Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kulüpleri Tartışmaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    2015 yılından beri,kurucu üyesi olduğum chaos chopper club'da "chopper kültürü" dediğimiz olgunun ülkemiz şartları çerçevesinde olabildiğince yaşamaya çalışıyorum.
    Ben motor olayına ilk girdiğim günden bu yana chopper-cruiser makinlerden başka bir motor düşünmedim,içimde vardı ve bunu da bir oluşum içinde olmak istememle beraber @Shadowmaster ve de bu forum platforundan tanıştığımız bazı arkadaşlarımız ile bu yola çıktık.Bu yüzden den motosiklet.net platformunada teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Elbette farklı olmanın,yabancı basın ve benzeri sosyal medya malzemeleri yüzünden bizleri "serseri" yaftası ile bağlamaları aslında doğal.
    Bizler alıştık,yazan yazıyor,çizen çiziyor amma velakin herşey göründüğü gibimidir bu dünyada? yani her limonun içinden suyu mu akar?

Bizler Chaos Chopper Club olarak her kesim motorcu arkadaşımıza saygı duyar,muhabetimizi eder ancak benimsediğimiz kültürün gereği sürüşlerimiz,aramıza yeni arkadaşlar almamız vb gibi konularda da titiz davranırız.Nasıl ki her ülke dışarıdan bir vatandaş almak için belli bir kriter ve özellik arıyor ise,bizler de kendi içimizde bunu gözetip koruyoruz çünkü klübümüzü seviyoruz ve bunu ikinci bir ailemiz olarak görüyoruz.

Bu söylemlerim,tespitlerim bazı kesimler için aykırı ve gereksiz gelebilir.Şahsen her türlü görüşe saygılıyım ama karşılıklı konuşma yapmadan,tabiri caizse iki çay muhabeti etmeden atıp tutmanın,peşin yargıya varmanın anlamı yoktur dolayısı ile @Shadowmaster'ın dediği üzere "Bilmeyen ne bilsin bizi,Bilenlere selam olsun..."

saygılar.

-Hayalet-
    Chaos Turkey Chopper Club Kurucu Üye.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    .
    Bende motosiklet tutkunu olup,

Denk gelmeyen kör olası şartlar sebebiyle

Motosiklet alamayanlar kulübümü kursam ne

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @kübra006 ; fikir işler kanımca

Motosikleti
    .
    Sayımız az değil biliyorum

Dünyanın her yerinde dergilerden kestiği motosikletler resimlerini başucundaki panoya asan insanlar.Her gördüğünde bigün benim olucaksın diye içinden geçirenler.

Motosikletli gördüğünde fare görmüş kedi gibi pür dikkat bakanlar.

Sıfır motorlara bakıp,ardından 2.el sayfasını açıp üffleyenler.

Hergün motosiklet videoları,yarışları izleyip mutlu olan hatta, kaza videoları izlemeyi bile sevenler.

Kitapevine gidip aylık dergi çıkmayınca,motorla ilgili ne var,hiç farketmez herşey olabilir diyenler.
    Görevlinin elinize Che nin motosiklet günlüğünü tutuşturduğunda bile bunada şükür diyebilmek..

Yalnız değilim biliyorum...
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu garip bir tutku tabii. Ben negatif anlamda değil "hastalıklı" bir tutku olduğunu düşünüyorum. 28 yıldır motor tepesindeyim. İnanın bir motor alınca bile o hayaller bitmiyor. Kimi zaman ekonomik koşullar gereği (şu an benim yaptığım gibi) iki teker olsun da fark etmez diyebiliyor insan. Ama ilk motosikletin heyacanı ve tadı bambaşkadır. Umuyorum en kısa sürede hayalinizi gerçekleştirme şansınız olur hem sizin hem de müstahbel motorsuzlar kulübünün

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Tartışma dediler,geldik. Ama bildiğin kaliteli sohbet edilmiş burada.

Konuyla ilgili yorumum,herkesin hayatına kimse karışamaz.

Buradan bize ekmek çıkmaz

Esenlikler dilerim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ----------------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    BİRİ CUPCU TAYFAYA BİŞİ Mİ DEDİ ??
    hasmet ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışma dediler,geldik. Ama bildiğin kaliteli sohbet edilmiş burada.

Konuyla ilgili yorumum,herkesin hayatına kimse karışamaz.

Buradan bize ekmek çıkmaz

Esenlikler dilerim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim uyelerimiz "her zaman dogru davranir" cok sakincali bir ifade bence. Buna siz dahil hic bir grup, kulup, kurum, zumre garanti veremez, ki hele hele sizin gibi buyuk bir organizasyon, ne kadar titiz kural ve testleriniz olursa olsun. Degil bir motosiklet kulubu uyesine, isleri geregi ciddi etik kriterlere maruz olan hakimler, savcilar, gazeteciler ve akademisyenlere dahi kimse garanti veremez, denetlenirler. Cunku her insan suc isleyebilir. Ornegini de malesef kapatilan baslikta musahede ettik. Uyeniz oldugunu iddia eden 2 sahis, sadece basindan gecen hadiseyi aktaran ve kesinlikle hakaret icermeyen bir paylasimda bulunan uyeyi, "IP adresiden ev adresini bulup, gelip, baglayip, dovmekle" tehdit etti. Bu uyeniz hakli mi sizce?

Bakin ben motosiklet klubu dusmani falan degilim. Ilk motosikletim orta hacimli bir cruiser'di, ve garajda yer olsa ikinci bir motosiklet olarak cruiser almayi planliyorum simdi de. Kimsenin saci, sakali, gobegi, giyimi ve hayat tarzina da mesafeli degilim; bilakis cesitliliktir, renktir, guzeldir diye dusunuyorum. Ancak ortada bir yanlis var, ve bunun sahiplenilmemesini gormek uzucu. Surekli "biz icinizden biriyiz, her meslekteniz, sorumluyuz, yardimciyiz" diyorsunuz, hakli olarak grubunuza hakaret edenlere tepki gosteriyor ve hakkinizi ariyorsunuz, ancak uyenizin yaptigi yanlisla ilgili tek bir kelime duymadik malesef. Tabi ki size hakaret edenleri ve haksiz yere itibarinizi zedeleyenleri savunmak hakkiniz. Ama peki ya bir uyenizin, hem de klubunuzun ismini arkasina alip "Amerika'da olmasan evine gelip, baglayip, kiz gibi aglatiriz" dedigi benim hakkim ne olacak? Ne yaptim ben size? Destekliyor musunuz bu uyenizi ve davranisini?
    Hala bir cevap bekliyoruz TRCC Yönetimi'nden (@inka). Gerci sessizlikleri gayet net bir cevap olmus oluyor.

Acik acik yazayim: Beni tehdit eden uyenizden, ya da uyeniz adina TRCC'den, dogru olani yapip, ozur dileyerek beni mahcup etmenizi bekliyorum.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİRİ CUPCU TAYFAYA BİŞİ Mİ DEDİ ??
    Hoaaaaydaaa mevzu çıkabilir vaziyet alın.
    snappy x, berk_cglr ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Arkadaşlar birazdan okuyacaklarınız size ürpertici gelebilir. Ankara'da kurulan LOVS diye bir kulüp var. İnternette sosyalmedya'da hiçbir şekilde ulaşamazsınız. Bugüne kadar herkesten gizli tutmayı başardık. Ama yönetimin son kararıyla artık halka açılmaya ve üye alımları yapmaya karar verdik. Ayrıntılı bilgi için şimdilik bana mesaj atabilirsiniz. Giriş testlerimiz çok ağırdır kendine güvenmeyen ilgilenmesin. Onun dışında kulubümüz abartı egzozu kabul etmiyor ve konuşulan konu başlıkları bilim, teknoloji ,felsefe ,tarih vb. Kulağa komik geliyor olabilir. Motosikletiniz olması şartı da yok. Mesajlarınızı bekliyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ürpertici gelen oldu mu? Nedense ben hic ürpermedim. Ama sonuna dogru tahmin ettiginiz gibi komik geldi.

Katilmak isterdim ama giriş testleriniz beni korkuttu. Cok zormus cunku. Kesin yapamam ben. Aslinda faydali da olurdum gruba. Mesela daha once dile getirdigim armali yelek yerine armali corap fikrimi realize edebilirim sizin icin. Bence bi dusunun.

Bir de diger tum motosiklet gruplarindan sizi ayiran bir tema dusunebilirsiniz. Mesela hepsinde ortak olan ve bence realist olmayan "hepimiz birimiz" yerine "okuzluk yaparsaniz tek basinasiniz" slogani bence cok daha makul ve gercekci. Bu da bu fikir.

Motosikleti
    .
    Alıntı tenereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birazdan okuyacaklarınız size ürpertici gelebilir. Ankara'da kurulan LOVS diye bir kulüp var. İnternette sosyalmedya'da hiçbir şekilde ulaşamazsınız. Bugüne kadar herkesten gizli tutmayı başardık. Ama yönetimin son kararıyla artık halka açılmaya ve üye alımları yapmaya karar verdik. Ayrıntılı bilgi için şimdilik bana mesaj atabilirsiniz. Giriş testlerimiz çok ağırdır kendine güvenmeyen ilgilenmesin. Onun dışında kulubümüz abartı egzozu kabul etmiyor ve konuşulan konu başlıkları bilim, teknoloji ,felsefe ,tarih vb. Kulağa komik geliyor olabilir. Motosikletiniz olması şartı da yok. Mesajlarınızı bekliyorum.

Kulübü gizli tutmayı başardık derken aklıma buluşmalarınızı eski bir zindanda siyah maske,siyah cübbe ile daire şeklinde sıralanarak,değişik ritüeller mi yaparak mı gerçekleştiriyorsunuz

Bilim,felsefe,teknoloji,tarih konuşuyorsanız ben varım.Bugün bir başlığa cvp olarak yazmıştım,tekrarlıyorum.
    Yaşıtlarım çikita muz dinlerken ben türkçenin yozlaşması ile ilgili yazılar yqzıyordum oldukça iddialıyım.motor ehliyetim ve motosikletim olmasada(henüz) tüm motor alamayanlar adına temsilci olarak beni seçebilirsiniz.
    Not:Üyelik için ücret istenmiyor değil mi?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de motoru alalı 6 ay olduğu halde henüz bir aylık ehliyeti ile cesaret edip trafiğe çıkamayan, motoru kapalı otoparkta yatan "tırsak motorcular klubu" mü kursam? Kurucu başkanı olmaya da tırstığım için birileri kursun beni de alırlarsa belki katılırım.

Eğitim almadan trafiğe çıkmam demiştim. Şimdi de işten yoğunluktan eğitim almaya vaktim yok. Motor duruyor güveni bir garajda, ben motorumdan 55km uzakta gideceğim yere metrobüsle gitmeye devam ediyorum.

Alıntı tenereci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moto.alic bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    @tenereci

hey, lanet olsun ahbap!
    tarih konuşacaktıysak neden motorcu olduk ha?

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Motosiklet kuluplerinde inanin kendi içlerinde dahi gruplaşma var. sözde yönetim kadrolari var. Aylik belirli bir ucret odeniyor. Ne yapiyorlar. toplu halde sürüş. sürüşte dahi onlarin isteklerine uymalisiniz. onlar nederse ona gore hareket ediceksiniz. Eyer yapmassniz içerideki eski uyeler sizin Kazaninizi kaynatmaya başlarlar. Yani ītaaet et koyun ollll. yok yarim yelek yok tam yelek yok gumus yildiz yok gold yildiz. Askerde bu kadar aparat gormedim kimsenin üzerinde🤔. Sonuç olarak inanin gruba gerek yok 5 veya 6 kisi bulun hep beraber takilin. on numara olur.karisan yok dur diyen yok sen beni gectin ben seni gectim yok. Çünku bu motosiklet gruplarinda herkes mi bilge olur arkadaş 😂 herkes herseyi biliyo. Herkes şekil yani.

sevgili haşmet.özür dilenmesi egonu tatmin edecekse,işte özür dilettim dedirtmekse amaç,böyle bir özür gelmez tarafımızdan.tehdit edildiğin yazıyı göremedim.insanların değer verdiği konular hakkında (yelek yerine armalı çorap gibi)tahrik edici yazılar yazarsan bu tür tehtidler alırsın.demekki bizim için önemli bişey hakkında alaycı bir şey paylaşmışsın ki böyle bir tepki görmüşsün.önce yazdıklarını bir okumanı tavsiye ederim.bak bakalım kendinde suç varmı ?özeleştiri erdemdir.tüm motorcu kardeşlerimden ricamdır.lütfen motor kulüplerini filmlerdeki gibi görmeyin.öyle değil çünkü.kulüpler hakkında bilgi sahibi olmadan karalayan kardeşlerim bu sözümü yabana atmayın.BİLİYORSAN KONUŞ FEYZ ALSINLAR,BİLMİYORSAN SUS ADAM SANSINLAR...TRCC.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

ÇOK YANLIŞ DÜŞÜNCELER İÇİNDESİN.GRUP SÜRÜŞÜ DİYE BİŞEY VAR.HERKES BU KURALLARA UYUYOR.SENİN SANDIĞİN GİBİ KİMSE KOYUN DEĞİL.KURALLARA UYUYORUZ VE ÇOK YAŞIYORUZ,KAZA YAPMIYORUZ.ZATEN KULUPLERİN TEMEL AMACI GÜVENLİ SÜRÜŞ YAPMAKTIR.BUNLARI NEDEN Mİ YAZIYORUM.DERDİM KENDİMİZİ ANLATMAK DEĞİL.BUNA İHTİYACİMİZ YOK.ZATEN BU SON YAZIM.İZMİRDE OLDUĞUNU GÖRÜYORUM.TRCC İZMİR KULÜP EVİNE MİSAFİR OLMANI TAVSİYE EDERİM.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Anayasası'da varmış

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)