Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bu bayram tatili nedir ya?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ne bormuş arkadaş?

la üreten adam, tek başına girişim mi gösteriyor da üretiyor. devletinin teşviki var; o yoksa devleti hiç olmazsa önünü kesmiyor. Bizde hangisi var?

memlekette hayvan bakarız, hayvan bakmayan ülkeden daha pahalıya et yeriz. benzinin fazlasını 1/4-1/5 fiyatına ihraç ederiz. dört mevsim yaşanan ülkeye tarım ürünü, besin ithal ederiz. toplanan vergileri mültecilere harcarız...

sonra da kendini bilmez hükümet yalakaları meydana çıkıp "tepki göstereceğine üret" der.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    +1111111111111111

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Edit: Provakatif demişim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    10 gün tatili çok görmüşsünüz ama, o çok özenilen avrupada memurlar günlük 4-5 saat mesai yapıyolar.
    italyada yaşayan bir arkadaşa memurların çalışma saatlerini sorduğumda aynen şu şekilde aktardı;
    sabah 8:30 da iş başı yapıp, 11:30 da paydos ediyorlar, öğle yemeği ve spor aktiviteleri için ara veriyolar.
    adamlar yemeğini yiyor, yürüyüşe çıkıp, sporunu yapıyor, evlerine dönüp, duşunu alıyor, tekrardan işyerine gidip mesaiye devam ediyolar.
    11:30 dan 14:30 a kadar bu yemek ve spor arası var, sonrasında ise 15:30 da mesai bitiyor.
    yani toplamda 4 saat çalışma süreleri var.

demek istediğim şu; önemli olan çok çalışmak değil, verimli çalışmak.
    avrupalı kendisine, ailesine daha çok vakit ayırabildiği için, kafası daha dinç olduğu için az zamanda çok iş yapabiliyor.
    bizde ise durum tam tersi, 10 dakkalık işi 2 saatte yapamayan veya yapmak istemeyen memurlarla dolu.
    gerçekten işine kendi adamış, adam akıllı çalışanları tenzih ederim.
    salihozturk bunu beğendi.

kocateker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Özel sektörde çalışıyorum. Bu tatil ufukta görüldü görüleli kargolar,ambarlar,devlet kurumları, kurumsal firmalar saldı kendini.
    Sipariş veriyoruz bayramdan sonraya kalıyor,
    Önceden aldığımız malzemeyi taşımaya veriyoruz bayramdan sonraya kalıyor,
    Turizmi yerli turistle finanse ediyoruz. Halbuki özel sektör çalışsa ihracat yapacak, üretecek yabancının parasını ülkeye sokacak. Acizlik diz boyu.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Dün emniyette acil işim vardı, kapıdan çevirdiler kimse yok içerde geri dön diye

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    bugün ve bayram boyunca trafik şube kapalı mı acaba?

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki her yıl bütçe fazlası veriyoruz para içinde yüzen bi ülkeyizde 10 gün bayram tatili yapıyoruz.

Gelişmiş ülkeler 1 günün bile hesabını yaparken , ülkemiz haftasonlarını şu günlerle birleştirip tatil yapıyor.

Motosikleti
    Honda Beat
    Hay çıldıracam arkadaş.10 Gün tatil nedir ya? saat 22 sıralarında bankamatikten para yatırıp kişisel ihtiyaçlarımı gidereyim dedim.Neden gece derseniz bomboş oluyor.Ya bir ümit gittim kardeşim o a*k icadı kartımı yuttu.Şimdi 10 gün bekleyecek miyim? şuan evde kudum kudum kuduruyorum ama elim kolum bağlı.Bağlayanları seveyim ama.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)