Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sesinden anlayanlar, yardımınız lazım.(video eklendi)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Merhabalar.

Epeydir kafama takılan bir olay vardı, geçen de konuyu açmıştım. Kesinleştirmek için video eklemeyi düşündüm. Sesten anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Sıkıntıyı kendim çözebilirsem, karbüratör-subap ayarını youtube'tan falan yapabilirsem eğer kendim yapmak isterim, öğrenmek maksadında.Gerçek bir biker motorsikletini vücudu gibi bilmeli diye düşünüyorum, fakat henüz öğrenme aşamasındayım.

Sorun şu, motorsiklet 15-20dk kullanımdan sonra yoruluyor. Performansında bir değişim yok fakat gaz verirken ben zorlandığını hissediyorum.

Şu sabah rolantide 1-2dk çalıştıktan sonraki sesi :

https://www.youtube.com/watch?v=B5JZZSQyXLA

Şu da 15-20dk lık kullanımdan sonraki hali :

https://www.youtube.com/watch?v=yeWYWmkX48U

Acaba olması gereken bu mu? Rolantiye düşmesi neden 3-4 saniye sürüyor? verdiğimden daha fazla gaz alıyor ayrıca. Sizce sorun ne olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

benim konularım neden hiç iplenmiyor anlamıyorum.
    İlla trollememiz mi lazım, çevrede r25 ve ybr den başka motorsiklet kullanan yok mu, forum ölüyor mu? Kafamda deli sorular.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Epeydir kafama takılan bir olay vardı, geçen de konuyu açmıştım. Kesinleştirmek için video eklemeyi düşündüm. Sesten anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Sıkıntıyı kendim çözebilirsem, karbüratör-subap ayarını youtube'tan falan yapabilirsem eğer kendim yapmak isterim, öğrenmek maksadında.Gerçek bir biker motorsikletini vücudu gibi bilmeli diye düşünüyorum, fakat henüz öğrenme aşamasındayım.

Sorun şu, motorsiklet 15-20dk kullanımdan sonra yoruluyor. Performansında bir değişim yok fakat gaz verirken ben zorlandığını hissediyorum.

Acaba olması gereken bu mu? Rolantiye düşmesi neden 3-4 saniye sürüyor? verdiğimden daha fazla gaz alıyor ayrıca. Sizce sorun ne olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

İlla trollememiz mi lazım, çevrede r25 ve ybr den başka motorsiklet kullanan yok mu, forum ölüyor mu? Kafamda deli sorular.
    Günahımı alma.
    Sabah da izledim şimdi de izledim gitti mb'cıklarım.
    Ama çözemedim, yanlış yönlendirmek yerine yazmamak daha mantıklı geldi. :mrgreen :

Başlığa r25 mi alsam cbr250 mi yaz daha çok yardımcı olurlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorun sesini videodan dinleyerek kim ne yorum yapabilir, yapılan yoruma ne kadar güvenilebilir ? Ayrıca motor ne, DRZ 400 mü ? Kaç kişide var bu motor ? Forumda beş kişi çıkmaz. Gideceksin bir servise göstereceksin, usta anlarsa söyleyecek.
    Macit250 bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Forumdan hata tespitimi yapılır hocam allah aşkına iyive şaşırdınız.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    motorda yabancı ses yok. Ama etraflıca bakım istiyor.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bi zinciri gerdirip temizleyip yağlasana sanki ondan gibi ama bilemedim. Elinden geliyosa bi dediğimi yap fazla kullanma motoru sonrada servise götür eğer düzelmezse veya direk götür daha iyi.

Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Motorunuz karbüratörlü anlattığınıza göre.Subaplarınız çok sıkı olabilir,ayrıca karbüratör orjinalmi? Karbüratör orjinal ise hava filtresi ve yakıt hava ayarını iyi ayarlamanız gerekiyor.
    Gaz telinede bakın yağsız kalmış olabilir yağsız kalırsa , gazı gec bırakacağından devirde geç düşer.
    Subaplar çok sıkı olursa ,belli bir zaman sonra motor ısınacağı için subaplar azda olsa açıklık oluşabilir Performans kaybı olur.Motora orantısız hava girerse öksürme,saçma sapan devirlenme yapabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)