Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR125 Yardımcı olurmusunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba değerli motosiklet.net ailesi ybr125 marka bir motosiklete sahibim motosikleti yeni aldım ama çok acemiyim motosikletin zincirini aldığımdan beri yağlamadım iki kez dehşet şekilde yağmur yağdı belkide yağı aldı zincirlerden ama hava filtresi felan hiç değiştimi değişmedimi bilmiyorum yani motosikleti 2.el aldım ve adamlar orada motur hiç açılmamış ağabey iyi bu diye övünmeye başladılar usta da motora bakıp hiç açılmamış güzel felan dedi şaşırttılar beni gülücem gülemiyorum motosiklet 18 binde herneyse ben bu motosikleti satın aldım motosiklet güzel iyi hiçbir problem yok ama son zamanlarda bu yağmurlardan sonra hiç zincir yağı felanda sürmedim hiçbirşey yapmadım 1. vitese atarken hızlı kalkmamı istiyor resmen motor yavaş kalkarsam stop ediyor yani kendini salıyor bırakıyor 1 viteste de kalktığım zaman debriyajı bıraktığımda kendini salıyor sonra gaz veriyor yani zincirin ordan birisi konuşuyor sanki kanka ben kendimi bi salıyor gibi oldum ama az daha gaz ver düzelicem şimdi]- sonraki viteslerde hiçbir problem yok ama çok pis sinirlenmeye başladım yakında motosikletimle geçimsiz evlilik yüzünden ayrılabiliriz.

Barkın Bayoğlu seni unutmayacağız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Motor 18.000 de ve açılmamış dediler pes!!

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Yetkili servis veya ustaya baktır ?

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Motosiklet bisiklet gibi değil.
    2.el alınca mutlaka yetkili servise beraber gidin.. ister 1000km ister 10.000km olsun..
    ✓Zamanında bakımları olmuş mu?
    ✓vites Dişli tam geçiyormu?
    ✓Debriyaj durumu nasıl?
    ✓Yağ durumu?
    ✓Hava Filtre durumu
    ✓Frenler (balata-disk) durumu..
    ✓Zincir boşluk yağ durumu..

Abi hepsini kontrol et diye söylersin masraf çıkarsa o öder

YA SATICI HALA DAHA BENİMLE İLGİLENİYOR MOTORUN TEMİZ OLDUĞUNA EMİNİM AMA ÖYLE BİR AÇMA BAKMA BAKIM NE ZAMAN YAPILDI KONTROL ETME DURUMU OLMADI
    oradaki motorcu çocuklar motora bi iki baktı gaz verdi motor iyi motor temiz çalışıyor felan dediler bizde aldık açılmamış demesi çok aptalcaydı şimdi benim bu motosiklete yaptırmam gereken bakımları söylermisiniz çok acemiyim ve bu 1. viteste gaz vermeden yavaş kalkamıyor stop ediyor kendini ne gibi bir sorun vardır birde baştan aşağı ne bakımlarını yaptırayım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Adam trabzonda bir rizede oturuyoruz adam kendisi gel yamaha servise götürelim sorun varsa alma dedi kendisi zaten 1 tl lik sorun bulabilirsen alma dedi ben servis yerine buradaki bir motorcuya götürdüm öyle baktırdım yani birşeyi varmı diye yok dediler ama bu 1. viteste gaz istiyor kalkmak için kendini salıyor yoksa onun dışında hiçbir sorunu yok buna çok takılıyorum. götürüp tümden hangi bakımları yaptırayım ?

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı GoldHeart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA SATICI HALA DAHA BENİMLE İLGİLENİYOR MOTORUN TEMİZ OLDUĞUNA EMİNİM AMA ÖYLE BİR AÇMA BAKMA BAKIM NE ZAMAN YAPILDI KONTROL ETME DURUMU OLMADI
    oradaki motorcu çocuklar motora bi iki baktı gaz verdi motor iyi motor temiz çalışıyor felan dediler bizde aldık açılmamış demesi çok aptalcaydı şimdi benim bu motosiklete yaptırmam gereken bakımları söylermisiniz çok acemiyim ve bu 1. viteste gaz vermeden yavaş kalkamıyor stop ediyor kendini ne gibi bir sorun vardır birde baştan aşağı ne bakımlarını yaptırayım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

Adam trabzonda bir rizede oturuyoruz adam kendisi gel yamaha servise götürelim sorun varsa alma dedi kendisi zaten 1 tl lik sorun bulabilirsen alma dedi ben servis yerine buradaki bir motorcuya götürdüm öyle baktırdım yani birşeyi varmı diye yok dediler ama bu 1. viteste gaz istiyor kalkmak için kendini salıyor yoksa onun dışında hiçbir sorunu yok buna çok takılıyorum. götürüp tümden hangi bakımları yaptırayım ?

Rizeli hemşerim panik yapma 18.000 km deki ybr eğer km orjinal ise kolay kolay sorun cıkmaz en kötü ihtimal senden önceki kullanan acemi ise debriyajı bitirmiştir ona bi baktır debriyajı ayarlasın bi motorcu ani kalkıo de onun dışında ben her zaman aldıgım ikinci el motorların yağını hava filtresini vs değiştiririm.. Her yağmurdan sonra zincirini temizleyip yağlamanı tavsiye ederim..

Aldığın motorun keyfini çıkar..

Teşekkür ederim içime bir su serptin hemşerim canımsın galiba sorun benden Kaynaklı 1 den 2 ye atarken Çat çut bırakıyorum debriyajı bazen tekere gelecek gibi oluyor acemilik çok kötü birşey dediklerinizi yapıcam bir Bakımdan geçiricem motosikleti full olarak hepinize teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)