Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

MT 25 / TNT 250 / DUKE 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tipi, titreşimi, servis yaygınlığı konusunda yorum yapamam. Ancak donanım, kalite ve mühendislik deyince KTM den ötesi var mı bu üçü içinde? Size üç motosikletin de arka maşa tasarımı... Mühendislik ve malzeme kalitesine karar verin, buyrun...

MT 25

TNT 25

Bu da DUKE

daha debriyaj, abs, çelik hortum, kaliteli stok lastik falan demedim...
    Apices ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    kardeşim bende senle aynı soruyu 3 aydır soruyordum mt25, r25, tnt 25 ve tnt250 nin test sürüşlerini yaptım. a dan z ye inceledim ve tnt250 aldım.

tnt almamın en büyük sebebi motorun kalıbı ve heybeti oldu. ayrıca diğer motorlara göre inanılmaz iyi malzeme kalitesine sahipti. boyun 190 kilom 100 olmasaydı ktm de bakabilirdim.

yaptığım test sürüşleri sonucunda yukarıdaki arkadaş gibi sıralama yapacak olursam

Malzeme Kalitesi
    1- TNT250
    2-R25
    3-MT25
    4- Tnt25

Gidiş Alt Devir
    1-R25
    2-MT25
    3-TNT25
    4-TNT250

Gidiş üst devir.
    1-R25
    2-mt25
    3-tnt250
    4-tnt25

Fren
    1-tnt250
    2-tnt25
    3-mt25
    4-r25

Sele Konforu
    1-mt25
    2-r25
    3-tnt250
    4-tnt25

Tasarım
    1-Tnt250
    2-r25
    3-mt25
    4-tnt25

Sürüş keyfi
    1-tnt250
    2-mt25
    3-tnt25
    4-r25 (racingden dolayı sevemedim)

Fiyatını hak etme
    1-TNT250
    2-tnt25
    3-mt25
    4-r25

Lastikler
    1-mt-r25
    2-tnt250-tnt25

Servis
    1-yamaha
    2-benelli

yakıt tüketimini ölçemedim testlerde.

Bence bu motorların arasında
    1-TNT250
    2-R25
    3-MT 25
    4-tnt25

hepsinin fiyatları aynı olsaydı r25 1. tercih olabilirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tipi, titreşimi, servis yaygınlığı konusunda yorum yapamam. Ancak donanım, kalite ve mühendislik deyince KTM den ötesi var mı bu üçü içinde? Size üç motosikletin de arka maşa tasarımı... Mühendislik ve malzeme kalitesine karar verin, buyrun...

http://www.rg-racing.com/images/prod...ge/img2528.jpg
    MT 25

http://cdni.autocarindia.com/Galleri...1__DSC8297.JPG
    TNT 25

http://www.ktm-parts.com/mm5/graphic...0104960044.jpg
    Bu da DUKE

bu gönderdiğin arka maşa tnt250 ait değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topraklı-çakıllı yolda her motosiklet sıkıntı. ufacık bi yön değiştirmede bile yere yapışabilirsin. abs'siz bi motorda, düz giderken bile fren yaptığında yere yapışabilirsin. orda abs'li bi tane motor var.

içlerinde herhalde en irisi mt25'tir.

pegler alışılandan daha geride kaldığından düşük hızlarda duke'ün tepesinde durabilmek sıkıntı. hızlanınca çok rahat.

içlerinde en hafifi duke. ve lastik masrafında olmayacak duke alırsan.

ha sen mt25'in tipini beğendiysen, onu al o zaman; gülü seven dikenine katlanır.
    mt 25 tntnin yanında ufacık kalıyor hocam..

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu gönderdiğin arka maşa tnt250 ait değil.
    Haklısınız kusura bakmayın tnt 25'inkini görüntülemişim. TNT 250'de de TRK 502 ye benzer çift boru şeklindeymiş. (TRK 502 baştan çok beğendiğim ama ağırlığını öğrenince kafamı karıştıran bir motordur) Demek istediğim mühendislik ve malzeme açısından farklar. Mesajı yenileyecek olursak bu durumda;

MT 25

TNT 250 (bu 300 gerçi ama 250 ile aynı)

Bu da DUKE

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Ben de yorum yapan herkes gibi bu üç seçeneği düşünenlerdenim. MT-25 tercih ettim, nedenlerini sıralayayım.

1. TNT servis ağına ve bilinirliğine güvenemedim, açıkçası şekil şemal de çok içime sinmedi. (MT-25'in yanında)

2. KTM her açıdan daha kaliteli ve donanımlı ama altımda bisiklet gibi kaldı, biraz iri cüsseliyim. Tek silindir olmasından dolayı da uzun yolda yorar diye söyleniyor, titreşim var deniyor ama denemedim. MT-25 ile Muğla-İzmir, İzmir-İstanbul, İstanbul'dan Çanakkale turu yaptım, uzun yolda hiç rahatsız etmedi, aksine yakıt tüketimi de uzun yolda efsane oluyor.

3. MT-25'in test motorunu kullandım, bu motor benim olmalı hissine kapılıp gidip aldım. Gerek şekil olsun, gerek gidiş olsun her şeyini beğendiğim motor oldu kendisi.

Tavsiyem çevrende bu motorlardan kullanan bulursan gidip test etmen, istanbulda mt-25 test motoru rahatlıkla bulabilirsin.

Not: Ben motoru 2. el aldım, 2700km kullandım. Şimdiye kadar bir şikayetim olmadı, trafikte de üzmedi. Ok gibi fırlıyor, ne istersen veriyor fırlama.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    mt25 çakma japon. allah için mt25 de o bahsedilen meşhur japon kalitesi var mı? marka yamaha ama kalite yamaha değil

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    benelliyi geç .diğerlerine yönel

Motosikleti
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız kusura bakmayın tnt 25'inkini görüntülemişim. TNT 250'de de TRK 502 ye benzer çift boru şeklindeymiş. (TRK 502 baştan çok beğendiğim ama ağırlığını öğrenince kafamı karıştıran bir motordur) Demek istediğim mühendislik ve malzeme açısından farklar. Mesajı yenileyecek olursak bu durumda;

http://www.rg-racing.com/images/prod...ge/img2528.jpg

MT 25

https://i.ytimg.com/vi/XAjeECdIoQQ/maxresdefault.jpg
    TNT 250 (bu 300 gerçi ama 250 ile aynı)

http://www.ktm-parts.com/mm5/graphic...0104960044.jpg
    Bu da DUKE

Evet ona katiliyorum en kalitelisi ktm olabilir. Tnt25 ile tnt250 arasinda ciddi kalite farki var o yuzden uyarmak zorunda kaldim. Mt 25 in masasina gelirsek. Benim Tvs apache'nin aynisi 🙈

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 çakma japon. allah için mt25 de o bahsedilen meşhur japon kalitesi var mı? marka yamaha ama kalite yamaha değil
    Kardeşim ona bakarsan, Ktm in küçük cc leri de, özellikle Duke serisi, bir Avusturya kalitesinde değil artık, Hintlinin zengin olanından. Benim bundan bir 10-15 sene önce bindiğim Ktm lerler kesinlikle aynı kalitede değil şimdikiler.

Şahsen bu üçü içinden, güzel bir lastik alır, Mt25 i seçerdim.

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke kullanıcısı olarak sadece şehir içi oyuncak gibi kullanacağın bir motor arıyorsan kesinlikle Duke 250. Ayrıca aynı fiyatta olmalarına rağmen ABS faktörünü unutma. Daha bugün yola köpek atladı abs olmasa motor belki de yan yatardı gayet normal bir şekilde durdum.
    İşte duke ün ne tipini seviyorum ne rengini seviyorum. Ufaklığını da sevmiyorum. Ama sadece o teknolojisi beni al diyor. Abs orda başlı başına bir etken.

Motosikleti
    yamahanın ktm'den kaliteli olduğunu iddia eden bence hiç konuşmasın arkadaşın yukarda paylaştığı maşalardaki kaliteye bile bakan bunu rahatlıkla anlar. türkiyedeki en kaliteli 250cc makine honda vtr 250 dir. ondan kalitelisini görmedim. çünkü direk japonya üretimi o.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben susayım da çok bilen arkadaşlar konuşsun bakalım, sadece bakarak maşanın iyisi nasıl anlaşılır mış, ya da sadece iyi maşa nasıl olmalı onu bi anlatsınlar.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ürünün kalitesini nerede üretildiği belirlemez. Mühendislik, tasarım, kullanılan malzeme kalitesi belirler.

İyi mal üretmek kimsenin tekelinde değildir.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Geçen sene bu forumda 2-3 Duke/RC 390 bloğunun patladığı ile ilgili yazılar fotoğraflar gördük. 5-6 haber de R25/MT 25 den geldi. Küçük sınıf motorlarda firmalar ne kadar büyük olursa olsun malzeme kalitesi çok fazla oynamıyor. Ve her malın ( Japon - Avrupa - Çin - Kore ) başına kötü şeyler gelebiliyor.

Burada kullanıcı motora ne kadar iyi bakıyor. Alınan ürünün ne kadar nitelikli servisleri var. Önemli olanlar bunlar. Bu motorların içinde

Benim açımdan en kalitelisi KTM Duke 250 ama Avrupa da üretilmiyor. Tıpkı MT 25 in japonya da üretilmemesi gibi.

Mühendislik ve malzeme kalitesini sıralarsak.

YAMAHA
    KTM
    Benelli

Sıranın bu şekilde olması gerekir.

Ama 3 ünü yan yana koyunca Benelli TNT250 nin bi ducati bi mv agusta gibi durduğu gerçek.

Benelli ağırlığı ile dezavantaj ama MT25 kadar yakmıyor. O kadar yüksek devir çevirmiyor. ( blok aşağı inecekse çevirmesin zaten )

KTM nin üzerinde gelen extraları büyük avantaj. Ama benelli de çelik fren hortumları önde çift disk var.

Tasarım olarak ikisinden de önde. MT 25 gerçekten çirkin bir motor.

İçlerinde ki en atak motor MT 25 tabi ki. Ama dayanıklı değil.

Duke bence en iyi sürüş hissiyatına sahip olan.

Benelli ise en güzeli ( orjinal lastiklerine dönünce onunda virajı güzel )

Benelli yurt dışında BN302 diye satılıyor. 120 - 160 pirelli angel gt ile

Bence ihtiyac ve keyif meselesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Şu da dursun şurada
    Capitao_3 bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Arkadaş güzelliğine hepsi güzel, hepsi güzel.Onun şusu iyi bunun busu iyi. Al sat o kadar kolay iş olsa da sıra ile hepsini alıp alıp tadını çıkartsak. Motosiklet değil mi sonuçta bu! Hastayım hepsine.
    oialdemir ve Capitao_3 bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Nereye kadar bu fanatiklik ? Adam 3 resim çekmiş birisi kirlenmiş ve sadece arka zincir dişli çekilmiş olan mt 25 fotoğrafı, diğer ikisi tertemiz ve geriden çekilmiş tnt-ktm fotoğrafı ve tasarımdan bahsediliyor. Bide şu tnt yi tasarım harikası gösterenler mt 25 ten daha güzel olduğunu söyleyenler köprüden atlasın.

Üç motor arasında en önemli özellik abs dir gerisi fasa fiso. Farklı bir örnek vereyim, samsung yada lg her ne kadar özellikleri iphone dan çok fazlada olsa yine bu işin babası iPhone dır. Birinde yazar 20 mgpxl kamera, iphone da yazar 8 mp ama iPhone daha iyi çekim yapar, satarken değer kaybetmez, servise götürürsün sıkıntını 1 saatte çözerler yapamıyorlarsa yenisini verirler. Teknik ekibinde acemi eleman bulundurmaz. E bu işin babası da japonlardır abs yok katılıyorum fakat abs olsaydı bu motorun fiyatı böyle olurmuydu onuda bi hesaba koyun örnek yzf 125 abs geldi fiyat olmuş 20 bin TL

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye kadar bu fanatiklik ? Adam 3 resim çekmiş birisi kirlenmiş ve sadece arka zincir dişli çekilmiş olan mt 25 fotoğrafı, diğer ikisi tertemiz ve geriden çekilmiş tnt-ktm fotoğrafı ve tasarımdan bahsediliyor. Bide şu tnt yi tasarım harikası gösterenler mt 25 ten daha güzel olduğunu söyleyenler köprüden atlasın.

Üç motor arasında en önemli özellik abs dir gerisi fasa fiso. Farklı bir örnek vereyim, samsung yada lg her ne kadar özellikleri iphone dan çok fazlada olsa yine bu işin babası iPhone dır. Birinde yazar 20 mgpxl kamera, iphone da yazar 8 mp ama iPhone daha iyi çekim yapar, satarken değer kaybetmez, servise götürürsün sıkıntını 1 saatte çözerler yapamıyorlarsa yenisini verirler. Teknik ekibinde acemi eleman bulundurmaz. E bu işin babası da japonlardır abs yok katılıyorum fakat abs olsaydı bu motorun fiyatı böyle olurmuydu onuda bi hesaba koyun örnek yzf 125 abs geldi fiyat olmuş 20 bin TL
    tvs nickli yamahacı geldi

iphone bu işin babasıdır doğru motosiklette karşılığı ducattidir, harleydir, bmw dir.

yamaha, honda, ktm, benelli gibi firmalar lg dir samsungdur.

rks, tvs, bajaj gibi firmalar huaweidir.

mondial, kuba, kanuni gibi firmalar da çin malı çakma iphonedur.

ama ktm ve yamaha çok çok kaliteli markalar olsalarda iphone olamazlar bmw nin yanında ;)
    enescanatar bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250

MT 25 bunların arasında ki en hızlı motor olabilir. Ama İnazuma kadar çirkin olduğu bir gerçektir.

Arkadaşımız 2 hafta Blok bekledi R25 için o yüzden diyorum. Çokta önemli değil japon olması ( bu sınıfta ). Artık alternatif çok. Hyosung un GD250 N ve R modelleride modern anlamda ki en yakışıklı motorlar. Yamaha tasarım konusunda çok başarı bir şirket değil. MT 25 ve R25 için konuşuyorum. Bunları ayrıca 2017 Duke 250/390 yine modern anlamda çok güzel motorlar.

Ama YAMAHA MT 25 Çirkindir. Bu bir gerçek :D

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    sonradan eklenmiş egzos borusuna sahip bir mt25'e çirkin denilmesi normal tabi

orijinal hali ile bence gayet güzel alet :

http://i.hizliresim.com/o0jANR.jpg

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonradan eklenmiş egzos borusuna sahip bir mt25'e çirkin denilmesi normal tabi

orijinal hali ile bence gayet güzel alet :

http://i.hizliresim.com/o0jANR.jpghttp://i.hizliresim.com/o0jANR.jpg
    Orjinal egzoz daha çirkin yahu diğer fotoğrafı o yüzden koymuştum. Şimdi demek istediğim bir zevk meselesi bu. Bence hala çirkin GS kadar hemde :D

Motosikleti
    R25
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs nickli yamahacı geldi

iphone bu işin babasıdır doğru motosiklette karşılığı ducattidir, harleydir, bmw dir.

yamaha, honda, ktm, benelli gibi firmalar lg dir samsungdur.

rks, tvs, bajaj gibi firmalar huaweidir.

mondial, kuba, kanuni gibi firmalar da çin malı çakma iphonedur.

ama ktm ve yamaha çok çok kaliteli markalar olsalarda iphone olamazlar bmw nin yanında ;)
    Ducati, bmw vs markalar bu işin büyükbabasıdır onları ayırıyorum tabi, bizim babası dediklerimiz kısaca fakir avuntusu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)