Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Çaldığı motosiklet mezarı oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ünlü funk hu üstadı lao tzu'nun buyurduğu üzere;
    "-bilenler söylemiyor, söyleyenler bilmiyor"

çoğunluk bu ölümle adaletin yerine geldiğini iddia etmiş, aksini iddia edenler de linçe maruz kalmış,
    bu tablonun yabancısı değilim
    konuya adalet kelimesinden yaklaşırsak; arapça kökenli bu kelime dilimizde dengeleme, denge gözetme gibi bir karşılığa denk gelir.
    hırkızlığın ya da başka suçların yasalardaki karşılığı bellidir,
    hırkızın çaldığıyla ölmesi adalete değil de olsa olsa kin ve intikam hislerinin tatmin edilmesine denk gelir.
    bunun hümanizmle ya da taoizmle bir alakası yok,
    malınızı çalan birine çok kızmanız ve ölmesini arzulamanız bu arzunuzun adil olduğu anlamına gelmez.
    Burda şöyle bir denge gözetiliyor ve iyi olmuş deniyor. bir katilin ölmesi ile bir seri katilin ölmesi farklı şeyler. adam makina gibi herkesin emeğine malına göz dikiyor çalıyor zarar veriyor. Sistem işlevsizleştirmediği için(yaratan o zaten) oh ölmüş iyi olmuş demek tam olarak kin ve intikam duygusuna takabul etmiyor Bunu böyle lanse etmek çok samimi değil.

Dude reis te biraz önyargı yaptı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Allah'ın işine karışmamak taraftariyim.
    vardir bir bildigi?
    belki, daha fazla can yakmasin diyedir
    belki de daha fazla gunah isleyip, atesini cogaltmasin diyedir...
    Hizir ve Musa kissasisini bilen bilir.
    derdim ahlak hocaligi degil,
    fikih erbapligi hic degil..
    gorunen ve gorunmeyene ve ayan olunana akletmeye calismak elzem zannimca.
    hirsizligin cezasi olum olmamali.
    olum bile az, emek hirsizliginin farki var midir diger hirsizliklardan.
    hepsi kul hakkina dayanir neticede..
    daha yazardim ama, neler caldigimi dusundukce, calinanlarimi dusundukce duzen boyle kurulmussa, kuranin vardir bir bildigi demeye variyorum yine..
    vardir bir bilinen!

Gebermiş pislik
    Keşke bütün hırsızlar böyle geberse
    Örnek eve veya işyerine giren hırsızlar da benzer akibete uğrayıp geberip gitse

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyada tek bir günah vardır aslında; o da hırsızlıktır. Bir insanı öldürdüğün zaman bir yaşamı çalmış olursun, karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın veya birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun..!''

(Uçurtma Avcısı / Khaled Hosseini)

Şimdi sana soruyorum dostum, sen hiç çalmadın mı? Kimsenin sırada önüne geçmedin mi, kopya çekmedin mi, işe girmek için araya tanıdık sokmadın mı, vb...? Nasıl oluyor da bu ölüm için oh olsun diyebiliyorsunuz? Cehennemde cayır cayır kim yanacak biz bilemeyiz ama sizin içinizde bulunan kin ve nefret eminim her gün yakıyordur sizi!!!
    Hadi bize bir empati yap...
    Diyelim ki guzzini veya HD ni çaldı...
    ve az ilerde patladı geberdi...
    Başlığı sen açsaydın nasıl bir başlık açardın ?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bir çin atasözü der ki şemsiye açılmaz
    nines bunu beğendi.

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bize bir empati yap...
    Diyelim ki guzzini veya HD ni çaldı...
    ve az ilerde patladı geberdi...
    Başlığı sen açsaydın nasıl bir başlık açardın ?...
    Yahu çocuk musun arkadaşım ya?!!! Sinirlenmek, şikayetçi olmak ayrı şey öldü diye oh olsun diyip geberdi şerefsiz bilmem ne demek ayrı şey! Sen gel benim sıramı çal hakkımı ye sonra ben sana geber diyeyim. abartmayın öfkenizi!!!
    sxysl bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Yahu çocuk musun arkadaşım ya?!!! Sinirlenmek, şikayetçi olmak ayrı şey öldü diye oh olsun diyip geberdi şerefsiz bilmem ne demek ayrı şey! Sen gel benim sıramı çal hakkımı ye sonra ben sana geber diyeyim. abartmayın öfkenizi!!!
    Ya sabir allahim. Kardesim, yaa bilerek mi yapiyorsunuz?

Oldugune sevinen yok, bir daha suc isleyemeyecegine sevinen var simdi anlasilir olmustur umarim.

Olurse olsun fakat canli kalaydi polis bunu yakalasa sonra geri birakacaklardi ve kim bilir baska hangi garibani cokerticekti.

Sakin boylelerine acimayin hatta olsunlerki bir daha suc isleyemesinler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Soruma cevap vermedin ama..
    Önce onu hallet sonra sıfatları eklersin ....
    Bekliyorum...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Sag kalsa haber ciksa bu eleman su kadar motosiklet caldi serbest kaldi diye eminim burada insanlik vicdan hesabı yapanlar binbir turlu belalar isitilmemis küfürler sayacaklari için bence cokta bu arkadaslarin soylediklerini dikkate almayin. Birakin kendi hallerinde kalsinlar.
    Hainlere ve Namusa- Helale goz dikene acimam.
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Milletin ahı tutmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

Alıntı twobros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda yeniyim, yeni üye oldum, öylesine topicleri okuyup vakit geçireyim diye her fırsat bulduğumda açıp birseyler okuyordum ama bu konuda ki ölü bir insana karşı yazılanlardan sonra birdaha girmeyi düşünmüyorum.

Size birşey söyleyeyim mi? Siz yorum yapanlar: siz insan filan değilsiniz. Ölü bir insanın arkasından iyi olmuş diyecek kadar insanlığını kaybetmiş yaratıklarsınız. Böyle insanlarla dolu bir ortamda birlikte bulunduğum için kendimden utandım.
    Ne dememizi bekliyorsun

Öğrenciyken her şeyden kısıp, çalışıp helal para ile 2 yılda aldığım motorum 3 ay önce çalındı, yeni motor alacak param olmadığı için 3 aydır yürüyorum. Çalan kişi umarım bu kadar kolay ölmez de sürünür. Bir öğrencinin 4000 lira biriktirmesi nedir bilir misin sen?
    İşte bu yüzden... Ateşi bol olsun inşallah
    Ali Bircan ve bursagsli bunu beğendiler.

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruma cevap vermedin ama..
    Önce onu hallet sonra sıfatları eklersin ....
    Bekliyorum...
    Sen benim sorularımı cevapladın mı?
    Neyse bu konuda sizlerle konuşulacak pek bir şey yokmuş. Siz kendi gönlünüzü islah edin!!!

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ben o motoru alabilmek için gece gündüz it gibi çalışıp para biriktireceğim. Dişimden tırnağımdan arttıracağım. Hırsız gelecek 2 yıllık emeğimin, hayallerimin içine edip motoru çalacak. Daha sonra motorum ile kaza yapıp ölecek. Bende hırsıza üzüleceğim. Bırakın Allah aşkına. İyi olmuş. 1 kişi daha eksilmiş. Darısı diğer hırsızların başına. Ülkede adalet olsaydı. Bu hırsızlar elini kolunu sallaya sallaya rahat dolaşmazdı.

sxysl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Son motor motoran 125 crazy :)
    İşin aslını astarını bilmeden bir insan yaşamını kıçıkırık bir motordan daha değersiz sayan bu başlık ve OH OLMUŞ ÖLMÜŞ, CEZASINI ÇEKMİŞ, ATEŞTE YANSIN gibi yorum yapanların motora bindiklerini düşünmek bile tuhaf. Motorcu mentalitesi bu değil. Motorcu doğaya, insana ve çevreye saygılı kişidir diye bilirim. Yazık...Hırsız bile hayatını kaybeden bir İNSAN...Toplumun geldiği hale bak..
    killingroad ve sarph35 bunu beğendiler.

Bu toplumda (kendimizi kandırmayalım) kimse kimseyi sevmiyor. İnsanlar sadece günlük işlerinin ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla seviyormuş gibi görünüyor. Hele büyük şehirlerde bütün insanlar olmuş barut fıçısı. İnsanlar bu kadar kalabalık nüfusta yaşamaktan memnun değil ilk başta. Gelelim hırsızlık konusuna, insanlar suç işlemeyi bir kenara bırakıp, toplumun huzurunu bozmaz ve masum olarak yaşama devam ederlerse, hiç bir insan vatandaşı öldü diye sevinmez. Oysa biz burada bir hırsız öldü diye sevinçten göbek atıyoruz. Yaptığımız doğru mu?
    Evet hem de nasıl
    Keşke bütün kötü insanlar geberse
    sxysl bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı sxysl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin aslını astarını bilmeden bir insan yaşamını kıçıkırık bir motordan daha değersiz sayan bu başlık ve OH OLMUŞ ÖLMÜŞ, CEZASINI ÇEKMİŞ, ATEŞTE YANSIN gibi yorum yapanların motora bindiklerini düşünmek bile tuhaf. Motorcu mentalitesi bu değil. Motorcu doğaya, insana ve çevreye saygılı kişidir diye bilirim. Yazık...Hırsız bile hayatını kaybeden bir İNSAN...Toplumun geldiği hale bak..
    dostum öyle yada böyle hırsızlardan canımız yandı veya yakınlarımızın yandı. bu tepkilerin gelmesinin en büyük sebebi hırsızın çaldığı ile kalması. yasalarımız yasa değil. eşimin amcası evine giren hırsıza vurduğu için hırsıza tazminat ödedi. savunmasıda şu hakim bey ben onun malına kastettim o benim canıma. böyle pişkinlikler birike birike bu hale geldik. açıkçası ben yadırgamıyorum.

yarın bigün seninde başına gelebilir benimde. uğraşmışsın didinmişsin almışsın belki 1000 lira belki 50.000liralık bir alet farketmez hepsi binbir zorlukla kazanılan paralar. bir bakmışsın kendini bilmezin biri alıp götürmüş parçalanmış yada başka şeylerde kullanılmış. karşında muhattap yok. hırsız yakalanır serbest kalır. sokakta gördüm attılar sandım bende aldım diyenide gördüm. öte yandan sadece hırsızlık değil olay tamam bir can gitti eyvallah peki bu veya bir başkası eşine annene kızkardeşine cinsel saldırıda bulunsa ve ölse sonra birşey olup ölse ne diyeceksin? ne olursa olsun bir can gitti deyip arkasından yasmı tutacaksın?

uzun lafın kısası cezalar hafif olduğu sürece daha doğrusu ceza olmadığı sürece biriken öfke bunların mezarına işetir.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Alma mazlumun ahını.. atasözü biraz ağır tesir etmiş.

Varsayalım bu hırsız motosikleti çaldı ve içimizden şunu diledik
    "Umarım geberir, çaldığı motosikletin altında kalır"
    Geberdi işte

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    ALLAH`IN EMRİ ALLAH`IN KANUNLARI ŞERİAT ÜLKEMİZDE UYGULANSAYDI BUNLAR OLMAZDI

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Merhum hırsızı musalla taşına koyacaklar
    Nasıl bilirdiniz diye soracak hoca

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)