Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

!!Normal çalışan motor yüksek devirde STOP ediyor ? Yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    QBX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba
    Benelli TNT250 kullanıyorum. Motor düşük devirde enjeksiyonlu olmasına rağmen gaz verip çalıştırıyorum. Orta devirlerde problem yok. Yüksek devir ve ya redline'a sokunca motor pır pır pır edip yavaşça istop ediyor ve FI lambası yakıyor. Seyir halinde kontağı kapatıp açınca kaldığım yerden devam ediyorum ve FI lambası sönüyor. Usta bujilerinde sıkıntı yok dedi ama gözle görülmeyen çatlaklar olabilir diye düşünüyorum. Benzin filtresini temizletmekte alternatiflerim arasında. Problemi çözemedim Yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hava akış sensörüne baktırın. MAF ya da MAP sensörü. İkisinden biri ama emin değilim hangisi.
    Şunun gibi bir parçaydı:

TNT 25'imde de aynı sorunla karşılaşmıştım. Benzin pompası, gaz kelebeği, sargı, akü değişmişti de düzelmemişti. Sensör değişince düzelmişti.
    QBX bunu beğendi.

teşekkürler cihaza bağlayıp arıza tespit yaptırıcam sanırım. ama dediğiniz aklıma teşekkürler.

Arkadaşlar problem enjeksiyon tıkanmasıymış. İlgililere duyurulur.
    pea bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı QBX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar problem enjeksiyon tıkanmasıymış. İlgililere duyurulur.
    Motor kaç model kaç km de enjeksiyon ne ara tıkandi??

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 sanırım
    QBX bunu beğendi.

ARKADAŞLAR üzülerek söylüyorum motorumda arıza tekrar oluştu. Gaz müşürü, hava müşürü, tetikleyici müşürü değişmesi gerekiyordu. Yetkili servis motora böyle binmenin bir sıkıntı olmayacak dedi. Bende sadece eve geldim ve malzemeler siparişten gelene kadar hiç kullanmadım. Servise giderken 5 km kala motor dağıldı. Krank, piston ve silindirler dağıldı. Moralim acayip bozuldu. Siz siz olun benelli almayın. 15-20 bin tl boşa gitti nerdeyse. Sağlıcakla kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

2015 haziran çıkışlı. Böyle dandik motor görmedim hayatım boyunca.
    pea bunu beğendi.

ARKADAŞLAR üzülerek söylüyorum motorumda arıza tekrar oluştu. Gaz müşürü, hava müşürü, tetikleyici müşürü değişmesi gerekiyordu. Yetkili servis motora böyle binmenin bir sıkıntı olmayacak dedi. Bende sadece eve geldim ve malzemeler siparişten gelene kadar hiç kullanmadım. Servise giderken 5 km kala motor dağıldı. Krank, piston ve silindirler dağıldı. Moralim acayip bozuldu. Siz siz olun benelli almayın. 15-20 bin tl boşa gitti nerdeyse. Sağlıcakla kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

2015 haziran çıkışlı. Böyle dandik motor görmedim hayatım boyunca.
    Geçmiş olsun. Abi
    QBX bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Geçmiş olsun.
    Garantisi var mı şuan?

Can sıkıcı bir durum ama
    Moralini bozma, olan olmuş, umarım kısa sürede toparlarsın motosikletini.
    QBX bunu beğendi.

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Garantisi var mı şuan?

Can sıkıcı bir durum ama
    Moralini bozma, olan olmuş, umarım kısa sürede toparlarsın motosikletini.
    Motorun 3. sahibiyim. Önceki sahipleri zamanında bakıma götürmediği için garanti dışı motor. Yarın masrafları öğrenip burada paylaşacağım. Benelli TNT 250 sahipleri veya alacaklara bilgi olması amaçlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Motorun pert hali.

https://ibb.co/j99Qrc
    https://ibb.co/ecbicH
    https://ibb.co/mUp3cH
    https://ibb.co/mr0WWc
    https://ibb.co/eJGicH
    https://ibb.co/gNUQrc

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

21.700 km de bu arada.

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Bende alacaktim ayni motordan araştırıyordum ama o kadar heves ettim suan görünce korktum bi an geçmiş olsun desen italyan falan hikâye masraf ne kadar maliyeti yazarsan sevinirim

Zamanın da bakımları yaptırılmayan motoru niye aldınız ki? Genel de bu tip durumlar rodajın uzun vadede verdiği meyveleri.

Bu motoru çok kişi kullanıyor. Memnun olmayan da yok gibi. Bende de var hatta üzerinde yazılım bile var. 20 bin olmak üzere.

Sağlık olsun size bir şey olmamış iyi ki.
    QBX bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Bakımı düzgün yaptırılmayan motoru kötüleyerek diğer benelli kullanıcılarına haksızlık ediyorsun.

Motosikleti
    ......
    Motorun 3. sahibiyim. Önceki sahipleri zamanında bakıma götürmediği için garanti dışı motor. Yarın masrafları öğrenip burada paylaşacağım. Benelli TNT 250 sahipleri veya alacaklara bilgi olması amaçlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Motorun pert hali.

https://ibb.co/j99Qrc
    https://ibb.co/ecbicH
    https://ibb.co/mUp3cH
    https://ibb.co/mr0WWc
    https://ibb.co/eJGicH
    https://ibb.co/gNUQrc

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

21.700 km de bu arada.
    Ah dostum,aslında 2.el motorda 20-30-40-50bin kmler beni korkutmuyor ama binicisi andaval olunca cidden 2.ele yanaşmak istemiyorum...ulen motora biniyorsun madem yaptır bakımını yağını suyunu...

Geçen 2015 pulsar baktım 25binde sahibiyle ayak üstü muhabbet ettik,sordum bakımları tamammı diye,valla hocam ben anlamam bakımlarından felan,ehh biniyorum götürüp getiriyor beni..

Çay hesabınıda ona ödettim,hemen uzaklaştım...

Ah dostum,aslında 2.el motorda 20-30-40-50bin kmler beni korkutmuyor ama binicisi andaval olunca cidden 2.ele yanaşmak istemiyorum...ulen motora biniyorsun madem yaptır bakımını yağını suyunu...

Geçen 2015 pulsar baktım 25binde sahibiyle ayak üstü muhabbet ettik,sordum bakımları tamammı diye,valla hocam ben anlamam bakımlarından felan,ehh biniyorum götürüp getiriyor beni..

Sen Pulsarı falan geç hadi başlangıç motoru falan. Honda CB500F idi yanlış hatırlamıyorsam başka bir platformda geçtiğimiz aylarda tartışma vardı. Bir kaç tane yorum vardı. 10 bin de bir yağ değişimi, 20 bin de yağ ile birlikte filtre değişimi yeter diğerleri gereksiz diyen.

Tabi hemen isimleri not ettim. Kendimi, eşi dostu uzak tutmak için. Arada böyle tartışmaları değerlendireceksin.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Pulsarı falan geç hadi başlangıç motoru falan. Honda CB500F idi yanlış hatırlamıyorsam başka bir platformda geçtiğimiz aylarda tartışma vardı. Bir kaç tane yorum vardı. 10 bin de bir yağ değişimi, 20 bin de yağ ile birlikte filtre değişimi yeter diğerleri gereksiz diyen.

Tabi hemen isimleri not ettim. Kendimi, eşi dostu uzak tutmak için. Arada böyle tartışmaları değerlendireceksin.
    Adam ne güzel işte,ne yağ israfı yapıyor nede filtre,son damlasına kadar kullanıyor...

Hemen alman lazım kaçırmadan..

Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımı düzgün yaptırılmayan motoru kötüleyerek diğer benelli kullanıcılarına haksızlık ediyorsun.
    Uçak teknisyeniyim motorunu açıp dağıtmasamda özel olarak ilgilendim. Bakımlarını kendim yaptım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Arkadaşlar işçilik ve malzemeler dahil 6500 lira tuttu. Mecbur yaptırıyorum. Şanzıman hariç bütün mekaniği yeniletiyorum.

Motosikleti
    ......
    Uçak teknisyeniyim motorunu açıp dağıtmasamda özel olarak ilgilendim. Bakımlarını kendim yaptım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Arkadaşlar işçilik ve malzemeler dahil 6500 lira tuttu. Mecbur yaptırıyorum. Şanzıman hariç bütün mekaniği yeniletiyorum.
    6.500 tl mi??

Motorun 2.eli ne kadar zaten..

Yaptirdiktan sonra sorunsuz binebilirsen sıkıntı yok..

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    6500 biraz fazla değil mi yahu?

Zamanın da bakımları yaptırılmayan motoru niye aldınız ki? Genel de bu tip durumlar rodajın uzun vadede verdiği meyveleri.

Bu motoru çok kişi kullanıyor. Memnun olmayan da yok gibi. Bende de var hatta üzerinde yazılım bile var. 20 bin olmak üzere.

Sağlık olsun size bir şey olmamış iyi ki.
    6.500 tl mi??

Motorun 2.eli ne kadar zaten..

Yaptirdiktan sonra sorunsuz binebilirsen sıkıntı yok..
    Temizi 12-13 bin TL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler