Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

neden acemiler küçük motordan başlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    yok abi hiç bişi olmaz sen al GSX-R 1300 HAYABUSA'yı onla başla kim diyo ya küçük motorla başlanmaz diye

bu konu belki "100" kere konuşuldu başlık açmadan önce bir arama yapsaydın mutlaka görürdün

ör:

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=1872

http://www.motosiklet.net/forum/show...a%FElang%FD%E7
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    --gerçekten sağlam bir eğitim (honda, bmw rider academy gibi)
    --kendine dozajında bir güven
    --daha önceden edinilmiş yeterli seviyede trafik tecrübesi
    --kendini tanıma
    --Ve motordan korkma (unutmayın ki motorlar ilk fırsatta bizleri üzerlerinden atma eğilimindedir)

bu koşullar sağlandığında aklı başında bir insan istediği motor hacmiyle (cc) bu işe başlaya bilir...

eğitimdeki hocam hep belirtmiştir : Bir motorun son sürati, onu kullananın gittiği sürattir... eğer sen deli deli kullanıyorsan 50cc lik bir scooter ilede bir yere kapak olabilirsin olay sende biter sınırlarını bilip adam akıllı gidersen 1300 cc lik hayabusa ile bile çok daha güvenli ve rahat yol alabilirsin (kısaca daha çok yaşarsın kim bilir allah kısmet ederse torunlarını bile görürsün )

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Alıntı Ralf adlı üyeden alıntı
    Otomobil kullanmayı bilen herkes scooterdan istediği motora geçebilir. Düz ve hızlı gitmek marifet değil dönmek ve durabilmek tecrübe istiyor işte bunu scooterda dahi öğrenebilirsin.
    bende zat150 var, ama 650 V-Strom a geçtim, allahtan 4 teker vites deneyimim vardı yoksa gerçekten dengeye mi bakıcaktım vitesemi derken yerde yan yatardım... vitesler arabadan kalma alışkanlıkla tık tık geçti, virajlarıda scooterin deneyimi vardı zaten, yatmadan yavaş yavaş döndüm ilk başlarda.. saygılar

Şu ana kadar başlıktan ve arkadaşımızın yazdıklarından ben şu anlamı çıkardım. Yanlışsam lütfen belirtin
    Son zamanlarda takip edebildiğim kadarıyla vitesli motor kullananlar daha doğrusu büyük hacimli motor kullananlar küçük hacimli scooterları pek motordan saymıyorlar ve bunları kullananları pek motorcudan saymıyorlar gibi bir izlenim edindim.
    Herkezin doğrusu kendine göre en doğru olduğu için bunun doğrumu yanlışmı olduğunu tartışmak niyetinde değilim ancak ben hem as125t hemde tiger kullanıyorum.
    Yani hepsinin yeri ayrı scooterların tekerlek çapı için ufak deniyorsa yada ufak tekerlek çapından dolayı başına bir iş gelmiş arkadaşımız varsa büyük jantlı scooterlar da var. Onlardan edinmeye çalışabilir.

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ölmemek için küçükle başlanır.istersen internetten birkaç video izle uponone.com da faydalı şeyler var.eğer 1000lik makina ile kaza yaptığında cesedinin neye benzeyeceğini görmek istersen başka sitelerde önerebilirim.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    valla arkadaşlar ben 151 rs scooter var otobanda 130 basıyom (arada bi) işe gidiyom münübüsü alıyom 180 basıyom bi de benim motor 180 bassa diyom hani motoru degiştirmemek için

allah korusun benim motor 180 bassa havada uçarım ...

egzozcu savaş ferik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bu konuyu açarken scoter kullananları güçümsemek yada scooter motormu demek için açmadım.aksine her motorun kendine özgü özellikleri olduğunu vurgulamak için açtım.ayrıca scooter motorlarını acemi motoru olarak görenler bu motoru küçümsemiş oluyorlar.ben şunu demek istiyorum bir insan motor alırken ne istediğini bilecek genel olarak mororun ne anlama geldiğini risklerini keyiflerini motoru aldığında ne yapmak istediğini bilecek.yani tam olarak biliçleneceğiz arkadaşlar.şehir içi dolaşım için scooterden daha iyisini bulamazsınız.ama onunla hız tutkunuzu tatmin edemessiniz.bir arkadaşım uçak pilotlarından bahsetmiş dediğine katılıyorum.şunuda söylemek istiyorum işmakinası harfiyat makinası yani inşaat makinarının bir similatörü yok ufaklarıda yok adamlar bunu ilk seferde kullanıyor kullanmak zorunda.

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    Alıntı egzozcu savaş ferik adlı üyeden alıntı
    ...şunuda söylemek istiyorum işmakinası harfiyat makinası yani inşaat makinarının bir similatörü yok ufaklarıda yok adamlar bunu ilk seferde kullanıyor kullanmak zorunda.
    Haklısın kardeş, ancak iş makinesi kullanmayı trafikte öğrenmiyorlar
    Şantiyelerdeki güvenlik tedbirlerinide yabana atmamak lazım. Malum iş makinası çalışırken kolay kolay kimseyi yanına yanaştırmazlar...

Not: Çoğu dozer ve iş makinası operatörü 3 yıllık meslek lisesinde iş makinası operatörlüğü mezunu...

Eğitim Şart

aynen

aynı şeyleri savunuyoruz ama kendimizi anlatamıyoruz arkadaşım.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    nasıl anlatamıyoruz ya?_ zaten cevap sorunun içinde.. bunu daha fazla uzatmaya gerek warmı?_
    CBR 600F Honda,

moderatör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler tartısma yok ama tabıkı en dogru olanı kucuk motordan baslamak

hayat

zaten hayatımız boyunca herşeyi geçiştirdik herşeyi bildik ama yapmadık.başımızada herhangi kötü birşey geldiğinde de söylenen ilk laflardan biride şudur:Ben böyle olacağını biliyordum! ama bilmenin hiçbir faydası olmuyor hayata geçirilmeyince.bunuda biliyoruz zaten.....

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    Ne güzel sonunda anlaştık

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Adı üstünde A C E M İ bukadar basıt
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı speedygonzales adlı üyeden alıntı
    çünkü insanlar çekirge gibi zıplayamazlar
    Bu sorunun yanıtını Speedy kısa ve öz bi şekilde cevaplamış..
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler