Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sektöre giriş konusunda fikirlerinizi rica ediyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Race tipler yollarda kırım yaşarken , Enduro'lar dağ bayırda parça eksiltir , genel olarak bu iki arketip yerleşmiş zihnimde , belki bi ışık olur fikren araştırın derim ( elcik/karter korumalar/exra depo hacmi sunan aparatlar, ön arka dişli çap ve çeşitleri, sair saire.)
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    Merhaba,

X5 sayfasından ve forumdan az da olsa sizi tanıyor ve samimiyetinize güveniyorum açıkcası.

Umarım doğru bir fiyat politikası ile sektöre giriş yaparsınız.

Samimiyetinize güvenerek şu hususları belirtmeden geçemeyeceğim;

- Türkiye sınırları içerisinden motosiklet ekipmanı ve aksesuar kesinlikle satın almıyorum. (Test amaçlı aldığım ürünler hariç.)

- Eğer yurt dışından X fiyata maliyet ile sahip olabildiğim ürünü (Gümrük Vergisi, Kargo, İade/Değişim Sürecinde Yaşanan Kargo Ücreti vb tüm ücretler dahil) aynı fiyata ya da %5 farkla satın alamıyorsam eğer yurt içinden kesinlikle satın almayacağımı belirtmek isterim.

- Furygan markasının Türkiye distribütörlüğünü alırsanız eğer sizin için çok faydalı olacaktır.

- Spidi markasında ise ürün çeşitliliği sağlamanız dileğiyle.

- Nexx kasklarını da unutmamak gerek.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla pek anlayamadım aslında.ne gibi şeyler türkiyeye gelmiyor mesela ? tüm motor aksesuarlarının geldiğini düşünüyorum.sadece ara bedenler yönünden eksik olabilir ama atıyorum arai örneğin 10 modeli varsa 8i geliyordur ara bedenler hariç.bu sektör git gide büyüyor iyi bir düşünce ama euro nun 4.10 küsürlerde olduğu şu zamanlarda allah yardımcın olsun diyorum çünkü vergisiydi almasıydı kirası hepsini toplarsan aslında pek karlı bir iş olmadığını görmüş olucaksın DİYE düşünüyorum.nasıl yapıcam bu işi diye soracak olursan da kendi fikrim yeni sezon ürünleri getirmede eski sezon ürünleri hem sen ucuza al hem biz senden ucuza alalım.örneğin 2014 alpinstar eldiven alıp satman mantıklı bir durum olur.kimse tutup da aaaa bu 2014 eski sezon demez mont bot vs.kaskta yapıcak bir şey tabide bu tarz kıyafetleri outlet olarak alıp satman 2 taraf içinde karlı olur gibime geliyor.
    Güzel fikir ve dileklerin için teşekkürler. Her tip ürün geliyor ancak her marka gelmiyor. Satılan markalarında belirli ürünleri gelse de bir çoğu getirilmeyedebiliyor. Ben bir müşterinin bir ürün sorduğuna ve firmaların ilgilenmediğine çok şahit oldum, hedefim daha butik hizmet vermek. Üstelik fiyat konusunda da yüzleri güldüreceğime inanıyorum Belirttiğiniz gibi 1-2 sezon öncenin veya özel indirime girmiş ürünleri de uygun fiyatlarla satmak üzere getirmeyi planlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun Benim de şahsen tercihim forumdaki birinden alışveriş yapmak olur böyle bir fırsat olursa. Ayrıca ben bütün fikirlerin ayrıntılı bir şekilde düzenlenip, hakkı verilerek gerçekleştirilmeye çalışırsa ve bu iş zevkle yapılırsa başarıya ulaşılacağına inanırım.
    Güzel dileklerin için teşekkür ederim

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1) N11 de kendine bir dükkan aç ve belli başlı ürünler ile rekabete girmeye bak
    Örn: MT revenge kask , acerbis ürünleri , elcik korumalar
    2)belli ölçülerde lastikler çok satar o konuda rekabete girmeye çalış iran dişli lastiği satmanı tavsiye ederim
    3)iridyum visör şart
    4) telefon tutacağı buna ağırlık vermelisin
    5) YouTube kanalı aç ürünleri tanıt örneğin termal eldiven
    6) alüminyum çanta kendin yap ve sat doğru düzgün yap asıl parayı buradan kazanırsın ( ucuz fiyattan satmaya bak senin reklamın bu olur )
    7)Doğru düzgün bir isim akılda kalıcı örneğin KIZILMOTO. :D
    Green Arrow ve Hamza Toruk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Race tipler yollarda kırım yaşarken , Enduro'lar dağ bayırda parça eksiltir , genel olarak bu iki arketip yerleşmiş zihnimde , belki bi ışık olur fikren araştırın derim ( elcik/karter korumalar/exra depo hacmi sunan aparatlar, ön arka dişli çap ve çeşitleri, sair saire.)
    Enduro ve Cross ürünleri konusunda talep aldım sizin yazmanızda doğru yönde olduğunu garantiliyor gibi. Araştırma yapıp, ürün portföyüne yerleştirmeye çalışacağım. Özel fikirleriniz veya yönlendirmeniz olursa özelden memnuniyetle dinleyebilirim.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro ve Cross ürünleri konusunda talep aldım sizin yazmanızda doğru yönde olduğunu garantiliyor gibi. Araştırma yapıp, ürün portföyüne yerleştirmeye çalışacağım. Özel fikirleriniz veya yönlendirmeniz olursa özelden memnuniyetle dinleyebilirim.
    Şuan motorsuzum , ancak olduğu sıralarda telli olan debriyajı "hidrolik debriyaj seti" yapmak için yırtındım , yurt dışı bekleme süresi benlik değil idi , yurt içinde ise bulamamıştım , ilaveten eklemli düşmelerde ekleminden yay ile darbeyi emen manetlerde bulamamış idim , anılar anılar...

Motosikleti
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

X5 sayfasından ve forumdan az da olsa sizi tanıyor ve samimiyetinize güveniyorum açıkcası.

Umarım doğru bir fiyat politikası ile sektöre giriş yaparsınız.

Samimiyetinize güvenerek şu hususları belirtmeden geçemeyeceğim;

- Türkiye sınırları içerisinden motosiklet ekipmanı ve aksesuar kesinlikle satın almıyorum. (Test amaçlı aldığım ürünler hariç.)

- Eğer yurt dışından X fiyata maliyet ile sahip olabildiğim ürünü (Gümrük Vergisi, Kargo, İade/Değişim Sürecinde Yaşanan Kargo Ücreti vb tüm ücretler dahil) aynı fiyata ya da %5 farkla satın alamıyorsam eğer yurt içinden kesinlikle satın almayacağımı belirtmek isterim.

- Furygan markasının Türkiye distribütörlüğünü alırsanız eğer sizin için çok faydalı olacaktır.

- Spidi markasında ise ürün çeşitliliği sağlamanız dileğiyle.

- Nexx kasklarını da unutmamak gerek.
    Merhaba, samimi ve iyi niyetli görüş ve dileklerin için teşekkür ederim. Elbette ki ne şartlar ile olursa olsun memnun edemeyeceğim ve taleplerini karşılayamayacağım bir kesim olacak. %5 oranını yakalayabilir miyim bilmiyorum ama ona oldukça yakın bir oran olacağını söyleyebilirim fiyatlandırmaların. Örneklemek gerekirse şuan elimde M beden bir japon kaskı var numune olarak getirttiğim, distribütörü 2400 lira civarında verirken ben 1100-1200 lira seviyesinde verebiliyorum. İşletme açıldığında da bu en fazla 1400-1500 lira seviyelerine gelecektir. Fiyatı şişireyim pazarlık yaparsa düşeriz tarzından bir satış hedeflemiyorum. Hedefim iyi fiyatı karta da nakit fiyata da aynı veya en yakın ölçüde sunmak.

*Furygan markası bildiğim kadarıyla premium kalite sayılabilecek bir marka gerekli araştırmayı yapacağım önerine istinaden.
    *Spidi DRD bünyesinde satılıyor, lokal fiyatlarını inceleyip, edinebildiğim fiyatlar ile rekabet edebilirsem neden olmasın.
    *2 adet nexx marka kask sahibi oldum, kullanımı çok güzel ancak markaya veya fiyata yakışmayan sorunlar yaşadım 2 kaskta da, distribütör gerekli desteği vermeye çalıştı ancak firma merkezi sorunlu. Üstelik motomaxın fiyatları çok rekabetçi, o seviyelerin altına inebilir miyim pek sanmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) N11 de kendine bir dükkan aç ve belli başlı ürünler ile rekabete girmeye bak
    Örn: MT revenge kask , acerbis ürünleri , elcik korumalar
    2)belli ölçülerde lastikler çok satar o konuda rekabete girmeye çalış iran dişli lastiği satmanı tavsiye ederim
    3)iridyum visör şart
    4) telefon tutacağı buna ağırlık vermelisin
    5) YouTube kanalı aç ürünleri tanıt örneğin termal eldiven
    6) alüminyum çanta kendin yap ve sat doğru düzgün yap asıl parayı buradan kazanırsın ( ucuz fiyattan satmaya bak senin reklamın bu olur )
    7)Doğru düzgün bir isim akılda kalıcı örneğin KIZILMOTO. :D
    Merhaba, sunduğun güzel fikirler ve yönlendirmeler için teşekkür ederim. Dikkate alacağımdan emin olabilirsin.

Hayırlı olsun, elimden geldikçe destek olmaya çalışırım.
    Bende bu işi yapmayı planladım bir ara ama bende sizin ki gibi bağlantılar yoktu. E-ticaret yapan birisiyim ve motosiklet kullanıcısıyim. Ama bunlar yetmiyor maalesef. Sizde eksikler tamam gibi, umarım gönlünüzce olur.
    Eğer e ticaretle ilgili tecrübeniz yoksa ve sorularınız olursa, yardımcı olmaya çalışırım. Site yapımı, reklam vs elimden geldiği kadar sizede öğretmeye çalışırım.
    Vergilere dikkat edin, ithal mallarda bazı prosedürler var onlarida mutlaka hesaba katin

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, elimden geldikçe destek olmaya çalışırım.
    Bende bu işi yapmayı planladım bir ara ama bende sizin ki gibi bağlantılar yoktu. E-ticaret yapan birisiyim ve motosiklet kullanıcısıyim. Ama bunlar yetmiyor maalesef. Sizde eksikler tamam gibi, umarım gönlünüzce olur.
    Eğer e ticaretle ilgili tecrübeniz yoksa ve sorularınız olursa, yardımcı olmaya çalışırım. Site yapımı, reklam vs elimden geldiği kadar sizede öğretmeye çalışırım.
    Vergilere dikkat edin, ithal mallarda bazı prosedürler var onlarida mutlaka hesaba katin
    Selam, iyi dileklerin ve yardım teklifin için teşekkür ederim. Bende fikir ve araştırma neticesinde gelişen bağlantılar var. Esasen e-ticaret ve web site konusunda kullanım dışında hiçbir bilgim yok ancak güvendiğim 2-3 kişiden yardım alacağım. Teklifine istinaden ihtiyaç olursa, karşılığını vermek kaydıyla yardımını rica ederim.

Vergi konusu önemli tabii, özellikle yeni gelen ekstra vergiler. Mali açı bakımından oldukça hassas hareket edeceğim, her şey net ve nizami olacak. İyi fiyatlar vermeye başladıktan sonra açık aramaya ve karalama yapmaya çalışan insanların olacağı yönünde düşüncelere sahibim. Kurumsal firmalarda çalışmış ve o yapıyı seven biri olarak müşterilere de ciddiyet ve samimiyet oranını eşit şekilde yansıtma taraftarıyım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başarılar diliyorum

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başarılar diliyorum
    Teşekkür ederim

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Turkiyenin çok çok altına temin edeceğini gördük.
    Diğer ürünleri de bu şekilde yaparsan buradan basta olmak üzere tavsiye üzerinden kısa zamanda yürürsün. Kişiliğini de bildiğim için kimseyi mağdur etmezsin.

Hayırlı olsun oğuz.

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiyenin çok çok altına temin edeceğini gördük.
    Diğer ürünleri de bu şekilde yaparsan buradan basta olmak üzere tavsiye üzerinden kısa zamanda yürürsün. Kişiliğini de bildiğim için kimseyi mağdur etmezsin.

Hayırlı olsun oğuz.
    Sağolasın Volkan, arkadaş kontenjanından da destek görmek güzel

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bizim ülkemizdeki insanlar iki şeyi demeyi çok sever:

1-) Olmaz o iş
    2-) (olmayınca) Ben demiştim olmaz diye !

Allah yolunuzu açık etsin.İnşallah başarılı olursunuz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    önce bi sektörü incelemen daha doğru olur sanırım. Örneğin şirinevler ve hasanpaşadaki deki büyük tüccarlar(!), küçük esnafı yoketmek için binbir türlü numara çevirmekte. Oradaki küçük esnaf ile konuşmanda fayda var. Çünkü aynı durum muhtemelen sanada baş ağrısı verecektir.

Tabi bu ekmek yiyemezsin demek değil. Sadece saçma sapan olaylara hazırlıklı ol demek istiyorum.

Başarılar.

Motosikleti
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ülkemizdeki insanlar iki şeyi demeyi çok sever:

1-) Olmaz o iş
    2-) (olmayınca) Ben demiştim olmaz diye !

Allah yolunuzu açık etsin.İnşallah başarılı olursunuz.
    Haha haklısın gerçekten. İyi dileğin için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce bi sektörü incelemen daha doğru olur sanırım. Örneğin şirinevler ve hasanpaşadaki deki büyük tüccarlar(!), küçük esnafı yoketmek için binbir türlü numara çevirmekte. Oradaki küçük esnaf ile konuşmanda fayda var. Çünkü aynı durum muhtemelen sanada baş ağrısı verecektir.

Tabi bu ekmek yiyemezsin demek değil. Sadece saçma sapan olaylara hazırlıklı ol demek istiyorum.

Başarılar.
    Merhaba, iyi niyetli tavsiyelerin için teşekkür ederim. Her dükkanı ve sahiplerini tek tek bilmesem de ağırlıklı olarak Hasanpaşa esnafını bilmekteyim. O bölgede bana zararı olacak biri olduğunu düşünmüyorum. Şirinevler piyasasından pek haberim yok ama. Ben işimi tamamen nizami ve kanunlara uygun olarak yapacağım. Herşey faturalı ve resmi olacak, dolayısıyla başımı ağrıtacak pek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ağrıtan olursa da resmi yollarla çözümü ne ise o şekilde hareket ederim. Ancak çok iyi biliyorum ki bu sektörün esnafının büyük çoğunlugu faturasız, fişsiz iş yapıyor dolayısıyla öyle bir durumdan çekinmesi gereken kişiler onlardır diye düşünüyorum. Yinede bir bilgin var ise özelden paylaşırsan memnuniyet duyarım.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Sizi az çok yazdıklarınızdan tanıyorum.

Sektörde okadar abidik gubidik satıcı varki, onlara kuruş para kazandırmadan sizden alışveriş yapmayı tercih ederim kesinlikle.

Başarılar.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    İhtiyaç var...
    İnternetten aldığım, daha doğrusu parasını ödediğim iki farklı ürünün "elimizde kalmamış, siteyi güncellememişiz" denilerek para iadesini aldım. Bir keresinde de mecbur kalıp, hatta üstüne daha fazla para ekleyip istediğim üründen başka bir model aldım. Velhasıl arayıp da bulamadığım, bulsam da uçmuş fiyatlı ürünlerin listesi o kadar çok ki... Eminim benim gibisi çoktur.

İyi reklam, detaylı ürün tanıtımları, uygun fiyatlı kaliteli ürünler oldu mu ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışıldı mı öncü olmamak için bir neden yok. Şimdiden yolunuz açık olsun, Allah utandırmasın.

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi az çok yazdıklarınızdan tanıyorum.

Sektörde okadar abidik gubidik satıcı varki, onlara kuruş para kazandırmadan sizden alışveriş yapmayı tercih ederim kesinlikle.

Başarılar.
    Selam, teşekkür ederim iyi dileklerin için. İyi izlenim bırakabildiysem ne mutlu. Ufaktan başlayıp, büyütmeye çalışacağım, bende merak ediyorum nasıl olacak

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    takipteyim yolunuz açık olsun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)