Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hidrolik freni yumuşatabilir miyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Ya frenlerim çok sert yavaş yavaş sıkınca bile kitliyor çok sert tutuyor lastiği birden acaba bunu biraz olsun yumuşatmanın yolu var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hmmmm bu üst fren merkeziyle alakalıdır diye biliyorum değiştirmeden nasıl düzelir bilmiyorum ama arkaysa eğer bişeyler yapılabilir

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmmmm bu üst fren merkeziyle alakalıdır diye biliyorum değiştirmeden nasıl düzelir bilmiyorum ama arkaysa eğer bişeyler yapılabilir
    Ön hocam arka kayınca toparlıyorumda ön kayınca toparlayamıyorum.
    Diske az miktarda motor yağı mı sürsem? (konuyu okuyan arkadaşlar denemesin mesuliyet kabul etmem)

Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diske az miktarda motor yağı mı sürsem? (konuyu okuyan arkadaşlar denemesin mesuliyet kabul etmem)
    konu ön disk yanii, peki eskidende mi böyleydi, birde orj fren sistemi mi
    insta: veli_montana_

hocam dur allahını seversen diske yağ sürmek nedir canını yolda mı buldun :D birde ön fren :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Diske az miktarda motor yağı mı sürsem?
    Bknz. Son sözler
    mithrelios ve Ercument bunu beğendiler.

Lastiği değiştirip yumuşak ve taze bir ürün alırsanız kilitlemeyi daha az yapar.

Motosikleti
    xsr 900
    fren sistemi hava yaptiysa olabilir, hidroligi degistirip havasini alin (eger en basindan beri boyle degilse)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Manetin sertlik ayarını değiştirmeyi denedin mi? Benimkinde 1 den 6 ya kadar ayar var.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha kaliteli bi fren merkezi ve/veya fren kaliper almaktan başka çözüm yok gibi.
    Var da ütopik olur.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manetin sertlik ayarını değiştirmeyi denedin mi? Benimkinde 1 den 6 ya kadar ayar var.
    O ayar sertlik ile alakalı değil, manetin elciğe olan uzaklığını ayarlıyor sadece. küçük elli bir insan ile büyük elli bir insanın kendilerine göre ayarlayarak konforlu bir tutum ve sıkım sağlatıyor.

Fren işi komplike bir iştir, lastik/amortisör/balata/disk/kaliper/yağ ve daha da sayılabilir bir çok etkeni vardır. Sorun olduğu sanılan motor modeline aşina bilen biri denemeli test etmeli, problem ona göre tespit edilip çare aranmalı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    konu ön disk yanii, peki eskidende mi böyleydi, birde orj fren sistemi mi
    Herşey balatayla hidroliği değiştirdikten sonra başladı :D
    Hocam pek anlamam terimlerden.

Ya zaten sanırım yanlış anladın fren kolunun sertliğinden bahsetmiyorum ben diski çok sert ısırıyor hemen tutuyor kayıyor. Ben ısırmayı yumuşatabilir miyiz bunun çözümünü arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam dur allahını seversen diske yağ sürmek nedir canını yolda mı buldun :D birde ön fren :D
    :D ne yapayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bknz. Son sözler
    :D hahaha çözüm yok mu ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ayar sertlik ile alakalı değil, manetin elciğe olan uzaklığını ayarlıyor sadece. küçük elli bir insan ile büyük elli bir insanın kendilerine göre ayarlayarak konforlu bir tutum ve sıkım sağlatıyor.

Fren işi komplike bir iştir, lastik/amortisör/balata/disk/kaliper/yağ ve daha da sayılabilir bir çok etkeni vardır. Sorun olduğu sanılan motor modeline aşina bilen biri denemeli test etmeli, problem ona göre tespit edilip çare aranmalı.
    Yok zaten manetin sertliğinden veya elime uzaklığından bahsetmiyorum raket gibi elim var o konuda sıkıntı yok yani.

Ön amortisörlerden memnunum güzel kapanıyor artık ne deniyor tam bilmiyorum ama :D
    Sanırım kaliperi değiştirmek lazım.

Her kaliper olur mu her disk fren sistemine?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha kaliteli bi fren merkezi ve/veya fren kaliper almaktan başka çözüm yok gibi.
    Var da ütopik olur.
    Kaliper hangi marka tavsiye edilir 125 cc bi motosiklet için?
    Marka model v.s alıcam artık başka çare yok.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor mcx ise önce yeni balata ve hidrolik sıvısı değişimi deneyin. Olmazsa ben de soruştururum. malesef her diske her kaliper uymuyor bağlantı noktalarının aynı yerde olması lazım

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

Ya zaten sanırım yanlış anladın fren kolunun sertliğinden bahsetmiyorum ben diski çok sert ısırıyor hemen tutuyor kayıyor. Ben ısırmayı yumuşatabilir miyiz bunun çözümünü arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

:D ne yapayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

:D hahaha çözüm yok mu ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Yok zaten manetin sertliğinden veya elime uzaklığından bahsetmiyorum raket gibi elim var o konuda sıkıntı yok yani.

Ön amortisörlerden memnunum güzel kapanıyor artık ne deniyor tam bilmiyorum ama :D
    Sanırım kaliperi değiştirmek lazım.

Her kaliper olur mu her disk fren sistemine?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Kaliper hangi marka tavsiye edilir 125 cc bi motosiklet için?
    Marka model v.s alıcam artık başka çare yok.
    kaliper brembo alabilirsiniz işin şakası güzel bir balata takın yeniden hidroliği yenileyin belki düzelir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaliper brembo alabilirsiniz işin şakası güzel bir balata takın yeniden hidroliği yenileyin belki düzelir
    :D şakacııııı

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Balataları değiştirdikten sonra fren kaliperindenki pistonları biraz geri ittiniz mi yoksa direk takıp kaliperi diske zorlayarak mı taktınız, orta sehpa varsa orta sehpada ön tekerlek rahat dönüyor mu?

Ya zaten sanırım yanlış anladın fren kolunun sertliğinden bahsetmiyorum ben diski çok sert ısırıyor hemen tutuyor kayıyor. Ben ısırmayı yumuşatabilir miyiz bunun çözümünü arıyorum.[COLOR="Silver"]
    anladım anladım, balata değiştikten sonra böyle olduysa o zaman frende sıkıyordur, motoru geri geri götürürken falan nasıl? ya da hidrolik çok adi ya da çok iyi olabilir, fren sisteminin desteklediği dot3-4 falan katman gerekiyordu hidroliği yenileyin para değil zaten

Motosikleti
    anladım anladım, balata değiştikten sonra böyle olduysa o zaman frende sıkıyordur, motoru geri geri götürürken falan nasıl? ya da hidrolik çok adi ya da çok iyi olabilir, fren sisteminin desteklediği dot3-4 falan katman gerekiyordu hidroliği yenileyin para değil zaten
    Hidrolik kutusunun üstünde 3 veya 4 diye yazıyor 3 or 4 şeklinde sanırım ikiside oluyor tekrar bi değiştireyim bunların farkı nedir?
    Motosiklet boştayken rahat hareket ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balataları değiştirdikten sonra fren kaliperindenki pistonları biraz geri ittiniz mi yoksa direk takıp kaliperi diske zorlayarak mı taktınız, orta sehpa varsa orta sehpada ön tekerlek rahat dönüyor mu?
    Teker rahat dönüyor sıkıntı yok onda.

Hidrolik kutusunun üstünde 3 veya 4 diye yazıyor 3 or 4 şeklinde sanırım ikiside oluyor tekrar bi değiştireyim bunların farkı nedir?
    Motosiklet boştayken rahat hareket ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Teker rahat dönüyor sıkıntı yok onda.
    hangi marka hidrolik kullandınız? bence hidrolikten yarın değiştirin, bilmiyorsanız tarif edebilirim çok basit

Motosikleti
    hangi marka hidrolik kullandınız? bence hidrolikten yarın değiştirin, bilmiyorsanız tarif edebilirim çok basit
    Bunu ben değiştirmedim motorcuda değiştirildi ama bidahakini ben değiştiricem. Önerebileceğiniz marka var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)