Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X'de kan gövdeyi götürüyor, burası panayır...yazdıklarımız da temel Türkçe bilgisine sahip, en azından ortaokul zeka düzeyine sahip bireyler için. Gerisi için zaten bilinen evren sınırlarında çözüm üretemiyoruz...

Şefkat ve merhamet perspektifi pek güzel hamaset de, siz bunu bir de ölen çocukların ailelerine anlatın. Şefkat ve merhametle bu işi çözen ülke yok. Ha, günü kurtarırsınız, insanların biraz öfkesini alırsınız ama günün sonunda, yeniden parçalanan bir insanın haberine uyanırsınız. Bu değişmez. Keşke şu şefkatli ve merhametli yöntemler neymiş onu da duysak. Net çözümler, net ifadeler bekliyoruz.

Demek bir de kendi hastalıklı zihinlerini, başkalarının ifadeleri üzerinden meşrulaştırmaya çalışan uyanık tiplerimiz varmış. Meseleyi çocuk demagojisine indirgeyen, psikolog edalarıyla çevresine ayar verenler...

Sanki başıboş köpek sorunundan sadece ihmal edilebilir birkaç çocuk etkilenmiş de, memleketin geri kalanı huzur içinde yaşıyormuş gibi. İnsanlar yola çıkan köpek yüzünden kaza yapıyor, insanlar köpekten kaçarken araç altında kalıp ölüyor, insanlar köpek havlamasından gece uyuyamıyor, hastalar yaşlılar rahatsız oluyor, bebekler köpek gürültüsünden ağlıyor, sokaklar köpek boku içinde, sözde hayvan severlerin etrafa saçtığı yemek artıkları haşeratları artırıyor, her yerde pis pis kaplar, çöplük içinde sokaklar, sabah erken çıkmak veya gece geç eve gelmek zorunda olan çalışanlar köpek korkusuyla yaşıyor, yaz saati uygulaması nedeniyle zifiri karanlıkta okula giden çocuklar endişe içinde, her bölgede köpek çeteleri diğerleri ile sürekli dalaşıyor, köpekler yüzünden etrafta yaşayan başka canlı kalmadı, tüm ortamı onlar domine ediyor, kırsalda ahırlara girip koyun keçi parçalıyorlar, ormanlık alanlarda köpek dışında hayvan kalmadı, her türlü canlı için zararlılar, parazit dolular, her yere hastalık saçıyorlar, parklar bahçeler, sosyal alanlar köpek çeteleri tarafından işgal edilmiş, hatta hastaneler, trenler, vapurlar, otobüslerde bile köpekler dolaşıyor, toplumun huzuru kalmamış, vs, vs...

Daha ne yazacağız...

Sizin gibi problemli tipler yüzünden gecikecek ama sonunda bu iş çözülecek...o zaman da gelip burada ağlarsınız...
    anlatamazsın güzel abicim, an la ta maz sın!

bunlar bizim bahsettiğimiz sokak köpeklerini, kokoş tiplerin kucaklarında gezdirdikleri sıçan bozmaları zannediyor.

Beni yiyebilme, beni yaralayabilme potansiyeline sahip, muhakeme yeteneğinden yoksun, salt dürtüsellikle hareket eden bir şeyin sokakta başıboş işi ne?

Ormanlık alanda geziyor da şikayet etsek, tepkilerini anlayacam da, şehrin göbeği lan bahsettiğim yer!

Köpeklerin insan hayatına nasıl girdiğini bi araştırın: Hangi çağda ne amaçla köpekleri evcilleştirdik ve şu an hangi çağdayız?

La bi Almanya olabilmek varken, birilerinin arap seviciliğinden bi başkalarının da it, börtü-böcek, haşerat seviciliğinden Hindistan oluyoruz.
    DickName bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim hayvan sever bir kız arkadaşım.Evinde iki kopeği bir kedisi var.Hadi beni geçtim ben toplanıp bir iki ay süre verilmesini sahiplenilmeyeni uyutulması gerektiğini düşünüyorum.Merak edip onun fikrini sordum.
    Kız ben yıllardır köpek besliyorum yıllardır sabhın erken saatinde işe gitmeden gezdiririm.Fakat bir kaç senedir rahat gezdiremiyorum diyor.
    Hani biz ilişmeden falan yanlarından geçsek belki tepki vermezler.Birde onun açısından düşündüm bölgeci bir hayvanın yanına başka bir köpekle gitmek heralde saldırıya davetiye çıkarmak gibi bişey.
    Şehrim çok merkezi yerlerinde gezdirmeme karşı benimle köpeğimi görünce taaa uzaktan havlayarak koşup geliyorlar diyor.Köpeğimi kucağıma alıyorum yoksa parçalıyacaklar.
    Birde köpek eğitiminden psikolojisinden falanda iyi anlar.Hani köpek karşısında nasıl davranılacağınıda iyi bilir.Ama o bile geçen sene ısırıldı ve kuduz aşısı olmak zorunda kald.Birde işin burada konuşulmayan başka bir boyutu bu kuduz aşıları soğuk zincirde taze tutulması gerekiyor heralde.
    Aşı için gittiği bir kaç hastanede ellerindeki aşıya güvenemedikleri için daha merkezdeki bir hastaneye yönlendirmişler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlatamazsın güzel abicim, an la ta maz sın!

bunlar bizim bahsettiğimiz sokak köpeklerini, kokoş tiplerin kucaklarında gezdirdikleri sıçan bozmaları zannediyor.

Beni yiyebilme, beni yaralayabilme potansiyeline sahip, muhakeme yeteneğinden yoksun, salt dürtüsellikle hareket eden bir şeyin sokakta başıboş işi ne?

Ormanlık alanda geziyor da şikayet etsek, tepkilerini anlayacam da, şehrin göbeği lan bahsettiğim yer!

Köpeklerin insan hayatına nasıl girdiğini bi araştırın: Hangi çağda ne amaçla köpekleri evcilleştirdik ve şu an hangi çağdayız?

La bi Almanya olabilmek varken, birilerinin arap seviciliğinden bi başkalarının da it, börtü-böcek, haşerat seviciliğinden Hindistan oluyoruz.
    Anlayacaklar abicim, anlayacaklar...bugün olmasa da yarın anlayacaklar...bu sorun çevrelerine, akrabalarına, ailelerine, çocuklarına dokununca anlayacaklar...çünkü toplumun hiçbir kesimi bu sorundan muaf değil...korunaklı sitede de otursanız, eve aracınızla da gelip gitseniz, sokaklardan izole de yaşasanız bu sorunla yüzleşecekseniz...bugün olmasa da yarın yüzleşecekseniz...bakın son 21 ayda başıboş sokak köpeklerinin saldırısı sonucu 40’ı çocuk 92 kişi hayatını kaybetmiş...https://twitter.com/i/web/status/1735238576068051331 bugün kapatıp geçtiğiniz haber, 92 aileyi perişan etmiş. Neden, vicdan mastürbasyonu yapacak birkaç sosyopat ve bunu ranta devşiren hay huy dernekler yüzünden...

2 yıl önce bana amma da kötümsersin, felaket tellalısın, abartıyorsun diyenler de anlamaya başladı. O gün yazdıklarımızı linç edenler, bugün yavaş yavaş aklını kullanmaya başladı...

Twitter da (yeni X) iki büyük sayfa var.

https://twitter.com/KopekSorunu?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp %7Ctwgr%5Eauthor
    https://twitter.com/GuvenliSokaklar?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5E serp%7Ctwgr%5Eauthor

2 yıl önce 50-100 takipçi ile başlayan serüven, bugün 60 binlere ulaşmış. Her geçen gün de artıyor. Gerçi bu iki grup da arada dalaşıyor ama bu işin doğasında var.

Bu ülkede gündem olmanız için maalesef acılarla yüzleşmeniz gerekiyor...

Önceleri yok sayılıyor, sonra görmezden geliniyor, sonra önemsizleştiriliyor, sonra sıradanlaştırılıyor, baktı ki karşı taraf güçlendi bu kez de saldırı başlıyor...bu iki sayfaya köpekçi dernekler tarafından saldırı ve linç kampanyalarını görmeniz gerek. Avukat orduları ile ne davalar, ne suç duyuruları...ama sonunda hep kaybettiler...

Kişisel mücadelem ayrı serüven...

Beslemeci tiplerle dalaştık bir seferinde. Birini hastanelik ettim. Sonra evimi bulup saldırdılar. Ceza davalık olduk. Hayatımda ilk kez hakim karşısına çıktım. Haneye tecavüz ve saldırıdan ertelemeli ceza aldılar. Tabii sonra bunları bulduk. Aman abicim, canım abicim...anne babaları ile özür dilemeye geldiler. Neyse uzlaşmayla kapandı konu. Ama hem bana, hem eşime, hem çevreme travma yaşattılar. Bu tipler değil bana polise bile saldırmaktan çekinmeyen şirret bir güruh. Bunları şöyle tanırsınız...

https://twitter.com/aliyabegovictr/status/1735393105824624995

Kısacası bu forumdan tabii ki bir beklentim yok. Çözüm yeri de değil. Ama anlayacaklar...bugün olmasa yarın anlayacaklar...

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    ...

Sizin gibi problemli tipler yüzünden gecikecek ama sonunda bu iş çözülecek...o zaman da gelip burada ağlarsınız...
    Gecikecek olan ne kardeş ? Zaten sorun için yetkililer adım atacağını beyan etmiş ??
    Bizim gibi tipler olmasa sizi sokak ortasında akraba yaparlar birader, Sen dua et bizim gibi medeni insanlar var da sizin gibi asarım keserim öldürürüm diyen tiplere laf anlatmaya çalışıyor. Bunları burada laf ola beri gele söylüyorsunuz da sakın toplum içinde söylemeyin insanların bir cebinde ev anahtarı diğer cebinde şırınga var bu ekonomik koşullarda. Aman ha yiğidin anası tez ağlar derler (gerçi sizinki yiğitlik de değil), yiğitlik delikanlılık adamlık korumak kollamak saygı sevgi ve yaşatmaktır)
    Açlığın her şeyi bastırdığı bir yerde yok edilemeyen tek şey onur ve saygıdır.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Köpeğin üzerine yatacak arabanın önünü kesecek kadar hayvan severmi bunlar.Bi maddi çıkarlarımı var.Hani şu videodaki adamlarda peygamber sabrı var yemin ediyurum.Ben sakin biri olarak dalardım kesin.

Motosikleti
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecikecek olan ne kardeş ? Zaten sorun için yetkililer adım atacağını beyan etmiş ??
    Bizim gibi tipler olmasa sizi sokak ortasında akraba yaparlar birader, Sen dua et bizim gibi medeni insanlar var da sizin gibi asarım keserim öldürürüm diyen tiplere laf anlatmaya çalışıyor. Bunları burada laf ola beri gele söylüyorsunuz da sakın toplum içinde söylemeyin insanların bir cebinde ev anahtarı diğer cebinde şırınga var bu ekonomik koşullarda. Aman ha yiğidin anası tez ağlar derler (gerçi sizinki yiğitlik de değil), yiğitlik delikanlılık adamlık korumak kollamak saygı sevgi ve yaşatmaktır)
    Yukarıda sizin tipolojiyi gösterdim kardeş...dahasını da atacağım buraya. Tanıyoruz birbirimizi, yaşadıklarımız da ortada...forumda atıp tutmuyoruz, mahkeme salonlarında geziyoruz.

Burada racon da kesmiyoruz. Ama sizin diliniz de belli. Ne kadar tutsanız da, bir yerden sonra beceremiyorsunuz tartışmayı. Polise, zabıtaya, belediye görevlisine, resmi memura saldıran da sizin tipoloji. Sizin insanla derdiniz yok, köpek sömürüsü üzerinden beslenen bir grup var. Bilerek veya bilmeyerek can suyu taşıyorsunuz farkında değilsiniz.

Gecikecek olan da şu: her olaydan sonra benzer sözler veriliyor ama yasal zeminde düzenleme olmayınca sonuç da değişmiyor. Bölgesel, yerel, günübirlik çözümler yetersiz kalıyor. Sorun devam ediyor. Köpekler üremeye, insanlar ölmeye devam ediyor. 5199'u sorunu bitirecek anlamda değiştirmedikçe de aynı şeyleri söyleyip, sızlanmaya devam edeceğiz. 2 yıl önce de böyleydi, kalıcı çözüm üretilmez ise 2 yıl sonra da aynı olacak.

Sana niye yazıyorum o da ayrı muamma...okumuyorsun ki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Buyur sizin medeni tipoloji kardeş...

https://twitter.com/GuvenliSokaklar/status/1735627905810436393?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcam p%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

Polise bile kafa tutabildiğinize göre gerçekten yiğitsiniz kardeş...ama dikkat edin o cebinizdeki şırıngayı size enjekte ederler kardeş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Buyur sizin medeni tipoloji kardeş...

https://twitter.com/GuvenliSokaklar/status/1735627905810436393?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcam p%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

Polise bile kafa tutabildiğinize göre gerçekten yiğitsiniz kardeş...ama dikkat edin o cebinizdeki şırıngayı size enjekte ederler kardeş...
    Alpbatur ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forumun bile sabır taşı çatlamış, aynı mesajı 3 kere yazmış...

Motosikleti
    Kardeş siz bu sokak köpeklerinden korkuyor musunuz ödlek misiniz yoksa yukarıdaki tatlı arkadaş gibi fena dalarım modunda mısınız ? Önce bir karar verin
    Sokaktaki canlar ile ilgili düzenleme yapılacak zaten, bu konuda kanun ve yönetmelik de var. Daha neyi kusuyorsunuz ? Sizin bu küçük fantastik şizoid dünyanızın bir ismi var mı ? Örnek verirken o ismi telaffuz edelim.
    Biz çok klavye delikanlısı gördük canım benim, öyle dalarım dağıtırım diye gelirsin sonra hayatın boyunca idrar torbası taşırsın elinde sandalyeyle aman ha, aman ekşisözlük modunda kedi köpeğe düşmanlık etmeniz çok ayıp, insan düşmanı kadar büyüktür, siz kendinize düşman kediyi kuşu mu seçtiniz vah size vah

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu bir sakin olsanıza.

kimse gelip saldıran köpeklerin başını okşayıp aferin diyelim, ya da köpek sorunu yok böyle iyi demiyor. herkes problem oldugudan hem fikir forumda.

sosyal medyadaki gerizekalı hayvanseverlerin yazdıklarını forumdaki hayvanseverler yazmış gibi triplere girmeyin, çözüm önerileri vahşice yorumlar olan sizlersiniz. insan gibi öneri yerine kendinizce cs 1.6 oynamaya calısıyorsunuz.
    abyasar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kardeş siz bu sokak köpeklerinden korkuyor musunuz ödlek misiniz yoksa yukarıdaki tatlı arkadaş gibi fena dalarım modunda mısınız ? Önce bir karar verin
    Sokaktaki canlar ile ilgili düzenleme yapılacak zaten, bu konuda kanun ve yönetmelik de var. Daha neyi kusuyorsunuz ? Sizin bu küçük fantastik şizoid dünyanızın bir ismi var mı ? Örnek verirken o ismi telaffuz edelim.
    Biz çok klavye delikanlısı gördük canım benim, öyle dalarım dağıtırım diye gelirsin sonra hayatın boyunca idrar torbası taşırsın elinde sandalyeyle aman ha, aman ekşisözlük modunda kedi köpeğe düşmanlık etmeniz çok ayıp, insan düşmanı kadar büyüktür, siz kendinize düşman kediyi kuşu mu seçtiniz vah size vah
    Bu kadar yüksek medeniyet seviyesine yakışır bir diyalektiğe forumun henüz hazır olduğunu sanmıyorum kardeş...(yoksa monşer mi demeliydim)

Motosikleti
    Bu kadar yüksek medeniyet seviyesine yakışır bir diyalektiğe forumun henüz hazır olduğunu sanmıyorum kardeş...(yoksa monşer mi demeliydim)
    Artistlik yapıyordun iki sayfa önce arkadaşım paparayı yiyince birden sevgi pıtırcığına dönüştün yine.
    Bu ülkenin kanunu var nizamı var, insanlık var diyorum o kısım seni ilgilendirmiyor anladık tamam ama diğerlerine uyacaksınız ve as arkadaşım. Böyle dalarım malarım yalarım muhabbeti yaparsanız bizde her başa göre tarak mevcut, medeniyiz ama akılsız da değiliz ok ? Monşer diyebilirsin canım benim

Motosikleti
    Artistlik yapıyordun iki sayfa önce arkadaşım paparayı yiyince birden sevgi pıtırcığına dönüştün yine.
    Bu ülkenin kanunu var nizamı var, insanlık var diyorum o kısım seni ilgilendirmiyor anladık tamam ama diğerlerine uyacaksınız ve as arkadaşım. Böyle dalarım malarım yalarım muhabbeti yaparsanız bizde her başa göre tarak mevcut, medeniyiz ama akılsız da değiliz ok ? Monşer diyebilirsin canım benim
    Ah canım benim nasıl da sevinmiş Ayar da mı verirmişsin çen...sen çok sert erkekmişsin çen...papara da mı atarmışsın çen...

Medeniyetten bahsediyordun kardeş, ne oldu birden özüne döndün. Forum ağalığına da soyundun. Klavyenle dövdün beni yav

Korkudan değil de, içi boş zihinlerden sıkıldığım için tartışmaya gerek görmüyorum. Forumda değil, sahada gerekenleri yaptık, yaparız...gereksiz yere zaman işgal ediyoruz.

Selametle...

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Heeee canımm benim mahallemde bana köpek saldıracak onu almaya gelen belediye aracını cipinle gelen ablam durdurup köpeği geri salacak.O iş öyle uzun boylu değil.Gelsin yapsın bakalım ne oluyor.Tamamen kadınlığının avantajını kullanıyor millet bişey yapamıyor.
    Kırsan bir yerini oooo kadına şiddet hayvanları korumaya kalkan kadına darp etti diye linç ederler adamı.Sen kimsin arabayı tekmeliyorsun.

Motosikleti
    Ah canım benim nasıl da sevinmiş Ayar da mı verirmişsin çen...sen çok sert erkekmişsin çen...papara da mı atarmışsın çen...

Medeniyetten bahsediyordun kardeş, ne oldu birden özüne döndün. Forum ağalığına da soyundun. Klavyenle dövdün beni yav
    Korkudan değil de, içi boş zihinlerden sıkıldığım için tartışmaya gerek görmüyorum. Forumda değil, sahada gerekenleri yaptık, yaparız...gereksiz yere zaman işgal ediyoruz.

Selametle...

Gerekeni nasıl yapacağını görmeyi çok isterim, ciddiyim. Delikanlı adamın söz ağzından çıkar özel mesajdan ulaş, gerekeni yap canım benim. Normalde ben bu forumda motosiklet dışındaki konulara yorum yapmam bilen bilir ama çocuk-kadın-hayvan hakları bizim kırmızı çizgimizdir, öyle boş beleş sallayıp kendini savunmaya canlılara kin kusmak olmaz, konuyu kişiselleştirip terbiyesizlik yaparsan cevabını alırsın kardeş.
    En fazla pijamayla çıkıp kediyi kuşu köpeği zehirlersin, o kadar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kusura bakmayın kardeş, ben mahallede usul usul oturan yaşlı köpeği, üç gram mama yiyen kediyi sen varoş kafanda korkuyorsun, paranoid sanrılar yaşıyorsun diye öldürmem, öldürülmesine de müsaade etmem, gereken neyse de elimizi taşın altına koyarız evelallah.
    Kanun var, nizam var, yönetmelik var, insanlık var, ahlak var usul var erkan var. Medeni olduğunu iddia ediyorsan bunlara uymalısın.
    Masum hayvanlarin acı çekmesini izlemek vicdan sahibi kimse için kolay değildir. Ancak yönetmelik ve kanunların bize göre çok daha iyi işlediği medeni ülkeler bu tip durumlarda napiyor? Avustralyada helikopterle binlerce deveyi taradılar bir kaç yıl önce. Daha önce de yapılmış defalarca. Amerika'daki hayvan barınaklarındaki kedi ve köpeklerin yarıdan fazlası öldürülüyor. Bunun olmadığı Almanya gibi ülkelerde ise başıboş köpek diye bir şey söz konusu değil. Çünkü her kedi ve köpek çiplenerek ya da dövmelenerek sahibine bağlanmak durumunda. Yani mesele çok önceden halledilmiş. Elimizi taşın altına koyarız diyorsunuz. Ne kadar koyarsınız mesela? Vaktiniz ve kazancınızın ne kadarı alındıktan sonra bazı kedi ve köpeklerin ötenazisine katlanmak durumunda kalırsınız?

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masum hayvanlarin acı çekmesini izlemek vicdan sahibi kimse için kolay değildir. Ancak yönetmelik ve kanunların bize göre çok daha iyi işlediği medeni ülkeler bu tip durumlarda napiyor? Avustralyada helikopterle binlerce deveyi taradılar bir kaç yıl önce. Daha önce de yapılmış defalarca. Amerika'daki hayvan barınaklarındaki kedi ve köpeklerin yarıdan fazlası öldürülüyor. Bunun olmadığı Almanya gibi ülkelerde ise başıboş köpek diye bir şey söz konusu değil. Çünkü her kedi ve köpek çiplenerek ya da dövmelenerek sahibine bağlanmak durumunda. Yani mesele çok önceden halledilmiş. Elimizi taşın altına koyarız diyorsunuz. Ne kadar koyarsınız mesela? Vaktiniz ve kazancınızın ne kadarı alındıktan sonra bazı kedi ve köpeklerin ötenazisine katlanmak durumunda kalırsınız?
    Demek ki baştan beri söylediğim gibi sizin niyetiniz insani ve vicdani bir çözüm değil, Kayseri'de köpek saldıran tanımadığınız kişinin çocuğu filan değil hayvanları topluca öldürmek yanlış mı anlamışım ?

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben diyorum zaten kimse böyle boş yere bu kadar savunmaz bu işi.Arkadaşın belliki bu işle ilgileniyor bundan para kazanıyor.Eleştiri anlamındada söylemiyorum çok güzel bir iş ve yanındaki köpeklerde çok güzel maşallah.İşi gücü bırakıp köydeki eve yerleşince baksam şöyle bir köpek.Ama köyde sabah yürüyüş yapamazsın yada köyde market yok markete bisikletle motorla gidemezsin.Biz bundan bahsediyoruz.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben diyorum zaten kimse böyle boş yere bu kadar savunmaz bu işi.Arkadaşın belliki bu işle ilgileniyor bundan para kazanıyor.Eleştiri anlamındada söylemiyorum çok güzel bir iş ve yanındaki köpeklerde çok güzel maşallah.İşi gücü bırakıp köydeki eve yerleşince baksam şöyle bir köpek.Ama köyde sabah yürüyüş yapamazsın yada köyde market yok markete bisikletle motorla gidemezsin.Biz bundan bahsediyoruz.
    Hayır para kazanmıyorum, tam tersine para harcıyorum, insani vazifemi yapıyorum. Siz de sahiplenin siz de bir hayvanın ruhuna dokunun bu sorun çözülür kendiliğinden.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    https://image.piri.net/resim/imagecr...A802879_09.jpg
    Gerekeni nasıl yapacağını görmeyi çok isterim, ciddiyim. Delikanlı adamın söz ağzından çıkar özel mesajdan ulaş, gerekeni yap canım benim. Normalde ben bu forumda motosiklet dışındaki konulara yorum yapmam bilen bilir ama çocuk-kadın-hayvan hakları bizim kırmızı çizgimizdir, öyle boş beleş sallayıp kendini savunmaya canlılara kin kusmak olmaz, konuyu kişiselleştirip terbiyesizlik yaparsan cevabını alırsın kardeş.
    En fazla pijamayla çıkıp kediyi kuşu köpeği zehirlersin, o kadar.
    En korkunç fotoğrafın bu muydu? Sindirdin mi karşındakini? Ne yapalım ben de Jandarma Komando fotoğrafımı mı atayım? Ama eskidi onlar, belki korkutmaz seni...

Neden özel mesaj yazayım. Burada atışıyoruz tatlı tatlı demi. Ben gelsem, sen gelsen, vuruşsak, birimiz kazansak, diğeri kaybetse...ne değişecek ülkede. Sosyal medya fenomeni de değiliz ki Savaş Cebeci ile Kaan Kazgan gibi. Sonra savcı karşısında takım elbise ile "niyetim öyle değildi efendim" diye kekeleceğiz birimiz. Tek atımlık kurşunumu da sana harcayamam.

Bak bir daha yazayım tane tane...yukarıda da anlattık uzun uzun. Sen daha dünyada yokken ben köpek besliyordum. Bana böyle hava atamazsın. Köpekleri de çok severim. Dedim ama okumadın besbelli, Aksaray Malaklısı peşindeyim. Hayvan düşmanı da değiliz. Çocuk ve kadın haklarına da senden çok kafa yormuşluğum vardır.

Ama bu işin çözümü de sokaklarda pislik içinde kedi köpek beslemek değil. Sayı arttıkça ötenaziden başka çözüm kalmayacak diye yırtınıyoruz senelerdir. Bizi başta dinleselerdi iş buralara varmayacaktı. Şimdi günlük çözümlerle geçiştirilen mesele, ileride daha büyük toplumsal yarılmalara ve ayrışmalara yol açacak diyoruz. Şu küçücük forumda bile tartışma sonunda gövde gösterisine dayanıyorsa, bütün ülke sathında nereye varacak düşünün...

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 15 sene kedi besledim.Yaşlanıp hastalıklarınla uğraşmak onun açı çektiğini görmek sabaha kadar başında çok bekledim.En son fibro kistlerini tırmalayıp evin içi kan revan olduğunda kendim götüremedim bir arkadaş götürdü veterinere uyuttular.Ben gidemedim.Bu dönem çevremde hiç hayvan beslemeyenler bile kedi köpek sahiplendiler.Ben alamıyorum.Onun dışında kuş hamster falan çok besledim.Hala evde bir muhabbet kuşumuz var.Kaldıhi 15 yıldır akvaryumda balık besledim.evde 2 metrelik devasa akvaryumum vardı.Semender bile besledim.Benim sokaktan bir hayvan alıp beslememle çözülecek bir durum değil.Bu konuda insancıl bir çözüm üretebiliniyorsa üretilsin tabi.Kimse yok öyle yapmayın illa öldürün demez diyeninde psikolojik sorunları var demektir.

Şimdi ortada bir sorun var ve bu sorunu gidermek için kimse bişey yapmıyor ve sorun gittikçe büyüyor.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)