Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bursa'da Motosiklet Çalan Suriyelinin Darp Edilmesi..

Motovento
    REKLAM ALANI

Daha beter yapsalarmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar hakli bi dusun bakalim. 50 binlik motorun calinmasimi yoksa calmaya calisanin bu hale gelmesimi? Hayir siz hangi dindensiniz bi anlasam benim dinimde bu yaratigin eli kesilir diyor. Bence hirsizda elinin kesilmesi yerine bu dayagin 10 katini tercih ederdi. Neyse bu kadar vicdanli olman guzel acik adresini yazarmisin motor markanida nasilsa calani yakalasanda bise yapmicaksin. Bu hirsiz arkadaslar bir ara ugrasin sana. sozlerinde samimiysen adresini yazarsin, bana gelip olduresiye dayak yemelerindense sana gelmeleri yerinde olacaktir.
    Ben ateistim.
    Müslümansın ve nasıl olsa ceza vermeyecekse bunun malı çalınsın diyorsun ha?
    Yaş 15 falan mı nolur uğraştırma beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi, adalet vurgusu yapan arkadaşlar var, yok adalete teslim edelim, yok kanunlar var, cezasını onlar versin. İyi de arkadaşım, nerede hak-hukuk, adalet? Daha dün, önceki gün forumda örneği vardı, adamın motosikleti çalındı bulundu, ortada suçlular yok, var ama adamlar mal sahibi ile pazarlık bile yapıyor, mal sahibi hırsızdan daha çok cereme çekiyor. İşin ilginç yanı da bu adalet sistemine karşı, milletin büyük bir çoğunluğunun sessiz kalması, herkes kendi canı yanmadan bunun önemini anlamıyor. Maalesef, ''Maalesef'' diyorum, herkesin kendi adaletini kendi sağlamaya mecbur bırakıldığı bir yola doğru gidiyoruz. Adalet sadece güçlüler tecelli ediyor.
    Şerefsizler, hırsızlık yaparken ne kadar rahat davranıyorlar görüyorsunuz, niye? Çünkü korkmalarını gerektirecek bir düzen kalmadı artık. Kimse kusura bakmasın, fırsatını bulduğum yerde, ifadesinin de ben alırım, mahkemesini de ben görürüm, infazını da ben yaparım.
    "Sen bana mı hırsız diyorsun" sorusuna cevap verecek cesaretin yokken bu kadar atıp tutman enteresan olmuş.
    Neyse.
    Bir gün başkası gelir kendi adaletini kurar, o zaman da senin hiç bir günahın yokken, günahı var derler, senin infazını onlar yapar. "Malesef" öyle günlere doğru gidoyoruz zaten, umarım gitmeyiz de, kimse kimsenin kafasına göre infaz edilmez.

Bir insanın en adi suçu işlemiş bile olması, mağdur tarafından kafasına göre cezalandırılması hakkını doğurmaz. Buna hammurabi kanunları denir, M.Ö. 4000'li 5000'li yılların adetidir, siz kendinizi bu seviyede görüyorsanız ne ala. Hayır sevdiği bir insanın canına kast etmek olur bir şey olur aklını kaybedersin, aman yapma derler dinlemezsin şiddet uygularsın; bu da yanlış olmakla beraber anlaşılabilir, empati kurulabilir bir histir.
    Adam motosiklet çaldı diye dövmek, savunulacak bir hareket değildir. Nokta. Kanı akmış bir insanı dövmeye devam etmek, bunu videoya çekmek ise, psikolojik rahatsızlık göstergesidir, bir nokta da bu. Umarım yarın bir gün, başkalarının kendi hukuklarını sokakta aramalarından ders alarak değil, düşünerek öğrenirsiniz bu evrensel doğruları.

Ayrıca adamı dövmek doğru değil demek, adamı doğru görmek değildir, Türkçe de bilmiyorsanız işimiz var.
    Adam dövmek yanlıştır, söylenen bu. Kalkıp hırsız diye hakaret etmeye kalkmak, hele bir de hakaret olarak Suriyeli demeye çalışma var ayrı komedi, boş işler.
    drtayfun bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Bu herifler geldi, geride gitmezler.

Metroda veya otobüste yaşlılara yer veren Suriyeli görmedim bugüne kadar. Kulağında kulaklık hepsi dümenden uyuyor. Madem kucak açtın, neden büyük şehirlere sokuyorsun arkadaş. Kur tesisini doğuda,iç anadoluda tarım yapsınlar,hayvancılık yapsınlar. O bölgeden de dışarı çıkarma, madem savaştan kaçtılar, burada çalışsınlar. Çalışmıyorsa aç kapılarını, karayoluyla dayansınlar Bulgaristan sınırına. Avrupa hesapta milyar dolarlar verecekti bunları salmayalım diye. Bir bok alamadılar, hem o da çözüm değil ki, parayı alıp kim bilir ne yapacaklar. Halk olarak biz çekiyoruz eziyeti.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ateistim.
    Müslümansın ve nasıl olsa ceza vermeyecekse bunun malı çalınsın diyorsun ha?
    Yaş 15 falan mı nolur uğraştırma beni.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

"Sen bana mı hırsız diyorsun" sorusuna cevap verecek cesaretin yokken bu kadar atıp tutman enteresan olmuş.
    Neyse.
    Bir gün başkası gelir kendi adaletini kurar, o zaman da senin hiç bir günahın yokken, günahı var derler, senin infazını onlar yapar. "Malesef" öyle günlere doğru gidoyoruz zaten, umarım gitmeyiz de, kimse kimsenin kafasına göre infaz edilmez.

Bir insanın en adi suçu işlemiş bile olması, mağdur tarafından kafasına göre cezalandırılması hakkını doğurmaz. Buna hammurabi kanunları denir, M.Ö. 4000'li 5000'li yılların adetidir, siz kendinizi bu seviyede görüyorsanız ne ala. Hayır sevdiği bir insanın canına kast etmek olur bir şey olur aklını kaybedersin, aman yapma derler dinlemezsin şiddet uygularsın; bu da yanlış olmakla beraber anlaşılabilir, empati kurulabilir bir histir.
    Adam motosiklet çaldı diye dövmek, savunulacak bir hareket değildir. Nokta. Kanı akmış bir insanı dövmeye devam etmek, bunu videoya çekmek ise, psikolojik rahatsızlık göstergesidir, bir nokta da bu. Umarım yarın bir gün, başkalarının kendi hukuklarını sokakta aramalarından ders alarak değil, düşünerek öğrenirsiniz bu evrensel doğruları.

Ayrıca adamı dövmek doğru değil demek, adamı doğru görmek değildir, Türkçe de bilmiyorsanız işimiz var.
    Adam dövmek yanlıştır, söylenen bu. Kalkıp hırsız diye hakaret etmeye kalkmak, hele bir de hakaret olarak Suriyeli demeye çalışma var ayrı komedi, boş işler.
    Söyleyecek çok şeyim var da , boşver , sonra adminler ceza veriyor, tartışmayı uzattım diye... Söylediğim her kelimenin ardındayım. He Türkçe de bilmiyor olabilirim. What does mean ''atıp-tutmak''?

Sana son ve tek şunu diyorum; umarım bir gün senin de canın yanmaz.
    Hadi selametle...

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    bana da karşı çıkılacak ancak şimdiden saldırılara cevap vermeyeceğii söyleyerek başlayayım. Bence dayak yemesi anlaşılabilir. İlk yorumumda da demiştim. Hatta içimizdeki o cani taraf çok şey diyor lakin; ağzı yüzü kanayan, artık pes etmiş birine ekstra tekmeler atmak ve kameraya almak savunulur birşey değil. Onun yaptığı şerefsizlik. Ve içimizde yükselen hayvani güdülere de sebep. Ancak ne olursa olsun insan olduğunuzu unutmayın. eski insanlar hırsızlara kasa teslim ederlermiş. Hem nasıl savunulacağını bildiğinden hem de ters psikoloji yaratarak şahsı güvenilir hale getirmek. İnsanları böyle caydıramazsınız. Bu şahıs bu kadar dayak yedi şimdi korkacak mı sanıyorsunuz? yine iki gün girecek çıkacak. Aksine öyle bir kinle geri dönerek yapacakki bu işi ve belki de bu sefer yanında bir silah taşıyacak. Bu tarz insanları şiddetle caydıramazsınız. Şiddet uyguladığınızda caydırıp bir kenara fırlattığınız insani duygularınızdır. Sinirlenenleri de anlayabiliyorum yargılayamayız ama farklı bakmaya çalışın diyorum.

asıl öfkeniz üç kuruşluk hırsızlara olmasın, gerçek hırsızları görün. 50 bin liraya katil olabilecekler senden benden 50 milyar lira araklayanlara ağzını açamaz. hakkınızı aramayı öğrenin. Eğer halk birlik olursa hem sistem sizden çalamaz hem de çalacak insanları barındırmaz...
    killingroad ve drtayfun bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Kasimpasayi bilenler varsa eger seferikoz parkinin hemen arkasinda sosyal hizmetler subesi acildi hergun suriyelil r akin akin geliyor. Kiyafet, para vs her turlu yardimi aliyorlar. Buraya kadar hani bir nebze sorun yok diyelim ama yardıma muhtqc bu gariban! suriyeliler neden aracla gelip aracla gidiyorlar. İnanmayan icin eger imkani varsa seferikoz caminin guvenlik kamerasini kontrol edebilir, sozde üstü başı yirtik coluk cocuk yardim zarfini alip cebine koyduktan sonra 38 plakali bir arac ile nasil dugun halayina gider gibi korna cala cala gittigini de gorur.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Şu olayda bile ülkedeki adaletin ne durumda olduğunu acı içinde görüyoruz.Adaleti nasıl sağlayacağımızı bilemiyorum.İnsanlar yollarda düşmüş çevremde öyle çok dalga geçen varki şaşırırsınız.Hırsız içinde adalet malı çalınan içinde adalet olması gerekir.Adaletin hukukun olmadığı yerde hiç bir şeyin güvencesi kalmaz.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    kullandığım kelimeden dolayı uyarı almışım şikayetçi değilim forum kuralları sonuçta hepimiz uymak zorundayız daha kibar bir dille aynı cümleyi yazıyorum

videodaki yasak aşkın meyvesi ile bu linkteki yasak aşkın meyvesi aynı kişilermi?

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/775208/Motorsiklet_hirsizina_kurye_dayagi.html

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Şeriat gelmeli deyip şeriatın bir işe yaramadığına dair örnekler paylaşmışsın.
    Ironik!

Arkadaşımızın verdiği linklerden de anlaşıldığı üzere şeriat ne hırsızlığı ve tacizi önlüyor ne de diğer suçları.
    İşte İran'da şeriat var, hırsızın parmaklarını elini kesiyorlar ama yine de hırsızlık var.
    Bırak tecavüzcüyü,zina yapanı bile taşlayarak, kırbaçlayarak öldürüyorlar ama haberlerden de gördüğümüz gibi ne tecavüz bitiyor ne taciz.

Demek ki en ağır ceza bile suçu önlemiyor.
    Işte amerika.
    İdam cezası var ama suç sayısı dakikada şu kadar şeklinde istatistiklerle ölçülüyor.

Gelelim habere.
    İlk sayfada içişleri bakanlığının açıklamasından bahsettim.
    Başlığa bakıp çoğunuz suriyelilere sövdünüz ama hırsız Türk çıktı.
    Yani bir bakıma bakanlık haklı çıktı.

Özellikle son iki haftadır sosyal mecrada suriyeliler hakkında öyle suclamalar yayınlanıyor ki bu konuda nötr olanlar bile galeyana gelmeye başladı.
    Duyan zannedecek ki bizim memlekette hiç hırsızlık olmazdı, taciz tecavüz yoktu, herkes cennetlikti ama bu suriyeliler gelince hiç görmediğimiz suçlar görmeye başladık.
    Yok öyle bir şey.
    Kimse kendini kandırmasın.
    Sevgilisini baltayla doğrayan şerefsizde bir dünya ülkeyi vukuatsız geçip Türkiye'de tecavüze uğrayıp katledilen gelinlikli gezgine tecavüz eden şerefsizde, sırf sevgilisiyle kaçtı diye öz kızını ya da ablasinı-kardeşini katleden şerefsiz de bizden.
    Gayet yerli ve milli yani.

Gaza gelmeyin.
    Hükümetin suriyeli politikasi baştan sona yanlıştır. Fakat bunun hesabını soracağinız merci yine bizzat hükümetin kendisidir.
    Bu ülke daha 6-7 eylülün utancını silememişken bir yenisine zemin hazırlanıyor.
    Bu tuzağa düşmeyin.

Son olarak.
    Daha önce cezalandırmayla intikamı birbirine karıştırıyorsunuz diye defalarca yazdım.
    Birini motosikletimi çalarken yakalasam yüksek ihtimal kendimi tutamayıp bir iki tane vurabilirim.
    Ama o kadar.
    Bizim ortadoğulu kanımızdan mı kaynaklaniyor yoksa ülkemizdeki adaletsizlikten mi bilmem ama bize karşı olan her olumsuzlukta kendimizi aşağılanmış hissediyor ve intikam duygularıyla doluveriyoruz.
    Bu hırsiz ilk yumrukta ölse daha bir kac tane vuramadı diye hırsindan kuduracak ya da ölüsünü tekmeleyecek kadar gözü dönmüş bir ruh halidir bu.
    Hırsız 100 sene hapis cezasi alsa yine geçmez bu öfke.

Memlekette adalet mi var diye söylenip, hiç bir şey yapmamak ama adalet için yollara düşenle alay etmek milli spor olmuş bir ülkede daha çok rastlarız bu görüntülere ve daha çok ağlarız çalınan emeklerimize.

Biraz sakin.
    Aman diyim!
    erenedip, Mr.Duke ve Guven bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Linç etseler daha iyiydi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Öyle bir başlık açılmış ki suriyeli suçsuz gibi...
    Adam ne yapsın teşekkür mü etsin. Az bile yapmış. Bu serefsizler bu ülkede her türlü pisliği yapıp serbest dolanıyorsa halkta kendi hesabını kendi keser. Geçen sene benim bisikleti çaldılar. Kim olduğu görseydim döverken gebertirdim şerefsizi. Bunları bu kadar beslediğimiz yeter. Artık sınırdışı edilmeli. Sırf oy toplamak için ülkeye alındı. Ülkede sapıklık, tecavüzcülük, hırsızlık kol gezmeye başladı

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)