Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Vizör açık gezmeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göze yaklaştır sokacak hizaya getir. Ama lense bakma başka yere bak. Cort diye sokarsın Sağ üste doğru bak mesela. Sonra bastırınca yavaşça "pıçıpıçı" diye bi ses gelcek. Gözle lensin arasındaki havanın boşalmasından dolayı, o ses geldikten sonra kapa gözünü, kapalı halde sağa sola yukarı aşağı bak. Aç sonra.. Tataaa dünya artım yamuk değil
    Hocam sırf "pıçıpıçı" sesini duymak için bu akşam tekrar deneyeceğim
    MSMorkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Benim gibi 200km/saate kadar Vizör açık sürmeyin gençler, bu arada bir yanlışı düzeltelim, genelde insanlar hayret ederler, yahu 2 parmak vizörden arı nasıl giriyor? Salak bu hayvan felan diye; havada uçuşan mahlukatlar ve araçların sıçrattığı, toz toprak,taş ve bilimum cisimlerin, özellikle yüksek hızlarda 2 parmak aralığında açık vizörden içeri giriyor olmasının sebebi arının uçmayı bilmemesinden veya şanssızlıktan değil, motosikletin hızından ötürü oluşan hava akımından mütevellittir. Hız yükseldikçe bu akım büyür ve uçan kaçan cisimler bu hava tüneli tarafından emilir, tünelin merkezinde de kaskınızın olduğunu hatırlatmaya gerek var mı bilemedim
    MSMorkan ve twisten bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    geçen sene Balıkesir moto festivaline giderken ceketimin fermuarını yarısına kadar açmıştım, 100 - 130 hız arası giderken bir anda kalbim durcak gibi oldu, çektim sağa attım kendimi yere ama nefesim kesiliyor, ölücem. kalbimin üzerinden arı sokmuş. mümkün olduğunca havayla direkt ilişkinizi her yönden kesin. 2 hafta önce dikiliden gelirken çok sıcak oldu kask camını açtım ayağa kalktım püfür püfür giderken sağ gözüme bir böcek çarptı allahım kör oldum sandım. neyse işte bunlardan çıkarılacak dersler, ayakta sürme, sürersen de cam falan kapalı olsun, ceketin önünü açma, buff tak, yeşili koru, ayıyı öp.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)