Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugün İzmir Ankara yolculuğumda geçirdiğim kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu gönderebildim. Aşağıya ekliyorum. Bu arada videoda da bahsettiğim gibi bulabilirsem fatura göndereceğim. Elinizde geçmiş tarihli ixon mont, held deri eldiven, nolan grex 9.1 kask veya durt pantolon faturası varsa isterim

Video aşağıda. Sallantı ve garip garip yerleri çekmiş olmam nedeniyle kusura bakmayın, Youtube üzerinden büyük olarak izlerseniz biraz anlaşılabilir ne anlattığım

Tekrar teşekkür ediyorum geçmiş olsun dilekleriniz için.

https://www.youtube.com/watch?v=Nc93qUicubk
    çok guzel bir video,emek harcamışsınız. tekrar geçmiş olsun,kaza oduktan sonra analizi yapmak her zaman faydalı oluyor. trafikte,düğün konvoyu,asker uğurlama konvoyu ve benzeri gruplar görünce yavaşlıyorum,gitsinler diye,bunu hem motorla hem de arabaylayken yapıyorum,Heyecalı oluyorlar saçma sapan kuralsız hareketler yapıyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok guzel bir video,emek harcamışsınız. tekrar geçmiş olsun,kaza oduktan sonra analizi yapmak her zaman faydalı oluyor. trafikte,düğün konvoyu,asker uğurlama konvoyu ve benzeri gruplar görünce yavaşlıyorum,gitsinler diye,bunu hem motorla hem de arabaylayken yapıyorum,Heyecalı oluyorlar saçma sapan kuralsız hareketler yapıyorlar.
    Çok teşekkür ederim. Bundan sonra ben de konvoylara çok daha dikkatli yaklaşırım artık
    Evrim her zaman dört ayaktan iki ayağa doğru olmuştur...

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Geçmiş olsun, lütfen yeni bir kask al.

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza
    Yanlış anlamayın hızınızı eleştirmek için yazmıyorum ama kaza yaptığınız yola street viewdan baktım 50 km hız tabelası görünüyor. Belki hız daha düşük olsa kurtarabilirdiniz. Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Geçmiş olsun, Allah korumuş. İşin kalanını da ekipmanınız halletmiş. İlk iş korumalı pantolon alacağım ;) .

Syesilta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Honda CBR 250R
    Geçmiş olsun.Allah(cc) beterinden saklasın.

Cok gecmis olsun kardeşim Allah korumuş. Bende dün izmire geldim. Abimin 600rr inin buz patenine dönmüş lastiklerini yenilettikten sonra yola çıktım otobanda o dediğin öküzlerden biri sag seritten durduk yere önüme atladı. Hayatimda ilk defa stoppie yaptim istem dışı. Yanına yanaşıp 5sn icinde nasıl sövdüğümü anlatamam. Direksiyonda bi velet birakıp gittim elim ayağim boşaldı korkudan. Yani ne zaman neyle karşılaşacağımız hiç belli olmuyor. Dua ediyorum ki lastik değiştikten sonra karşılaştım. Aman abi ekipman, eğitim, lastik, algı hepsi çok önemli.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı loremipsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın hızınızı eleştirmek için yazmıyorum ama kaza yaptığınız yola street viewdan baktım 50 km hız tabelası görünüyor. Belki hız daha düşük olsa kurtarabilirdiniz. Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.
    Estağfurullah, yanlış anlamak ne demek, kesinlikle haklısınız. Geçtiğimiz bölge videoda da söylediğim gibi halen yerleşim yeri olduğu için hız sınırı düşüktü, doğru. Bunu bir savunma olarak yazmıyorum, elbette bunun bir savunması olamaz ama kazayı yaptığım yer artık yerleşimin olmadığı, şehirler arası yol moduna döndüğü için otomatik olarak hızlanmıştı. Tabii ki hız sınırlarına uyarak sağ şeride geçmiş olsaydım başıma bunlar gelmeyecekti ama son ışıklardan sonra sağ şerit 70-80, sol şerit 100'ün üstüne çıkmıştı, ben de yolun bu hızına kapılıp devam ettim. Bu yorumunuz için de çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun kardeşim Allah korumuş. Bende dün izmire geldim. Abimin 600rr inin buz patenine dönmüş lastiklerini yenilettikten sonra yola çıktım otobanda o dediğin öküzlerden biri sag seritten durduk yere önüme atladı. Hayatimda ilk defa stoppie yaptim istem dışı. Yanına yanaşıp 5sn icinde nasıl sövdüğümü anlatamam. Direksiyonda bi velet birakıp gittim elim ayağim boşaldı korkudan. Yani ne zaman neyle karşılaşacağımız hiç belli olmuyor. Dua ediyorum ki lastik değiştikten sonra karşılaştım. Aman abi ekipman, eğitim, lastik, algı hepsi çok önemli.
    Teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. O basitçe "elim ayağım boşaldı korkudan" cümlesinin altında yatan heyecanı, korkuyu bunu yaşayan bilir diyorum artık.
    Evrim her zaman dört ayaktan iki ayağa doğru olmuştur...

Sayın @inshroud, geçmiş olsun, ekipman gitmiş ama o ekipman olmasaydı nelerin gideceğini aklı başında her motosiklet sürücüsü biliyor. Olanı biteni de videoda çok güzel anlatmışsınız. Allah tekrarını yaşatmasın, keyifli sürüşleriniz olsun inşallah. Bu tür kazalar her an her motosiklet sürücüsü için ihtimal dahilinde; onun için önce tedbir, sonra tevekkül... Tekrar geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun abi

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    Çektiğin video güzel olmuş, iyi olmuş.. Bizim milletimiz görmeden anlamaz.
    Bir ekipmanı bile eksik olan birileri izlerse ders çıkartır...

mnurbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Çok geçmiş olsun hocam

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

çok geçmiş olsun, düşük tabir ettiğimiz aslında maks hızımız olması gerekn hızda olan bir kazadan çok iyi kurtulmuşsunuz, şansınız hızın düşük olması ve bir yere çarpmamanız....

aklınızda bulunsun, oto yolda giderken mesela 3 şerit gidişli yolda, 110 gidiyorsunuz, sağınızda solunuzda sizle aynı hızda giden araç bırakmamaya çalışın, ya öne geçip uzaklaşacaksınız yada geride kalacaksınız, arabaların yanında sürekli seyir yapılmaz, bunu sakın unutmayın, sizi görmezler, hiç şoföre kızmayın, elbette aynaya bakacak geçişlerde ama görmeme görsede algılamama ihtimali çok yüksetir...

Algıda seçicilik, bunu araştırın, genelde araba sürenler dikkatlerini neye odaklar, ne yönden geldiği önemsiz, genelde başka araçlara etraftaki engellere vs. MOTORSİKLETE değil, şartlı algı, yani arabayı süren genelde bunu algılamaya şartlanmıştır, motorsikletli gözünün öünde bile olsa çoğu zaman beyin algılamaz, bunu biraz araştırın, motor kazalarının çoğunda bu etkende vardır....

arabalarla yan yana seyir yapmayın, ya geçin uzaklaşın ya geri kalın, buda bir kuraldırama pek laf edilmez, ayrıca uzun yol vs. diyince hoplayan bir kesim var, hani her motorla uzun yolda karayolunda gidilmez diyince hoplayanlar, motor gider ama uygun değildir, sapla samanı karıştıranlar yani, ufak hacimli son hızı düşük, 120 de biten motorlar çıktın otobana, basman gerekti kaçacaksın, yok güç, arabayı geçemedin güm, birazda bunu düşünün, özellikle ufak motorlar uzun yollara çıkanlar....

araba süren sizi çoğu zaman görmez, görsede algılamaz, bakar kör durumu, bunu ASLA unutmayın, araba le yan yana aynı hızda gitmeyin, yas basıp uzklşın yada geride kalın takip mesafesini koruyun, bunu alışkanlık yapın, sesli ve görsel uyarıda bulunun, sizi görsün adam, bunu da alışkanlık yapın...

şehir içinde yanyana gitmeyin demiyorum, buna çoğu zaman mecbursunuz ama hızınız adam gibi kullnan biriyseniz zaten düşük olur, sesli görsel uyarı ile temkinli gidersiniz, risk azalır, asıl dediğim uzun yolad ve hız yüksekken, adam 6-7 saattir araba sürüyordur, artık robotize olmuştur, başka alemlerdedir mesela birşey düşünüyordur, arabayı otomatik sürer, çoğu sürücü ne demek istediğimi anlayacaktır, arabayı kullanırsınız birden farkına varırsnızki dakikalardır başk alemdesiniz, o geçen dakikalarda arabayı nasıl sürdüğünüzü ne olduğunu hatırlamazsınız bile, uzun yolda çoğu araç sürenin başına gelmiştir, işte bu anlarda motorsiklet falan görmez gözünüz, ne ayna ne sinyal kar etmez, beyin oto modda yola ve diğer arabalarla engellere kilitlenmiştir, siz bu tarama listesinde dğilsiniz, bunu sakın unutmayın arkadaşlar....

algıda seçicilikle ilgili you tube da motorsiklet le ilgili videoları aratın ve izleyin...

motorsikletler karayolunda görünmez araçlardır, bunuda sakın unutmayın....
    Salurbey ve Ultraviolet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Verilmiş sadaka varmış belliki ama dikkat edilmesi gereken başka bir konu korumalar görevini yerine getirmiş Benim gibi korumasız gezen arkadaşlara sesleniyorum o kazayı gözünüzde korumasız canlandırın arkadaşımızın eridiğini parçalandığını söylediği yerleri korumasız direk vücuda temas ettiğini düşünün düşünün düşünün yine düşünün ......

Çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Motora binerken olabildiğince etrafımda boş güvenli bir dairesel alan yaratmaya çalışıyorum. Kazalar olurken en çok düştüğümüz hata "olayların olması gereken şekilde gerçekleşeceğini beklemek". Örneğin o arabanın bizi görecegini ve ani bir sola geçiş yapmayacağını düşünüyoruz. Genelde öylede oluyor,sorun beklemediğimiz şekilde davrananlar. Bu yüzden motor binicileri "septik,şüpheci" moda giriyor. Bu araba ya önüme atlarsa,burdan yaya çıkarsa, kırmızı yanıyor ama ya bu kamyon ona rağmen ışıkta beklemezse... Böyle sürünce çok daha fazla kurtarma ihtimalimiz oluyor fakat bazı anlar bu disiplin ve sürüşten sıkılıp akışına bırakıyoruz,ne oluyorsa o anlarda oluyor maalesef. Bu gibi durumlarda her zaman hazırlıklı olmak adına full ekipman çıkıyoruz. En sonunda adı üstünde "kaza",herşeyi yıllarca doğru yapsak bile başka birinin hatası sonucunda başımıza gelebiliyor. Allah hepimizi korusun.

Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu gönderebildim. Aşağıya ekliyorum. Bu arada videoda da bahsettiğim gibi bulabilirsem fatura göndereceğim. Elinizde geçmiş tarihli ixon mont, held deri eldiven, nolan grex 9.1 kask veya durt pantolon faturası varsa isterim

Video aşağıda. Sallantı ve garip garip yerleri çekmiş olmam nedeniyle kusura bakmayın, Youtube üzerinden büyük olarak izlerseniz biraz anlaşılabilir ne anlattığım

Tekrar teşekkür ediyorum geçmiş olsun dilekleriniz için.

https://www.youtube.com/watch?v=Nc93qUicubk

Az önce Youtube'daki videonun altına yazdığım yorumu burada da paylaşayım.

Öncelikle geçmiş olsun.

Video'da 0:24 'te bahsettiğin sorun için şu programı bir dene istersen; http://grauonline.de/cms2/?page_id=5 (Bildiğim kadarıyla demo program bozuk videonun ilk %50'lik bölümünü düzeltiyor, full versiyonu ise tamamını)

Ayrıca video bölümlerinin bilgilerinin kopyala/yapıştır/sil işlemlerini yapmak için ücretsiz HxD Hex Editörü'nü kullanabilirsin https://mh-nexus.de/en/hxd/

Umarım işe yarar.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Çok geçmiş olsun kardeşim. Sen sağ ol da, herşey hallolur nasıl olsa

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    bir öneri olarak yazıyorum,mutlaka aklınıza gelmiştir ama , izmir'de motomax vardı,eğer fatura bulamazsanız eş dosttan, onlara ve diğer motor aksesuarları satan mağazalardan rica etmeyi deneyin,bir şans.Ben motoru almadan önce bu tarz kazalar sonucu faturaların istendiğini bildiğim için ( araştırmıştım umarım kullanmama gerek kalmaz ) hepsini bir dosya içinde itinalı olarak saklıyorum ,garanti içinde gerekli oluyor.

Bu forumu okuyan ve motor işine yeni girecek arkadaşlar varsa faturalarını hem aksesuar hem motor için yapılanl harcamaları düzenli olarak saklasınlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)