Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir Motorcu Kendini 3 Kişiye Karşı Nasıl savunur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kavgada kazanmanın en akıllıca yolu kavga etmeyi gerektirecek duruma hiç girmemektir. Bu da kafayı çalıştırıp etrafı iyi analiz edebilmekle olur.
    Kavga çıktıysa da kazanmanın en iyi yolu hızlıca kaçabilmektir.
    Bunların dışında, her hangi bir kavganın kazananı olmaz.
    Thracian, LiseliMotorc ve ryangt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dövüş sporu şart Allahıma hamd olsun küçüklüğümden kalan 1.5 yıllık muay thai tecrübem var burun kemiğimi aldırmıştım 4 kişinin arasına gözüm kırpmadan girebilirim zaten sağ dirsek ya da sol kroşeye gerek kalmadan tek sağ düz direktle burun kırılıyor geriye kalıyor 3 kişi :p

Ama bıçak,satır bunlara karşı insan pek hamle yapamıyor açıkçası

En güzeli mümkün olduğunca kavgadan uzak durmak
    LiseliMotorc bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Krav mağaza başladık bakalım 2. Gün ağrımayan yerim yok.
    Yerden yere vurdular

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar forumda farklı başlıklar altında yazıldı,bu başlık altında da tekrar tekrar yazdı arkadaşlar.En başta kendinizi kavga edecek durumun içine sokmayın.Kendinizi korumasını öğrenin ama mümkün olduğunca bu tarz insanlara sataşmayın.Trafikte her şeye sinir olursanız,herkes ile kavga etmeye kalkarsanız motosiklet süremez hale gelirsiniz.Trafikte size yapılan ters bir hareketin hesabını sormak yerine görmezden gelip basıp gitmek çok daha az huzurunuzu kaçırır.Bu tarz şeylerle uğraşmak zaman kaybı ve huzursuzluktan başka bir getirisi yok.Bu tarz tipler ile kavgaya başlarsanız dayak yerseniz gururunuz incinir,dayak atarsanız saatlerce karakolda ifade vermek ile uğraşırsınız bir de üstüne en iyi ihtimal bilmem kaç bin tl ceza daha kötü ihtimal hapis cezası alırsınız.

Daha geçen yıl trafik dışı başka bir meseleden bu çomarlardan birine denk geldim.Adam kaşındı kaşındı en sonunda sinirlendim üstüne yürüdüm dalacaktım yanımda ne kadar tanıdık varsa beni tuttular onlardan kurtulana kadar adam kaçtı bir de üstüne polisi aramış korkudan.Adama hiç dokunmadığım halde gittik bir de bir saat ifade verdik karakolda.Suç teşkil eden bir hareket yapmadığım için herhangi bir dava açılmadı.Sonrasında polisler boş yere zamanlarını aldığı için adama sinirlendiler.

Sonuç olarak kavgadan uzak durun.Kavganın kazananı kaybedini yok.Kavgaya giren herkes kaybeder.Boş verin yolunuza devam edin.Tuvalette gezinen hamam böceği ile bile anlaşabilirsiniz ama bu yaratıklarla anlaşamazsınız.Ne sopadan anlarlar ne sözden anlarlar.Olan sizin zamanınıza,yıpranan sinirlerinize olur.
    espresso, TimFx, LiseliMotorc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerekli olan malzemeler
    Bacak çantası
    Biber gazı
    Teleskopik jop
    Elektro şok cihazı

Tabi hiç bulasmamak daha iyi ama bazen seçenek kalmayabiliyor

Adam belinden haşırt diye satır çıkartırsa dövüş sanatı falan yalan olur .

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Burada Türk, arap veya çingeneye denk gelmediğiniz sürece kolay kolay kavga çıkmaz. Hele trafikte hiç olmaz. Genellikle hatalı olan özür diler ve herkes yoluna gider.
    Yinede kendini korumayı bilmek gerekiyor.
    Bunun da en temiz yolu spor yapmak.
    Bu konuda en ideal spor dalı beyzbol ve atıcılık.( tabanca, tüfek vs.)
    Spor malzemelerinizi yanınızdan ayırmayın yeter.(eşofman ve spor ayakkabı şart değil)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kickboks veya normal boks ile birkaç ay uğraşsan bu denyoları tek yumrukla yerden kalkamayacak duruma sokarsın. silahlanmadan ziyade dövüş sporlarıyla ilgilenmek gerek
    Aynen, üç kişi için üç yumruk, 5 saniye süre ve üç ambulans yeterli olur. Bir daha da hiçbir motorcuya sataşamazlar ki asıl kazanç da budur. Tek sorun plakayı almasınlar.

Motosikleti
    .
    Biber gazı sıktığınız bireyde astım veya solunum sistemi hastalığı olabilir.

Elektrik bastığınız kişide kalp ritim rahatsızlığı olabilir.

Gözüne kum atın
    LiseliMotorc ve EmreKocyigit bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    "Karşılarında dövüşmeyi bilen adam olsaydı" diyen arkadaşlar için yazıyorum:

Ben lisanslı olarak Muay Thai yaptım uzun yıllar. Hiçbir zaman da sporu kavgaya alet etmedim ta ki 2014 yılında bir kazadan kılpayı kurtulmuş olmama sebep olan siyah bir E kasa Mercedes'in önümü kesip 4 kişi inerek bıçak ve demir sopa çekilene kadar. Gece karanlığında b*k yoluna gitmektense kendimi savunmak zorundaydım. Kırılan parmaklar ve çene kemikleri ile sığırlar arabalarına binip topukladılar. Ateşli bir silah çekmiş olsaydı bu adamlar, öğrendiğim bu sporun bana herhangi bir faydası olmayacaktı.

Sporu kavga çıkarmak için kullanmamak lazım. Eğer onun için sporu öğrendiyseniz sizin içinizde de bir sığır yatıyor demektir. O zaman o sporun ahlakını öğrenememişsinizdir zaten. Benim Muay Thai'yi bırakma sebeplerimden biri bölge turnuvaları öncesi yapılan yükleme idmanında gereksiz gaza gelip attığım yanlış bir low-kick sonucu bir sporcu arkadaşımın kaval kemiğini diz altı bölgesinden kırıp spor hayatını bitirmemdir. O zaman anladım ki bu ve bunun gibi uzakdoğu dövüş sanatları öfkeyle değil, profesyonel olarak sakin bir mental yapıyla icra edilmelidir.

Benzer şekilde 2011 yılında kavga ettiğim bir değnekçiye karşı sinirime hakim olamayıp kaburgalarını kırmış bulundum. Bu adam illegal bir şey yapmasına rağmen aldığı darp raporuyla benden şikayetçi olmuştu. Düşünsenize kanuna aykırı iş yapan birini, sizin hakkınızı gasp edip ölüm tehditleri savurduğu için tartakladığınızdan dolayı yargı sizin aleyhinizde para cezası verebiliyor. Bu kadar salakça bir şey olamaz.

Siz siz olun uzakdoğu dövüş sanatlarını hobi, profesyonel lisans gibi amaçlar dışında kimseye önermeyin. Özellikle de kendiniz sonuçlarının neler doğuracağını bilmeden. Önemli olan meselelerin alevlenmesine sebep olmamaktır. Ancak o zaman hayatta kalma yüzdeniz artar. Sözlü tartışmanın da dozunu abartmamak lazım. Ben de yapı itibariye öfkeli ve karşımdakinin benden aptal ve haksız olduğu durumlarda üste çıkmaya çalışmasına tahammül edemeyen biriyim. Forumdaki tartışmalarda da mümkün mertebe kısa kesmeye çalışıyorum.

Sonuçta hiçbir kavga bir yere varmaz. Herkes sinirlendiğiyle kalır. Bu ülkede yaşayan insanların genelinin bencil zihniyetinden, zeka düşüklüğünden ve kültür yoksunluğundan ne kadar tiksinmiş olsam da burada yaşadığım sürece onları haklı çıkaracak bir şey yapmak istemem. Siz de yapmayın, yaptırmayın.
    Thracian, espresso, vader ve 11 diğerleri bunu beğendiler..
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    oldu canım yanımızda kum mu taşıyalım en güzeli biber gazı + bıçak hem 2 ayaklı hem 4 ayaklı hayvanlar için

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biber gazı sıktığınız bireyde astım veya solunum sistemi hastalığı olabilir.

Elektrik bastığınız kişide kalp ritim rahatsızlığı olabilir.

Gözüne kum atın
    oldu canım yanımızda kum mu taşıyalım en güzeli biber gazı + bıçak hem 2 ayaklı hem 4 ayaklı hayvanlar için

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Saldırıdan ziyade savunma sanatları olabilir, karşıdan gelen darbeyi sonsuzda eritme sanatı Aikido ile rakipleri maymuna çevirebilirsiniz diye düşünüyorum, kimsenin burnu kanamaz rezil olan olduğu ile kalır

Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı tarafa verdiğin anlık bir zarar senin hayatını alır elinden.

Ayrıca son dediğin hakkında açıklayıcı olur musun?

LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saldiran sahsi buldum bide her kufurlu yorumun altina hondaci arkadaslari gelde konyaya senide dovelim diyolar https://i.hizliresim.com/OL3aJQ.png
    Ben bi konuşayım bu elemanla

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben lisanslı olarak Muay Thai yaptım uzun yıllar. Hiçbir zaman da sporu kavgaya alet etmedim ta ki 2014 yılında bir kazadan kılpayı kurtulmuş olmama sebep olan siyah bir E kasa Mercedes'in önümü kesip 4 kişi inerek bıçak ve demir sopa çekilene kadar. Gece karanlığında b*k yoluna gitmektense kendimi savunmak zorundaydım. Kırılan parmaklar ve çene kemikleri ile sığırlar arabalarına binip topukladılar. Ateşli bir silah çekmiş olsaydı bu adamlar, öğrendiğim bu sporun bana herhangi bir faydası olmayacaktı.

Sporu kavga çıkarmak için kullanmamak lazım. Eğer onun için sporu öğrendiyseniz sizin içinizde de bir sığır yatıyor demektir. O zaman o sporun ahlakını öğrenememişsinizdir zaten. Benim Muay Thai'yi bırakma sebeplerimden biri bölge turnuvaları öncesi yapılan yükleme idmanında gereksiz gaza gelip attığım yanlış bir low-kick sonucu bir sporcu arkadaşımın kaval kemiğini diz altı bölgesinden kırıp spor hayatını bitirmemdir. O zaman anladım ki bu ve bunun gibi uzakdoğu dövüş sanatları öfkeyle değil, profesyonel olarak sakin bir mental yapıyla icra edilmelidir.

Benzer şekilde 2011 yılında kavga ettiğim bir değnekçiye karşı sinirime hakim olamayıp kaburgalarını kırmış bulundum. Bu adam illegal bir şey yapmasına rağmen aldığı darp raporuyla benden şikayetçi olmuştu. Düşünsenize kanuna aykırı iş yapan birini, sizin hakkınızı gasp edip ölüm tehditleri savurduğu için tartakladığınızdan dolayı yargı sizin aleyhinizde para cezası verebiliyor. Bu kadar salakça bir şey olamaz.

Siz siz olun uzakdoğu dövüş sanatlarını hobi, profesyonel lisans gibi amaçlar dışında kimseye önermeyin. Özellikle de kendiniz sonuçlarının neler doğuracağını bilmeden. Önemli olan meselelerin alevlenmesine sebep olmamaktır. Ancak o zaman hayatta kalma yüzdeniz artar. Sözlü tartışmanın da dozunu abartmamak lazım. Ben de yapı itibariye öfkeli ve karşımdakinin benden aptal ve haksız olduğu durumlarda üste çıkmaya çalışmasına tahammül edemeyen biriyim. Forumdaki tartışmalarda da mümkün mertebe kısa kesmeye çalışıyorum.

Sonuçta hiçbir kavga bir yere varmaz. Herkes sinirlendiğiyle kalır. Bu ülkede yaşayan insanların genelinin bencil zihniyetinden, zeka düşüklüğünden ve kültür yoksunluğundan ne kadar tiksinmiş olsam da burada yaşadığım sürece onları haklı çıkaracak bir şey yapmak istemem. Siz de yapmayın, yaptırmayın.
    Teşekkürler bu güzel nasihatlarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

O ELABAŞI SİYAHLININ ADRESİNİ ALDIM
    KONYA ESKİ SANAYİ HONDA SERVİSİ
    ADAMIN KENDİ İŞ YERİ ANSIZIN Bİ ZİYARETİNEMİ GİTSEK ?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekli olan malzemeler
    Bacak çantası
    Biber gazı
    Teleskopik jop
    Elektro şok cihazı

Tabi hiç bulasmamak daha iyi ama bazen seçenek kalmayabiliyor

Adam belinden haşırt diye satır çıkartırsa dövüş sanatı falan yalan olur .
    Aynen katılıyorum. Dövüş sanatı çoğu durumda işe yaramayabiliyor. İşe yarasa bile sadece karşıya değil kendinede zararı var. Birine sağlam yumruk atınca birkaç gün bileğinin ağrımasıda var.

Teleskopik jop mükemmel bi icat bence. Ufacık her yerde taşınır. Gerektiğinde uzuyor. Bi keresinde 5-6 köpek birden saldırmıştı ünide öğrenciyken. Yanımdaki arkadaş kaçarken bende köpeklere saldırmıştım. Yani hayvanlara karşıda etkili oluyor jop. Sonuçta motorcuyuz köpek sorun oluyor.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Valla bende çankırılıyım abim şuan çkü de okuyo, 4 5 senedir bodybuilding yapıo. Şuan ordada öğrencileri var. çankırıda 6 7 tane spor salonu var. Ayrıca köy gibi değil avm si var cafeleri var büyük marketleri ve tarihi yerleri var buraya köy diyemeyiz ha köyleride var bizzat ben Orta Yaylalentliyim. Köyde yaşıosan onu bilemem. 12 tane ilçesi 350 400 tane köyü var çünkü

Motosikleti
    kuba cg-100
    gazı sıktığı anda birer tanede yapıştırsa efsane olaçakmış😂

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bazı kırılma noktaları oluyor trafikte. Geçen gün ben de yaşadım. Kamera kaydı var. Taksici..

En doğrusu işleri o noktaya getirmemek. Motorunuzda, her an görebileceğiniz yere ailenizin ufacık bir fotosunu koyun.

Tekrar ya sabır diyip yolunuza devam etmeyi sağlama konusunda ve gazı açmama konusunda baya etkili ve yardımcı oluyor

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Altı senedir Wing Chun çalışıyorum ve eğitmen seviyesindeyim. Dövüş sanatlarını öğrenmek büyük emek, özveri ve disiplin ister. Buna sokakta kavga çıkarıp adam dövmek için başlayanlar zaten bu niteliklere sahip olmadıklarından bir yerden sonra mutlaka bırakıyorlar. Siz kendinizi bildikten ve sporcu ruhuna sahip olduktan sonra zaten işin dozunu kaçırmazsınız. O yüzden hiç olmayıp dayak yemektense cebinizde dursun gerektiğinde kullanırsınız.

Silah konusunda yapacak bir şey yok ancak tavsiyem şudur ki eğer kavgaya girmişseniz adamları etkisiz hale getirene kadar bırakmayacaksınız ki gidip silaha bıçağa sarılmasın. Yoksa hiç girmemek en doğrusudur. Memleketin kanunları kanun değil ki silahlı adamı dövdüğünüzde mahkemeden elinizi kolunuzu sallaya sallaya çıkıp gidin.

Bu videodaki hoplayan zıplayan dengesiz tipler gerçekten insanda nefret uyandırıyor.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biber gazı ne güzelde işe yaramış öyle bu kadar etkili olacağını bilmezdim. Biber gazı sol ele alınır biber gazıyla sersemletilen kekoya yumruk veya tekme yüzüne oturacak şekilde yabıştırıldımı biri elendi sırayla diğerlerinede yalnız o biber gazını amma hızlı çekti eleman şaşırtıcı.
    O biber gazı biraz dandiğinden sanırım, polislerin kullandığından 1 fıs sıktığında normalde adam yerinden kalkamıyor bi daha :D

Biber gazını jenix öneririm evde sıkmıştım bikere yarım saat öksürdüm elime bile sıkınca elinde baya bi yanma hissi oluşuyo geçmedi birde natolar varda onlar dandik galiba

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)