Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

MT-09 Kaza Videom Z1000 Üzerimden Geçti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahkam kesenlerin çoğunun max. 250cc kullanıcısı olması garip.
    250 cc kullanan herkes amatör mü size göre?
    Bigün bi virajli yolda o mt09unuz ile gazladiginizi sanarken içinizden 250 cc motor ile biri geçer feleginizi sasarsiniz.
    Ali Bircan, SweentLy ve bpak bunu beğendiler.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    41 plakalı motoru kullanan ben olsam, düştüğün yerden seni kaldırır birde ben pataklardım ki bisikletle bile pansumana gideme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahkam kesenlerin çoğunun max. 250cc kullanıcısı olması garip.
    Ahkam dediğiniz cc birimi mi yoksa kg olarak mı hesaplıyoruz?
    Ultraviolet, yürekçe ve luciphere bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    41 plakalı motoru kullanan ben olsam, düştüğün yerden seni kaldırır birde ben pataklardım ki bisikletle bile pansumana gideme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Ahkam dediğiniz cc birimi mi yoksa kg olarak mı hesaplıyoruz?
    şimdide gelebilirsin experlerden daha iyi bir bilgiye sahipsiniz sanırım

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkatsiz oldugun buradan belli kaza 140km ile yapılıyor! sen frene basmadigimi sandın sanırım
    140 ile giderken frene bassaydınız kaza olmazdı. 150 km hız iyi bir hız. yani trafikte 200 civarı hız yapmak büyük risk. ben bir ss hastasıyım ve param olunca 4 silindir en az 600cc bir tane alacağım.

kazaları ibret alıyorum, kazalarda yüksek hızdan dolayı tolera edilemeyen hatalar görüyorum. benim grup sürüşlerini bırakın iki yada 3 kişi olunca bile dikkatim dağılıyor. yola ve önüme bakarken diğerlerine yakın durmaya çalışmak zor olur ve onlar benim sürüş şeklimin dışında sürerler ise ben geride kalır onlara yetişmem yetişemem.

aynaları sürekli kontrol eden biri olarak şunu söyleyeyim;

ben yolda giderken aynamda bir motosiklet gördüysem o kesinlikle benden hızlıdır çünkü ben yola çıkarken yoktu ve sonradan göründü! o zaman sağ şeritte arabanın birini ortalayarak uzun takip mesafesinde yavaş giderim taaa ki o motor beni sağdan yada soldan geçene kadar! bunu hep yapıyorum.

motorun nereden sollayacağı belli olmadığı için yol veriyorum. aynama bakmadan kesinlikle şerit değiştirmiyorum. önümü görmeden kesinlikle hız yapmıyorum. yabancı ve bilmediğim virajlı yollarda 40 civarı hız ile gidiyorum.

temkinli olduktan sonra ölümcül kaza zor olur.
    luciphere bunu beğendi.

şimdide gelebilirsin experlerden daha iyi bir bilgiye sahipsiniz sanırım
    Exper ne alaka hocam ?

Senin kazanın tutanağını tutan kişisen bahsediyorsan, evet o kişiden daha çok bilgiliyim.
    41 plaka kusurlu görüldüyse, itiraz edip bilir kişi talep etse haklı çıkacak adam.
    Osm@n bunu beğendi.

kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    4korsan kac para gunah cikartmanin bedeli!!
    Soyle bizde verem parasini cikartalim gunahlarimizi.kaza bu olmus bitmis.kimse bilerek yapmaz zaten.dunden beri tellendirmene hatta konuyu acmana bile anlam veremedim ya.neyse.sen simdi banada bi kulp bulursun.o rahmetli arkadasin geride kalan ailesine allah sabirlar versin.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı kanoburda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4korsan kac para gunah cikartmanin bedeli!!
    Soyle bizde verem parasini cikartalim gunahlarimizi.kaza bu olmus bitmis.kimse bilerek yapmaz zaten.dunden beri tellendirmene hatta konuyu acmana bile anlam veremedim ya.neyse.sen simdi banada bi kulp bulursun.o rahmetli arkadasin geride kalan ailesine allah sabirlar versin.
    kardeşim konu sizinde dikkat etmeniz ve boyle kazalarda olabilecegidir kazanın nerden gelecegi belli olmaz ilk kazamda degil ama bazilarinin bu kazayi görüp ona göre hareket ederse daha mutlu olurum

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    dikkatsiz oldugun buradan belli kaza 140km ile yapılıyor! sen frene basmadigimi sandın sanırım
    Benim bildiğim grup sürüşünde motorlar birbirine aynı şerit içinde çapraz durur, aralarında güvenli sürüş mesafesi olur, kimse kimsenin arkasına ip gibi denk gelmez, siz çarparken en çok dikkatimi çeken durum öndeki sollayan arkadaşın grup sürüşü içinde olduğunu (!) bildiği halde sollarken neden geçtiği sol şeridi ortalaması oldu, zaten ortalama sürat anormal, arkadaşının gidiş yolunu kesecek kadar şeridi işgal etmemesi gerekiyordu, grup sürüşü var ise o arkadaşın o arabanın arkasında sağ şeritte işi neydi? Yarış mı yapıyordunuz? Ona göre yorum yapılsın . ..
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

kardeşim konu sizinde dikkat etmeniz ve boyle kazalarda olabilecegidir kazanın nerden gelecegi belli olmaz ilk kazamda degil ama bazilarinin bu kazayi görüp ona göre hareket ederse daha mutlu olurum
    Biz görüp ona göre hareket edebiliriz orada bir sorun yok ama, asıl sen bu kazadaki hatanın kendinde olduğunu kabullenip ona göre davranacakmısın önemli olan o.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim grup sürüşünde motorlar birbirine aynı şerit içinde çapraz durur, aralarında güvenli sürüş mesafesi olur, kimse kimsenin arkasına ip gibi denk gelmez, siz çarparken en çok dikkatimi çeken durum öndeki sollayan arkadaşın grup sürüşü içinde olduğunu (!) bildiği halde sollarken neden geçtiği sol şeridi ortalaması oldu, zaten ortalama sürat anormal, arkadaşının gidiş yolunu kesecek kadar şeridi işgal etmemesi gerekiyordu, grup sürüşü var ise o arkadaşın o arabanın arkasında sağ şeritte işi neydi? Yarış mı yapıyordunuz? Ona göre yorum yapılsın . ..
    Ohoo sen olayı hiç anlamamışsın Polo
    Bir baştan oku konuyu yorumları sonra tartışalım yine.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ben iyi niyetimden yarış yapıyorlar diyemedim, kendi söylesin istedim, eğer ki yarış ise bu futbol maçına benzer, kaza olabilir, sonucu ölümde olur, geçen uzun süre ss kullananlardan kaç kişi hayatta diye ilginç bir konu vardi yani yarışa çıktıysanız sonucuna katlanırsınız, hata illa ki insanoğlu yapar, tamamen yanlış bir işin zaten içindeler, hiçbiri yaptıkları işi savunmasınlar...hepsi suçlu...

Kimse arkadaşa sen söylesin böylesin demesin, o grubun içindeki herkes illa ki bir gün bir hata daha yapıp bir şeye sebep olacak, şöyle düşünün "sırası gelen gitti" ...

Bu iş pkk ya katılmak gibi bir şey, illa ki bir gün birakmazsan ölücen...
    4KORSAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Biz görüp ona göre hareket edebiliriz orada bir sorun yok ama, asıl sen bu kazadaki hatanın kendinde olduğunu kabullenip ona göre davranacakmısın önemli olan o.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Ohoo sen olayı hiç anlamamışsın Polo
    Bir baştan oku konuyu yorumları sonra tartışalım yine.
    senin amacın farklı benim kazada hatalı oldugumu (bunu ben zaten biliyorum) ama seninde at gozlugu ile bakdıgın belli olaya

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Videoyu koyan arkadaş gayet iyi niyetle, örnek ve ders olması amacı ile koymuş. Adamı ve birbirimizi linç etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Ben şahsen videodan gerekli dersi kendimce çıkardım. Beynimin bir yerlerine küçük bir not olarak attım.
    Çıkarttığım en büyük ders; sürat felakettir, süratli olunca, 1-2 saniyelik bir tepki süreniz oluyor, bu çok kısa sürede tepki vermemiz mümkün olmuyor ve kaçınılmaz son ile karşılaşıyoruz.

Size geçen hafta başımdan geçen ve benim hatamdan kaynaklanan bir olayı yazayım. Videosu da var. Ancak yüklemeye şimdi üşendim. Zira izleyip izleyip kendimce ders çıkartmaya çalışıyorum.

İzmir-Selçuk arası otoban'da, en sağ şeritte 110 km/h ile sakin sakin giderken bir öküzün kıçımın dibine girmesi, yol boş olduğu halde sollamaması, ısrarla takip etmesi nedeni ile orta şeride geçtim, adam orda şeride geçip yine arkamdan gelmeye başladı. Ulan sen misin artistik yapan diye sinirlenerek gazı açtım. Açar açmaz zaten 200 Km/h sürate çıkıyorsunuz. önüm boş, trafik sakin ve kalabalık değil. 2-3 kilometre gittim ve aynaya bakim bizim öküz geliyor mu diye gözümü yoldan ayırdım ve belki 2-3 saniye gözümü aynadan ayırmadım. Gözümü yola çevirdiğimde; belki yirmi yirmibeş metre önümde kamyonu görmem bir oldu. Belki iç güdüsel, belki eğitim, belki soğukkanlılık diyelim frene asılmadım gazdan elimi çekmedim ve hafif kontra ile kamyona vurmaktan son anda kurtuldum. Ama o 1 saniye hayatımın en uzun anıydı diyebilirim. Adrenalin tavan yapmıştı doğal olarak. Sakinleşmek için sağa çektim, bir sigara yaktım. Bizim öküz araba da yanımdan korna çalıp selam vererek geçip gitti. Demek ki adamın amacı taciz etmek değilmiş, belki motor sevdalısı idi, izlemek için peşimden geliyordu bilemiyorum. Selam vermesinden o sonucu çıkardım.

aynı anda evden ailece çıkmıştık, eşim ve oğlum araba ile Kuşadası'na gidecekler, ben de motor ile gidip orada buluşacaktım. Bu yaptığım hata ile belki de beni çok bekleyeceklerdi.

Toparlarsak; sürat felakettir, soğukkanlılığınızı hiç kaybetmeyin, gerektiğinde inatlaşmayın, efendilik hep sizde kalsın. uzun ve sağlıklı yaşayın.
    Benim yaptığım hatayı sizler yapmayın.

Motosikleti
    Hornet 650
    Olmuş bitmiş olay.

Daha hala ağzı olan konuşuyor, şunu yapsaydın böyle olmazdı o olsaydı öyle olmazdı... vs. vs.

Buna biz alın yazısı deriz, geleceğin engellenemeyeceği gibi, ardından konuşmakta bi o kadar boş.

Sadece önlem alabiliriz.

Futbol yorumcuları gibi (kendilerindn nefret ederim; tamamen zaman kaybılar) bide motor kazası yorumculuğu gibi bi şey türedi,

Kendini bi b.k sanan herkez bi yorum yapma peşinde.

Saçmalığını bırakıp bi geçmiş olsun, Allah rahmet eylesin demek yerine, hala eleştiri peşindeler.

senin amacın farklı benim kazada hatalı oldugumu (bunu ben zaten biliyorum) ama seninde at gozlugu ile bakdıgın belli olaya
    Mesela ? Açar mısın bunu biraz.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Her zaman olduğu gibi çok güzel yazılar çok önemli tecrübeler yazılmış. Bazen bir cümle yetiyor,Metehan bey veya abi,yaşça benden büyük sanırım,çok önemli içi dolu cümleler paylaşmış.

Kaza yapıldıktan sonra üzerine konuşmak,analiz yapmak çok doğru bir yaklaşım. Tecrübe,bilgi paylaşılıyor ve anlayan alicagini alıyor içinden.

Videoyu izledim,sürüşü yapan profilin motora biniş tarzı çok agresif,kaza bu sürüşte olmasa bir sonrakinde olurmus. Sürüş stilleri değişmediği sürece kaza riskleri yüksek. 160,180,200 gibi hızlarda kontra, kaçış manevraları,tepki süresi hepsi çok sınırlı şekilde yapılabiliyor. 60 veya 80 le giderken rahatlıkla siyrilabileceginiz durumdan 180 le giderken sıyrılmaniz belki imkansız. Yerde yatan bir arkadaşınızı görüyorsunuz,kafaniz allak bullak ve icinde bulundugunuz durumda 10 tane şeyi saniyeler bitmeden yapmanız gerek.

Yapılması gereken sürüş stilinin değiştirilmesidir.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Sizin gibi davranip surup olumlu bir kazanin ardindan heey ben pansumana kidiyorum kips diyecek cok insan yok zaten. Bircok kiside binlerce ornegi birakin sizin yaptiginiz bu sorumsuzluklari yapmaz...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Mesela ? Açar mısın bunu biraz.
    expertiz den daha iyi biliyorum derken egoist bir adam oldugun belli oluyor yorum yapmaya gerek yok daha

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi davranip surup olumlu bir kazanin ardindan heey ben pansumana kidiyorum kips diyecek cok insan yok zaten. Bircok kiside binlerce ornegi birakin sizin yaptiginiz bu sorumsuzluklari yapmaz...
    o konuda üzgün emojisi koymadim diyemi bunlar ? orada da anlatılmak istenen ekipmansız yola cıkmayın idi gene bir kötü ve yanlış anlaşılma tabi bunlar kişinin içindekiyle alakalı

expertiz den daha iyi biliyorum derken egoist bir adam oldugun belli oluyor yorum yapmaya gerek yok daha[COLOR="Silver"]
    Peki öyle diyorsanız öyle olsun. Size de geçmiş olsun.

Türkiye gibi trafik kültürünün sıfır olduğu bir yerde, en kalabalık otoyolların birinde ve trafiğin en yoğun olduğu saatlerde bu tür grup gazlaması yapılırsa sorun çıkmaması mucize olur.

Gördüğüm kadarıyla siz otoyol ve trafik odaklı gitmek yerine hız odaklı gidiyorsunuz, bu durumda da ileride olan biteni farkedemiyorsunuz. Önde bir kaza olmuş, yolda parçalar var, orta şeritte bir araç durmuş, ona çarpmamak için diğer motorcu arkadaş yavaşlayıp kendini sola atmış, çevrede insanlar kaza yerine koşuyor, hatta tam karşı şeritte araçtan insanlar inip kaza yerine koşturuyor, ama maalesef siz bunlardan hiçbirini doğru zamanda farkedemiyorsunuz. Sebep çok açık, odağınızda sadece ve sadece hız var.

Bu tip bir sürüş yapacaksanız yer otoyol değil pist olmalı. Yok ben otoyolda gideceğim diyorsanız da o zaman odağınız trafik olmalı.

Otoyolun en solunda durup, ihtiyaç molası veren, lastik değiştiren, arabası bozuldu diye hiçbir uyarı işareti koymadan aracını yol ortasında bırakıp basıp giden bir trafik kültürümüz var. Hal böyle olunca otoyolda o hızlarda sürüş yapmak çok ama çok tehlikeli. Ancak maalesef hem bu videoda hem de diğer videolarınızda görüyorum ki sizin için önemli olan tek şey adrenalin ve hız. Ülkemizde şartlarında trafikte her an her şeyin olabileceğini hiç hesaba katmıyorsunuz. Böyle giderse sizin de başınıza daha üzücü bir olay gelmesi kaçınılmaz.

Size tavsiye vermek benim haddime değil ama ya tarzını değiştirin ya da bu zehrinizi pistte atın, kimseyi kendi zevkiniz yüzünden riske atmayın.
    4KORSAN ve luciphere bunu beğendiler.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    öndeki motor daki sürücü baya bir amatörce şerit değiştirmiş. Gazlamaya çıkıyorsun 30 tane koca koca makina var sen sol seride ayna kullanmadan dal. Belkide müzik bile dinliyor olabilir , belki de kız arkdasını düşünüyor belkide pazartesi işleri düşünüyor . Vuran arkadasta ne kadar hata varsa öndeki arkdasın bi okadar hatası var . Vuran arkadas için üzücü bir durum . Herkese geçmiş olsun.
    4KORSAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)