Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Artık yetti, arabayı ve motoru satıp doblo alıyorum !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, sonunda kafayı kırma noktasına geldim. Sahibinden sitesinde doblo ilanlarına bakmaya başladım bile.

Konu biraz uzun, okumaya üşenenler veya "maddi durumumuz yoktu okuyamadık abeyy" diyecekler son paragrafa atlayabilirler, alınmaca darılmaca yok, sözüm söz

Ellerinizden öper, 1 adet motosikletim,1 adet de 2015 yılında sıfır aldığım mütevazi bir benzinli arabam var.
    (Mal beyanı gibi oldu ama o amaçla yazmadım, olay örgüsünü anlayın diye belirttim sadece). Normal şartlar altında araç olarak her ikisinden de çok memnunum aslında.
    Yani Beni A noktasından B noktasına hiçbir sorun çıkarmadan ve üzmeden götürebiliyor her ikisi de.

Özellikle de şehir dışında etrafı yemyeşil yollarda motosiklet kullanmak şu hayatta en keyif aldığım şeylerden.

Bahsettiğim şunun gibi bir yol:

http://farm5.staticflickr.com/4005/4...a069d32964.jpg

Ancak son günlerde trafikde yaşadığım bazı olaylar yetti artık dedirtti. Geçen haftasonu ufak bir motor gezisi yapayım dedim, gidiş geliş yolda adam beni görmesine rağmen karşıdan sollamaya çıktı, kendimi bankete atarak zor kurtardım.
    "Adam beni görmesine rağmen" dedim, çünkü hatalı sollama yapmaya başladığı anda selektör yapmaya başladım, şer.fsiz herif ne yapsa beğenirsiniz? oda bana selektör yaptı!!

"Alt tarafı, kıçı kırık motor, çekilsin kenara" diye düşünüyor tabi o.ç şahsiyet. Kullandığım araç AS950 kamyon olsa bu hareketi yapabilir miydi? Elbette hayır.
    Araba sürüyor olsam bu hareketi yapar mıydı? Belki... Ama en kötü kafa kafaya girerdik, bi tarafına kaçardı o selektör kolu.

Her neyse, bak yine sinirlendim anlatırken bile

Artık bazı şeylere dur demem lazım diye düşündüm, bu böyle gitmez!

https://pbs.twimg.com/media/CgbJ6xrUMAE5DWE.jpg

Buraya kadar okuduysanız çayınızı koyun, yanına da bir püskevit açın, uzun uzun anlatayım."İyi de neden doblo??"
    sorusunun da cevabını vermiş olacağım ayrıca.
    .

Trafikde yeni bir arkadaş değilim. Aşağı yukarı 15 yıldır aktif araç kullanıyorum. Araba, motosiklet, panelvan, minivan, minibüs,pikap, jeep gibi farklı kategorilerde çok farklı araçları sürme şansım oldu. Kimini şehir içinde, kimini şantiyelerde...

Genelde saygılı kullanmaya da gayret ederim, "avrupalılardan neyimiz eksik lan, aha bende uyuyorum işte kurallara" diyerek araç kullanan birisiyim üstelik.
    Babamın fiorinosu var. Lazım oldukça (eşya taşıma vs durumlarında) onun arabasını alıp kullanıyorum. Garip bir şekilde trafikde her kavşakta diğer arabalar yol veriyor

Sana öyle gelmiştir demeyin, kaç kez denedim, nereye burnumu soksam hop, inatlaşma yok anında yol benim. Yahu arkadaş, babama fiorinoyu bırakıyorum, kendi arabama biniyorum, her şey tersine dönüyor, ne yol veren var, nede yol hakkına uyan, başlıyor trafikde debelenme.

Fiorinoyla giderken 1 Allahın kulu dibime girmez, hart diye önüme atlamaz, her yol kesişiminde yol verilen tarafım, kendi aracıma binince herşey 180 derece dönüyor.
    Motosikletle gezerken diğer yaşadıklarımı zaten anlatmama bile gerek yok, sizlerin de her gün yaşadığı sıkıntılar.
    Motosikleti araçtan bile saymıyorlar.
    Bazen reflektörlü yelek de giyiyorum ama, cıkkk, nafile, olay aynı, görünmez taşıtız
    !

https://i.pinimg.com/736x/15/43/1d/1...y-davidson.jpg

Velhasıl bende bir farkındalık mı dersiniz, aydınlanma mı dersiniz, heh işte ondan oldu!! Dikkat ettim, trafikde dobloların dokunulmazlığı var! Bunları sıkıştıran, rahatsız eden bir Allahın kulu yok?! Zaten siz sıkıştırmaya fırsat bulamadan önce o sizi bulup sıkıştırıyor

Bir efsaneye göre en eski oto tamircilerden birinin garaj duvarında şöyle yazarmış: "O bir mercedesse selektör yapa yapa gelir, panik yapmayın yol verin geçsin. O egzozunu bağırta bağırta gelen bir (doğan görünümlü)şahinse, korkmayın, az sonra yanlar sizi geçer. Eğer daha ne olduğunu bile anlamadan bir araç ansızın arkanızda belirirse bilin ki o doblodur, ondan kaçamazsınız, kazaya hazır olun!!!"

Bir de en son bir ortamda sohbet ederken bir iş adamı arkadaşın isyanı beni hem güldürdü, hem de gözlerimi açtı. Adam diyordu ki; "Çekecem garaja bu anasını sattığımının audisini (yeni kasa audi A6sı var), alacam bir tane eski ford taunus, sıkıştıran mı oldu, girecem göbekten, yeter artık, bıktım valla ya, bıktım!"

Yani adam bunu bırakıp ==>https://upload.wikimedia.org/wikiped...8-02%29_01.jpg Buna binmeyi düşünecek hale gelmiş ==> https://upload.wikimedia.org/wikiped...st_in_2015.JPG

Artık adama trafikde neler yaşattılarsa, benden de kötü durumdaydı hali, dedik "sakin ol abi, olur öyle, bir çay daha alır mısın??"

Evet lafı çok uzattım farkındayım ancak durumu anlamanızı istedim. Ve ayrıca fikirlerinize de ihtiyacım var bu konuda.

Almayı düşündüğüm doblo 2005-2009 1.9 dizel modeller. Yoksa hiç o topa girme direkt yeni 1.6 doblolara bak mı dersiniz?

Eğer sabırla baştan sona kadar okuduysanız, sizleri büyük bir saygıyla selamlıyorum;

Hoşça kalın, kazasız kalın
    ağzınıza sağlık çok güzel bir yazı olmuş...

ben de içimi dökeyim madem... iki yıl kadar motosiklet kullandıktan sonra motorumu kış öncesi satıp bahar ayında cc yükseltme düşüncesine girmiştim... bu düşünceyle motorumu sattım... o oldu, bu oldu, evlendim, çocuğum oldu derken hiç bitmeyen motosiklet sevdam tekrar alevlendi motosiklet araştırması yapmaya başladım... bu arada ailem razı değil tabii ki ama umursamıyorum... neyse fazla uzatmadan devam edeyim scooter mı, commuter mi, çin mi, kore mi derken sürekli şekilde motosiklet kaza haberleri gözüme çarpmaya başladı... sonra da kask kameralarından izlediğimiz kaza videoları... korktum değerli dostum... bildiğin korktum... yaşadığım ufacık ilçede bile arabayla ne kazalar atlatıyorum... bu dediğim tek taraflı değil ben de karşımdaki sürücüleri tehlikeye atıyorum benim de hatam oluyor tabii ki... kendime zaman tanıdım kokum azalsın diye ancak kırmızı ışıktan telefonla konuşarak geçen, kafasına göre şerit değiştiren, ters yönden gelen, dur yazan yerde durmayan, hata yaptığı halde bağıran çağıran, uzun yolda şerit takibi yapamayan, geceleri uzun ve sisleri açıp gezen sürücüleri gördükçe korkum arttı... sinyal vermek yok... ışıkta durmak yok... kurallara uymak yok... sol şeridi kapatıp yol vermek yok... işin en kötü yanı da saygısızlığın ve kural tanımazlığın yaygınlaşarak övünülecek bir hal alması... insanlar hadsizlikleri ve hatalarıyla övünüyorlar... dolayısıyla bu kadar ibretlik olay varken iyiye gitmek yerine b*ktan bir memleket haline dönüşüyoruz... o nedenle ben vazgeçtim motor almaktan... sen de sat gitsin... yakıtın bu kadar pahalı, trafiğin bu kadar sorunlu olduğu ülkemizde motosiklet kullanmak için insanların teşvik edilmesi gerekirken, motorcu katilleri elini kolunu sallayarak ortalıkta geziyor... o iş adamı tanıdığının projesi yıllardır aklımda... 2 3 bin TL lik bir araba alıp trafikte oradan buradan atlayanların üzerine sürmek istiyorum ancak bu da çözüm değil... hangi birisine ders vereceksin ki... o nedenle en temizi kenardan kenarda gitmek...

bu arada iki ekleme yapmak istiyorum...
    1) motosiklet kullanıcılarının yüzde 80 'i arabalı magandalardan daha maganda... dolayısıyla insanları eleştirirken kendimize de eleştirmeliyiz...
    2) şu anda bir Hindistanlı ve suudi arabistanlı birlikte çalışıyorum... kendi ülkelerinde trafikte yaşadığı sorunlardan bahsediyorlar bazen... çok değil 5 10 seneye öyle oluruz... kural yok, polis yok... herkes sorunun problemini kendisi hallediyor....
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1) motosiklet kullanıcılarının yüzde 80 'i arabalı magandalardan daha maganda... dolayısıyla insanları eleştirirken kendimize de eleştirmeliyiz...
    2) şu anda bir Hindistanlı ve suudi arabistanlı birlikte çalışıyorum... kendi ülkelerinde trafikte yaşadığı sorunlardan bahsediyorlar bazen... çok değil 5 10 seneye öyle oluruz... kural yok, polis yok... herkes sorunun problemini kendisi hallediyor....
    Hocam ben hala olayın araçla değil insanla alakalı olduğunu düşünüyorum. Saydığın ülkelerle yüksek ihtimal cehalette yarışırız. Yolu fiziki olarak yenileyince yollar güzel olmaz. Yola çıkan beyinleri aydınlatırsan yollar güzel olur...
    SuleymanE ve quattromeb bunu beğendiler.
    Respect

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben de içimi dökeyim madem... iki yıl kadar motosiklet kullandıktan sonra motorumu kış öncesi satıp bahar ayında cc yükseltme düşüncesine girmiştim... bu düşünceyle motorumu sattım... o oldu, bu oldu, evlendim, çocuğum oldu derken hiç bitmeyen motosiklet sevdam tekrar alevlendi motosiklet araştırması yapmaya başladım... bu arada ailem razı değil tabii ki ama umursamıyorum... neyse fazla uzatmadan devam edeyim scooter mı, commuter mi, çin mi, kore mi derken sürekli şekilde motosiklet kaza haberleri gözüme çarpmaya başladı... sonra da kask kameralarından izlediğimiz kaza videoları... korktum değerli dostum... bildiğin korktum... yaşadığım ufacık ilçede bile arabayla ne kazalar atlatıyorum... bu dediğim tek taraflı değil ben de karşımdaki sürücüleri tehlikeye atıyorum benim de hatam oluyor tabii ki... kendime zaman tanıdım kokum azalsın diye ancak kırmızı ışıktan telefonla konuşarak geçen, kafasına göre şerit değiştiren, ters yönden gelen, dur yazan yerde durmayan, hata yaptığı halde bağıran çağıran, uzun yolda şerit takibi yapamayan, geceleri uzun ve sisleri açıp gezen sürücüleri gördükçe korkum arttı... sinyal vermek yok... ışıkta durmak yok... kurallara uymak yok... sol şeridi kapatıp yol vermek yok... işin en kötü yanı da saygısızlığın ve kural tanımazlığın yaygınlaşarak övünülecek bir hal alması... insanlar hadsizlikleri ve hatalarıyla övünüyorlar... dolayısıyla bu kadar ibretlik olay varken iyiye gitmek yerine b*ktan bir memleket haline dönüşüyoruz... o nedenle ben vazgeçtim motor almaktan... sen de sat gitsin... yakıtın bu kadar pahalı, trafiğin bu kadar sorunlu olduğu ülkemizde motosiklet kullanmak için insanların teşvik edilmesi gerekirken, motorcu katilleri elini kolunu sallayarak ortalıkta geziyor... o iş adamı tanıdığının projesi yıllardır aklımda... 2 3 bin TL lik bir araba alıp trafikte oradan buradan atlayanların üzerine sürmek istiyorum ancak bu da çözüm değil... hangi birisine ders vereceksin ki... o nedenle en temizi kenardan kenarda gitmek...

Valla her sözüne katılıyorum, sonuna kadar haklısın hocam. Özellikle motorcular hakkında söylediklerin de o kadar doğru ki. Bizim camiamızda da çürük elma çok var maalesef.

Eğer sizin çocuk da varsa, motor işini iki kere düşün zaten hocam. Bırakmak da zor, bilirim ama iyi düşünmek lazım artılarını eksilerini.

Bazı eğitmenler ve çok bilmişler çıkıp üfürüyor "kaza yapıp yapmamak sizin elinizde, gel benim yol eğitimime, artık hiç kaza yapmayacaksınız..." Yok öyle bir dünya. Adamlar hap atıp geçiyor direksiyona,zil zurna sarhoş ve ayakta duramayacak haldeki adamlar direksiyona geçiyor geceleri.
    Daha geçen haberlere çıktı, doktor bayan çekmiş kafayı, binmiş arabasına, sarhoş kafayla bide polisleri tehdit ediyordu. Bunu yapan bide sözde doktor, okumuş bir insan...
    Motor sürerken neyse, sürmezken bile tehlikedeyiz: Şu kaza anını izleyip de içi cız etmeyen var mıdır?

Çok sevdiğim bir arkadaşım eski motorunu sattı, 600lük yeni bir SS motor alacaktı. SS tecrübesi de var üstelik eski gazlamacılardan. Biliyorum o motoru alsa yine gazlayacak. Yeni de çocuğu oldu bu arada, ne yaptım ettim SS den vaz geçirdim, gittik ona da bi maxi skuter aldık, şuanda skuterci oldu :D

Belki riski sıfırlamadık ama en azından tolere edilir seviyeye çektik şimdilik.
    quattromeb bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Büyük arabalardan biraz çekiniyor insanlar orası doğru.. binek, hafif ticari ve ticari aracım var neden bahsettiğini çok iyi anlıyorum.. size 1.6 doblo premio almanızı tavsiye ederim. ama ticari olmasın diyorsanız, hatta daha büyük olsun herkese korku salarım falan derseniz caravelle derim hatta otomatik vites 140 hp olursa, bahsettiğin oto tamircisindeki mercedes muamelesi görürsün
    SuleymanE bunu beğendi.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    hem motoru olan .hemde 1.3 dizel doblosu olan birisi olarak konuşuyorum,2006 model doblom var, ve 6 yıldır kullanıyorum çok memnunum ve her şeyi taşıyor ve her yerde rahatlıkla kullana bilirsin,bence motorunu kesinlikle satmamalısın ,motor başka birşey HAYAT GEZİNCE GÜZEL,Selamlar
    SuleymanE bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem motoru olan .hemde 1.3 dizel doblosu olan birisi olarak konuşuyorum,2006 model doblom var, ve 6 yıldır kullanıyorum çok memnunum ve her şeyi taşıyor ve her yerde rahatlıkla kullana bilirsin,bence motorunu kesinlikle satmamalısın ,motor başka birşey HAYAT GEZİNCE GÜZEL,Selamlar
    Hem motorum hem de 2002 model partnerim var. Senin gibi hissetmiyorum. Hani sıkıştırma meselesine gelince model eski olunca İzmir manisa gibi yerlerde tırsan kaçan oluyor da genelde sıkıştırmamaya çalışıyorum. Buralarda selektör korna ile motora yol vermeyen çok fazla kişi yok.

Arada çıkmıyor mu diyeceksin dangalaklar çıkıyor. Bi sabah işten çıktım alt geçit var bölünmüş yolun karşısına geçmek için orada geliş gidiş şerit var. Aynı senin gibi bi durumla karşılaştım.
    Alt geçit döndüm iki tane Dangalak arabanın içinde(transporter) benim şeritten geliyor 3 metre var korna ve selektör yapıyom suratıma baktılar. Elimle bu şerit benim dedim. Anlayan kim o sırada arkamdan fabrikadan çıkan bi kamyon gelse diye dua ettim ama şanslıymış pez...kler.
    Avrupalıların nerde olmadık lüzumsuz adeti varsa alıyoruz bi trafik adaplarını alamadık gitti.
    mesut hoca bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Boşverin Doblo'yu; sesi soluğu düzgün çıkan bir adet cruiser sahibi olduğunuz takdirde trafikteki ortalama bir motosiklet sürücüsünden çok daha az kötü tecrübeye maruz kalacağınızı garanti ederim : )
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

2 sene once sattim doblomu hala ozlemi icerisindeyim. Tek handikapi var sülalenin servis şöförü olacaksın buna hazırlıklı ol

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dobloya gerek yok.
    güzel bir maxi scooter alıp ön cama tuğrayı yapıştırıp hayata devam edebilirsin.

ayrıca doblo sadece doblo değildir,
    ideolojik ve sınıfsal bir araçtır.
    kullanan kitleden rahatça anlaşılabilir.
    Doblo senin olmaz, sen Doblo'nun olursun diyosunuz yani

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyon şoförüyüm. Kamyonla her yerde üstünlüğüm var. Tali yolda beklerken dahi adam anayolda durup bana yol veriyor. Sıkışık yerlerde filan hep geçiş önceliğim var. Artistlik yapanda olmuyor. "Kamyoncu bu tehlikeli adam" diye düşünülüyor olabilir. Ha haksızda sayılmazlar. Boş gezen kamyoncu görmedim.
    Burada kamyon cok yok ama bayagi tir var. Mumkun oldugunca iyi davraniyorum, yol vermeye calisiyorum kamyonlara ve tirlara, ozellikle trafik yogun olursa. Cunku arac asiri buyuk, hele hele trafik yogunsa serit degistirmek bile sorundur diye dusunuyorum. Adamin bosluk avlamak icin stres olmasindan ziyade birinin yol vermesi en guzel olani. Zaten adamin isi o, butun gun direksiyon basinda. Bir nevi kolay gelsin demek gibi bisey...

Bazı eğitmenler ve çok bilmişler çıkıp üfürüyor "kaza yapıp yapmamak sizin elinizde, gel benim yol eğitimime, artık hiç kaza yapmayacaksınız..." Yok öyle bir dünya. Adamlar hap atıp geçiyor direksiyona,zil zurna sarhoş ve ayakta duramayacak haldeki adamlar direksiyona geçiyor geceleri.
    Acikcasi uzak dururdum bu bos hayali pazarlamaya yeltenen motosiklet egitmenlerinden. "trafikte olabilecek herseyi on gorebileceksiniz" lafinin biraz otesi "superman olacaksiniz". Adam bu firsatciligi yapiyorsa daha neler kurmustur musteriden maksimum faydalanma adina.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Doblo Amerika ya ihraç edilen bir araç, Bursa da 2400 cc benzinli motor ile üretilip Ram markasıyla Amerikan pazarında halen, oradada satışları iyiki yıllardır gönderiliyor.

Acaba oradaki kullanıcı profili nasıl

Bu arada benimde 2017 model bir Doblom var , diğer aracım 2012 model bir VW CC idi yeni sattım,

Doblo nun şasesi 500X ve Jeep in bazı modelleriyle aynı, dört tekerleği birbirinden bağımsız süspansiyona sahip (bu sınıfta bir ilk ve faydasını otomobil tekniği meraklıları iyi bilir)

demem o ki basit bir araç değil,yol tutuşu bu kadar yüksek yapısına rağmen mükemmel, yüksek tavanı hobi ve ticari amaçlı kullanımlarda benzersiz hacim sağlıyor (ben bu sebeple vede otomatik viteside olduğundan tercih ettim)

konuyu açan arkadaşa da tavsiye ederim ama eski modelleri hakkında bilgim yok.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doblo Amerika ya ihraç edilen bir araç, Bursa da 2400 cc benzinli motor ile üretilip Ram markasıyla Amerikan pazarında halen, oradada satışları iyiki yıllardır gönderiliyor.

Acaba oradaki kullanıcı profili nasıl

Bu arada benimde 2017 model bir Doblom var , diğer aracım 2012 model bir VW CC idi yeni sattım,

Doblo nun şasesi 500X ve Jeep in bazı modelleriyle aynı, dört tekerleği birbirinden bağımsız süspansiyona sahip (bu sınıfta bir ilk ve faydasını otomobil tekniği meraklıları iyi bilir)

demem o ki basit bir araç değil,yol tutuşu bu kadar yüksek yapısına rağmen mükemmel, yüksek tavanı hobi ve ticari amaçlı kullanımlarda benzersiz hacim sağlıyor (ben bu sebeple vede otomatik viteside olduğundan tercih ettim)

konuyu açan arkadaşa da tavsiye ederim ama eski modelleri hakkında bilgim yok.
    Doblo ABD'ye gelmiyor. Fiat'in sadece 500c ve 124 spider modelleri geliyor. Hiç bir Renault, Citroën ve Peugeot da gelmiyor. Açıkçası Doblo'nun burada satacağını hiç zannetmiyorum. Belki Meksika, Brezilya'ya falan gidiyordur?

Dört teker bağımsız süspansiyon ticari araçlarda her zaman olmuyor ama Türkiye'de satışta olan binek otomobiller içinde bağımsız süspansiyon'u olmayan model var mı hiç?

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doblo ABD'ye gelmiyor....... Açıkçası Doblo'nun burada satacağını hiç zannetmiyorum........

http://m.gazetevatan.com/tofas-in-do...6938-otomobil/

Motosikleti
    SD 1290R
    Haklısınız, hem de 2015'ten beri geliyormuş:

https://www.ramtrucks.com/ram-promaster-city.html

Bir tane bile görmedim daha caddede... Sadece ticari araç olarak geliyormuş. Arka camlar yerine hep metal pano var. Bagaj kapısı da yukarı açılmıyor, hep yanlara açılan ikili kapı koymuşlar.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Haklısınız, hem de 2015'ten beri geliyormuş:

https://www.ramtrucks.com/ram-promaster-city.html

Bir tane bile görmedim daha caddede... Sadece ticari araç olarak geliyormuş. Arka camlar yerine hep metal pano var. Bagaj kapısı da yukarı açılmıyor, hep yanlara açılan ikili kapı koymuşlar.
    İlkay Zaman tanıtımını yaptıydı bunun. Fiat üretiyor ama Ram Trucks fabrikasında Dodge tarafından toplanıyor. Direk Fiat adıyla satılmıyor. Donanım olarak da buradaki Doblo'lardan üstün ve hemen hemen her Amerikan arabası gibi otomatik vites. İlgili video da şu:

Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkay Zaman tanıtımını yaptıydı bunun. Fiat üretiyor ama Ram Trucks fabrikasında Dodge tarafından toplanıyor. Direk Fiat adıyla satılmıyor. Donanım olarak da buradaki Doblo'lardan üstün ve hemen hemen her Amerikan arabası gibi otomatik vites. İlgili video da şu:

https://www.youtube.com/watch?v=hEBefzUJhP4
    Ne bos konusan bi adam ya
    3000cc demis, degil, 2400cc 4 silindir.
    Bu arada Ram okuz degildir, Koc'tur.
    Kontroller niye o kadar buyuk? Is eldiveni ile kolay kullanilabilsin diye.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Evet arkadaşlar, sonunda kafayı kırma noktasına geldim. Sahibinden sitesinde doblo ilanlarına bakmaya başladım bile.

Konu biraz uzun, okumaya üşenenler veya "maddi durumumuz yoktu okuyamadık abeyy" diyecekler son paragrafa atlayabilirler, alınmaca darılmaca yok, sözüm söz

Ellerinizden öper, 1 adet motosikletim,1 adet de 2015 yılında sıfır aldığım mütevazi bir benzinli arabam var.
    (Mal beyanı gibi oldu ama o amaçla yazmadım, olay örgüsünü anlayın diye belirttim sadece). Normal şartlar altında araç olarak her ikisinden de çok memnunum aslında.
    Yani Beni A noktasından B noktasına hiçbir sorun çıkarmadan ve üzmeden götürebiliyor her ikisi de.

Özellikle de şehir dışında etrafı yemyeşil yollarda motosiklet kullanmak şu hayatta en keyif aldığım şeylerden.

Bahsettiğim şunun gibi bir yol:

http://farm5.staticflickr.com/4005/4...a069d32964.jpg

Ancak son günlerde trafikde yaşadığım bazı olaylar yetti artık dedirtti. Geçen haftasonu ufak bir motor gezisi yapayım dedim, gidiş geliş yolda adam beni görmesine rağmen karşıdan sollamaya çıktı, kendimi bankete atarak zor kurtardım.
    "Adam beni görmesine rağmen" dedim, çünkü hatalı sollama yapmaya başladığı anda selektör yapmaya başladım, şer.fsiz herif ne yapsa beğenirsiniz? oda bana selektör yaptı!!

"Alt tarafı, kıçı kırık motor, çekilsin kenara" diye düşünüyor tabi o.ç şahsiyet. Kullandığım araç AS950 kamyon olsa bu hareketi yapabilir miydi? Elbette hayır.
    Araba sürüyor olsam bu hareketi yapar mıydı? Belki... Ama en kötü kafa kafaya girerdik, bi tarafına kaçardı o selektör kolu.

Her neyse, bak yine sinirlendim anlatırken bile

Artık bazı şeylere dur demem lazım diye düşündüm, bu böyle gitmez!

https://pbs.twimg.com/media/CgbJ6xrUMAE5DWE.jpg

Buraya kadar okuduysanız çayınızı koyun, yanına da bir püskevit açın, uzun uzun anlatayım."İyi de neden doblo??"
    sorusunun da cevabını vermiş olacağım ayrıca.
    .

Trafikde yeni bir arkadaş değilim. Aşağı yukarı 15 yıldır aktif araç kullanıyorum. Araba, motosiklet, panelvan, minivan, minibüs,pikap, jeep gibi farklı kategorilerde çok farklı araçları sürme şansım oldu. Kimini şehir içinde, kimini şantiyelerde...

Genelde saygılı kullanmaya da gayret ederim, "avrupalılardan neyimiz eksik lan, aha bende uyuyorum işte kurallara" diyerek araç kullanan birisiyim üstelik.
    Babamın fiorinosu var. Lazım oldukça (eşya taşıma vs durumlarında) onun arabasını alıp kullanıyorum. Garip bir şekilde trafikde her kavşakta diğer arabalar yol veriyor

Sana öyle gelmiştir demeyin, kaç kez denedim, nereye burnumu soksam hop, inatlaşma yok anında yol benim. Yahu arkadaş, babama fiorinoyu bırakıyorum, kendi arabama biniyorum, her şey tersine dönüyor, ne yol veren var, nede yol hakkına uyan, başlıyor trafikde debelenme.

Fiorinoyla giderken 1 Allahın kulu dibime girmez, hart diye önüme atlamaz, her yol kesişiminde yol verilen tarafım, kendi aracıma binince herşey 180 derece dönüyor.
    Motosikletle gezerken diğer yaşadıklarımı zaten anlatmama bile gerek yok, sizlerin de her gün yaşadığı sıkıntılar.
    Motosikleti araçtan bile saymıyorlar.
    Bazen reflektörlü yelek de giyiyorum ama, cıkkk, nafile, olay aynı, görünmez taşıtız
    !

https://i.pinimg.com/736x/15/43/1d/1...y-davidson.jpg

Velhasıl bende bir farkındalık mı dersiniz, aydınlanma mı dersiniz, heh işte ondan oldu!! Dikkat ettim, trafikde dobloların dokunulmazlığı var! Bunları sıkıştıran, rahatsız eden bir Allahın kulu yok?! Zaten siz sıkıştırmaya fırsat bulamadan önce o sizi bulup sıkıştırıyor

Bir efsaneye göre en eski oto tamircilerden birinin garaj duvarında şöyle yazarmış: "O bir mercedesse selektör yapa yapa gelir, panik yapmayın yol verin geçsin. O egzozunu bağırta bağırta gelen bir (doğan görünümlü)şahinse, korkmayın, az sonra yanlar sizi geçer. Eğer daha ne olduğunu bile anlamadan bir araç ansızın arkanızda belirirse bilin ki o doblodur, ondan kaçamazsınız, kazaya hazır olun!!!"

Bir de en son bir ortamda sohbet ederken bir iş adamı arkadaşın isyanı beni hem güldürdü, hem de gözlerimi açtı. Adam diyordu ki; "Çekecem garaja bu anasını sattığımının audisini (yeni kasa audi A6sı var), alacam bir tane eski ford taunus, sıkıştıran mı oldu, girecem göbekten, yeter artık, bıktım valla ya, bıktım!"

Yani adam bunu bırakıp ==>https://upload.wikimedia.org/wikiped...8-02%29_01.jpg Buna binmeyi düşünecek hale gelmiş ==> https://upload.wikimedia.org/wikiped...st_in_2015.JPG

Artık adama trafikde neler yaşattılarsa, benden de kötü durumdaydı hali, dedik "sakin ol abi, olur öyle, bir çay daha alır mısın??"

Evet lafı çok uzattım farkındayım ancak durumu anlamanızı istedim. Ve ayrıca fikirlerinize de ihtiyacım var bu konuda.

Almayı düşündüğüm doblo 2005-2009 1.9 dizel modeller. Yoksa hiç o topa girme direkt yeni 1.6 doblolara bak mı dersiniz?

Eğer sabırla baştan sona kadar okuduysanız, sizleri büyük bir saygıyla selamlıyorum;

Hoşça kalın, kazasız kalın
    Ciddi ciddi alacaksanız, 1.9 olanların miyadı doldu, sanayiden çıkmaz. 1.3 olanların da gidişi tırt, 1.6 olanını kullandım, halk deyişiyle "köpek gibi gidiyordu namussuz"...
    SuleymanE bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hocam sizin esasen bir dobloya ihtiyacınız yok 2005-2009 modele ise hiç yok. 2015 model sıfır aldığınız mütevazi benzinli otomobilin (nedir hangi marka model bahsetmemişsiniz ama) nesinden memnun değilsiniz? Doblo'yu alırken bunu satacaksınız gibi düşündüm. Mesele trafikte herkes dobloya yol verir konusu değil, öyle şehir efsanelerine inanırsanız trafiğe çıkmayın en iyisi. Ona bakarsan Ankara plaka gördün mü kaçıcan Ankaralılar araba kullanmayı bilmezler. Olmuşken 06 plaka olsun bari mi diyeceksiniz şimdi.
    İşin özeti, motosiklet ve arabanızla mutlu mesut olmaya bakın, sizi sıkıştıranlara da çok kafayı takıp bunlara ders vereceğim canıma tak etti düşüncelerinden uzaklaşın. Kendi sağlığınız için.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    2001 model dışı komple güneş yanıklı, çizikli bir corsa kullanıyorum ve tarfikte açık ara geçiş üstünlüğüm var. Yola çıkarken yol bana öncelik veriyorlar, şerit değiştireceksem fren yapıp yer açıyorlar, önüme fırlayan olmuyor kruvazör kullanır gibi hissediyorum kendimi Boyasını yaptırırım diyordum ama bu artılarını görünce böyle binmek bana çok karlı geldi

Bagaj sıkıntınız yoksa size de öneririm. Hem ucuz hem işlevsel meret

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2001 model dışı komple güneş yanıklı, çizikli bir corsa kullanıyorum ve tarfikte açık ara geçiş üstünlüğüm var. Yola çıkarken yol bana öncelik veriyorlar, şerit değiştireceksem fren yapıp yer açıyorlar, önüme fırlayan olmuyor kruvazör kullanır gibi hissediyorum kendimi Boyasını yaptırırım diyordum ama bu artılarını görünce böyle binmek bana çok karlı geldi

Bagaj sıkıntınız yoksa size de öneririm. Hem ucuz hem işlevsel meret
    Bunu açık kasa transit kamyonete 3 ton yük sardığım ve bu yükle şehir içine girdiğim günlerde hissediyordum... Çok yakmasa hususi kullanmıma alasım var
    Quad87 bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti

Ram in sitesini inceleme fırsatı bulduk yahu bunlar nasıl kamyonet 6400 cc V8 motor

birini on adet Doblo ya bağlasan sürükler

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)