Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

43 km motor süreceğim ama..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    uzun yol tecrübem hiç yok desem yeridir, yeni motor alacağım başka ilçeden nasip olursa ama mesafe 43 km, biraz gerginlik var, tırlar kamyonlar çok kötü geçiyor, D100'ü kullanacağım, açıkçası engin tecrübelerinizden yararlanmak isterim, A2 ehliyetim var, bu konuda sıkıntı yok, ama uzun yol tecrübem yok :D hani çekici filan desen ehliyeti boşuna mı aldık oluyor :DD mesela ışıklarda şeridin sağında mı ortasında mı durmak lazım? hani bir de tecrübem olmayan bir motosiklet, şu ana kadar hep cup kullandım yaklaşık 3 senedir ama şimdi ilk defa ehliyet harici debriyajlı 150'lik bir motor kullanacağım
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Sıkıntı yapma 50-60 la kendi yolundan git : )Ben de max o kadar yol gittim şimdiye kadar
    Sagopa K bunu beğendi.

Işıklarda nerede duracağın duruma göre değişir. Genelde araçların önünde veya arkasında durulmaz, ışıklarda en öne gidilir, şerit çizgisi hizasına sağa sola veya ortaya geçilir, araçlardan önce kalkılıp yol alınır yoksa aralarda kalırsan veya araçların önünde arkasında kalırsan biri gelir çarpar bahanesi de görmedim olur Sağdan sağdan 80-90 gelirsin bu kadar tedirgin etme kendini 43km yol bile sayılmaz gözünde büyütme derim. Motorun hayırlı olsun şimdiden
    tommygun, espresso ve Sagopa K bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Arkasında yük olan kamyonlardan uzak dur. İşini düzgün yapmayanların memleketinde, ne uçup gelir sana doğru bilemezsin, takip mesafeni uzun tut. Debriyaj tecrüben yoksa fazla aksiyona girmeden sür, çünkü şanzımanın da canı var.

Bunun dışında sadece kamyonlar değil her türlü araca karşı takip mesafeni korumaya çalış, hiçbir aracın sağından geçmeye çalışma, hele kamyonlar kör noktası oluyor görmüyor etmiyor, Allah korusun.

Motor tecrüben varsa sıkıntı olmaz bence, uzun yol tecrübesini yola çıkmadan başka türlü nasıl öğreneceksin?

Ha bir de sürekli ayna kontrolü yap, çevre kontrolü motor sürme becerileri kadar önemlidir. Temel ekipmansız yola çıkma.

İyi yolculuklar.
    Sagopa K, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    korkmadığın hızda sür.önünü görmediğin viraja temkinli gir.önündeki arabaları izle sola kavşağa giren olabilir.sağa çekcek olabilir.şeridin çok soluna çok sağına yaklaşma.ışıklarda ve genelde şeridin orta sağında yada solunda yer alabilirsin.arabaların kör noktasından uzak dur yeter

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum 43 km kısa mesafe be

benim gecen seneye en uzun yolum bi ara 40 km idi. sonra bunu 90 a cıkardım. gecen sene 180 e cıkardım.

dedim ki korkmaya gerek yok; bir günde 400 yaptım dedim oh mis.

Dikkatini bozmadıgın sürece 10 ile 100 arasında inan fark yok.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İstanbulda işe gitme mesafem tam 50km.
    Kadıköye servise gideyim desem 55km oluyor.
    Ben de ilk zamanlarda bu yolun yarısında benzinciye çekip mola veriyordum bir sigara içimi.
    fancydriver bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    D100 trafiğin hızlı aktığı, sağda zart zurt sapakların olduğu tehlikeli bir yer. Her ne kadar sürmeden tecrübe kazanamayız ama yine de huyunu suyunu bilmediğiniz, hiç tanımadığınız bir motorla, hele ki lastiklerinin de dandik olduğunu farz ediyorum bence az tecrübeyle çevre yoluna çıkarak risk almayın.
    19051919 ve espresso bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    43 km'lik uzun yol .
    Sağdan sağdan git. Kaskını takmayı unutma. Sıkı sık aynaya bak.

6 saat 250 lik 6 saat 700 lük motor eğitimi sonrası A sınıfı ehliyetimi alıp 650 motorun tepesine çıktım. bizim mahallede 20 km kadar yol deneme yaptıktan sonra ufak bir trakyaya doğru dokunuş turu yaptım 207 km. eğer alternatif yollarınız varsa (benim sürdüğüm gibi köy yolları vs.) onları kullanın. mesafe sorun değil ancak d100 deki mallar sorun!
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)