Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yarış Tulumu Konusu ve Yurtdışından almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar selamlar,

Bi süre sonra pist deneyimi yaşamak istiyorum. Bunun için ülke şartları malum, giriş seviyesindeki tulumlar 2.500 TL. Bu nedenle yurtdışında bulunan bi eş dost aracılığıyla bişeylar almaya çalışabilirim. Fc-Moto 'da giriş seviyesi tulumlar 300 dolardan başlıyor. Yurtdışında hangi ülkede ucuza hallederiz bu işi bileniniz var mıdır? Alışveriş siteleri genellikle Amerika ve Almanya üzerine.

Tulum ile ilgili olarak 2 parça almak daha mantıklı gibi, alt ya da üstten biri zarar görse o parçanın yenisi alınıp devam edilir. Siz hangisini önerirsiniz?

Bir de sadece deri ceket olarak satılan ürünler ile 2 parça olan deri tulumların ceketi aynı mıdır? Yoksa tulumun deri ceketi, tek satılan deri cekete göre daha yumuşak,hafif vs gibi ayrı kalitede bir ürün müdür?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Kaç beden tulum lazım? eğer 50 beden oluyorsa bende biraz eski ama, toplam 3-4 kez giyilmiş pırıl pırıl clover tulum var, tek parça. çok da hesaplı veririm. çünkü bana olmuyor ve yarış motoru kullanmıyorum artık.

Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç beden tulum lazım? eğer 50 beden oluyorsa bende biraz eski ama, toplam 3-4 kez giyilmiş pırıl pırıl clover tulum var, tek parça. çok da hesaplı veririm. çünkü bana olmuyor ve yarış motoru kullanmıyorum artık.
    50 olmaz maalesef, 54 lazım gibi

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Aynı yoldan ben de geçtim anlatayım.
    İlk önce istediğin markanın ölçü tablosunu açıyosun baştan aşağı ölçünü alıyosun.
    Önemli olan kısım göğüs çevresi sonra kolların uzunluğu.Sırtlığı da hesaba katarak 2-3 cm pay kalmalı
    2 parçalı çok daha pratik oluyor fakat her modelin üstü ceket boyunda değil göbeğe kadar gelenler de var ona dikkat et.
    Altına kesinlikle içlik giymen lazım.Decathlondaki kalenji koşu ürünleri çok uygun 35+32 tl.Dainese'nin takımı 500'ün üstünde.
    Ben de motoin den GP Pro aldım 2 parça.Paskalya kampanyası vardı.Ceketi tam olarak aynısı değil Gp pro ceket ile, dirsekteki dfs yok yakası biraz farklı.
    Bu videolar da yardımcı olucaktır

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İki parçayı uydurmak daha kolay olur sanki? =))
    fcmoto'dan louis'den al yollat Türkiye'ye, %19 vat vermiyorsun, %18 kdv veriyorsun, yine türkiye'nin yarı parasına yakın oluyor - indirimde bir ürün bulursan. 2700'e satılan alpine ceketi 1200'e falan bulmak mümkün.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı yoldan ben de geçtim anlatayım.
    İlk önce istediğin markanın ölçü tablosunu açıyosun baştan aşağı ölçünü alıyosun.
    Önemli olan kısım göğüs çevresi sonra kolların uzunluğu.Sırtlığı da hesaba katarak 2-3 cm pay kalmalı
    2 parçalı çok daha pratik oluyor fakat her modelin üstü ceket boyunda değil göbeğe kadar gelenler de var ona dikkat et.
    Altına kesinlikle içlik giymen lazım.Decathlondaki kalenji koşu ürünleri çok uygun 35+32 tl.Dainese'nin takımı 500'ün üstünde.
    Ben de motoin den GP Pro aldım 2 parça.Paskalya kampanyası vardı.Ceketi tam olarak aynısı değil Gp pro ceket ile, dirsekteki dfs yok yakası biraz farklı.
    Bu videolar da yardımcı olucaktır
    https://www.youtube.com/watch?v=K2AcTUptNVg
    https://www.youtube.com/watch?v=TrwcglY98wg
    Eyvallah çok teşekkürler, bel ve sırt koruma için pay bırakma meselesini düşünmemiştim hiç

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki parçayı uydurmak daha kolay olur sanki? =))
    fcmoto'dan louis'den al yollat Türkiye'ye, %19 vat vermiyorsun, %18 kdv veriyorsun, yine türkiye'nin yarı parasına yakın oluyor - indirimde bir ürün bulursan. 2700'e satılan alpine ceketi 1200'e falan bulmak mümkün.
    Aslında nadir de olsa şehir içinde kullanmak durumunda kalsan iki parça daha avantajlı gibi. Şu ara motomaxda 4riders tek parça tulum fena indirimde. Henüz görmedim ama full dana derisi olduğu için koruma güzel ama konfor eksik gibi bir durum var diyor kullananlar. Şimdilik tek tuluma ya da iki parça kıyafete 2.500 TL gibi bir bütçem yok. Onun için indirimde yakalarsak, ürünü de inceledikten sonra bir yamukluğu yoksa 1000 tl ye 4riders alıp bi iki yıl takılmak da mantıksız gelmiyor. Zaten maddi şartlar malum yılda 4-5 kere piste çıkmam mümkün değil

Dediğin gibi totalde sadece kargo ücreti ekstradan biniyor. O da 20 euro civarı sanırım. Şansımıza 400-450 euroya bi Dainese falan düşse de kapsak

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Biraz çakallık olacak ama yurtiçinde denemeler yapıp yurtdşından alabilirsin.
    Bunun dışında heves edip 2 defa giyip el sürülmeyen tulumlar var. Bunları kovala derim.

Tek parça tulum daha güvenli fakat pist dışında giymek pek kolay değil. İki parça olduğunda kevlar kot ile belini bağlayarak İstanbulparka girebilirsin.

Motosikleti
    simson
    Uşak'taki süpermoto pistinde pist günü oluyor mu ya?.Hazır konusu açılmışken sorayım.İstanbul Park'a bütçem yetmiyor şimdilik.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uşak'taki süpermoto pistinde pist günü oluyor mu ya?.Hazır konusu açılmışken sorayım.İstanbul Park'a bütçem yetmiyor şimdilik.
    İstanbul park güncel fiyat bılgısıne ulasamadım.Ne kadar ki biliyormusunuz.

Motosikleti
    simson

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)