45 tl gaz teli, 30 tl buji?? 30 tl ye 10 tane buji alırdım eskiden ben.

Motosikleti
    Honda cbf
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum cbf 150 yi boşver öğrenci adamsın motorun tipi de önemli. sonra motorun tipine baka baka canın sıkılır. 5000 tl ye alacağın cbf ise kurye çıkması olur. hero yu da boşver. elinde kırık parça dükkan dükkan gezersin parça bulamazsın.

mondial drift iyidir, kendini kanıtlamış, parçası aşırı ucuz ve kronik sorunu olmayan bir motordur. makinesinden her usta anlar, kırsanda üzülmezsin parçası çok ucuzdur. tvs apache rtr 150 güzeldir, tipi güzeldir, çekişi iyidir, diğerlerine göre nispeten hızlıdır. sağlamdır. motorum diye söylemiyorum parçası bana göre aşırı pahalı. 35 tl debriyaj teli, 45 tl gaz teli, 30 tl buji?? 30 tl ye 10 tane buji alırdım eskiden ben.
    Mh drifti bi kac abim daha onerdi ne yalan soyliyim kafam onda ama ben rahat 4 sene kullanicam bana zorluk cikaririmi

Mh drifti bi kac abim daha onerdi ne yalan soyliyim kafam onda ama ben rahat 4 sene kullanicam bana zorluk cikaririmi
    4 sene kullanım zor. İllaha bir arkadaşının 200-250 cc motoruna oturursun bir daha binesin gelmez 125 cc e. Bence ikinci eli hızlı bir scooter almakta fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı Kavuklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaska ekipmama gerek yok . Misal bugun kaza olmustu. Adam emniyet kemerini koltga baglamis. KOLTUK SAPASAGLAM. Cama kafa atmis CAM BUZ GIBI OLMUS. Kafada saglamdi etrafa bakinip druodu alkollu gbi.

Yani kaska gerek yok.

Motosikleti
    Honda cbf
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 sene kullanım zor. İllaha bir arkadaşının 200-250 cc motoruna oturursun bir daha binesin gelmez 125 cc e. Bence ikinci eli hızlı bir scooter almakta fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Valla bir abim dedi yagini bakimini yap gider baya diye ama peki varmi onerecegin skuter

Valla bir abim dedi yagini bakimini yap gider baya diye ama peki varmi onerecegin skuter
    Scooter sahibi olmadım öneri yapamayacağım ama bagaj avantajı, zincir temizleme yağlama uğraşının olmaması, pratik sürüşü ve konforunu düşünürsek benim tercihim scooter olurdu. Sağdan soldan ya o ne oğlum kurye gibi geziyorsun laflarına kulak asmamak lazım çok pratik aletler scooterlar. Benim gözümde tek dezavantajı teker çapı. Çukurlarda falan Allah korusun.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Önce eğitim ve ehliyeti hallet motor almak kolay. Mesele sadece bütçeden ibaret değil. İhtiyaçlar doğru belirlenmeli. Evden okula gitmek için 125 - 150 cc yeter. Eskişehir İstanbul yapmak için ise biraz tecrübe şart. En az 5-6 bin km.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter sahibi olmadım öneri yapamayacağım ama bagaj avantajı, zincir temizleme yağlama uğraşının olmaması, pratik sürüşü ve konforunu düşünürsek benim tercihim scooter olurdu. Sağdan soldan ya o ne oğlum kurye gibi geziyorsun laflarına kulak asmamak lazım çok pratik aletler scooterlar. Benim gözümde tek dezavantajı teker çapı. Çukurlarda falan Allah korusun.
    Teker capi konusunda, scooterlarda da secenekler var ama pahali elbette genel olarak bu aletler, parcalari da oyle. Ben 6 ay kadar once 2013 model bir Aprilia Scarabeo 200ie aldim, 200cc olmasi avantaj, ayrica lastik ebati 16" yani oldukca buyuk, yedek parca pahali olmasa guzel 1lt ile 33-35km yol gidiyor, su an debriyaj probleminden dolayi serviste, bekliyorum donmesini

Buyuk tekerlekli olarak, ikinci el bakilabilir su modellere, ama butceyi asiyorsa bilemem.

- Scarabeo 200, pahali parcalari tekrar tekrar yazayim
    - Yamaha Xenter
    - Yamaha X-City

Kucuk tekerlekli olup mantiklilar;

- Yamaha Delight
    - Kymco Agility
    - Sym Fiddle II veya III (III biraz pahali olabilir, emin degilim)

Motosikleti
    Honda cbf
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce eğitim ve ehliyeti hallet motor almak kolay. Mesele sadece bütçeden ibaret değil. İhtiyaçlar doğru belirlenmeli. Evden okula gitmek için 125 - 150 cc yeter. Eskişehir İstanbul yapmak için ise biraz tecrübe şart. En az 5-6 bin km.
    Ehliyetim tamam abim zaten hemen uzun yol yapmicam ama yaptigimdada beni üzmeyecek bir motor istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teker capi konusunda, scooterlarda da secenekler var ama pahali elbette genel olarak bu aletler, parcalari da oyle. Ben 6 ay kadar once 2013 model bir Aprilia Scarabeo 200ie aldim, 200cc olmasi avantaj, ayrica lastik ebati 16" yani oldukca buyuk, yedek parca pahali olmasa guzel 1lt ile 33-35km yol gidiyor, su an debriyaj probleminden dolayi serviste, bekliyorum donmesini

Buyuk tekerlekli olarak, ikinci el bakilabilir su modellere, ama butceyi asiyorsa bilemem.

- Scarabeo 200, pahali parcalari tekrar tekrar yazayim
    - Yamaha Xenter
    - Yamaha X-City

Kucuk tekerlekli olup mantiklilar;

- Yamaha Delight
    - Kymco Agility
    - Sym Fiddle II veya III (III biraz pahali olabilir, emin degilim)
    Benim butcemi asmayacak bir motor ariyorum abim pahali biraz onlar

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kuba sl200e de bak. Ben bu ara cbften sıkıldım. Arayış içindeyim.
    HONDA

#BZ3082

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Öncelikle kardeşim bütçene ve sana uygun olduğunu düşündüğüm scooter tipi motosiklet sym-fiddle 2. 125 cc bir motordur, işletme maliyeti çok düşüktür kullanıcılarının da çok memnun olduğu bir motordur bir bak derim.

Vakti zamanında bana bir dostum çok tavsiye etmişti kendisi araştırmış soruşturmuştu bu motoru lakin ben vitesli motosiklet istediğim için tercih etmemiştim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ehliyetim tamam abim zaten hemen uzun yol yapmicam ama yaptigimdada beni üzmeyecek bir motor istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Benim butcemi asmayacak bir motor ariyorum abim pahali biraz onlar
    Haklisin, butceni asiyor olabilir ama acele etmemeni tavsiye edeyim o zaman. Yanlis bir motosiklet secimi yapip kufrede kufrede binmen de hos olmayacaktir. Sym Fiddle II bak, 4000TL civarina 2. el bulabilirsin muhtemelen.

Aslinda motosiklet secimi biraz kisiyle, kisinin tarzi ile ilgili. Ornegin ben scooter kullanmaya basladim, gencken cruiser begenirdim, simdi ise surekli dag yollarina giriyorum, ulen diyorum acaba cross/enduro mu benim istedigim. Ama scooterin rahatligini, kolayligini gordukten sonra cross zor gelebilir bana. Sen nasil bir kullanim, nasil bir yasam bekliyorsun motosikletinden onemli olan o bence. Tarzin bile belli degilken secim yapmak gercekten zor, tavsiye de zor.

Ben de cok yeniyim, cok biliyormus gibi yazdigima bakma

Motosikleti
    Honda cbf
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklisin, butceni asiyor olabilir ama acele etmemeni tavsiye edeyim o zaman. Yanlis bir motosiklet secimi yapip kufrede kufrede binmen de hos olmayacaktir. Sym Fiddle II bak, 4000TL civarina 2. el bulabilirsin muhtemelen.

Aslinda motosiklet secimi biraz kisiyle, kisinin tarzi ile ilgili. Ornegin ben scooter kullanmaya basladim, gencken cruiser begenirdim, simdi ise surekli dag yollarina giriyorum, ulen diyorum acaba cross/enduro mu benim istedigim. Ama scooterin rahatligini, kolayligini gordukten sonra cross zor gelebilir bana. Sen nasil bir kullanim, nasil bir yasam bekliyorsun motosikletinden onemli olan o bence. Tarzin bile belli degilken secim yapmak gercekten zor, tavsiye de zor.

Ben de cok yeniyim, cok biliyormus gibi yazdigima bakma
    Elbette abim tarzim onemli motordan beklentim onemli ama tavsiye alsam daha iyi olur dedim iyi bir motora ihtiyacim var bide dedin acele etmiyim elbette etmemem lazimda goruyosun dun dolar ne kadardi bu gun ne kadar fiyatida onemli ondan

5 bin tlye bulur musun bilmiyorum fakat
    Kuba superlight 200 de düşünebilirsin.
    Kendisi ilk motorumdu.
    Hiç beni yolda bırakmadı.
    Selesi dolayısı ile oldukça da konforlu idi. 3 saat aralıksız kullanmışlığım vardı.
    Uzun yol düşündüğün için buna bak derim.
    Çünkü cbf de kullandım.
    Belli bir süre sonra ellerde ve popoda ağrı oluşuyor. Gidon nedeniyle.
    Kuba superlight sayfasına bak bir de istersen, ciddi problem yaşayan görmedim kullanıcıları arasında.
    Hayırlısı olsun şimdiden.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)