Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 Sıfır Motosiklet Plaka-Ruhsat-Sigorta Masrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Randevum cuma günü ama ben bekleyemedim cumayı. Şimdi gidiyorum bakalım rica minnet iş yaptırabilecek miyiz ? Kağıthane emniyet ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Yardımcı oldular sağ olsunlar. 88 tl ruhsat ücreti ödedim. Plaka basım için Eyüp'e gönderdiler şu an yoldayım. Plaka basıldıktan sonra emniyete geri dönüp kağıthane'den ruhsatımı teslim alacağım. Plaka için ne kadar ödeme yapacağım henüz bilmiyorum, onu da ödeyince burada yazarım. Bu arada yaşım 41 kazam belam yok Allah'a şükür. İstanbul'da yaşıyorum sigortam 423 tl çıktı en uygun :( geçen sene ve ondan önceki sene ödediğim 700 TL'den iyidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eyüp' e plaka bastırmaya girmiştim. Aksilikler hep beni buldu. Kağıthane emniyette plaka basım yeri kapalıydı, zamanla yarışırken Eyüp'teki plaka basım yerini zor bulmuşken ve saat 16:00 iken plaka basım makinesinin bozuk olduğu söylendi ve Bahçelievler'e gitmemi söylediler. Yayayım, saat 16:10 plaka için Bahçelievler'e gideceğim ve 17:00 da ruhsat için Kağıthane'de olmam gerekiyor, biraz imkansız bir görev bu. Neyse atladım metrobüse gittim Bahçelievler'e saat oldu 16:35 :( Şöförler derneği plaka basım atölyesini bulmam gerek ve zamanla yarışıyorum :( Ne minibüsçüler ne taksiciler ne de kurye arkadaşlar bilmiyor yerini :( Ona sor koş buna sor koş, sokak sokak ter içinde zamanında bulabilmek için koşuyorum. Sonunda tam vazcaymış iken buldum 10 dk. içinde plakamı 15 tl karşılığında bastırdım ama ruhsat için kağıthane emniyete yetişemedim zira 17:00'da kapatıyorlardı. Neyse bir sonraki gün sabah 10:00 gibi gidip ruhsatımıda aldım. Aksilikler olmasa 1 saat içinde halledebilecektim ama işte kuru yer kalmış :( Neyse sözün özü plaka ruhsat işlerini kendim hallederek toplamda 103 TL'ye hallettim. 88 ruhsat 15 plaka...Toplam 103 tl...

Not: bu paralar dışında kimseye para vermedim. Emniyetten 1 kağıt veriyorlar bunu doldur diyorlar (ruhsat bilgileri) Bayiden aldığınız kağıtlara bakarak dolduruyorsunuz. Ben bir tek maksimum ağırlık kısımını yanlış yazmışım, ruhsata da o şekilde yanlış geçti. Max 168kg olması gerekir iken ben 219 kg yazdım :( Sanırım bi sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    1998 electra glide
    2017-2018 sıfır motor bitti 2. motor piyasası arttı peki neden vergi+ verginin vergisi + verginin vergisinin vergisi + saçma sapan eklentiler.!!!!

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Ben yeni çıkardim plaka ruhsat.

Persembe günu trafige gittim. Sifir km oldugu icin takipcide dosya hazirlattim. 30 lira.

Sonra dosyayı memura verdim 88 lira rhusat parası istedi ve yogunluktan sali gunu gel dedi. Bugun gittim ruhsatı aldim dogru söforler cemiyetine. Oradada 25 lira aldilar.

Toplam odenen rakam
    30 takipci
    88 ruhsat bedeli
    25 şöforler odasi
    143 lira.

Motosikleti
    Kuba RX9
    kimse belirtmemiş, randevu alırken bile sitede yazmamışlar,ben yazayım büyük harflerle.

İSTANBULDA İKAMET SEMTİNİZİN HARİCİNDEKİ SEMTLERİN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN RUHSAT ÇIKARAMIYORSUNUZ !!

hayır saçmalık şu, farklı semtin ilçe emniyetini seçiyosun sistemden, senden ikamet adresi soruyor başvuru için, farklı semt seçiyorsun, randevuyu alıyorsun. bu sistemin kodunu yazanlara selam olsun burdan, yaptığınız site çöp.

internette de o kadar baktım ettim bu bilgiyi göremedim, sabah çıktım yakın semtteki emniyete gittim, görevli burada yapamayız, kendi semtinde yaptır dedi.
    randevu boş olsaydı alırdım zaten, neyse baktım tekrar salı gününe randevu var. randevuyu aldım, şansımı deneyim diye gittim ilçe emniyete. durumu anlattım, belgeleri aldı onayladı. plaka basım talep belgesi verdi bana.

pazartesi 3-4 gibi gel ruhsatını al dedi.
    şimdi plaka basmaya mı gideyim dedim, ruhsatı çıkardıktan sonra basacaksın dedi.

burda yazılana göre, plaka bastıktan sonra ruhsat alınmıyor mu, benim kafam karıştı o konuda.

bilgisi olan varsa yazabilir mi

Alıntı whaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse belirtmemiş, randevu alırken bile sitede yazmamışlar,ben yazayım büyük harflerle.

İSTANBULDA İKAMET SEMTİNİZİN HARİCİNDEKİ SEMTLERİN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN RUHSAT ÇIKARAMIYORSUNUZ !!

hayır saçmalık şu, farklı semtin ilçe emniyetini seçiyosun sistemden, senden ikamet adresi soruyor başvuru için, farklı semt seçiyorsun, randevuyu alıyorsun. bu sistemin kodunu yazanlara selam olsun burdan, yaptığınız site çöp.

internette de o kadar baktım ettim bu bilgiyi göremedim, sabah çıktım yakın semtteki emniyete gittim, görevli burada yapamayız, kendi semtinde yaptır dedi.
    randevu boş olsaydı alırdım zaten, neyse baktım tekrar salı gününe randevu var. randevuyu aldım, şansımı deneyim diye gittim ilçe emniyete. durumu anlattım, belgeleri aldı onayladı. plaka basım talep belgesi verdi bana.

pazartesi 3-4 gibi gel ruhsatını al dedi.
    şimdi plaka basmaya mı gideyim dedim, ruhsatı çıkardıktan sonra basacaksın dedi.

burda yazılana göre, plaka bastıktan sonra ruhsat alınmıyor mu, benim kafam karıştı o konuda.
    plaka basım evrağı verdiylerse o evrakla gidip bastırabilirsin plakanı. Ruhsat sormuyorlar, evrak yeterli. Sonrada gidip ruhsatını teslim alırsın ...

Sıfır araç işlemi yaparken, takipciye dosya hazırlatmak zorunda mıyız ? Firmanın verdiği fatura, ötv, uygunluk vs. belgeleri elimde mevcut. Sigorta poliçesini de randevudan önce yaptıracağım. Direkt bu belgelerle emniyete gidip işlem yaptıramaz mıyım ?

EK-1 bilmecesi var
    artık istenmiyo diye okudum ?
    dosya hazırlamak: satıcıdan aldığınız belgeleri dosyalayıp ek-1 doldurmaktı
    bu işleri yapan yerden, sigortayı yaptırmayı deneyip öğrenebilirsiniz

Sigortamı bankadan yaptıracağım. Yarın ulaşabilirsem emniyeti arayıp bu evrak işini de soracağım. Aldığım güncel bilgiyi buraya aktarırım.

Alıntı VS60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortamı bankadan yaptıracağım. Yarın ulaşabilirsem emniyeti arayıp bu evrak işini de soracağım. Aldığım güncel bilgiyi buraya aktarırım.
    Tekrar merhaba,

Sigorta ve 0 araç tescil işlemleri fazlası ile kolaylaymış ve ucuzlamış. Herhangi bir takipçiye dosya vs. hazırlatmanıza hiç gerek yok her işlemi kendiniz efor harcamadan yapabilirsiniz. Sıfır aracı bayiden satın aldığınız andan itibaren yapmanız gereken işlem listesi aşağıdaki şekilde:

1) Sıfır aracınızı aldığınızda bayiniz size içeriği Fatura, uygunluk belgesi, ötv ödemesi, mühendis onayı vs. olan 6-7 sayfalık bi kağıt topluluğu verecek. Bunu alın bütün sayfaların bir adet fotokopisini çekerek çoğaltın.

2) Bir bankadan (önerilen) sigorta başvurunuzu yapın. Tavan fiyat uygulamasından dolayı gerçekten ucuz rakamlar çıkıyor.Sigortayı yaptırın ve Sigorta poliçenizi alıp bir adet de onun fotokopisini çektirin. (Araç sıfır olacağı için plaka falan girilmiyor ilk poliçeye)

3) Sonrasında ikametgahınızın bulunduğu ilçe emniyet müdürlüğüne internet üzerinden randevu alın ve bu randevunun sıra fişinin çıktısını alın. (işin aslı randevu alamıyorsanız sabah erken saatte gidip şansınızı rica ile denemenizi tavsiye edebilirim. Randevu almak biraz zor ama sıra numaralı insanların önüne geçmeyin, insan olun.)

4) Elinizdeki bayinin size verdiği kağıtlar ve fotokopileri, sigorta poliçeniz ve fotokopisi ile emniyet müdürlüğüne gidip teslim edin. Anında ruhsatınızı basıp teslim ediyolar. Bu işlem için emniyette elden 88 tl bir ödeme yapacaksınız.

5) Emniyette işleminiz sonucunda, ruhsat kağıdınızı ve plaka baskısı için şoförler odasına vereceğiniz kağıdı teslim alacaksınız. Bunlarla şoförler odasına gidip plakanızı da 15 Tl ücret ile bastırdıktan sonra tüm işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Takın motora plakayı ve sürün.

Fazlasıyla basit. Özetle bayiden verdikleri kağıtları al, bununla motosikletin sigortasını yaptır ve poliçeni al, elindeki tüm dökümanların fotokopisini çek ve emniyetten ruhsatını, şoförler odasından plakanı al. Finito.

Not : Son olarak plakayı çıkardıktan sonra sigortayı yaptırdığınız yere gidip plakayla sigorta zeyil işlemini gerçekleştirin. ( plakayı boş bırakmışlardı sigortayı yaparken onu dolduracaklar sadece)

Önemli NOT : Arkadaşlar tüm her şeye ek olarak yanınızda KİMLİK FOTOKOPİSİ götürmek zorundasınız. Bu ayrıntıya dikkat.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    şimdi benim ikametgah ım sarıyer / ayazağ da ( Sarıyere baglıyım yani ikamet olarak )
    motorsikleti alacagım bayi Sanayi Mahallesi / Kagıthane (kagıthaneye baglı )

Sarıyer ilçeemniyet müdürlügüne mi gitmem lazım
    yok sa kagıthane ilçe emniyet mudurlugune mi ?

Ve Sigortayı Yaptırmadan Plaka + Ruhsat alabılıyormuyuz ??

Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi benim ikametgah ım sarıyer / ayazağ da ( Sarıyere baglıyım yani ikamet olarak )
    motorsikleti alacagım bayi Sanayi Mahallesi / Kagıthane (kagıthaneye baglı )

Sarıyer ilçeemniyet müdürlügüne mi gitmem lazım
    yok sa kagıthane ilçe emniyet mudurlugune mi ?

Ve Sigortayı Yaptırmadan Plaka + Ruhsat alabılıyormuyuz ??
    Kendi ikametgahınızın olduğu emniyet müdürlüğüne gitmelisiniz. Yani sarıyer'e.

Sigorta yaptırmadan plaka ve ruhsat almak mümkün değil.Üstte bahsettiklerimin işlem sırası önemlidir.
    iron12 bunu beğendi.

Hocam çok teşekkür ederim. Bende yakın zamanda aldım motoru. Evrak işleri ek-1 filan kafamı kurcalıyordu. Bu konularda aydınlattınız.
    Motorunuz için hayırlı olsun. Kazasız belasız inş.

Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok teşekkür ederim. Bende yakın zamanda aldım motoru. Evrak işleri ek-1 filan kafamı kurcalıyordu. Bu konularda aydınlattınız.
    Motorunuz için hayırlı olsun. Kazasız belasız inş.
    Teşekkür ederim, size de sorunsuz sürüşler dilerim.

Motosikleti
    MR 150
    Selamlar bende dün hallettim sıfır Mt tescil işlemlerimi 88tl ruhsat 15.5tl plaka masrafım dışında ilk mt olmasına rağmen 318tl gibi cüzzi bi sigorta masrafı eklendi. Başka bir ücret yok. EK1 zımbırtısı mt için kalkmış emniyetten öyle dediler. Randevu işine gelince İstanbul falan eyvallah ama diğer şehirlerimizin çoğunda böyle bi uygulama söz konusu değil gidip Sıraya geçiyoruz sıramız gelince hallediyoruz. Herkese güvenli hayırlı sürüşler

Motosikleti
    kuba kee100
    Selamlar,
    Motosikleti aldigim bayi muameleciye verilen para dahil 400 tl tutar dedi ruhsat ve plaka islemleri, bu fiyat fazla degil midir ?

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Motosikleti aldigim bayi muameleciye verilen para dahil 400 tl tutar dedi ruhsat ve plaka islemleri, bu fiyat fazla degil midir ?
    aynı kazığı bende yedim kesinlikle parayı verme motoru plakasız al tüm işlemleri kendin yap cebinden maksimum 150 TL [sigorta hariç] anca çıkar. Şu konuya göz at. http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/181762-2017-sifir-model-plaka-ve-ruhsat-islemleri-ve-ucretleri-%7C-guncel-%7C-kaziklanmayin.html

Motosikleti
    kuba kee100
    Hocam tesekkur ederim, baya yuksek soylemis demek ki fiyati.. en iyisi kendim yapayim haklisiniz havaya para vermeye gerek yok.. hem ogrenmis olurum kendim yaparsam

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Plaka basma ücreti bile standart değil demek ki her ilde değişiyor.antalya da 25 tl başka yerlerde 15 civarı yazmış arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)