Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Avrasya tünelinden geçmem gerekiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Arkadaşlar malum avrasya tünelinden motorların geçmesi yasak havalar rüzgarlı olduğu için köprüden geçicek cesareti bulamıyorum kullanan oldumu hiç avrasya tünelini giriş çıkışta trafik ekibi olmuyorsa plakaya çamur sürüp biraz geçicem ve neden yasak saçmalık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Girerken ekipler mevcut, zaten motosiklet ile yaklaştırmazlar. Ama içeride hizmet sunan motosikletler var, yani vatandaş motosiklet ile geçemezken, hizmetli motosikletliler mevcut.. Canim ülkem.
    ozan1991 ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yasak işte, girişte motorize ekip var izin vermiyorlar.
    Sirkeci-Harem vapuru niye var, çayınızı içerken boğaz manzarası seyredip martılara simit atarak da karşıya geçebilirsiniz.
    ozan1991, wing41 ve kurubuz bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Vapurda mantıklı hiç aklıma gelmemişti teşekkür ederim

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Girerken ekipler mevcut, zaten motosiklet ile yaklaştırmazlar. Ama içeride hizmet sunan motosikletler var, yani vatandaş motosiklet ile geçemezken, hizmetli motosikletliler mevcut.. Canim ülkem.
    He canım ülken he, birtek bizde yasak sanki bu tür tünellerde motora/bisiklete/yayaya. Olay tamamen motorcunun/bisikletcinin sağlığı ile ilgili, yoksa motora izin verseler ondan da para alırlar negzel.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    O tüneli biz yaptırıyoruz ama gecemiyoruz ve ayrıca bize hizmet etmesi gerekirken biz ona hizmet ediyoruz. Gayet enteresan bir durum... İşin Şaşırdıgım bir diğer tarafı ise hoşuma gitmeyen çoğu durumu bimer/cimere şikayet ederek aleyhime cevirmis bir kişiyim ve istanbulda 16 milyon kişi var ve 16 milyon insanda halinden memnun mu? Hiç mi şikayet etme geregi duyulmadı? Ve de bir tünel motosikletlere neden kapatılır ki Anlam verebilmiş değilim doğrusu

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Benzer teknik özelliklerdeki tünellerde olduğu gibi Avrasya Tüneli'nin giriş ve çıkış ağızları ile mevcut araç trafiğinin doğal olarak yaratacağı güçlü hava akımı, iki tekerlekli araçların güvenli şekilde seyretmelerine engel teşkil etme potansiyeline sahip.

Ayrıca dünya genelinde gerçekleştirilen Paris A86 ve Kuala Lumpur Smart gibi benzer ölçekteki ve teknik özellikteki tünel projelerinde de motosiklet geçişine izin verilmiyor." (Posta)
    hakohako ve Olcay Avşar bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hava akımından dolayı tünele motosiklet girememesi saçmalık. Boğaz köprüsündeki rüzgardan haberiniz yok mu? Veya rüzgarlı havalarda otobanda motosiklet kullanmak tehlikeli olmuyor mu?

Tünelin motosiklete yasak olmasının gerçek sebebi plakayı kapatıp tünel içinde motor bağırtarak hız yapan dallamalardır. Bunları tek tek durduramayacakları için topluca bütün motosikletlere yasak koymuşlar işte. Nasıl olsa devlet geçiş garantisi kadar para da ödüyor motorlardan gelen paraya ihtiyaçları da yok zaten. İlerde bu geçiş garantisi bitince belki motorları alırlar tünele.
    Shrieker bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Muhtemelen önde plaka olmadığı için kaçak geçişi farkedip tahsilat yapamadıklarından dolayı motosiklet geçişine izin vermiyor olabilirler. Osmangazi Köprüsü sonrası yeni yola girmiştim yanlışlıkla ve gişedeki görevli sistemin motosiklet plakalarını farkedemediğini söylemişti. Bilmiyorum ne derece doğru.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Adam bisikletle geçiyor. Sen mi geçemeyeceksin be
    Shrieker bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He canım ülken he, birtek bizde yasak sanki bu tür tünellerde motora/bisiklete/yayaya. Olay tamamen motorcunun/bisikletcinin sağlığı ile ilgili, yoksa motora izin verseler ondan da para alırlar negzel.
    Ya Olcay, beni konuşturma şimdi

Dünya'da bir iki tane emsal teşkil eden örnek var diye bu böyle olmak zorunda değil.. İçeride motorize ekip hizmet veriyor, (Tenere ve GoldWing) Hatta GoldWingler ile araç arızalarında müdahale ediliyor, ve araba çekiliyor.

Şimdi benim arabam cabrio olunca, tünelden geçemiyor muyum? yoo gayet geçiyorum, e peki 2 tekerleğinin daha fazla olması ve ağırlığının daha yüksek olması dışında kalan fark nedir? İçeride oksijen mi yok

Bu durumun mantıklı bir açıklamasının olduğunu sanmıyorum, ya da bana mantıklı gelmiyor.
    feti_can bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019

Dünya'da bir iki tane emsal teşkil eden örnek var diye bu böyle olmak zorunda değil.. İçeride motorize ekip hizmet veriyor, (Tenere ve GoldWing) Hatta GoldWingler ile araç arızalarında müdahale ediliyor, ve araba çekiliyor.

Şimdi benim arabam cabrio olunca, tünelden geçemiyor muyum? yoo gayet geçiyorum, e peki 2 tekerleğinin daha fazla olması ve ağırlığının daha yüksek olması dışında kalan fark nedir? İçeride oksijen mi yok

Bu durumun mantıklı bir açıklamasının olduğunu sanmıyorum, ya da bana mantıklı gelmiyor.
    Olası kaza risklerini azaltmak diye düşünüyorum. Çünkü motosikletler şeritlere uymuyor ve aralardan geçiyor. Rüzgardı oksijendi bunlar hikaye. Tünelde esas olan trafiğin durmaması bu nedenle girişte filtre uyguluyorlar.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Tünelin girişlerinde polisin bilerek tek şeride düşürdüğünü görüyoruz, bunun sebebi içeride trafik yaratmamak. Tüneldeki araçların belli bir sürede çıkması gerekiyor, dolayısıyla kontrollü ve sabit 70km hızla geçiş sağlıyorlar.

Avrupalılar da motosikleti pek sevmediği için bu düzeni bozacağı ve olası aksiliklerde solunum sorunu yaratacağı fikriyle motorcuları almıyorlar.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam bisikletle geçiyor. Sen mi geçemeyeceksin be
    https://www.youtube.com/watch?v=wTXOQavsrPw
    yurdum insanı işte, madem kaçtın neden internette yayınlıyorsun, kime bu kahramanlık polis yanına gelince aman yapma etme abi gençlik delikanlılık macera yaşama isteği olsa gerek de kanunla çok fazla uğraşmamak lazım ben onları işte böyle aciz duruma düşürürüme olay geliyor sonuçta, seni bulup o çok korktuğun cezayı şimdi kesemezler mi diye sormak da lazım ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    O arkadaşa ceza kesildi. Sanırım 350TL civarında.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurdum insanı işte, madem kaçtın neden internette yayınlıyorsun, kime bu kahramanlık polis yanına gelince aman yapma etme abi gençlik delikanlılık macera yaşama isteği olsa gerek de kanunla çok fazla uğraşmamak lazım ben onları işte böyle aciz duruma düşürürüme olay geliyor sonuçta, seni bulup o çok korktuğun cezayı şimdi kesemezler mi diye sormak da lazım ...
    1,900,000 izlenmiş cezanın bi önemi yok
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesmezler mi? Keserler tabii

301 TL.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arkadaşa ceza kesildi. Sanırım 350TL civarında.
    kanalına baktım, epey meşhur biriymiş hatta barodi ile bile video yapmışlar, izleniyor videoları, anlatımı da güzel, herşey harika da polislerle uğraşmasınlar, dur der duymaz vururlar, sonra adamların başı da belaya girer, polislerden uzak dursunlar, bir saattir izliyorum, sıkılmadım, yarışa girmiş genelde 18., kendi yaş grubunda 6. olmuş, sporculuk yönü de kuvvetli, bayırdan inerken alayını geçti, çıkarken kilosu yüzden geride kaldı falan ...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu şu hani "adı Atatürk mü olsun, abdülhamit mi" diye internetten halk oylaması yapılıp da, sonuç Atatürk çıkınca adı Avrasya olarak bırakılan tünel mi ?

Bu arada motosiklete/bisiklete serbest yapsınlar geçişi, bi de ücretsiz olsun

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Oooo eskilerin atışması varmış alır çekirdeğimi izlerim

Eskiler dedim ama darılmaca gücenmece yok. Ben de çoktur bakmıyordum foruma

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)