Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sertleşmiş lastik 28 Yaş üzeri ilgilendiriyor ergenler konu sizle alakalı degil.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur:
    Eniştem söylüyor.
    enişteler, kontrespiyonaj alanında faaliyet gösterir, geçelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin kimyasal formülünü yazıyorum, başka yerde bulamazsın. dünyanın en büyük lastik fabrikasında çalışan birinin emmi oğlunun bacanağının arkadaşına kaavede okey oynarken söylemiş. çok gizli formüldür.
    %50 arap sabunu + %20 mintaks + %20 vazelin + %10 ayçiçek yağı.
    ama bu karışımı sürer sürmez son gaz otobana girmen gerekiyomuş, öyle etki gösteriyomuş
    adam haklıymış baştan kulağınızı çekerken

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru dik konuma getirmeye çalışıyor hala.
    Arkadaş sertleşmiş lastiği yağ ile yumuşatabileceğini düşünmüş ama lastik, deri vb gibi geçirgen bir madde değil ki dışarıdan sürülecek herhangi bir sıvıyı lastiğin içine zerk edebilsin. En basitinden buharlaşmanın sıfır olduğu bir yerde takılmamış lastiğin iç kısmına su koyun bir hafta sonra tekrar kontrol etse o suyun orada olacağını görecek. Ayrıca Bunu test etmek için lastik kullanmasına gerek yok. Sert Plastik tabanlı bir ayakkabıyı yağın içinde bekletsin zaten sonucu görebilecek.
    Ben arkadaşın deneyinin çok başarılı olacağını sanmıyorum. Gerçi yazmadığına göre sonuç pek olumlu da olmamış

Motosikleti
    Ducati 797
    deneyimlenmiş ya arkadaşlar!
    tıklayınız

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş sertleşmiş lastiği yağ ile yumuşatabileceğini düşünmüş ama lastik, deri vb gibi geçirgen bir madde değil ki dışarıdan sürülecek herhangi bir sıvıyı lastiğin içine zerk edebilsin. En basitinden buharlaşmanın sıfır olduğu bir yerde takılmamış lastiğin iç kısmına su koyun bir hafta sonra tekrar kontrol etse o suyun orada olacağını görecek. Ayrıca Bunu test etmek için lastik kullanmasına gerek yok. Sert Plastik tabanlı bir ayakkabıyı yağın içinde bekletsin zaten sonucu görebilecek.
    Ben arkadaşın deneyinin çok başarılı olacağını sanmıyorum. Gerçi yazmadığına göre sonuç pek olumlu da olmamış
    Lastiklerdeki kauçuk da geçirgen tabii ki. Sadece deri kadar geçirgen değil. Bu nedenle lastiğin dışındaki su içine geçmez elbette, ama lastikler zamanla hava da kaçırır, kendi içerisindeki kimyasallar da zamanla yüzeye çıkabilirler (bakınız pistte rengarenk olan lastikler)

Lastiği yumuşatmak istiyorsanız gazyağı sürün
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerdeki kauçuk da geçirgen tabii ki. Sadece deri kadar geçirgen değil. Bu nedenle lastiğin dışındaki su içine geçmez elbette, ama lastikler zamanla hava da kaçırır, kendi içerisindeki kimyasallar da zamanla yüzeye çıkabilirler (bakınız pistte rengarenk olan lastikler)

Lastiği yumuşatmak istiyorsanız gazyağı sürün
    Ama lastikler gövdeden hava kaçırmaz ki ya jant kenarından yada sibob'dan kaçırmaz mı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dün motoruma bir set Road 4 baktım, fiyatı olmuş 8000 TL. Motosiklet hakikaten pahalı bir hobi oldu. Lastik yumuşaklığını korusun, daha uzun kilometreler dayansın diye yağ sürme demeyelim de farklı yöntemler keşke olsa da uygulasak.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797

pek ingilizcem yok ama buradaki işlemler benzer bir durum mu acaba?
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    WD40'layın bir de.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama lastikler gövdeden hava kaçırmaz ki ya jant kenarından yada sibob'dan kaçırmaz mı.
    Gövdeden de kaçırır. Azdır bu tabii ama hava da kaçar, kimyasal da yukarı çıkar.
    Ki kendi bünyesine emebilmesi ile içeriye geçirmesi de farklı şeyler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ben lastiğe wd40 sıkıyorum çok iyi oluyor. hem parlıyor.
    bu arada hastaneden yazıyorum. otoparktan çıkarken kaydım düştüm. internet pek iyi çekmiyor. cevap yazamayabilirim.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    serif abi şakaysa komik değil bil yani.
    bazıları da lastiğe parlasın diye cila atıyo.bir gün uçacaklar virajda haberleri yok.
    lastiği suyla yıkarsın.sıcakta veya soğukta tutmasın ömrü uzar.onun dışında motosiklet lastiği hamuru gereği 3 yıl dayanır,araba lastiği 5 yıl dayanaır.sonrasında kmye bakmazsızın sertleşir.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moleküler bağları daha zayıf/ esnek olduğundan yumuşak oluyorlar
    yumuşak olunca diğer yüzeydeki moleküllerle daha iç içe geçiyorlar ve tutunma artıyor
    ama daha zayıf olduklarından da yıpranma daha çabuk oluyor
    hadi o çok kafa yorulacak meseleyi açıkladım sana, şimdi bunla ne yapacaksın? kimin işine yarayacak? beni neden yordun?
    açıkladığın teşekkür ederim

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine bir uç örnek sunuyorum, bayatlayan ekmeğin buhara maruz tutulup, yumuşatılması
    işte bu kauçuk dediğimiz yapı belli miktarda yağı emer mi? hangi yağı emerse faydalı olur?
    hislerim bana, ham petrol ilen muamele et diyor
    Aman tekrar başa dönmeyelim.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    vizör çevresindeki fitillere vs vazelin sürmek gevremelerine engelliyor. bence şöyle yapabilirsiniz; lastiğe vazelin sürün, güneşin altında emmeye bırakın. Vazelin olduğu için düştüğünüzdeki hastane ve motosikletin arıza masrafları konusunda da sonrasında yardımcı olacaktır :D Gidin lastik alın bilader, biri de yazmış 2014 üretim yılı çok da eski değil zaten diye :D ayrıca dunlop lastikler zaten normalde de sert hamurlu yani ülkemizde çok başarılı değil maalesef. Amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok. hadi eyv
    espresso bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    https://www.youtube.com/watch?v=9eTF6tnYYdc
    pek ingilizcem yok ama buradaki işlemler benzer bir durum mu acaba?
    Bunu ilk defa gördüm güzelmiş ama baya bişeyler katıyor kimyasal.O işi yapıyor olmalı.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidin lastik alın bilader
    tebrik ederim, şu koca sitede kimse bunu düşünemedi
    bakın arkadaşlar, bakın ve bu kaabiliyetten ders alın

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ilk defa gördüm güzelmiş ama baya bişeyler katıyor kimyasal.O işi yapıyor olmalı.
    belli ki mümkünmüş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

evet arkadaşlar sihirli formülümüzü açıklıyorum: C8H8O3
    metil salisilat, bir metanol esteri
    benzoik asidin bir sitokrom P450 ile hidroksilasyonu ve ardından bir metilaz enzimi ile metilasyonu yoluyla ortaya çıkar
    doğada kışyeşili (ecnebiler wintergreen diyor) denilen bir bitkinin yağında bulunuyor ve görüldüğü kadarıyla saf su veya alkol ile karıştırılıp ısıtıldığında, kauçuk üzerinde ciddi bir yumuşatma etkisi var
    bassturbin bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    .evet arkadaşlar sihirli formülümüzü açıklıyorum: C8H8O3
    metil salisilat, bir metanol esteri
    benzoik asidin bir sitokrom P450 ile hidroksilasyonu ve ardından bir metilaz enzimi ile metilasyonu yoluyla ortaya çıkar
    doğada kışyeşili (ecnebiler wintergreen diyor) denilen bir bitkinin yağında bulunuyor ve görüldüğü kadarıyla saf su veya alkol ile karıştırılıp ısıtıldığında, kauçuk üzerinde ciddi bir yumuşatma etkisi var
    Seviyeyi yükseltme kardeş yok mu bunun Koçtaş ta satılan versiyonu?😂 Hem bak yeni lastik alınca çözülüyormuş adam yukarıda öyle diyor. Ben de motor niye sürekli kayıyor diyordum lastik takmayı unutmuşuz.

Motosikleti
    Ducati 797
    şu sanıyorum

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vizör çevresindeki fitillere vs vazelin sürmek gevremelerine engelliyor. bence şöyle yapabilirsiniz; lastiğe vazelin sürün, güneşin altında emmeye bırakın. Vazelin olduğu için düştüğünüzdeki hastane ve motosikletin arıza masrafları konusunda da sonrasında yardımcı olacaktır :D Gidin lastik alın bilader, biri de yazmış 2014 üretim yılı çok da eski değil zaten diye :D ayrıca dunlop lastikler zaten normalde de sert hamurlu yani ülkemizde çok başarılı değil maalesef. Amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok. hadi eyv
    Aslıdan kauçuk ise fitile vazelin en sürülmemesi gereken şey. Silikon bazlı yağlar kremler var fitiller için.
    Kurcalamak istiyorum diyorsan Gazyağı geçerli, yumuşatır da.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlık yüzünden bir türlü konuya odaklanamadım. Sertleşmiş lastik 28 Yaş üzeri ilgilendiriyorsa bir türlü sertleşmeyen lastik hangi yaşı ilgilendirir diyecek oluyorum... Yok demem. Bende hiç fesatlık yok
    Alpbatur ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)