Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu bayram tatili nedir ya?

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelleme yapılmaması gereken bir konu.
    6 senedir kamuda hemşireyim.
    Bir çok birimde çalıştım.
    Dediğiniz gibi değil,Kendi adıma netim.

Yoğun çalışıyorum,tek tük bazı günler işlerimi erken bitirsem bile bebeklerle ilgili çalışma,eğitim araştırması yada görsel farkındalık resimleri hazırlarım.Yine boş durmadan bir şeyler üretmeye çalışırım.

Şubat ve martta 2 ay hastanede yattım,sonrasında yoğun çalışma,her sabah erken kalkmak,stres,sıcak hava zaten sağlık sorunlarım var.Bu tatil ilaç gibi gelicek bir çok kişiye.

Bazı kurumlarda dediğiniz memurlardan yok mu,tabiki var.

Ama bu genellemeyi herkes haketmiyor.
    Aynen katılıyorum...
    Hele ki şu sıralar suriyeli akını var hastanelerde...
    Her memur masa başı eleman değil bunu anlatmak güç...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hükümetin yeni tezgahı. Tatilden önce tüm oteller doldu, otobüs firmaları ilave seferler açtı safsatası, şimdi de turizm beldelerinde boş yer kalmadı yalanı. Sanırsın bütün ülke Bodrum'a gidiyor. Yandaş medyada her gün aynı haberler dönüyor. Sanırsın herkesin durumu iyi, 50 TL'lik lahmacun için Doblo'lar kuyruğa girmişler. Klasik olarak tatille işi olmayan destekçileri yerine tatil yapabilecek maddi imkanlara sahip olan sevmeyenlerinin sırtından ekonomiyi canlandırma çabası.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Seko.Perfect.kışa kömür parası lazım.

Bizim kadar boş konuşan bilgisi olmadan fikri olan bir topluluk yok , cidden boş boş konuşmakta işkembeyi Kübra dan atmakda sınır yok..

Neymiş efendim bizim kadar tatil yapan yokmuş sanki sanırsın adam tüm Avrupa birliği ve asyanın , Amerika'nın çalışma ve sosyal güvenlik bakanı part time olarak almaya da çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı fazifesi icra ediyor.

Cahil adamLAR daha yeni Mustafa arkadaşımız piago x9 500 motorunu İtalya agustos full tatilmiş diye motorunu sattı , çin Ocak ayının ikinci haftasında iki hafta resmi tatile giriyor , Avrupa'nın neresinde haftalık 45 saat çalışma var.. memuru da işçiside çalışma saati olarak çok fazla insancıl degıl.

Cahil adam şunu dese cahil olmaz tabi o zaman , VERİMSİZ ÇALIŞIYORUZ , elin adamı bizim 45 saat yaptığımız üretimden fazlasını 32 saate yapıyor dese ...

İnsanlar dünya ya çalışmak için gelmiyor yaşamak için geliyor onu da kaliteli olması lazım calışmak kaliteli yaşam için amaç değil araç olmalıdır , işini hızlı verimli ve temiz yap felsefe si olmalı ..

Neyse çenem düştü bu konu çok geniş yaz yaz bitmez ,
    Seko bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ülkenin bir adım bile ilerleyememesinin tek sebebi memuriyettir.. memur sadece ayın 15 inde parasını almanın ve krallar gibi iznini yapmamnın derdinde işle alakası yok ömrü boyunca.
    Kosgeb sayesinde ben bunu çok iyi biliyorum Ahmet davutoğlu gençlere iş veriyoruzzzz diye propaganda yaptıktan sonra Ödeme talep edip Bak Ödeme diyorum 2017 şubat ayında ödeme talep ediyorum Haziran ayında Ödemeniz yapılabilir Mesajı geliyor ;) var gerisini sen hesapla

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükümetin yeni tezgahı. Tatilden önce tüm oteller doldu, otobüs firmaları ilave seferler açtı safsatası, şimdi de turizm beldelerinde boş yer kalmadı yalanı. Sanırsın bütün ülke Bodrum'a gidiyor. Yandaş medyada her gün aynı haberler dönüyor. Sanırsın herkesin durumu iyi, 50 TL'lik lahmacun için Doblo'lar kuyruğa girmişler. Klasik olarak tatille işi olmayan destekçileri yerine tatil yapabilecek maddi imkanlara sahip olan sevmeyenlerinin sırtından ekonomiyi canlandırma çabası.
    sen Muğla'daki trafiği bir görsen, böyle konuşmazdın.

sanırsın ki tüm İstanbul ve Ankara Muğla'ya inmiş...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İyi işte bizde İstanbulda biraz nefes alırız.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Boş konuşurken şunu söylemeyi unuttum sanırım ...sizin o saydığınız İtalya ve türevleri veya Çin ve türevleri ekonomilerinde sıkıntıya düşseler hep bir koruyup kollayanı kurtarani olur (Yunanistan çok mu , yoksa verimlimi çalışıyor ben söylim tembelin önde gidenleri )....k.kore nasıl ayakta zannediyordunuz.. kimse memleket düşmanı falan değil fakat bunu tüm oydan başka derdi olmayan iktidarlar yaptılar , yapacaklar.... kimsenin vergi dairesinde gişedeki memurun tatilini umursadığı yok, asıl sorun devlet veya özel makinaların durmamasi gerekiyor...Bu ülke insanı rüyalardan her uyandığında hep fakirlesti,, şimdiki rüya hazır i halka oy için avanta olarak yediren ve inşallah olmaz sonuçları kat ve kat ağır olacak bir rüya, o zaman gelir bu memleketi o doyurup topaç gibi yaptığınız suriyeli gençler kurtarır artik. (Hasta ,çocuk ,yaşlı özel kamplarda bakılabilirdi, bunlar hariç ne işleri var bu serserilerin istanbul un ankara'nin ortasinda ) dicem o ki büyük bir tiyatro sahnede 16 yıldır, paramızdan 6 sıfır atarak illüzyona başladıkları için ve peşinden para eden tüm devlet mallarını yok fiyatlara sattıkları için bu memleketin durmaya tahammülü yok.. elbette kimse tatil neymiş demiyor, fakat seçilmişler dillerine hakim olmayı bilmiyor diye kendini geri çeken turist yüzünden , turizmi yerlinin sınırlı parasına göz dikerek mi kurtaracaklar... elindeki parani bol bol harca , harca ki bir sonraki seçimde de """aman beeee memleketi ben mi kurtaracağım , koalisyonlara kalmayalım en iyisi oyumu akpye vereyim"" in altyapısı pompalanıyor halka...gözünüzü açın bu 3 gün daha fazla tatilden çok daha büyük bir dert.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftanin 6 gunu toplam 68 saat calisiyorum. Yilda 14 gun iznim var. Bize tatil matil yok.
    10 gun tatil yapan yapsin engel olmayin. Onemli olan verim. Bizde verim yok.
    osiosborn bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yine dünyayı tanımayan kişilerin yazdığı provakatif mesajlar
    Avrupada belli saatten sonra otelde, hostelde resepsiyonist bile olmaz. Tif bırakırlar ararsın.
    15:59 da gidersin lokantaya almazlar, kapandı, ee ben açım, git sandviç al. Sonra fildir fildir 7/11 mağazası ararsın. O da 11 de kapanıyor ama 2-3 shift personel değişir
    Heleki pazar günü kuzey avrupada iseniz açık petrol bile bulunmaz
    İtalya ağustos ayını fulle yakın tatil geçirir
    Gündüz 3 saat siesta zorunlu, ben siesta yapmak istemiyorum deyip dükkanı açarsan ekstra vergi verirsin.

Yine pekçok avrupa üilkesinde petroller akşam kapatır. Kredikartı ile kendin doldurursun.
    Bir noel tatiline girerler amano vakitte araban bile bozulmasın
    Çin tatil zamanında aliexpress bile kapatıp gidiyor neredeyse
    Velhasıl bizde tatil çok değil, zaten haftalık çalışma çok fazla
    Sağlıkla ilgili ihtiyacını yazarak da klasik anadolu demagojisi yapmış yazar ama kulak temizlemek bir sağlık ihtiyacı değildir , hergün düş alırsam kirlenmez de o. Hayatı boyunca kulağı temizletilmeden yaşayan onmilyonlar var. Kulak kendini temizler zaten normalde. Ve bu devlet hastanesinin işi değil. Özel sağlık kurumunda yatırırsın
    Gerçekten ameliyata ihtiyacı olan için ise icapçı bir kbb doktoru var ve evinde bekliyor.
    Diğer ihtiyaçlarını da önceden planlayacaksın.
    Kendi yapamadığın tatili başkaları yapıyor diye onlara tatil verenedeğil sana tatil vermeyene kızacaksın. O tatil senin de hakkın
    İnsanlar bunun için çeşitli "izm" mücadelesi verdiler, öldüler.
    1910 lara kadar yıllıkizin yoktu. Günlük çalışma 18 saatti. Kölelikten gelen alışkanlıklar kaldırıldı
    Sen de kendi köleliğinden kurtul
    Herkes köle olsun deme
    İstediğin şey sağlık çalışanlarının halkın kölesi olması bunun farkına var. Kimse kimsenin kölesi olmasın.
    Herkesin bir birey olduğu bir ailesi olduğu ve çalışmak için yaşamadığı, yaşamak için çalıştığını hatırla.
    ....
    kefkes bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben çalışıyorum ama tatil olsun , tatilden sonra uçuşa geçeriz :D

Motosikleti
    Chopper
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla özel sektöre işçiye tatil yok, gümrükte malımız bekliyor bunlar perşembe cuma da salladı işler kaldı bayram sonrasına, müşteriye rezil olduk üstüne üstlük bir dünya ardiye parası da şirkete girdi. çalışmadan sırtını devlete dayamış tembel bir ülke olduk.
    Gümrük çalışıyor. Hatta perşembe günü yarım gün bile çalışıyor.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    trafik şube çalışıyor mu acaba? işlemlerimizi yaptırabilir miyiz?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arap ülkesiydi de hangisiydi hatırlayamadım şimdi; 1 AY ramazan bayramı tatili var.. 1 AY, ulan!

başımızdaki arap sevici sayesinde oraya doğru gidiyoruz
    Merhaba,
    avrupada'ki tatilleri de bir araştırmanızı isterim.
    Bilhassa italya'da ki ağustosta olanı.
    20

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen ya :( Bugün aylardır hayalini kurduğum ek gümrük vergisi gelmeden hazırlıksız almak zorunda kaldığım nmax' i aldım. Ama trafik kapalı olduğundan plaka ruhsat işlerini yaptıramıyorum. Bayramdan sonraya kaldı ki bayramdan sonra da ailemle Çanakkale' ye tatile gitmeyi düşünüyordum (motorsuz)

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    ...........

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi arap ulkesiyse o Ben dubaiye calisiyorum maasim oradan geliyor. Ramazan bayrami resmi tatilimiz bizdeki gibi 4 degil 2 is gunu, bu kurban da ayni, hatta onlarin resmi tatiline de denk geldiginden yalnizca 1 gun tatil var bana.
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ' DUBAİ'DE ÇALIŞIYORUM Demiyor. DUBAİ 'YE ÇALIŞIYORUM. MAAŞIM ORADAN YATIYOR diyor. ( örnek : pc programcısıdır vsvs )

üzülerek söylüyorum okuduğumuzu anladığımız gün marabalıktan 1 tık ötesine gittiğimiz gün olacaktır. #marabalarölümsüzdür :D ulen ne adamsınız...
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi burda boşa çene çalan kim? ben de "ne haddimize 10 gün tatil?" diyorum: para yok, üretim yok, ar-ge yok...

he, desene bi içimizdeki tayb yalayıcı, arap sevici seni?
    muhalefet edeceğine çalış üret adamlar ellerinde ki madeni işliyor senin gibiler olmasa bizde bor elementini işleyeceğiz ama ülkede çok hain var önce onları işlememiz gerek gerisi gelir anladınmı işe yaramaz

uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    çok komiksin be dünyayı tanımayan demişsin ama önündeki hastaneyi tanımıyorsun provakatif demişsin senin yanında kaval çalmak lazım kulak temizleme sağlıkla ilgili değil miş matematikle ilgili
    HERKES SENİN GİBİ EĞİTİMLİ KÜLTÜRLÜ DEĞİL HASTANEDE KULAĞIMI TEMİZLETTİM HEMDE SSK HASTANESİ ÖYLE ÖZEL DE DEĞİL kıyamet alameti cahiller akıl satacak derler ya alın bir örnek işte size

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi arap ulkesiyse o Ben dubaiye calisiyorum maasim oradan geliyor. Ramazan bayrami resmi tatilimiz bizdeki gibi 4 degil 2 is gunu, bu kurban da ayni, hatta onlarin resmi tatiline de denk geldiginden yalnizca 1 gun tatil var bana.
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ' DUBAİ'DE ÇALIŞIYORUM Demiyor. DUBAİ 'YE ÇALIŞIYORUM. MAAŞIM ORADAN YATIYOR diyor. ( örnek : pc programcısıdır vsvs )

üzülerek söylüyorum okuduğumuzu anladığımız gün marabalıktan 1 tık ötesine gittiğimiz gün olacaktır. #marabalarölümsüzdür :D ulen ne adamsınız...
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Alıntı uçanmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok komiksin be dünyayı tanımayan demişsin ama önündeki hastaneyi tanımıyorsun provakatif demişsin senin yanında kaval çalmak lazım kulak temizleme sağlıkla ilgili değil miş matematikle ilgili
    HERKES SENİN GİBİ EĞİTİMLİ KÜLTÜRLÜ DEĞİL HASTANEDE KULAĞIMI TEMİZLETTİM HEMDE SSK HASTANESİ ÖYLE ÖZEL DE DEĞİL kıyamet alameti cahiller akıl satacak derler ya alın bir örnek işte size
    bu forumda ekranların tepkime süresi ile bilgi isteyen senmiydin nick inden hatırladım

Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...........

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

muhalefet edeceğine çalış üret adamlar ellerinde ki madeni işliyor senin gibiler olmasa bizde bor elementini işleyeceğiz ama ülkede çok hain var önce onları işlememiz gerek gerisi gelir anladınmı işe yaramaz
    Şu bor elementi hakkında biz hainlerle teknik bilgi verir misiniz ?
    Sorular,
    Soguk savaş döneminde tr de ki hangi maddenler ithalatı kontrol altında olup sscb ye ithal edilmiyor Muş?

Dünya da ne kadar bor rezervi ne kadarı tr de ?

Dünyanın 50 yıl boyunca ne kadar bor rezervine ihtiyacı olduğu ön görülüyor. Dünya bor rezerv kaynakları nerede ve ne kadar .

Dünya da bot ile dönen ticaret ne kadar ?

Tr nin gsmh nedir?

Biz hainleri borun ekonomik ve stratejik önemi hakkında kaynaklı bilgilendirme yapabilirsiniz ?

Ama öncelikle yukarda sorduğum soruların cevaplarını vermeniz ışığında

Ahh ahh bir hain in peşine takılmışsınız , esas vatan severleri hainlik ile suçluyor sizde onun peşinden gidiyorsunuz. .. unutmayın lovrens ı o da çok dindardır bizden ne kadar toprak böldü ,şimdi Araplarda çok pişman kandırılmışız diyor . aynı tiyatro tekrar oynanıyor.. yine bir dinci zat ile

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı uçanmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastaneyi tanıyorum elbette. Devlet hastanesinin işi değil dedim, yatıramazsın demedim. Puan toplamak isteyen hekim yapıyor işte risksiz diye
    Sağlık hizmeti de değil, matematik de değil kozmetik bir iş. Manikür pedikür gibi. Onları da hastanede yaptırmak isteyenler var elbette.
    Provakatif demedim onu sen uydurmuşsun, muhtemelen sinirden. Sana cevap verilmesine alışkın olmadığındandır.
    Diğer yazdıklarıma cevap vermemişsin, buradan şunu anlıyorum ki tek derdin hastanaymış.
    Kulağını daha sık yıka. Kirlenmesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)