Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Artık yetti, arabayı ve motoru satıp doblo alıyorum !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ram in sitesini inceleme fırsatı bulduk yahu bunlar nasıl kamyonet 6400 cc V8 motor

birini on adet Doblo ya bağlasan sürükler
    Amerika kamyonetler konusunda resmen cennet. Dodge Ram, Ford F-150, Chevarolet Silverado, GMC Sierra...

Çılgın aletler. İnanılmaz motor seçenekleri var. Bizim gibi 2.0 motora büyük hacimli motor diyen bünyelere dokunuyor 5,7 - 6,4 motorları duyunca. V8 motora zaten diyecek bir şey bulamıyorum

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne bos konusan bi adam ya
    3000cc demis, degil, 2400cc 4 silindir.
    Bu arada Ram okuz degildir, Koc'tur.
    Kontroller niye o kadar buyuk? Is eldiveni ile kolay kullanilabilsin diye.

Hasmet hocam sırf merakımdan soruyorum, amerikan pickup piyasasında Japonların konumu nedir?

Mesela bir Toyota Tundra amerikan pickup larına karşı daha mı çok tercih edilir?

Binekte Japonların çok popüler olduğunu söylediydin. Pickup ta durum nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet hocam sırf merakımdan soruyorum, amerikan pickup piyasasında Japonların konumu nedir?

Mesela bir Toyota Tundra amerikan pickup larına karşı daha mı çok tercih edilir?

Binekte Japonların çok popüler olduğunu söylediydin. Pickup ta durum nedir?
    Pickup ta durum tam tersi. Amerika'da en çok satan araç ezici farkla Ford F150. İstatistikler 2016'dan ama çok da farklı değildir güncelden:

https://www.google.com/amp/s/amp.bus...ca-2016-2017-1
    SuleymanE bunu beğendi.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Pickup ta durum tam tersi. Amerika'da en çok satan araç ezici farkla Ford F150. İstatistikler 2016'dan ama çok da farklı değildir güncelden:

ilk 20 de ford ve nissan bol miktarda mevcut. F150 de aşık olunacak türde mübarek

konu sahibi için 2012 1.3 doblo safeline ideal seçimdir. yeni kasayı düşünme. şanzıman farklı olduğu için kullanımı keyif vermiyor. en eski kasa(2001) 1,9 , 2006 1.3 premio , 2012 1.3 safeline kullandım.
    SuleymanE bunu beğendi.
    Honda NC750D

Motosikleti
    Dominar 400 UG

Hocam Silverado'yu es geçme. Texas'ta adım başı. Hatta Texas Edition diye görmüştüm bi tane

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk 20 de ford ve nissan bol miktarda mevcut. F150 de aşık olunacak türde mübarek
    Rakamlara bakarasaniz Nissan'in Toyota ve Honda'nin gerisinde oldugunu gorursunuz. Pick up disinda bu iki marka piyasayi domine ediyor. Ama Pick up da arabadan fazla satiliyor. Toyota Tundra, Nissan Titan ve Honda Ridgeline var, ama satislari geride.

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Silverado'yu es geçme. Texas'ta adım başı. Hatta Texas Edition diye görmüştüm bi tane
    Bi kere binmistim. O kadar sessiz ve rahat olmasina sasirmistim acikcasi. Motor sesi yok gibi bisey, ki 5.7 litre V8 motoru vardi. Muhtemelen cok devir yapmak zorunda kalmiyor Insanlar eskiden aldiklari Buick ve Cadillaclar yerine truck almaya baslamislar sanki... Buyuk, agir, sessiz, rahat.

Motosikleti
    bisikletim bile yok

slm

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu doblo'lara karşı hep ön yargım vardı. Mayıs ayında iş için mecburen sıfır bir tanesine beş bin km.kadar bindim. Artıları; yeni 1,6 motor çok verimli ve çok güçlü. 6 vites olması avantajlı. Uzun yolda müthiş gidiyor ve az yakıyor. Şehir içinde yakıtı artıyor. Acayip geniş ve rahat. Yeni modellerde K belgesi veya SRC gerekmiyor. Otomobil sınıfında geçiyordu benim kullandığım.
    Gelelim kötü yanlarına; frenleri kasaya ve ağırlığına göre yetersizdi. İç mekanda kullanılan malzeme kalitesiz. Yüksek süratlerde yapısı itibari ile rüzgardan etkileniyor. Ancak alınıp kullanılır mı, bence fiyatı, bakım masrafları ve parça ucuzluğu, genişliği ve fiyatı açısından gerçekten tercih edilebilir.
    İzmir'de bulunduğumuz için 34 plaka olması ve üstüne de doblo olması nedeni ile trafikte hiç kimse beni sıkıştırmadı, zorlamadı, hiç tatsız bir olay yaşamadım. Ben de kimseyi sıkıştırmadım, efendi efendi kullandım.
    Sözün özü, doblo'ya karşı ön yargılı olmamak lazım. Kasada ufak tefek estetik dokunuşlar ve iç donanımda biraz değişiklikler yaparak efsane sınıfına sokabilirler bu aracı.
    slm...2008 model 1.3 doblo var elimde..12 yıldır kullanıyorum..araçtan memnunum ancak 2008 dobloyu satıp 2020 model 1.6 doblo almak benim için iyi mi olur kötü mü olur bilemiyorum.
    1-Vergi avantajı bakımından,temiz kullandığım için,alım satım zararına girmemek için elde tutmak mantıklı gibi
    2-Yeni dobloların güzel özellikleri var daha güçlü motor daha iyi aksesuarlar vs bu bakımdan da değiştirmek cazip geliyor

Amacım uzun yola çıkmak kaz dağları toroslar abant kaçkarlar gibi doğa harikası yerlerde keyif yapmak çadır kurmak mangal çay gezinti vs ...12 yıldır şehir içinde ve işim olduğunda şehir dışında kullandım ..uzun yol ve kamp olayına girmedim hiç..arabayla gezmek oldukça konforlu lakin motorsiklet ile keçi yollarında yeşillik alanlarda sürme zevkini de yaşamak istiyorum..a2 ehliyetim yok ..motorum yok..yaş 37 ..boy 1.64 kilo 75 ..şehir içinde kısa mesafe nmax155 işime yarayacaktır ancak uzun yol dağ bayır da gezmek istiyorum ..burgman 400 gibi konforlu geniş bagajlı alçak selesi olan motorlar da işime geliyor..100 bin nüfuslu trafiğin zaman zaman insanı daralttığı bir şehirdeyim istanbul izmir trafiği gibi konvoylar oluşmuyor tabiiki ancak burgman 400 şehirde pratik olur mu şüpheliyim parça servis olayları da kötü burgmanın

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ford connect al daha iyidir.
    ford fanboyu gibi görünmek istemem ama ford'un bütün arabaları iyidir.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    motorsiklet için ne dersin

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doblo 4x4'u biraz susleyip satsalar yok satar lakin niye yapmiyorlar bilmem olsa ben de alirim bi tane

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)