Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Çaldığı motosiklet mezarı oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gerçekten çok garip insanlar var, diyecek bir şey bulmak zor oluyor.

Ölmüş adamın arkasından "iyi olmuş demek hoş değil" demiş biri..
    Neden hoş değil diyen bile yok, "al bırak seninkini çalsınlar şikayet etme..." Gelen en yazıya benzer şey bu..
    Adam şikayet etmeyin mi demiş? Benimki çalınsın şikayet etmem mi demiş? Ceza çekmesin mi demiş? Başka bir konuda da ben bir hataya düşüp bu yanyana gelmiş kelime öbeklerine cevap yazayım dedim, "seninkini çalsın tebrik edersin" cevabı geldi.. Bir insan X hareketinin karşısında ya ölmeli ya da tebrik mi edilmeli? Bu kadar mı ayarsızsınız?
    Cezadan anladığınız şey ölüm mü?
    Hayat bu adar ucuz mu sizin için? Bu kadar dememin de ederini vereyim, 20bin TL. 20bin TL mi sizin için bir insan hayatının değeri?
    sarph35 ve sxysl bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bu başlığı açandan allah razı olsun aramızda ne kadar geri akıllı varsa öğrenmiş olduk.

Hırsız gebermiş oh bir tane namuzsuz daha eksildi.

iyiki ölmüş yoksa kim bilir kaç tane insanın daha canını yakacaktı?

Böylesi daha hayırlı oldu çünkü daha fazla günah işleyemeden kendi kendinin hakkından geldi.

Aslında bir yandan ölmesine bende üzüldüm çünkü biraz daha sağ kalıp hırsızlık yapmasını isterdim hatta bu aadama üzülenlerin bir şeylerini calması daha iyi olurdu belki biraz daha insan akıllanmış olurdu.

sxysl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Son motor motoran 125 crazy :)
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum öyle yada böyle hırsızlardan canımız yandı veya yakınlarımızın yandı. bu tepkilerin gelmesinin en büyük sebebi hırsızın çaldığı ile kalması. yasalarımız yasa değil. eşimin amcası evine giren hırsıza vurduğu için hırsıza tazminat ödedi. savunmasıda şu hakim bey ben onun malına kastettim o benim canıma. böyle pişkinlikler birike birike bu hale geldik. açıkçası ben yadırgamıyorum.

yarın bigün seninde başına gelebilir benimde. uğraşmışsın didinmişsin almışsın belki 1000 lira belki 50.000liralık bir alet farketmez hepsi binbir zorlukla kazanılan paralar. bir bakmışsın kendini bilmezin biri alıp götürmüş parçalanmış yada başka şeylerde kullanılmış. karşında muhattap yok. hırsız yakalanır serbest kalır. sokakta gördüm attılar sandım bende aldım diyenide gördüm. öte yandan sadece hırsızlık değil olay tamam bir can gitti eyvallah peki bu veya bir başkası eşine annene kızkardeşine cinsel saldırıda bulunsa ve ölse sonra birşey olup ölse ne diyeceksin? ne olursa olsun bir can gitti deyip arkasından yasmı tutacaksın?

uzun lafın kısası cezalar hafif olduğu sürece daha doğrusu ceza olmadığı sürece biriken öfke bunların mezarına işetir.
    Arkadaşım ben sizlerin çoğuna göre hayli yaşlıyım.
    Ve Bu ülkenin 50 yıl önceki halini de, 30 yıl önceki halini de gayet iyi hatırlıyorum.
    Hatırladıklarım daha çok İNSANIN İNSAN OLMASI üzerine.
    Bizler gdo lu besinlerle on yıllardır beslendığimizden mi, yoksa yine on yıllardır bizlere zorla giydirilen İNSANLIK DIŞI kılıktanmı bilmiyorum. Ama bu sayfalara yazmak istemiyorum siyasete girer. BİZLER İNSANLIKTAN ÇIKIYORUZ.
    Eskilerden agzı kurumuş birine bir tas ayran veren, Yoldan gelen tanımadığına bile "karnın açmı" diye sorup lokmasını bölüşen, düşenin yanına koşup el atıp kaldıran bizler, SUZUz KALANA "Yağmurlu hafada su bile vermeyen", AÇ insana "Açlıktan gebersin" diye beddua eden, Düşene "BİR TEKMEDE" kendısı vuran bir toplum haline geldik.
    Benim kastettiğim konu MOTORU ÇALAN biri mazlumdur değil.
    Bir kaza olmuş: Sürücü hırsız, katil,ırj düşmanı vs olabilir. Motorun üstünde biri ÖLÜYOR ve haberin doğruluğunu bile araştırıp incelemeden LİNÇ başlıyor. Linç edenler de MOTOSİKLETCİLER...
    Yasalarımıza göre her suçun bir cezası vardır. Ha yeterli yada yetersizdir.ASIL SUÇLULAR YASALARI İŞLEMEZ HALE GETİRİRKEN CEZAYI BİREYLER ÇEKMİYOR MU?
    İlkel zamanlarda bile ÖLDÜRMEKTEN ZİYADE ELLERİ KESİLİR Dİ HIRSIZLARIN. Biz onlardan dahamı İLKELİZ ki OLSÜN, GEBERSİN, CEHENNEM ATEŞLERİNDE YANSIN diyebiliyoruz.
    Resmin BÜTÜNÜNÜ görmeyi beceremeyip küçücük bir kenarına bakmaktan başka bir şey değil bu...Toplumu HIRSIZ ve LİNÇ EDENLER olarak ikiye bölenlerin hiç mi suçu yok.
    Düzen böyle devam ettikce; Hırsızlar da çoğalacak Linç edenlerde...
    Sen yazdıklarından elbette haklısın. Ama ne bılıyoruz ölen kişinin psikolojisini. Belki alacağı vardı motor sahibinden alamıyordu vs vs. Detayları bilmeden LİNÇ ETMEK motorcuya yakışmaz.
    Çünkü motorculuk bir mentalitedir...Sözlerim sana değil sen haklısın. Ama herkes senin gibi biraz daha İNSANCIL Yazsa..
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bir yandan ölmesine bende üzüldüm çünkü biraz daha sağ kalıp hırsızlık yapmasını isterdim hatta bu aadama üzülenlerin bir şeylerini calması daha iyi olurdu
    Şaşırdık mı? tabii ki hayır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen benim sorularımı cevapladın mı?
    Neyse bu konuda sizlerle konuşulacak pek bir şey yokmuş. Siz kendi gönlünüzü islah edin!!!
    Gönlüm ıslahını tamamladı meraklanma..
    Yaşımız kemale de erdi...
    Kıçıkırık ama benim için önemli olan ve çok severek aldığım , gençlik hayalım olan honda kinetix motorumu da çaldırdım..
    Yani motoru çalınanın ne hissettiğini gayet iyi biliyorum...
    Şimdi sorularına gelelim madem...

Evet kopya çektim...
    Sırada kaynak ta yaptım..
    Bakkaldan sakız da çaldım...

12-13 yailarındaydık... Varsa günahımız çekelim.... Hayır mı dedik..

Hadi şimdi sen de empatini yap...
    Çalıntı motorunla ölen adam için başlık aç...
    Nasıl olacak merakla bekliyorum...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)