Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadın Sürücünün İlk Deneyimi Kötü Sonla Bitti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu kendimiz yerine başkasında veya trafik koşullarında aradığımız için bu haldeyiz.

Ego bir kişilik sorunudur sürüş sorunu değil. Ben doğru kullanırsam kimsenin egosu bana zarar veremez , veremiyor da zaten. Buna hazırlıklıyım ve tedbirliyim. Sizlerle aynı trafikte yüz binlerce km motor kullandım. Hiçbir ego bana çarpamadı. Motosiklet ile her düşüşüm sadece "BENİM" hatamdı başka araç veya sürücü yoktu . Ders aldım ve aynı hatayı tekrarlamadım. Hala hayattayım.

Sevgilerimle
    Okay Bey biraz iddali cümleler kurmuşunuz bence,ülke insanı ve trafiğinde maalesef çok sorun var ve gün gelir sizi de yakalayabilir.
    sonuçta android değiliz,insanız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Kazanın motosikletin gücüyle alakası yok ki, 100 lük motorda olsa aynı hareketi yaparsa sonu aynı olur, he güçlü bir makine olsaydı direk gidonu kafaya geçirirdi orası ayrı konu.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sorunu kendimiz yerine başkasında veya trafik koşullarında aradığımız için bu haldeyiz.

Ego bir kişilik sorunudur sürüş sorunu değil. Ben doğru kullanırsam kimsenin egosu bana zarar veremez , veremiyor da zaten. Buna hazırlıklıyım ve tedbirliyim. Sizlerle aynı trafikte yüz binlerce km motor kullandım. Hiçbir ego bana çarpamadı. Motosiklet ile her düşüşüm sadece "BENİM" hatamdı başka araç veya sürücü yoktu . Ders aldım ve aynı hatayı tekrarlamadım. Hala hayattayım.

Sevgilerimle
    Evet, kendi hatalarımızdan öğrenelim, ama trafikteki diğerlerinin başımıza açacağı felaketleri yok görmek te zararlı bir naiflik bence, hele hele Türkiye'de.

Her cins trafik magandası için hazırlıklı ve tedbirli olmak mümkün değil. Aklınıza hiç gelmeyecek bir dengesizliği yapıp hayatınıza kastedecek pek çok canlı ile aynı yolu paylaşıyorsunuz, kabul etseniz de, etmeseniz de... Zaten bir çok kaza öngörülemediği için gerçekleşiyor.

Ezildiği hayat şartlarının etkisiyle "gerçek hayatta öyle olmayabilir ama bu yollarda kral benim ulan, var mı yan bakan" mantalitesi ile direksiyon sallayan trafik magandalarıyla karşılaşmamak dileğiyle...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kadınlara karşı bir önyargı var sanırım... Bu arada bizim sahilde cruiser ile gezen bir ablamız var. Beni bulursa sevinirim :D

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Mümkünse bu zihniyet ile kimseye motosiklet dersi falan verme canım kardeşim. Sonra ortalıkta 1000 cc ile başladım hiç sorun olmadı diye dolaşan tipler türüyorlar. Millette zannediyor ki 1000 cc ile hiç problem olmaz. Halbuki asıl gözden kaçan şey şudur. 1000 cc ile başlayıp problem yaşayan ve bundan dolayı örnek olabilecek insanların çoğunluğu internetin çekmediği bir mekanda istirahat etmektedirler. Bu nedenle buraya gelip bizlere 1000 cc ile başlamanın ne kadar yanlış bir davranış olduğunu anlatmaları pek mümkün değildir.

Sevgilerimle
    Hala bu taraftayken(internetin çektiği mekan ) bu konuyla ilgili birşeyler yazıyım belki birilerine bir faydası olur. Öncelikle şunu belirteyim, sıfırdan 1000cc ile başlamadım ama 2000km 250cc kullandıktan sonra 3 yıl motora ara verip daha sonra 1000cc aldığım için kendimi sıfırdan başlamış sayıyorum.
    Eeeee, 1000cc ile motora başlanmaz Aslında başlamayı geçtim 1000cc motor külliyen gereksiz bir motordur. Nedeni şu, günlük kullanımda en fazla 30-50 beygirlik güç kullanıyorsunuz, geriye kalan 100-150 beygir yedek kulübesinde bekliyor Bu arada kullandığım motosiklet R1. (180hp, 115,7 nm tork) Muadili 1000cc motorlarında güç olarak eksiği yok fazlası var. Diğer tarzdaki motorların ne durumda olduğunu bilmiyorum.
    3 ayda toplam 1000km kadar kullandım. Bu süre zarfında gaz kolunu dairesel olarak 2 santimden fazla çeviremedim, zaten günlük kullanımda 3-5 milim çevirerek kullanılıyor
    Araç sollarken yada hızlanırken gaz kolunu milim milim kademeli olarak açmak zorundasınız, bir kaç milim fazla verince hemen arka taraf sallanmaya başlar. Biraz abartı gelecek ama değil, sabit hızda giderken hapşırdın, öksürdün yada kasisten geçtin bu sırada ister istemez elin biraz oynama yapar, bu küçücük oynamayı motor fark eder
    Öyle 250cc de olduğu gibi viraj çıkışı gazı sonuna kadar açmak yok, milim milim Azı karar çoğu zarar dememişler boşuna
    Benim kullandığım motorda mode denen bir zıkkım var. Adamlar A-STD-B diye üç farklı mod koymuş motora. B modu yağmurlu hava modu olarak geçiyor, ıslak zeminde motor kaymasın diye gaz tepkisi iyice düşürülmüş. Ben genellikle bu modda kullanıyorum yağmur yağsa da yağmasa da STD modu buna oranla biraz daha hızlı tepki veriyor, bunu lastikler iyice ısındıktan sonra iyi yol bulursam kullanırım. A modu sportif kullanım olarak geçiyor, hiç denemedim Merakta etmiyorum
    Seri kalkış yapmaya çalışınca 1-2-3-4 vites lastik boşa dönerek gidiyor, Allah'tan çekiş kontrol var o müdahale ediyor. Yoksa çoktan o internetin çekmediği mekana gitmiştim
    Uzun lafın kısası, her yönüyle insana zarar veren bir motor. Sıkışık trafikte kullanılmaz, şehir içine girilmez, aşırı sıcaklarda kullanılmaz, fazla benzin yakar vs.
    He ben niye aldım ? Çocukluktan beri hayal ettiğim bir motordu, takıntı haline gelmişti. Binmesem de alıcam diyordum, öylede oldu aldım binmiyorum. Haftanın 6 günü garajda üstü kapalı bir şekilde duruyor. Haftada 1 gün max 1 saat kullanıyorum. Yıkıyorum yağlıyorum garaja geri koyuyorum
    Kimseye tavsiye etmedim böyle bir motoru, hatta soranlara almayın diyorum. Hani kanı kaynayan adama katil olacak bir alet. Hakkını vermeye çalışanları hakkın rahmetine yollayan bir motor. Benim gözümde Türkiye'de binilecek en baba motor 250cc dir. Üstü GEREKSİZ. Almayı düşünen varsa, bu düşünceden bir an önce vazgeçsin
    Motor binmek güzeldir, hayatta kaldığımız sürece...
    emremm ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ne olur şu yeni şafak ın videolarını paylaşmayın.Tamam reklam olacakta bu kadar da değil yav. benzer şekilde reklamı olanlarıda lütfen

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala bu taraftayken(internetin çektiği mekan ) bu konuyla ilgili birşeyler yazıyım belki birilerine bir faydası olur. Öncelikle şunu belirteyim, sıfırdan 1000cc ile başlamadım ama 2000km 250cc kullandıktan sonra 3 yıl motora ara verip daha sonra 1000cc aldığım için kendimi sıfırdan başlamış sayıyorum.
    Eeeee, 1000cc ile motora başlanmaz Aslında başlamayı geçtim 1000cc motor külliyen gereksiz bir motordur. Nedeni şu, günlük kullanımda en fazla 30-50 beygirlik güç kullanıyorsunuz, geriye kalan 100-150 beygir yedek kulübesinde bekliyor Bu arada kullandığım motosiklet R1. (180hp, 115,7 nm tork) Muadili 1000cc motorlarında güç olarak eksiği yok fazlası var. Diğer tarzdaki motorların ne durumda olduğunu bilmiyorum.
    3 ayda toplam 1000km kadar kullandım. Bu süre zarfında gaz kolunu dairesel olarak 2 santimden fazla çeviremedim, zaten günlük kullanımda 3-5 milim çevirerek kullanılıyor
    Araç sollarken yada hızlanırken gaz kolunu milim milim kademeli olarak açmak zorundasınız, bir kaç milim fazla verince hemen arka taraf sallanmaya başlar. Biraz abartı gelecek ama değil, sabit hızda giderken hapşırdın, öksürdün yada kasisten geçtin bu sırada ister istemez elin biraz oynama yapar, bu küçücük oynamayı motor fark eder
    Öyle 250cc de olduğu gibi viraj çıkışı gazı sonuna kadar açmak yok, milim milim Azı karar çoğu zarar dememişler boşuna
    Benim kullandığım motorda mode denen bir zıkkım var. Adamlar A-STD-B diye üç farklı mod koymuş motora. B modu yağmurlu hava modu olarak geçiyor, ıslak zeminde motor kaymasın diye gaz tepkisi iyice düşürülmüş. Ben genellikle bu modda kullanıyorum yağmur yağsa da yağmasa da STD modu buna oranla biraz daha hızlı tepki veriyor, bunu lastikler iyice ısındıktan sonra iyi yol bulursam kullanırım. A modu sportif kullanım olarak geçiyor, hiç denemedim Merakta etmiyorum
    Seri kalkış yapmaya çalışınca 1-2-3-4 vites lastik boşa dönerek gidiyor, Allah'tan çekiş kontrol var o müdahale ediyor. Yoksa çoktan o internetin çekmediği mekana gitmiştim
    Uzun lafın kısası, her yönüyle insana zarar veren bir motor. Sıkışık trafikte kullanılmaz, şehir içine girilmez, aşırı sıcaklarda kullanılmaz, fazla benzin yakar vs.
    He ben niye aldım ? Çocukluktan beri hayal ettiğim bir motordu, takıntı haline gelmişti. Binmesem de alıcam diyordum, öylede oldu aldım binmiyorum. Haftanın 6 günü garajda üstü kapalı bir şekilde duruyor. Haftada 1 gün max 1 saat kullanıyorum. Yıkıyorum yağlıyorum garaja geri koyuyorum
    Kimseye tavsiye etmedim böyle bir motoru, hatta soranlara almayın diyorum. Hani kanı kaynayan adama katil olacak bir alet. Hakkını vermeye çalışanları hakkın rahmetine yollayan bir motor. Benim gözümde Türkiye'de binilecek en baba motor 250cc dir. Üstü GEREKSİZ. Almayı düşünen varsa, bu düşünceden bir an önce vazgeçsin
    Motor binmek güzeldir, hayatta kaldığımız sürece...
    Farkli bir gorus bildireyim:

On kusur senedir 900cc+ motosiklet kullaniyorum. Simdiki 1300cc, 180 beygir, 144Nm tork. Hava yagisli olmadigi muddetce 15 dakika uzakliktaki isime her gun motosikletle gidiyorum. Bazen arabamin bir hafta yerinden oynamadigi oluyor. Gucunu olmasa da torkunu sonuna kadar kullaniyorum. Yagmur modunda kendini 100 beygirle sinirliyor. Normal kullanimda farketmiyor ama otobana cikan rampada 100 beygirle sinirli oldugu bariz belli oluyor. Cunku orada gazi kokluyorum.

Velhasil takintili degilim, burada kimseye hava atma amacim da yok, ama gunluk kullanim icin ve haftasonlari gezmek icin minimum 900cc ve yukarisi bakarim. Offroad disinda 250cc motosiklet kullanacagima araba kullanirim daha zevkli. Eger amac ucuza ulasimsa baska tabii ki.

"250cc motosiklet kullanacagima araba kullanirim"
    asla

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı "-" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "250cc motosiklet kullanacagima araba kullanirim"
    asla
    400+ beygir gücünde sağlam bi spor araba kullandınız mı hiç?

Öyle bir opsiyon elinizin altındayken hâlâ 250cc motosikleti tercih ediyorsanız saygı duyarım, off-road dışında tabii ki

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Sevgilerimle
    Bu kadar iyimser ve karşi taraftan gelebilecek,olumsuzluklara bile tecrubeyle yanit vermek veya kazayi bertaraf etmek,çok guzel bir yaklaşim,lakin trafigi beraber paylastigimiz diger suruculer bu konuya ne kadar hassas? tabiki değil,zaten duyarlilik ve empati olsa boyle olmazdi degilmi.

velhasil trafikte;

Görmedim..
    Önume aniden geçti..
    Sinyal vermedi..
    Dikiz aynasina bakmadi..
    Telefonla konusuyordu..
    Kirmizida geçti..
    Önume kirdi..

Bakiniz bu davranislar,trafigi bir kenara birakalim,saygisiz,sorumsuz,insani degerlerin eksikliginden kaynaklaniyor,ve bu ornekleri her saniye trafikte goruyoruz,ne kadar daha baskalarinin hatasini surekli tolere edecegiz,bir an biraksak hazin son mu olacak,olmamasi lazim degilmi..daha neler yazasim varda neyse...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400+ beygir gücünde sağlam bi spor araba kullandınız mı hiç?

Öyle bir opsiyon elinizin altındayken hâlâ 250cc motosikleti tercih ediyorsanız saygı duyarım, off-road dışında tabii ki
    iyi bir hedonist değilim

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    3senelik evliyim. Esim sakasina bile bi sus be kadin diye hot zöt yapmadi, yapamaz.
    ...
    3 yıl gene iyi dayanmış, kocanıza tebrikler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı "-" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bir hedonist değilim
    Imkaniniz cok daha fazlasina rahat rahat yetmesine ragmen cok mutevazi bir hayat mi suruyorsunuz? Oteki turlu nereden bileceksiniz iyi bir hedonist olup olmadiginizi? Belki de sadece yokluktandir?

Ayni sekilde iyi bir araba deneyiminiz olsun, sonra "asla" diye ahkam kesin.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl gene iyi dayanmış, kocanıza tebrikler.
    Kimse kimseye zorla katlanmak zorunda degil bizde. Kendi isinize bakın.

Motosikleti
    Enduro
    Kimse kimseye zorla katlanmak zorunda degil bizde. Kendi isinize bakın.
    "hot zöt yapmadi, yapamazda" yazmışsınız, bunu siz paylaşmışsınız, bunu siz buraya yazmış ve okunmasını sağlamışsınız.
    Benim işim buraya yazılanları yorumlamak.
    İstemiyorsanız paylaşmazsınız.
    Küçük, mini minnacık bir ders.

Motosikleti
    DUKE 200
    "hot zöt yapmadi, yapamazda" yazmışsınız, bunu siz paylaşmışsınız, bunu siz buraya yazmış ve okunmasını sağlamışsınız.
    Benim işim buraya yazılanları yorumlamak.
    İstemiyorsanız paylaşmazsınız.
    Küçük, mini minnacık bir ders.
    Evet yapmaz, yapamaz. Karsilikli olarak birbirimize insanca davraniyoruz cünku. Yorum yapabilirsin lakin seninki "laf atacagim diye" baya zorlama olmuş. Yinede tesekkur ederim ugrasmissin ders icin.

Motosikleti
    Enduro
    Evet yapmaz, yapamaz. Karsilikli olarak birbirimize insanca davraniyoruz cünku. Yorum yapabilirsin lakin seninki "laf atacagim diye" baya zorlama olmuş. Yinede tesekkur ederim ugrasmissin ders icin.
    Hala anlamadıniz asıl söylemek istediğimi ya, ben orda takıldım. Madem saygı, sevgi ilişkisi mevcut nasıl oluyorda kocanizla ilgili böyle konuşabiliyorsunuz. "Yapamaz" dediğiniz anda olay baskıya giriyor. Bunun insancıl tarafı yok. "Yapmaz" deseniz bitecek. Yapamazzz yapamazzzz... Yanlış burada.

Motosikleti
    DUKE 200
    Hala anlamadıniz asıl söylemek istediğimi ya, ben orda takıldım. Madem saygı, sevgi ilişkisi mevcut nasıl oluyorda kocanizla ilgili böyle konuşabiliyorsunuz. "Yapamaz" dediğiniz anda olay baskıya giriyor. Bunun insancıl tarafı yok. "Yapmaz" deseniz bitecek. Yapamazzz yapamazzzz... Yanlış burada.
    Ha siz "yapamaz" ı baski olarak anladiniz. :D Baski degil. Yapamaz dememin sebebi benden korkmasi degil, korkmasi icin hicbir sebeb yok.
    Ben esime gayet saygili davranirim ve bunun karsiliginda esim bana saygisizca davranmaya kalksa buna tabiki izin vermezdim.

Karsinizda, size karşı saygisina dikkat eden biri varken, siz saygisizca davransaniz ve o kisi buna musade etmeseydi neden saygisizca davranmama musade etmiyooor "katlanamiyorummm, baskiii altindaayimmm!!!" Diye cigiracak misiniz yani? :D

Motosikleti
    Enduro
    ...
    Yapamaz dememin sebebi benden korkmasi degil, korkmasi icin hicbir sebeb yok.
    ...
    Bunu duymak güzel.

Siz anladığınıza göre benim açımdan konu kapanmıştır.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Bunu duymak güzel.

Siz anladığınıza göre benim açımdan konu kapanmıştır.
    Anlamadigim birsey yoktu. Ikimizde kelimeyi farkli bir bakış acısıyla degerlendiriyorduk sadece.
    Simdi anlaştık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)