Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kulüpleri Tartışmaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Yalnız bu noktada araya girip bir şey söylemek gerek artık. Bir arkadaşımızın merakı üzerine kendi kulübümden örnekleme yaparak ve sabırla her yoruma cevap vermeye çalışıyorum. Ancak bu başlık "Chaos"u, Anayasasını, kurallarını masaya yatırma başlığı olarak da algılanmasın. En başta da söylediğim üzere, bireysel tüm fikirlere saygım sonsuzdur. Bunlar kişinin kendi iradesi ile vardığı sonuçlardır. Bu noktada sizlere uysun uymasın kurallarımız bize aittir ve kabul eden bizlerle olur etmeyene de motosiklet sevdası gereği saygı duyarız.
    hknzrdm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız bu noktada araya girip bir şey söylemek gerek artık. Bir arkadaşımızın merakı üzerine kendi kulübümden örnekleme yaparak ve sabırla her yoruma cevap vermeye çalışıyorum. Ancak bu başlık "Chaos"u, Anayasasını, kurallarını masaya yatırma başlığı olarak da algılanmasın. En başta da söylediğim üzere, bireysel tüm fikirlere saygım sonsuzdur. Bunlar kişinin kendi iradesi ile vardığı sonuçlardır. Bu noktada sizlere uysun uymasın kurallarımız bize aittir ve kabul eden bizlerle olur etmeyene de motosiklet sevdası gereği saygı duyarız.
    Bence seviyeli yorumlarınızla Chaos CC adına oldukça pozitif bir imaj çizdiniz.

Bir arkadaş, Turk Riders MC kulübünün, vapur durmadan çok gürültülü motosikletlerini çalıştırıp halkı rahatsız etmeleri, ve uyaranlara karşı ara gazı verip üzerlerine yürümelerine şahit olmuş, buraya seviyeli bir şekilde yazıp eleştiri olarak sadece "ayıp ettiler" demiş.

En son Turk Riders MC kulübü üyesi olduğunu iddiası eden biri buraya üye olup o arkadaşı tehdit etti, önce başlık kapandı, sonra silindi. Demeleri gereken sadece "üzücü bir olay yaşandı. Bir daha yaşanmaması için çalışacağız". Bilakis mafyavari tavırlarıyla degil dışarıdaki insanlarda, buradaki motosikletseverlerde bile antipati oluşturmayı başardılar. Ben dahil o başlığı okuyanlar, yolda rastladığı Turk Riders MC kulübü üyelerine zerre saygı duymayacaktır.

Her ne kadar aynı grup olmasa da, bu çok kötü örneğin yaşandığı zamanda, her cruiser odaklı motosiklet kulübünün aynı olmadığına pozitif bir örnek teşkil etmeniz güzel olmuş.
    espresso, shadowmaster ve berk_cglr bunu beğendiler.

Motosikleti
    .
    Okudum yorumları ama çok anlayamadım.

Çok karışmış konu,sakin bir zamanımda tekrar Okucam.

Motosikleti olmayanda üye olabiliyormuş mu? Sorum çok gariban durdu mu ne.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @haşmet; sizinde bu başlığa pozitif katkınız olduğunu düşünüyorum. Ben de teşekkür ederim.

@kubra006; kulüp amaçlarımızdan biri de genç arkadaşların bilinçli olarak yetişmesidir. Hem sosyal olarak hem sürüş tekniği için. Bu nedenle, evet, 18 yaşını doldurmuş ve ehliyetini alan genç arkadaşları da üye olarak kabul ediyoruz. Hem sohbetlerimize, hem de kulüp içi kapalı alan ve uzun yol eğitimine katılabiliyorlar.
    Kübra006 bunu beğendi.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Abi 2 gün sonra ölüp gidicez nedir bu kadar kural, kanun..
    Eğlencenize bakın, kim ne yapmak istiyorsa başka birini rahatsız etmediği sürece yapabilir sorun yok.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kural ve kanunlar var diye eğlenmediğimizi kim söyledi

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Daha önce girmiştim (2 defa) o grup, kulüb işlerine lakin yapamadım olmadı, en son gırdıgım yer ıyıydı ama taşınıp şehir değiştirip, evlenince bırakmıştım. Bir ara yine eşime tutturmuştum bir gruba gırelım filan diye ama iyiki girmemişiz çünkü eşimde gelemez öyle grup kuralları olayına hem bir tek kurallarlada bıtmıyor insanlarda sıkıntı olabılıyor. Aksiyona gerek yok dedik en son.

Chaos cc kurallarına bende bir göz attım tabi ve benim girdiğim yerde bu kadar çok kural yoktu ona rağmen uyum sağlayamadım o ayrı bir mesele. Bazı insanlara o kurallar yük olmuyor, o düzende mutlular bellki ama herkesin yapabileceği bişey değil. Kalkıp yapacagım gezıyı bılmem neyi rapor vermek zorunda olsam, toplantıya katılmadığımda neden katılmadığımın açıklamasını yapmak zorunda olsam, keyfi şekilde toplantıya gelmediğimde ise ceza alacak olsam önce bir durup "Ben kendime ne yapıyorum" derim yani. Canım istemez çıkmam, başka plan yaparım çıkmam. Düzenli olarak her hafta ailemi bile ziyaret etmem ben.
    zaferce, espresso, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce girmiştim (2 defa) o grup, kulüb işlerine lakin yapamadım olmadı, en son gırdıgım yer ıyıydı ama taşınıp şehir değiştirip, evlenince bırakmıştım. Bir ara yine eşime tutturmuştum bir gruba gırelım filan diye ama iyiki girmemişiz çünkü eşimde gelemez öyle grup kuralları olayına hem bir tek kurallarlada bıtmıyor insanlarda sıkıntı olabılıyor. Aksiyona gerek yok dedik en son.

Chaos cc kurallarına bende bir göz attım tabi ve benim girdiğim yerde bu kadar çok kural yoktu ona rağmen uyum sağlayamadım o ayrı bir mesele. Bazı insanlara o kurallar yük olmuyor, o düzende mutlular bellki ama herkesin yapabileceği bişey değil. Kalkıp yapacagım gezıyı bılmem neyi rapor vermek zorunda olsam, toplantıya katılmadığımda neden katılmadığımın açıklamasını yapmak zorunda olsam, keyfi şekilde toplantıya gelmediğimde ise ceza alacak olsam önce bir durup "Ben kendime ne yapıyorum" derim yani. Canım istemez çıkmam, başka plan yaparım çıkmam. Düzenli olarak her hafta ailemi bile ziyaret etmem ben.

"Bazı insanlara o kurallar yük olmuyor, o düzende mutlular bellki ama herkesin yapabileceği bişey değil. " demişsiniz de , bizde herkezi almıyoruz zaten. Paylaşımlarımızdan bunu anlaşılabiliceğini düşünüyorum.

Ayrıca @shadowmaster 'in dediği gibi bu platform bizim kural ve kaiderimizi tartışmak için değil. Kulüp olarak eleştirelere daima açığız. Fikri ve düşüncesi olan arkadaşlar , haftalık cuma toplantımıza katılım sağlayıp , düşüncelerini çayını&kahvesini yudumlarken dile getirebilirler.

Motosikleti
    Piaggio 250
    Dünkü başlığı da bugünkü başlığı da yakından takip ediyorum. Dönüyor dolaşıyor olay kulüpçülüğe, kurala, düzene, ıvıra zıvıra geliyor. Bir tarafta yanlış anlaşılmış bir kulüp, bir tarafta derdini yanlış yerde ve yanlış platformda anlatmaya çalışan birey, öbür tarafta kendini bilmez, haddini bilmez konuşmalar yapan varlıklar, şimdi bakıyorum krizi fırsata dönüştürmeye çalışan başka bir kulüp üyesi. Reklamın iyisi kötüsü olmaz sanırım!

Kendinize gelin yahu! İki günlük dünya, herkes iki teker üzerinde bu neyin kavgası? Herkesin amacı motor sürmek, bundan keyif almak. Olaylar o kadar saçma sapan, aşağılık noktalara gelmiş ki okurken midem bulandı.
    gorkemerden bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ozgurbay55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünkü başlığı da bugünkü başlığı da yakından takip ediyorum. Dönüyor dolaşıyor olay kulüpçülüğe, kurala, düzene, ıvıra zıvıra geliyor. Bir tarafta yanlış anlaşılmış bir kulüp, bir tarafta derdini yanlış yerde ve yanlış platformda anlatmaya çalışan birey, öbür tarafta kendini bilmez, haddini bilmez konuşmalar yapan varlıklar, şimdi bakıyorum krizi fırsata dönüştürmeye çalışan başka bir kulüp üyesi. Reklamın iyisi kötüsü olmaz sanırım!

Kendinize gelin yahu! İki günlük dünya, herkes iki teker üzerinde bu neyin kavgası? Herkesin amacı motor sürmek, bundan keyif almak. Olaylar o kadar saçma sapan, aşağılık noktalara gelmiş ki okurken midem bulandı.
    Anlayamadım reklam derken ? Krizi fırsata çevirmeye çalışmaya ihtiyacımız yok. Yukarıda söylediğim gibi "herkezi almıyoruz" kelle sayısının herhangi bir önemi yok kısaca. Ortada bir krizde yok, burada kulupler konusu "Genel" olarak konuşuluyor. Bir adrese çevirmeye çalışan zihniyetler aslında kriz var sanıyor. Ama ortada kriz falan yok , yalnızca kendine toplumda yer bulamayıp burada futursuca konuşanlar var. İşte tamda böyle zihniyetler yüzünden istediğimiz bazı şeyler bu kadar kati.

Motosikleti
    Piaggio 250
    Alıntı barisilgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlayamadım reklam derken ? Krizi fırsata çevirmeye çalışmaya ihtiyacımız yok. Yukarıda söylediğim gibi "herkezi almıyoruz" kelle sayısının herhangi bir önemi yok kısaca. Ortada bir krizde yok, burada kulupler konusu "Genel" olarak konuşuluyor. Bir adrese çevirmeye çalışan zihniyetler aslında kriz var sanıyor. Ama ortada kriz falan yok , yalnızca kendine toplumda yer bulamayıp burada futursuca konuşanlar var. İşte tamda böyle zihniyetler yüzünden istediğimiz bazı şeyler bu kadar kati.
    Öncelikli olarak; Türkiye'deki bir çok kulübe üye arkadaşım, kardeşim var. "Kelle" kelimesini biraz daha uyarlarsak burada siyasi bir polemik bile oluşabilir. Evet herkes alınmıyor fakat tüm kulüplerin üyelerine "Kardeş" derken, sizin "Kelle" diyor olmanız gerçekten ilginç.

Kaldı ki; konu başlığını açan arkadaşın amacını dahi anlayamıyorum. Bir taraftan başka bir kulübü eleştirirken, bu tarafta hoşuna gittiği yazıyor. Adama "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" derler. Haydi bunları da geçelim! Yıllardır motosiklet.net'i takip ederim. Sosyal Mecralarda bir çok motosiklet kulüplerinin, gruplarının sayfalarını takip eder, hoşuma giden açık etkinliklerine katılırım. Hiçbir kulübün motosiklet.net(aşağılama olarak algılanmasın) gibi bir sitede kendini tanıttığına şahit olmadım.

Ha bir de şu "Anayasa" mevzusu var. Motosiklet kulüpleri benim bildiğim kendi içlerine kapalıdır. Öyle ulu orta yerde kurallarını açık etmez, kendini tanıtmaz, reklama ihtiyaç duymaz. Çünkü bu bir yaşam tarzıdır ve katılmak isteyen katılır. Kalan kesim ise boş konuşan tayfadır. Burada shadowmaster ve sizin yazdığınız postlara bakıyorum; buram buram reklam kokuyor. Hiçbir motosiklet kulübü üyesinin yapmayacağı cinsten hareketler. Dikkatimi çekti açıkçası.

Son olarak eski bir kulüpçü olarak şunu söylemeliyim ki; bu postun açılması yersiz, gereksiz olduğu gibi tehlikeli gerilmelere sebebiyet verebilir. Sonuç olarak motosiklet kulübü denildiğinde en küçüğünden(siz de dahil) en büyüğüne kadar hepsi akla gelir ve bir çoğu da yasalarla koruma altına giren resmi oluşumlardır. Kulüpleri tartışacağız diyerek hakaret, aşağılamalara girecek her tür yorumlar kulüplere mensup üyelerin dikkatini ve tepkisini çekebileceği gibi hukuksal kapsamda değerlendirileceğini bilmeli. Bilinçli bireyler.

Saygılar.

MKAYHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 1200 Z
    Arkadaşlar yazılanların çoğunu okudum ben bir motosiklet derneği üyesiyim isim vermiyeceğim diğer kulüp, topluluk, dernek vs. naparlar ne derler bilemem ama benim üye olduğum dernek resmi bir dernek, dernek evimiz bulunmakta ve haftada sadece 1 gün toplanırız hafta sonları gezi etkinliği yapacaksak detaylarını konuşuruz yada başka konularda yapacağımız etkinlikleri planlarız.
    Derneğimize herkes üye olamaz üye olmak isteyen kişiler en az 5-6 ay yaptığımız etkinliklere katılır eğer bize ayak uyduracak birisi olduğuna ikna olursak üye olabilir belirli bir motor kriteri yoktur her tarz ve hacimde motoru olan üyelerimiz bulunmaktadır.
    Aylık aidat toplanır 20 tl toplanan bu aidatların her ayın sonunda nerelere harcandığı derneğimizin ilan panosunda ayrıntılı olarak ilan edilir.
    Derneğimiz yegane kuralı motora güvenlik ekipmanları olmadan, eksik evrak ile yada içkili olarak binmek yasaktır bunu haricinde bir kural yoktur bu kurala uymadığı tespit edilenlerin üyeliği iptal edilir.
    Uzun gezilere toplu yada tek olarak giden üyelerimizin başına herhangi bir olumsuzluk gelirse bulunduğu yerde bizim kayıtlı olduğumuz Türkiye Motosiklet Platformuna kayıtlı dernek yada kulüplerden en yakın olana bilgi verilir hertürlü yardım olur dernek ve kulüplerden, onların üyeleride bizim bulunduğumuz il sınırları içinde bir olumsuzluk yaşarsa bizde yardımcı oluruz (motor kazası, motorun bozulması, yatacak yer temini v.b)
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio 250
    İşte bahsettiğim şey buydu. Kulüpleri tartışalım dendi, kulüpler/dernekler/gruplar kendilerini tanıtmaya başladı. Sıradaki arkadaşı alalım!

Birazdan A-101 ve Bim indirimleri burada paylaşılır, motosiklet satanlar da damlar tam olur

Motosikleti
    Öncelikli olarak; Türkiye'deki bir çok kulübe üye arkadaşım, kardeşim var. "Kelle" kelimesini biraz daha uyarlarsak burada siyasi bir polemik bile oluşabilir. Evet herkes alınmıyor fakat tüm kulüplerin üyelerine "Kardeş" derken, sizin "Kelle" diyor olmanız gerçekten ilginç.

Kaldı ki; konu başlığını açan arkadaşın amacını dahi anlayamıyorum. Bir taraftan başka bir kulübü eleştirirken, bu tarafta hoşuna gittiği yazıyor. Adama "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" derler. Haydi bunları da geçelim! Yıllardır motosiklet.net'i takip ederim. Sosyal Mecralarda bir çok motosiklet kulüplerinin, gruplarının sayfalarını takip eder, hoşuma giden açık etkinliklerine katılırım. Hiçbir kulübün motosiklet.net(aşağılama olarak algılanmasın) gibi bir sitede kendini tanıttığına şahit olmadım.

Ha bir de şu "Anayasa" mevzusu var. Motosiklet kulüpleri benim bildiğim kendi içlerine kapalıdır. Öyle ulu orta yerde kurallarını açık etmez, kendini tanıtmaz, reklama ihtiyaç duymaz. Çünkü bu bir yaşam tarzıdır ve katılmak isteyen katılır. Kalan kesim ise boş konuşan tayfadır. Burada shadowmaster ve sizin yazdığınız postlara bakıyorum; buram buram reklam kokuyor. Hiçbir motosiklet kulübü üyesinin yapmayacağı cinsten hareketler. Dikkatimi çekti açıkçası.

Son olarak eski bir kulüpçü olarak şunu söylemeliyim ki; bu postun açılması yersiz, gereksiz olduğu gibi tehlikeli gerilmelere sebebiyet verebilir. Sonuç olarak motosiklet kulübü denildiğinde en küçüğünden(siz de dahil) en büyüğüne kadar hepsi akla gelir ve bir çoğu da yasalarla koruma altına giren resmi oluşumlardır. Kulüpleri tartışacağız diyerek hakaret, aşağılamalara girecek her tür yorumlar kulüplere mensup üyelerin dikkatini ve tepkisini çekebileceği gibi hukuksal kapsamda değerlendirileceğini bilmeli. Bilinçli bireyler.

Saygılar.
    Öncelikle kendi içimizde abi,kardeş,dost,arkadaş bağının olmadığını nerden biliyorsunuz? Bizimle birebir tanışmışlığınız var mı ki böyle bir kanaat getirebiliyorsunuz. Cümlemi tersten okumayın lütfen. Türkçe bu nereye çekerseniz oraya gider.

"Anayasa" olarak adlandırdığımız kurallar bütünün herkeze açık olması , gelmek isteyen bireyin nasıl bir oluşuma geldiğinin bilincine olmasını sağlamak için. Farkındamısınız adresi biz kendimize çevirmiyoruz. Dediğim gibi reklama ihtiyacımız yok.
    Dediğiniz gibi katılmak isteyen katılır merak ettğini sorar. Zevk , tarz ve tercih meselesidir , kimseninde bunu yargılamaya hakkı yoktur.
    Şimdi samimi bir şekilde soruyorum Siz hangi kesimdensiniz ?

Motosikleti
    XT 1200 Z
    İşte bahsettiğim şey buydu. Kulüpleri tartışalım dendi, kulüpler/dernekler/gruplar kendilerini tanıtmaya başladı. Sıradaki arkadaşı alalım!

Birazdan A-101 ve Bim indirimleri burada paylaşılır, motosiklet satanlar da damlar tam olur
    Arkadaşım paylaştığım bilginin klüp yada dernek tanıtımıyla alakası yok neyi tanıttım ben şimdi hangi derneğin üyesiyim açıkla o zaman zaten resmi dernek diye yazmışım orda yaşadığımız ilde herkes tanıyor bizi internet ortamında dernek tanıtıpta ne geçicek elime.

Motosikleti
    Piaggio 250
    Bir tek dernek adı paylaşılmamış zaten. Kulüp evi, aidatlar, katılım şartları. Başka bir tek dernek adı verilmemiş. Onu da özelden mesaj atarak mı sormamı istersiniz yoksa 11880'den mi öğreneyim?

Motosikleti
    XT 1200 Z
    Bir tek dernek adı paylaşılmamış zaten. Kulüp evi, aidatlar, katılım şartları. Başka bir tek dernek adı verilmemiş. Onu da özelden mesaj atarak mı sormamı istersiniz yoksa 11880'den mi öğreneyim?
    Eğer bir konu hakkında tartışma yapılacaksa konu hakkında tartışacak kişinin bilgisi olması lazım klüp evi, aidat, katılım şartları tartışma yapacak kişinin bilgisi olsun diye yazdım dernek tanıtımıyla bir alakası yoktur.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Aslında genel taktiği iyice anlıyoruz burada güzel bir sosyolojik araştırma oldu bu başlık, mesleki olarak beni çok besliyor.

"Besliyor" demişken mecaz yani, sizi besin maddesi olarak görmüyorum Çünkü arada yapılan ironiyi de düz okumalar olmuş az önce.

@eldekidebriyaj ;
    Demek ki kurallar, "disiplinler" size göre değil değerli kardeşim. Siz daha özgür bir ruh hali ile sürmek istiyorsunuz. Elbette kabul edip saygı duyulması gereken bir yaklaşım. Size güvenli ve keyifli sürüşler diliyoruz.

@ozgurbay55;
    Genel olarak reklama karşısınız o kısmını anladık. Bununla birlikte reklam terminolojisine de hakimsiniz. "Krizi fırsata çevirmek" sıkı felsefedir reklamcılıkta.

Mide bulanma kısmında çok haklısınız. Evet seviye çok düşünce, bu mantıksızlığı kaldıramayan sinir sistemi nedeniyle ilk etkilenen organdır mide. Benimki bulanmayıp kaynıyor gastrit yüzünden o yüzden başlığı okudukça anti-asit pastil kullanıyorum.

Foruma hakim ve sıkı bir takipçi olduğunuzu yazmışsınız. O zaman kuruluşumuzun hemen ardından açtığımız tanışma başlığını kaçırmış olmalısınız, dilerseniz bir bakın.

Anayasa ve kurallarımızı kamuya açma konusunda nasıl bir problem var anlamadım. Kulübümüze her gün üye olmak isteyen kişilerin "şartlar / kurallar ne?" sorusuna tek merkezden bilgi vermek amaçlı paylaşıyoruz. O bir sır değil. Biz kulüp olarak şeffaflıktan yanayız. Ki böylece bu başlıkta olduğu gibi, bir çok arkadaşımız "bana uymaz" diyebiliyor.

"Kelle" kulüp kurucumuz Barış tarafından bilerek kullanılmış bir mecaz kavram daha doğrusu ironik bir benzetmedir. Şunu söylemek istiyor : Kulüp olarak bizim dünya görüşümüze ve ilkelerimize uymayan "kuru kalabalığa" (bu da benzetme tabii) ihtiyacımız yok.

Türkiye'de bildiğiniz gibi bir "Dernekler Kanunu" vardır. Ancak bunun için TC Anayasası'nın belirlediği disiplinlere uymanız gerekir. Resmi adres, aidat, yönetim kurulu, stopaj, toplantı zorunluluğu, noter evrakları vs vs... Biz bu kadar bürokrasiyi altında işin özü olan "keyif ve güvenle motosiklet sürmenin" çok da mümkün olmadığını düşünerek, bağımsız bir kulüp olmayı tercih ettik. Belki günün birinde bir kaç kulüp birleşip bir derneğe, oradan da federasyona ulaşılır o kısmını bilemem.

Haaa, bir de üyelik tarihiniz çok yeni. Bu kadar kısa sürede MT forumunun hepsini yalnızca okudunuz ama yazmadınız diye algıladım ben ?

@MKAYHAN ;
    Başarılar diliyorum hepinize, yolunuz açık olsun, muhabbetle ...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maçın galibi @shadowmaster abemiz , sağ/sol direk , aparkat kroşe yağdı adama , tamamını tecrübe/nezaket ve olgunlukla ekarte etti , olgun ve kültürlü döğüşme ile tüm rakiblerini knockout etti tebrikler.
    Bravo başkana valla, tatlı dili, nezaketi ve olgunluğuyla boşuna başkanlık yapmadığını gösterdi
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bilge başkan "shadowmaster"
    arkandayız reis, yık de yıkalım!
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)