Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

!!Normal çalışan motor yüksek devirde STOP ediyor ? Yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    geçmiş olsun,sıkmayın canınızı para kazanılır bi şekilde önemli olan sağlığınız,bu başınıza gelen şey 1 ay önce olmuş olsaydı bende bu markayı almaktan vazgeçerdim,ben tnt 600 satın aldım tam 1 ay önce,ancak motorum 2 haftadır serviste maalesef,yağ pompa dişlisinin mili kırıldı,Allahtan yağ lambası yandığında gözüm göstergedeydi,yolun ortasında debriyaja asılıp stop ettim motoru,yaklaşık 2-4 saniye sürdü,motoru kurtardık motor çalışır durumda sağlam,yağ pompası ve zinciri ile iş çözülecek ancak 2 haftadır zincir bekliyoruz gelecek diye umarım sizin parçalarınızın gelmesi uzun sürmez,işin açkıçası beni cezbeden fiyatıydı,ben yaklaşık 1 ay önce aldım şu an honda cb650f fiyatından 13500 aşağıya,mt07 fiyatından da 10000 tl daha düşük bir rakama gayet cezbetmişti beni,hayırlısı olsun ama kafanıza takmayın olanla ölene çare yok sonuçta siz sağ oldukça elinizden nice 6500 liralar geçer
    QBX bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    QBX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teselliniz için teşekkür ederim. Evet beni de mt 25 ile arasında 6-7 bin TL olması cezbetmişti fakat şimdi aynı fiyata geldi 😁. Yedek parça ve yetkili servis sıkıntısının bende bu denli canımı sıkacağı düşünmüyordum. Benelli kullanan arkadaşlar kızıyor ama bi daha almam bu iki sebepten. Motor diğer motorlara göre iri diri ve yakışıklı lafım yok ama yedek parça ve yetkili teknik servis problemi çözülmezse benim gibi çok müşteri kaybederler

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı QBX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teselliniz için teşekkür ederim. Evet beni de mt 25 ile arasında 6-7 bin TL olması cezbetmişti fakat şimdi aynı fiyata geldi ��. Yedek parça ve yetkili servis sıkıntısının bende bu denli canımı sıkacağı düşünmüyordum. Benelli kullanan arkadaşlar kızıyor ama bi daha almam bu iki sebepten. Motor diğer motorlara göre iri diri ve yakışıklı lafım yok ama yedek parça ve yetkili teknik servis problemi çözülmezse benim gibi çok müşteri kaybederler
    aynen katılıyorum size,birde malzeme listesini aliexpressten kontrol etmenizde fayda var bence,ve hatta makinayı 300 lüğe çevirebilir misiniz bunu da araştırın derim,şahsen üzüldüğüm yanı motorunuzda bir sorun olmasına bunu bilmenize servise göstermiş olmanıza rağmen bu olayın yaşanmış olması üzücü gerçekten,

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

bu arada malzeme listesini paylaşabilirseniz bi bakalım neler yazılmış neler var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

şu sayfayada bi bak parçalar için fiyat bulabilirsin https://tr.aliexpress.com/w/wholesale-rkx-300.html?spm=a2g10.search0104.0.0.4ce843bdX7yU1a&s ite=tur&SearchText=rkx+300&SortType=price_desc&g=y &groupsort=1&initiative_id=SB_20180412062847&needQ uery=n
    QBX bunu beğendi.

Abi şu çinli motorlara bakiyorumda hep sorun hep sorun. En paran olcak japon alcan temiz temiz bincen. Neyse sağlik olsun size bir şey olmasın

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı hedo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şu çinli motorlara bakiyorumda hep sorun hep sorun. En paran olcak japon alcan temiz temiz bincen. Neyse sağlik olsun size bir şey olmasın
    kardeşim bu iş markadan ziyade biraz da şans işi,japon markalarında yok mu yatak saran kol çıkaran elbette var,daha geçen hafta bir arkadaşın r25 i mefta oldu,yapacak bişey yok şans.. bi bakın derim http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/188373-r25-aniden-kapanmasi-ve-mars-almamasi.html

Dogru soyluyorsunuz. Abi ama çinlilerin geneli sorunlu.japonlarda bazen sorunlu cikiyor. Tamamen sans ve hor kullanmaktan dolayı

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı hedo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru soyluyorsunuz. Abi ama çinlilerin geneli sorunlu.japonlarda bazen sorunlu cikiyor. Tamamen sans ve hor kullanmaktan dolayı
    çıkıyor abisi her markada kelek mal çıkıyor maalesef,daha yeni bir arkadaş mt25 ya da r25 motosiklketinin marş basmadığından söz ediyodu,bir çok japon motorda sorun çıkarıyor maalesef,

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam geçmiş olsun, para kolay kazanılmıyor, binbir emekle aldığın motorun başına iş açması kadar moral bozucu, can sıkıcı durum yoktur. Senin yaşadığın hepimize ders olsun.
    QBX bunu beğendi.

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    geçmiş olsun 6500tl baya bi uçuk rakam şahsım adına konuşuyorum aynı motor bende olupda aynı duruma düşseydım yaptırmak hayal olurdu asgari ücretle o kadar maliyetin altından kalkmak çok zor neyse çok büyük geçmiş olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
    roadpeople ve QBX bunu beğendiler.

Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Malzeme listesini motoru yaptırdıktan sonra burada tekrar paylaşacağım. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Kaporasını verdim yetkili servis siparişleri verdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Benim de canımı çok sıkıyor 3 tane kredi öderken sadece sigara param kalıyordu. Şimdi pedere kredi çektirip sigara parasını da oraya vereceğiz. Yapacak bişey yok 6.5 bin TL için 13 bin TL like makineden vaz geçemem.

Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bu iş markadan ziyade biraz da şans işi,japon markalarında yok mu yatak saran kol çıkaran elbette var,daha geçen hafta bir arkadaşın r25 i mefta oldu,yapacak bişey yok şans.. bi bakın derim http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/188373-r25-aniden-kapanmasi-ve-mars-almamasi.html
    R25 de MT25 de japon degil ki yandan yemiş çakma japon. 500cc altı gerçek japon pek yok.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 de MT25 de japon degil ki yandan yemiş çakma japon. 500cc altı gerçek japon pek yok.
    İnazuma'nın kalbini kırdın.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma'nın kalbini kırdın.
    :D :D :D :D

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı QBX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR üzülerek söylüyorum motorumda arıza tekrar oluştu. Gaz müşürü, hava müşürü, tetikleyici müşürü değişmesi gerekiyordu. Yetkili servis motora böyle binmenin bir sıkıntı olmayacak dedi. Bende sadece eve geldim ve malzemeler siparişten gelene kadar hiç kullanmadım. Servise giderken 5 km kala motor dağıldı. Krank, piston ve silindirler dağıldı. Moralim acayip bozuldu. Siz siz olun benelli almayın. 15-20 bin tl boşa gitti nerdeyse. Sağlıcakla kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

2015 haziran çıkışlı. Böyle dandik motor görmedim hayatım boyunca.
    Öncelikle geçmiş olsun.

Motora böyle binmenin nasıl sıkıntısı olmaz? Ya giderken stop ederse ne yapacaksınız?
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler