Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50 cc motor pişmanlıkmıdır

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba bayramdan sonra 50 cc b ehliyeti ile kullanılabililen 50 cc motoron allergo satın almak istiyorum.sahibine sorduğuma göre 4 litre yakıt deposu ve benzinliymiş.bizim burda yokuş var.o yokuşu beni 96 kg mım çıkartırmı 30 km/h hızla çıkarabilir mi yoksa motor 5 km/h o yokuşta görmezmi.bu motoru almak pişmanlıkmıdır.net cevap verirseniz memnun olucam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum pişmanlık değildir. kullanım amacını bilmen gerek ama. Örneğin ben aydındayım. Burası küçük. Bi ucundan bi ucuna yürüsen 1.5 saat sürer. Böyle ufak bi şehirde fıtı fıtı gideyim işlerimi halledeyim dersen mükemmel bir çözüm. Yokuşta çıkar. Lâkin ben yol yapayım, uzaklara gideyim arkadaşımla falan dersen yorucu olur. Zor olur.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum pişmanlık değildir. kullanım amacını bilmen gerek ama. Örneğin ben aydındayım. Burası küçük. Bi ucundan bi ucuna yürüsen 1.5 saat sürer. Böyle ufak bi şehirde fıtı fıtı gideyim işlerimi halledeyim dersen mükemmel bir çözüm. Yokuşta çıkar. Lâkin ben yol yapayım, uzaklara gideyim arkadaşımla falan dersen yorucu olur. Zor olur.
    abi uzun yol kesinlikle yapmıcam.sen aydın şehrinde nasıl şehir içinde kullanıyorsan bende şehir içinde alışveriş yapmaya bankaya gitmeye kullanıcam.birde burası istanbul çalarlar diye korkuyorum abi.sadece şehir içinde kullanıcam bizim burda bir yokuş var.daha doğrusu iki yokuş.o yokuşlara geldiği zaman çıkarmı çıkmazmı diye tereddüt ediyorum.motor beni çıkartmazsa verdiğim paraya yazık.ben istanbul dayım.

Alıntı ellisisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bayramdan sonra 50 cc b ehliyeti ile kullanılabililen 50 cc motoron allergo satın almak istiyorum.sahibine sorduğuma göre 4 litre yakıt deposu ve benzinliymiş.bizim burda yokuş var.o yokuşu beni 96 kg mım çıkartırmı 30 km/h hızla çıkarabilir mi yoksa motor 5 km/h o yokuşta görmezmi.bu motoru almak pişmanlıkmıdır.net cevap verirseniz memnun olucam.
    Pişmanlık olsa üretilmez ama Kuba'nın Fıghter modeli var 80cc'den 50ccye düşürüldü beygiri yüksek yani 50cc sınıfında en yüksek beygir gücüne sahip olan model bayi ile konuşan bir iki kişi gördüm forumda beygir gücü yüksek olduğundan dolayı 60 70 km hızı sıkıntısız buluyor ve rampalarda çekiş gücü yüksek olur. 50cc bir motorda 1 litre benzin ile 70 km'ye yakın bir yol yaparsın.

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pişmanlık olsa üretilmez ama Kuba'nın Fıghter modeli var 80cc'den 50ccye düşürüldü beygiri yüksek yani 50cc sınıfında en yüksek beygir gücüne sahip olan model bayi ile konuşan bir iki kişi gördüm forumda beygir gücü yüksek olduğundan dolayı 60 70 km hızı sıkıntısız buluyor ve rampalarda çekiş gücü yüksek olur. 50cc bir motorda 1 litre benzin ile 70 km'ye yakın bir yol yaparsın.
    abi peki benim almak istediğim motor motoron allergo 50 cc ben 96 kg kilom vaar.beni yokuşlarda taşır mı.tek kişi binicem.kaç beygir olduğunu bilmiyorum.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Arkanızda sizi sıkıştıran, araçtan saymayan servis, dolmuş, minibüs, otobüs vs. sürücülerini gördükçe pişman olursunuz. Maalesef yokuş çıkmaktan ibaret değil trafik. Bu saydıklarımı da hesaba katın derim.

Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkanızda sizi sıkıştıran, araçtan saymayan servis, dolmuş, minibüs, otobüs vs. sürücülerini gördükçe pişman olursunuz. Maalesef yokuş çıkmaktan ibaret değil trafik. Bu saydıklarımı da hesaba katın derim.
    abi yokuş çıksın yeter.evet adam yerine koymuyorlar.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Bende motosikletimin dışında bir de elektrikli bisiklet var. Hiç pişman olmuyorum kullanırken.

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motosikletimin dışında bir de elektrikli bisiklet var. Hiç pişman olmuyorum kullanırken.
    yokuşları çıkıyor mu?

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bende ilk önce 50cc alıp b ehliyet ile süreyim dedim, sonra bakım 4000küsür + plaka ıvır zıvır.
    Yaklaşık 1000TL'ye A2 ehliyet aldım. Sonrada bir cub aldım.

Sende 1000TL civarına A2 ehliyet ve ardından 3500TL civarına bir cub alırsan (sıfır çinli yada temiz ikinci el japon bkz:crypton) hem yokuşu dert etmene gerek kalmaz hem de daha uzun ömürlü bir çözüm üretmiş olursun.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Ben İstanbul'da 3 sene kullandım. Çelik motorun getirdiği Çin malı birşey di. Yokuş çıkar mı tek kişi rahatlıkla çıkıyor. Ben ara sıra iki kişi de biniyordum. Üsküdar dan sayısız kere Beykoz - bostancı-beşiktaş - taksim yaptım hiç bir sıkıntı olmadı. Hatta bi kere Lüleburgaz a gidip geldim günü birlik ama tavsiye etmem düz yolda 60 yokuş yukarı 30-35 ancak giden bir alet için uzun ve yorucu bir yol oldu
    alperheper bunu beğendi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250

abi adam takmış yokuşa. kim ne dese yokuş çıkıyor mu

önce yokuş çıkıyomu diye soruyo sonra "evet abi adam yerine koymuyolar" da diyor

dostum bence sen 50cc motor yerine Telesiyej al (yaptır yani). yokuşları rahatça çıkarsın. kışları da hobi amaçlı kullanırsın. 96 kiloyu da rahatça çeker istersen 2-3 tane 96 kilo arkadaşınla binebilirsiniz.

ya ne güldüm arkadaş adam yokuş çıkar mı dedi kaldı ya.

dostum güldük eğlendik bitti. şimdi teknik kısma gelelim. içten yanmalı 50 cc motor seni aya götürür sen hala yokuş çıkar mı diyorsun. he 80 km hıza çıkmaz ama seni fıtı fıtı yokuş çıkarır. al gör işini.

kolay gelsin.
    artemis99, Lucas, eren3736 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tek mesele yokuş çıkması değil ama anlatamayız ki şimdi bunu.

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi adam takmış yokuşa. kim ne dese yokuş çıkıyor mu

önce yokuş çıkıyomu diye soruyo sonra "evet abi adam yerine koymuyolar" da diyor

dostum bence sen 50cc motor yerine Telesiyej al (yaptır yani). yokuşları rahatça çıkarsın. kışları da hobi amaçlı kullanırsın. 96 kiloyu da rahatça çeker istersen 2-3 tane 96 kilo arkadaşınla binebilirsiniz.

ya ne güldüm arkadaş adam yokuş çıkar mı dedi kaldı ya.

dostum güldük eğlendik bitti. şimdi teknik kısma gelelim. içten yanmalı 50 cc motor seni aya götürür sen hala yokuş çıkar mı diyorsun. he 80 km hıza çıkmaz ama seni fıtı fıtı yokuş çıkarır. al gör işini.

kolay gelsin.
    teşekkürler dostum.inşallah dediğiniz gibi yokuşu çıkar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek mesele yokuş çıkması değil ama anlatamayız ki şimdi bunu.
    bilmediğim bir sorunumu var

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    benzinliymiş derken? benzin harici başka yakıtla çalışan motor çıktıda haberimiz mi yok ?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye pişmanlık olsun ? arabaya binmek pişmanlıktır. ayağını sorunsuz yerden kesicekse 50 değil 10 cc olsun. öyle motor bloğunu öpüp başınızın üzerine koyun

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    san fransisko'lu musun birader?

ne diyorsunuz abiler.değermi 50 cc motor için 3690 tl verip satın almaya

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne diyorsunuz abiler.değermi 50 cc motor için 3690 tl verip satın almaya
    ehliyet yüzünden mi 50 cc ? değilse az daha koyup 125 cc alabilirsin.. ybr gibi mesela..

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    yokuşları çıkıyor mu?
    Evet çıkıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)