Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

sahibindeki ilanların hepsi mi yalancı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllık en kötü 5 bin km yapar bir motor. o da işinden gücünde fazla yoğun çalışan hafta sonunda hafta sonuna binen bi motorcuysa.
    normal kullanım yıllık 10 bin. motorun üzerinden durmuyor ulaşım aracı olarak kullanıyorsa 15-20 bin km yıllık.

otur hesabını yap.
    Mantık aslında doğru ama illa ki istisnalar vardır. Şimdi kurunun yanından benim gibi yaşlar da yanmasın şöyle ki okulum evime 2 km. İş yerim yürüyerek 1 dakika. Haftada 2 defa gittiğim halısaha 3 km mesafede. Benden başka motorlu arkadaşım olmadığı için boş zamanlarda sağa sola gezi organizasyonu da yapmıyorum. Sonuç olarak keyfi olarak motosiklet kullanıyorum ve 2016 ekimde 12250 kmde aldığım motor şu an 13560 kmde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ben dürüst satıcı bulmaya çalışıyorum genellikle. telefonda konuşmasından kenar mahalle tırreğimi yoksa efendi birisimi nasıl birisi olduğu hemen anlaşılıyor

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malları çok değerli sadece hafta sonu biniyolar bunlar motorada binmez sabahdan akşama motor parlatırlar
    5 binde çok as olmuş standardı 30-40 bin olmalı
    Desene boya silinmekten aşındı diye

Buradaki arkadaşların %90ı 125 cc kullandığı için, bakkala pazara 1100 lük dragstarla ile r1 ile gidiyoruz sanıyor. Şahsen ben yıllık 3 bin km anca yapıyorum. Gayet tabi hepsi böyle demiyorum ama 2005 model motor gayet tabi 30k kmlerde olabilir.
    Eski_kasa bunu beğendi.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kişi ye göre değişir sahibinide araştırmak lazım...bir yıldır yaptığım km 1000 km yi bulmadı bile...can sıkıntısından yağ değiştiriyorum

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Büyük cc motorları kurye motorlarıyla karıştırmassak iyi olur beyler. Genelde zaten büyük cc motoru olan birinin TERLİK niyetine kullandığı bi 100 / 150 cc katagorisinde motoru daha vardır sağa sola gitmelik o yüzden büyük motora km yaptırtmaya bilir. şahsen ben öyle yapıyorum iyide oluor valla :D

leone_510 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-01
    2006 Model,11 yaşında km 29500. Ne yapalım şimdi

Eski_kasa, babaçi ve okanius bunu beğendiler.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı leone_510 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/y3lMR0.jpg
    Hocam çok teşekür ederim ya 1 aydır bizim sokağa birisi park ediyor geceleri ne marka ne model var kuştepe diye yaklaşamıyordumda ne bu diye baya merak etmişdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki arkadaşların %90ı 125 cc kullandığı için, bakkala pazara 1100 lük dragstarla ile r1 ile gidiyoruz sanıyor. Şahsen ben yıllık 3 bin km anca yapıyorum. Gayet tabi hepsi böyle demiyorum ama 2005 model motor gayet tabi 30k kmlerde olabilir.
    Farklı bir yaklaşım gayet mantıklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük cc motorları kurye motorlarıyla karıştırmassak iyi olur beyler. Genelde zaten büyük cc motoru olan birinin TERLİK niyetine kullandığı bi 100 / 150 cc katagorisinde motoru daha vardır sağa sola gitmelik o yüzden büyük motora km yaptırtmaya bilir. şahsen ben öyle yapıyorum iyide oluor valla :D
    Buyrun buda mantıklı.150cc çinlimle 2 ayda bilmediğim şehirde 3000 yaptım.(Tamirden sonra bayadır binmiyordum bununda etkisi var tabi.)

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı leone_510 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/y3lMR0.jpg
    Çok niyetlendim şu motorada rüzgar davası bizi bitirdi ya, hastasıyız maşallah.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Aranızda 50 bini geçmiş racing motosiklet gören var mı?

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    2015 model motorum da 6200 km de .son 1400km si de yeni egeye tatile giderken yolarda yaptım.Yani hergün ki gibi ev iş arası sürsem senede 3000 km olacak.Hususi bakım kağıtlarını saklıyorumki cins cins ergenler çıkıp km orjinalmi diye sorduğunda suratına atıcam .

Yaw 10 senede 30000 km yalan dır be diyenlere.Yukarıdaki ustadımız gibi ben gibi binici ve ikinci motoru olan çok insan var.Önce mantıklı şekilde servis bakım kayıtı vs araştırılarak motor alınabilir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ------------

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model motorum da 6200 km de .son 1400km si de yeni egeye tatile giderken yolarda yaptım.Yani hergün ki gibi ev iş arası sürsem senede 3000 km olacak.Hususi bakım kağıtlarını saklıyorumki cins cins ergenler çıkıp km orjinalmi diye sorduğunda suratına atıcam .

Yaw 10 senede 30000 km yalan dır be diyenlere.Yukarıdaki ustadımız gibi ben gibi binici ve ikinci motoru olan çok insan var.Önce mantıklı şekilde servis bakım kayıtı vs araştırılarak motor alınabilir.
    Hem araştırıp almaktan bahsedip hem de km yi soran alıcının yüzüne suratina " atıcaksın"?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......okulum evime 2 km. İş yerim yürüyerek 1 dakika. Haftada 2 defa gittiğim halısaha 3 km mesafede........gezi organizasyonu da yapmıyorum........
    kilometresi 150.000 den 30.000 e düşürülmüş motoru alırım da senin motoru almam

Zavallı motor sürekli kısa mesafe soğuk kullanımdan km artmasa bile helak oluyor..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    2008 model V-stromumum şuan yeni sahibinde ve 105.000 kmde .

Ama şu varki üniverseyi kazanmadan önce cbr 250 almıştım ve anca hastasonları dershaneden sonra zaman bulabiliyorsum sürmeye ve senede 3bin km anca yapabiliyordum.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden de ilan verecek kişi o gün bakıyor aynı marka modellerin ilanlarına, kendi motoru onlardan aşağı mı yaz gitsin yapıyor. Çoğunun satmaya niyeti dahi yok. Her malın enayi bir alıcısı vardır diye bakınıyorlar. Zaten satış fiyatı 3 aşağı 5 yukarı belli oluyor. O fiyata inenin motoru satılır bu kadar net.
    Aynen hocam, ben piyasasına göre yazdım 4-5 günde satıldı.İsteyen istediği fiyatı yazar tabi ama satılmasını isteyen piyasası neyse onu yazar ve satılır.Milletin ne fiyat yazdığını sorun edip, gelip buraya konu açanları gördük

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......2008 model V-stromumum şuan yeni sahibinde ve 105.000 kmde.....

Fotoğrafları dün çektim, 2013 sonunda sıfır satın aldığım motordur, kompresyonu ölçülürde sıfır km 2017 modelinden farklı çıkarsa benzin döker yakarım bu motoru : )

bu motorları ss ler le bir sanıyorlar, 105 degil 205bin olsa binilir bu makinalara..

Çözüm belli aslında arabadaki gibi odb2 zorunlu olacak km yi bir beyinde tutacak birde gosterge de ozaman sıkıntı yok. Beyin ile saat deki km tutmuyor ise o zaman satan kendi dusunsun birdaha nasıl satılır diye. Yanlisim olmasın eruo 4 ile bu dediğim zorunlu olarak her motorda olacak.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhaba arkadaşlar;

Km olayi hakkinda gerçek bilgiye ulaşilmasi açisindan asagidaki teknolojinin faydasi kaçinilmazdir.

Japonyada tüm motorlu araçlarda etc sistemi bulunuyor,bu sistem araç alirken yasal olarak uzerinde geliyor,ve bu sistem olmadan otobanlardan gecilemiyor,ve araçtan sökulmesi yasak,gps tabanli bu sistem ayni zamanda araç ecu´su ile eş zamanli koordineli çalişiyor,aracin km´si,yakit tuketimi,motor çalisma suresi,surekli sistemin veri tabaninda kaydediliyor.

Bu sistem otobanlarda kullaniliyor,ve yapilan km´ler yol denetim kurumunda kaydediliyor,yani illegal bir iş çevrilemiyor.

Yukarida bahsettigim sistemin bir benzeri ulkemizde geliştirilebilir ve aracin kontagi acildiktan itibaren,kat edilen mesafe,gps,yardimiyla karayollarinin kayitlarinda tutulabilir..tabi uygulama ve altyapi ne derece saglikli calisir,bu kisim tartisilir..

Bu sistemin ulkemizde kullanilmasi bu tarz magduriyetlerin önüne geçecegini dusunuyorum.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Fazeri haftada bir çıkarıyorum.100 150 km kadar.yani senede kışın pek kullanmadığım da varsayılırsa 5000-6000 km yaparım.forumda çişe bile motorla giden küçük cc kullanıcısı arkadaşlar tarafından(enduroları hariç tutuyorum)4 silindirli naked,racing makinaların 15 20 bin km yaptığı düşünülüyor.yok öyle birşey.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)