Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ekonomiden anlayanlar içeri:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Nc 700

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    nc 700 le onun arasında çok fark var mı ?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi ve 4 km için ayrı bir motor aynı cümle içinde olmadı kaptan. Yeni alacağın motosiklet 100 km de iki litre yaksa senin motorda tahminen 5 litre yaksa yüz kilometrede 3 litre karın var tamam? Günlük 8 km tatillerde de alışveriş felan yine 8 km yol gitsen. 30*8=240 km yol yapacaksın tamam? 240 km'de 7,2 litre benzin tasarruf etmiş olursun. Benzin 6 liraya çıkar yakında 7,2*6=43,2 TL aylık kâr ediyorsun. 43,2*12= 518 TL yakıttan tasarruf edeceksin bir yılda. Peki yeni motorun trafik sigortası ve vergisi toplam kaç tl? Onuda siz hesaplayın artık
    ya aslında olay sinekten yağ çıkarmak değil. mınıbus çilesini çekmeden, zamandan da tasaruf ederek en ekonomık yoldan bu işi çözmek. aslında en ekonomık olan olcay avşar'ın da dedıgı gıbı mevcut motorla gidip gelmek. ama ona da gonlum razı degıl. ıkıncı bır araç mutlaka alacagım. senın de dedıgın gıbı ruhsat sigorta vs masraflar yuzunden elektrıklı bırsey mı alsam dıye dusundum. onun hakkında da pek olumlu seyler soylemedıler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle gözünün kesmediği seviyede yokuş varsa elektrikli motosiklet işi pek uygun olmaz, benzer ikilemde ben de kalmıştım ama Türkiye'de eli yüzü düzgün elektrikli scooter yok, hep çer çöp var.
    Suzuki Address güzel bir gözüm olmaz mı? Altta genişçe yeri de var, önde cepler var falan mis.
    suzukı address super motor ama 5000tl den baslıyor 2.elleri. o kadar butce ayıramam maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc 700

tamamdır hemen alıyorum bir tane
    TRANSALP XL700

Giderinizin neye göre değiştiğini hesaplamak kur delisi yapar insanı. Siz asıl gelirinizi arttırmak için neler yapıyorsunuz? Bundan haber verin. Kurdan piyasaları oynatacak paranız mı var? Yok tabi ki! Ama kendi hayatınızı değiştirecek bir yeni gelir elde etme kapısı düşünebilirsiniz! Giderlerle değil gelirlerle ilgilenin! ÜRETMENİN PEŞİNDE OLUN! UCUZ TÜKETME PEŞİNDE OLMAYIN!

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ayda 1000 km yapiyorum cub ile
    100 km 2 ltbenzin yakar
    Benzini koklar ariza çıkarmaz parcasi ucuz
    Dostum marka ve modeli nedir cub motorunuzun

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Sabri Bey benim tavsiyom bajaj boxer 'dır.Çin malı 2.el cublarla uğraşmayın derim.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giderinizin neye göre değiştiğini hesaplamak kur delisi yapar insanı. Siz asıl gelirinizi arttırmak için neler yapıyorsunuz? Bundan haber verin. Kurdan piyasaları oynatacak paranız mı var? Yok tabi ki! Ama kendi hayatınızı değiştirecek bir yeni gelir elde etme kapısı düşünebilirsiniz! Giderlerle değil gelirlerle ilgilenin! ÜRETMENİN PEŞİNDE OLUN! UCUZ TÜKETME PEŞİNDE OLMAYIN!
    ne anlatıyorsun birader? İşten güçten başımı kaşıyacak vaktim yok. üretmek için zaman,enerji,fikir,maddiyat gerekir. bir fikir bulsak uygulayacak zamanımız yok.zaman da bulsak sermaye yok. güzel konuşuyorsun ama reel hayatta o işler öyle olmuyor maalesef. Bizi bu hale getirenler utansın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabri Bey benim tavsiyom bajaj boxer 'dır.Çin malı 2.el cublarla uğraşmayın derim.

dediğin gibi kelepir bulsak boxer da değerlendirilebilir serhat.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    4. motor Honda
    Günde en az 12 saat çalışıp uyumaya zor zaman buluyoruz çoğu gün 4-5 saat uykuyla yaşıyoruz.
    Üstelik 60 Yaşına kadar da bu şekilde olucak... Sömürülen kölelerden farkımız yok ne dinlenmeye ne gezmeye zaman var, dolayısıyla yeni bir gelir elde etmek bu şartlarda mümkün değil.

Yol mevzusuna gelirsek mevcut motoru kullanmak en mantıklısı olucaktır, motora yazık ediyoruz diye düşünmeyin neticede tek silindirli sorun cıkarmayan bir model.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum marka ve modeli nedir cub motorunuzun
    salcano panther
    ama mondial de kullandım olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yatırmıyorum haftasonları kullanıyorum. hafta içi de bir gün mutlaka kullanırım. ama maalesef ki son ölçümümde 7litre yakmış. şehiriçi ortalama 6,5 litre yakıyor. yani sağda solda yazdıkları gibi düşük tuketımlı bır motor değil. ben 4km lik yol için daha motor ısınmadan kontak kapatıp inmek istemiyorum. motora acıyorum yani.
    660 la aynı motor kullanılıyor
    bende tenere de var uzun yolda 5000 d/d 4.3 benzin yakıyor
    şehir içi de 5.5 yaksın
    fazla hort hort kullanmassan gerek yok bence şehir içi için alacağın motor gereksiz masraf olacaktır sana
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Al bi tane kuba kee 100 cub bak keyfine dostum.bende iş ev arası günde 8 km yapıyorum 3.5 yıl oldu bi tek bugün zincir dişli setini degiştirdim 40 tl daha fazla düşünme kafan bulanmasın.bu motoru al bana dua edersin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)