Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

neden acemiler küçük motordan başlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Bana göre önce küçükten başlamak gerçekten kötü.Çünki , önce güven saglaması lazım onun içinde önce küçük verirler benim düşüncem buuu

___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    kısaca cevap vereyim.. çünkü ACEMİDİRler..
    CBR 600F Honda,

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    sen hıc araba surmeye ferraıden baslayanı gordunmu
    Yeni yine yeniden

egzozcu savaş ferik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parasi Olan Ferrarİdende BaŞlar Humer Danda Şİmdİ Senİn Soy Adin Sabanci Olsaydi Araba Kullanmayi Yenİ ÖĞrenİyor Olsaydin 1974 Model SerÇeyemİ Bİnerdİn Yoksa 2006 Model Subaru Imreza Wrc Yemİ

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    o baska canım tabıkı secmezdım ama altında guc varsa kullanmak ıstersın tecruben yoksada gucu kullanıınce sonucları tahmın bıle edemezsın
    Yeni yine yeniden

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abijim arabayla motor farklı.. arabada yaşama şansı biraz daha yüksek..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    motorda yasma asansın hıc yok nerdeyse(100 kmh)
    Yeni yine yeniden

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    Artık bu konu tartışılmaya bile gerek görülmeyen bir mevzu, aklın yolu bir.
    Ben genede cevap vereyim:

En iyi savaş pilotları bile yeni uçakların eğitimlerini yerde simulatör içinde alır, zayıf motorda, motorcuların simulatörü.
    Bir başka benzetmeyle de, bünyenin bağışıklığını arttırmak için nasıl zayıflatılmış bakteriler aşı olarak kullanılıyor doğrudan bakterinin kendisi verilmiyorsa, hangi motoru kullanmak istersen iste (cruzier, enduro, naked, sport, touring, maxi scooter) işe zayıf (küçük) motorla başlamakta fayda var.

Not: Otomobil kullanmayı bilen herkes scooterdan istediği motora geçebilir. Düz ve hızlı gitmek marifet değil dönmek ve durabilmek tecrübe istiyor işte bunu scooterda dahi öğrenebilirsin.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    param olsaydı evet asyayla baslamazdım ama gıdıpte kendımı ve baskalarını rıske atcak bı harekettten kacınırım..max cbf 500 alırdım..gıdıpte cbr 600rr yada r6 almam
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Orda bir sey soyledim sanirim kacirdiniz.

Pilotlar bu isin en ustalari hep kucuk ucaktan baslar. F1 suruculeri go kart tan baslar ve F1 gecer ,GP pilotlari 250 cc den baslar ve kademe yukseliler. Sence bu kadar profesyonel insan hatalimi?????????Bence degil

Ilk once yurumeyi ogren sonrada kosmayi. Basit bir kural
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Benim honda servisinde tesadüfen tanıştığım bi çocuk var hayatında hiç motosiklet kullanmadığını ilk motorunun 600 f olduğunu söledi hatta servisten sonra beraber gezdik motoruyla gayet iyi kullanıyor ve hiç basmıyor alışıncaya kadar basmayacağını sölüyor demekki acemilerde büyük cc yle başladığında bişey olmuyorr
    CBR 125 R

SpeedyBoys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000rr mobylette bionik...
    HİÇ BİR ZAMAN EMEKLEMEDEN YÜRÜNMEZ...herşey sırasıyla... sen hiç motora binmeden r1 e binersen seni üstünden atar....

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    yaw parası olan ufakla başlıyor büyütüyor vs vs ben şahsen motorumu ilk alacak olsam büyük küçük demem alırım istediğim motoru sonra alamam malamam mazalla işi sağlama balarım ehehe
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

cunuvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly
    Ben motorumu alalı 4 ay oldu,daha önce hiç tecrübem olmadığı halde ilk başlangıç için 250cc lik 160 kg ağırlığında bir scooter aldım,öyle iri yarı biriside değilim buna rağmen 21 yıllık şöförlüğüm ve tecrübemle trafikte kullanabiliyorum
    Buna rağmen özellikle istanbul gibi bir şehirde motor kullanmak gerçekten çok zor, bu konuda eğitim alıp bilgilenmek lazım diye düşünüyorum.

xTraP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egzozcu savaş ferik adlı üyeden alıntı
    ArkadaŞlar Şunuda DÜŞÜnÜn Bİr İnsan 1000 Lİk Bİr Makİne Aldi İlk Kez Üzerİne Bİnecek Bİndİ Ve Gazi Dİpledİ.bÖyle BİrŞey DÜŞÜne Bİlİyormusunuz Bence Çok SaÇma BÖyle DÜŞÜnen Bİrİ Varsa HİÇ Bİr Makİneye Bİnmesİn.İlk Araba KullandiĞiniz Zamani Hatirlayin İlk OturduĞunuzda E 5 Çikip Araba KaÇ Kİlometre Hiz Yapiyor Dİyemİ Denedİnİz.o Makİne Yİ Alan Adam Onun Hakkinda Bİr Çok Bİlgİye Sahİptİr Zatenteknİk Olarak Onun Neler YapabİleceĞİnİ Bİlİr Alirve Pratİk Yapar Scooterden Sonra BÜyÜk Makİneye Bİnmekle O Dan BÜyÜk Makİneye Bİnmek Arasinda Zannedİlenden Çok Daha Az Fark Vardir
    Sana saçma geLen herşeyi yapan bi çok kişi mutLaka vardır emin oL. Kişinin aLdığı motor hakkında birçok biLgiye sahip oLdugunada kimse iddia edemez ( örneğin burda 1000RR -R1 yada başka makinede oLabiLir- sahibi birisi bu motorun top speed'i kaç acaba diye topic açanLarda var ) çünkü maaLesef bi çoğu insan makine aLdımı karizma yapmak amacıyLa aLıyor. O yüzdende bu makineLerin adı öLüm makinesi diye geçiyor biLinçsiz kuLLanımdan doLayı. Şunuda unutma Scooter'a binmek bi makineye binmekden herzaman daha koLaydır çünkü scooter'ini tanıman çok daha kısa bi zaman aLacaktır. AğırLık , trafik arasında kuLLanmak ve hız gibi bi sürü etkeni var bunun , oLay kaymada bitmiyor tecrübede bitiyor.

Motosikleti
    Tabanvay
    dostum senin ehliyetin yok galiba

xray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    monDial 125 agk
    bnce arkdas güsel bi konu acmıs.herkes istedigi motora alma we kullanma ozgurlugune sahıbte ayrıca.ben 2 - 2bucuk sene scooter kullandım.ama wıteslı motorlar hersaman bana daha cazip geldıgı ıcın 125lık koy motoru tıbınde wıteslı mootor aldım ayrıca hıc motor kullanmamıs arkdasların 600luk motor alıp kullanmak ıstemelrı kendi secımlerı.bırakalım onlar dusunsunler sonuclarını bideee motora yenı baslıanlar ıllla scooter almak sorunda da dııl gıdıp bı 100luk 125 lık wıteslı motor alın aynı sey
    [CENTER][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"][/COLOR][/FONT][/CENTER](TraNCe-EnErGy)

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Daha önce scooter ve vespa kullandığım halde gidip vitesli motosiklet aldım.Hem de motora 5 yıl ara verdikten sonra...
    ehliyetim de yok henüz, ama otomobilden gelen 11 yıllık trafik deneyimim var. motorum 110 yapıyor diye bu hızın civarında seyretmek zaten delilik olur.
    Böyle düşünen adama racing verirsen karşısına çıkan ilk duvara yama olur.
    Arkadaşlara katılıyorum, sorun gitmek ve basmak değil, dönmek ve durmak. Durmanın frene basmak olduğunu zanneden arkadaşlar var maalesef.
    Ve bu insanın kendisiyle ilgilidir, genellenemez. Bize düşen de bilinç düzeyimizi yaşam isteğimiz oranında yükseltip bu tarz konularda daha hassas olmak.
    Scooter durmak ve dönmek açısından biraz sabıkalı bence... Ama yine de herkesin en az bir defa scootera binip ne istediğini, kendisini nelerin beklediğini anlaması gerekir...

Fren hiçbirşeydir, kompresyon heşeydir.
    Ben otomobil ehliyeti alırken direksiyon hocam "ileride frene basacaksan gaza hiç dokunma" demişti. Sanırım bu yeni yada usta, tüm düzeydeki motorcuların sloganı olmalı...

Görüşmek Üzere
    ...Sergerdan...

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    arkadaşlar yeni başlayan bir insanın çok büyük bir motorun üzerine binince yaşayacağı problemlerden söz ederken hep sanki motora bindiği ilk bir aydan söz ediyormuş gibi yazıyorsunuz.

halbuki bence problem bu değil. ilk bir ay, ve ya işte ne biliyim sürücünün en acemi olduğu dönem, çok dikkatli davranılıp bir şekilde geçirilir. ama esas sorun, bence kişi bu dönemi aşıp, artık "iyi" kullanmaya başladığında oluşacaktır.

eh artık trafiğe çıkabiliyor, bir sorun yaşamadan gezebiliyor, durabiliyordur. bundan sonra artık insan dayanamayıp altındaki makinenin limitlerini deneyecektir. işte sorun burada çıkacaktır.

bunu yapmam ben sınırımı bilirim, vs, vs demesin bence kimse boşu boşuna. herkes boş bulduğu bir yolda, ne bileyim e5'e tem'e çıktığı bir zamanda gazlayacaktır..

ha ayrıca şunu da eklemek istiyorum, bu olaylar sadece motoru alan kişinin problemi değildir! bir kaza gerçekleştiğinde çok yüksek ihtimalle o kazaya başkaları da karışacak ve zarar görecektir.
    [url=http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=334281#post334281]Melabaa![/url]

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de küçük cc'den başlanması taraftarıyım, ama motosikleti yeni öğrenecekse insan bana göre vitesli ile başlamalı. Uzun süre scooter kullananların vitesliye geçişte yeni gibi zorlandığını biliyorum. Amaç motor zevkini tatmaksa bence küçük cc'de de tadılır ve sağlıklı sürüşler yaparak fazla kafa göz yarmadan bu iş öğrenilmiş olur. Kanımca yeni başlayanın 250cc'den yukarı çıkmaması gerek. Ben de yeniyim, 250cc düşünüyorum ama açıkçası her an bir 125cc de alabilirim, neticede motosiklettir ve alışana kadar daha sağlıklı.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler