Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter difransiyel yagi hakkinda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    peugeot kisbe 50 cc
    Arkadaslar merhabalar. Boyle bir yag varmis motor hakkinda cok bilgim yok ve ilk defa duydum gecen serviste bakima goturdugumde, simdi benim peugeot kisbee bir scooterim var suan 4500 km de ve difransiyel yagibhenuz hic degismedi aslinda ilk bakimda degistirilmesi gerekmesine ragmen degistirmediler simdi sorularim sunlar ben bu yagi degistirmek icin bidahaki bakimi yani 7000 km bakimini beklemelimiyim motora herhangi bi sıkıntı yaratir mi ikinci olarakta olumsuz senaryoda yani motorun yürürünü kaybetmesi durumunda servis bir kulp bulur mu yoksa masraflarim garantiden karsilanirmi ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

defransiyel yaglari ortalama 20 bin ila 30 bin km arasinda degisir. 4500 kmde bir motorun defransiyel yaginin degismesine gerek yoktur.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    defransiyel yaglari ortalama 20 bin ila 30 bin km arasinda degisir. 4500 kmde bir motorun defransiyel yaginin degismesine gerek yoktur.
    yanlış bilgi. Motosiklet el kitapçığına bakınız hemen hemen bir çok skuterin şanzıman yağının 6000km de bir değişmesi gerektiği yazılmıştır. Daha geçtiğimiz günler de çekimini yapmıştık.

Pcx kullanma kılavuzu'nda kaç km'de değişmesi öneriliyor? Siz hangi yağı kullandınız? Honda, bu son dişli yağı hakkında, kullanma kılavuzu'nda yeterince şeffaf değil bence..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...risikligi.html

Şöyle bir konu açmıştım ama cevap veren olmadı. Bu konuyu bi netleştirelim.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcumater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhabalar. Boyle bir yag varmis motor hakkinda cok bilgim yok ve ilk defa duydum gecen serviste bakima goturdugumde, simdi benim peugeot kisbee bir scooterim var suan 4500 km de ve difransiyel yagibhenuz hic degismedi aslinda ilk bakimda degistirilmesi gerekmesine ragmen degistirmediler simdi sorularim sunlar ben bu yagi degistirmek icin bidahaki bakimi yani 7000 km bakimini beklemelimiyim motora herhangi bi sıkıntı yaratir mi ikinci olarakta olumsuz senaryoda yani motorun yürürünü kaybetmesi durumunda servis bir kulp bulur mu yoksa masraflarim garantiden karsilanirmi ??
    Diferansiyel değil,şanzıman. Yani dişli yağı. SAE80, SAE90 otomotiv şanzıman yağı iş görür. Zaten azıcık bir şey 100mL civarı. Yok ben arar bulurum diyorsan da "scooter gear oil" diye aratırsın. Kılavuzda 6ay veya 4000km hangisi önce gelirse diyordu.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcx kullanma kılavuzu'nda kaç km'de değişmesi öneriliyor? Siz hangi yağı kullandınız? Honda, bu son dişli yağı hakkında, kullanma kılavuzu'nda yeterince şeffaf değil bence..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...risikligi.html

Şöyle bir konu açmıştım ama cevap veren olmadı. Bu konuyu bi netleştirelim.
    biz tam sentetik 80-90 kullandık. değişimden sonra 2000km yol yaptık bir sorun yok bilginiz olsun.

Diferansiyel daha doğru diye düşünüyorum. Şanzıman=vites kutusu. Orada vitesle alakalı bir durum yok. Scooter'da bi yere şanzıman denecekse, orası varyatör kısmından başka bi yer olamaz.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz tam sentetik 80-90 kullandık. değişimden sonra 2000km yol yaptık bir sorun yok bilginiz olsun.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)