Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Uyanık geçinen sözde "Usta" Tamircilere ithafen...(İbret içerir.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizden bu maddeyi bana göstermenizi istiyorum bu başlık üzerinden özel mesaj olarak değil, özel mesaj kapalı. İşinizden eksik olmayın akşama atarsınız. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.
    Özel mesaj atmaya meraklı olduğumdan değil yanlış anlaşılmasın Sirf siz yemekleri istediğiniz fiyata yiyin, gül gibi geçinin diye, burayı takip edemezseniz mutlaka ulaşmak için özel mesaj olur dedim
    Mutlaka hakkında bi haber madde kanun hükmü bulucam, bu akşama atarım sanirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj atmaya meraklı olduğumdan değil yanlış anlaşılmasın Sirf siz yemekleri istediğiniz fiyata yiyin, gül gibi geçinin diye, burayı takip edemezseniz mutlaka ulaşmak için özel mesaj olur dedim
    Mutlaka hakkında bi haber madde kanun hükmü bulucam, bu akşama atarım sanirim.
    Teşekkürler, beklemedeyim.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence siz bir ara ustaya ugrayip paranin kalanini verin konu da tatliliga kavussun.
    Belki bu sayede usta da minnoslasir biraz.
    Adamda insaniyet namına en ufak bi umut ışığı görmüş olsaydım, yemin ederim ertesi gün uğramıştım yanına, haksiz da olsam baktım olay tatlıya bağlanmıyor, eyvallah der yine helallik alır, özür diler çıkar giderdim.
    İmkan olsada adamın modeli bi görseniz.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Altı ayda karara bağlarlar

Tüketicilerin yürüteceği hukuki süreci ise Ağaoğlu şöyle aktardı, “Normal şartlarda tüketici hakem heyetleri mevzuata göre bu hukuki süreci azami altı ayda karara bağlarlar. Tüketici hakem heyeti şikayeti o lokantanın sahiplerine gönderir ve savunmalarını ister.

Daha sonra dış cephede fiyat listesi bulunmadığından tüketicinin o tesiste yiyip içtiklerinin birinci sınıf bi restoransa, diğer birinci sınıf restoranlarda tüketicinin almış olduğu yiyecek ve içeceklerin ortalama fiyatı neyse bunu bilirkişiyle tespit ettirip farkın iadesine hüküm verilir.”

Nasıl geri alırsınız?

Fiyat listesinin restoran içinde olması uygulamayı değiştirmiyor: “İçeri girdikten sonra menüde fiyat listesini görmüş olması satıcıyı yani mekan sahibini haklı çıkartmaz. Çünkü yanında nişanlısı, kız arkadaşı veya utanabileceği bir insan olan kişi içeri girdikten sonra önüne konan menüde bir meşrubatı üç lira beş lira yerine elli lira görürse, oradan kalkmak mümkün olmayabilir. Utanma duygusuyla çıkamayabilir.“ Bu tür durumlarda vatandaş önce ödeme yaparak fatura alır. Ardından adisyon istenir. Çıkışta fiyat listesinin kapıya asılmadığını gösteren fotoğraf çekilir şikayet süreci başlatılır.“
    Kaynak: http://www.gazetevatan.com/cekinmede...-805975-yasam/

Sizi uğraştırmadan ben buldum lakin söylediğiniz gibi müşteri haklarına girmiyormuş. Tüketici Sorunları Derneği'ne başvurmak gerekiyormuş ve hukuk süreci azami 6 ay sürüyormuş ve sanırım ortada 1 suya 10 lira veya 1 meşrubata 50 lira gibi fahiş bir fiyat gerekiyormuş öyle belirttiğiniz gibi dilediğimde %100 itiraz etme hakkım bulunmuyormuş. Anladığım kadarıyla yanımda utanacağım biri daha olmalı bu da bir unsur. He bir de hesaba itirazı o an gerçekleştiremiyormuşuz, hesabı paşa paşa ödeyip ardından mekanın dış cephesini fotoğraflayıp derneğe başvurmak ve hukuki süreci başlatmak gerekiyormuş.

Halbuki bana böyle yansıtmamıştınız bu olayı. :( Sanırım sizin de 50 lirayı paşa paşa verip ardından tüketici haklarına başvurmanız gerekiyor hakkınızı aramak için anlaşılan. Ama ne gerek var zaten arkadaşın kendisi kanundu değil mi?

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kaynak: http://www.gazetevatan.com/cekinmede...-805975-yasam/

Sizi uğraştırmadan ben buldum lakin söylediğiniz gibi müşteri haklarına girmiyormuş. Tüketici Sorunları Derneği'ne başvurmak gerekiyormuş ve hukuk süreci azami 6 ay sürüyormuş ve sanırım ortada 1 suya 10 lira veya 1 meşrubata 50 lira gibi fahiş bir fiyat gerekiyormuş öyle belirttiğiniz gibi dilediğimde %100 itiraz etme hakkım bulunmuyormuş. Anladığım kadarıyla yanımda utanacağım biri daha olmalı bu da bir unsur. He bir de hesaba itirazı o an gerçekleştiremiyormuşuz, hesabı paşa paşa ödeyip ardından mekanın dış cephesini fotoğraflayıp derneğe başvurmak ve hukuki süreci başlatmak gerekiyormuş.

Halbuki bana böyle yansıtmamıştınız bu olayı. :( Sanırım sizin de 50 lirayı paşa paşa verip ardından tüketici haklarına başvurmanız gerekiyor hakkınızı aramak için anlaşılan. Ama ne gerek var zaten arkadaşın kendisi kanundu değil mi?
    Dediğim gibi haberde duymuş, madde olarak okumamıştım,
    Ya haberde abartildi, yada ben abarttım.
    Gerçi bunların bi önemi yok, bildiğiniz üzere kanun biziz zaten, kafa atarız boğazlarız.
    Olmadı silah çekeriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Imzanizdaki gibi Bazen Çokta ş'apmamak lazım, yada benim imzadaki gibi üzerinden felan geçer gideriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi haberde duymuş, madde olarak okumamıştım,
    Ya haberde abartildi, yada ben abarttım.
    Gerçi bunların bi önemi yok, bildiğiniz üzere kanun biziz zaten, kafa atarız boğazlarız.
    Olmadı silah çekeriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Imzanizdaki gibi Bazen Çokta ş'apmamak lazım, yada benim imzadaki gibi üzerinden felan geçer gideriz.
    Haber başlığında abartılmış durum "Çekinmeden ye liste yoksa ödeme!" tüm haberi okumadıysanız sadece başlıklara göz attıysanız böyle algılamanız normal. Dikkat etmek lazım haber siteleri ve Youtube kanalları "Tık" için her şeyi denerler, her yol, her çirkinlik mubahtır.

Söylediğiniz gibi kafa atarsınız, boğazlarsınız, dilediğiniz gibi terör estirirsiniz, ne de olsa kanun sizin arkadaşınız. Sonrasında ise "Benim için polis düşmanlığının tek bir sebebi olabilir gerisi teferruat." der, polis düşmanını direkt terörizm ile bağdaştırırsınız. Hiç sormazsınız tüm dünya (büyük bir çoğunluğu) neden polis düşmanıdır, neden A.C.A.B. diye bir slogan vardır. Bu duruma göre dünyanın büyük bir kısmı terörist sizin gözünüzde.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Haber başlığında abartılmış durum "Çekinmeden ye liste yoksa ödeme!" tüm haberi okumadıysanız sadece başlıklara göz attıysanız böyle algılamanız normal. Dikkat etmek lazım haber siteleri ve Youtube kanalları "Tık" için her şeyi denerler, her yol, her çirkinlik mubahtır.

Söylediğiniz gibi kafa atarsınız, boğazlarsınız, dilediğiniz gibi terör estirirsiniz, ne de olsa kanun sizin arkadaşınız. Sonrasında ise "Benim için polis düşmanlığının tek bir sebebi olabilir gerisi teferruat." der, polis düşmanını direkt terörizm ile bağdaştırırsınız. Hiç sormazsınız tüm dünya (büyük bir çoğunluğu) neden polis düşmanıdır, neden A.C.A.B. diye bir slogan vardır. Bu duruma göre dünyanın büyük bir kısmı terörist sizin gözünüzde.
    Yok polis düşmanlığından kastım, Polis kelimesini duyar duymaz, görür görmez, okumayı dinlemeyi kesip, "Vurun k*hpeye" olayı.
    Aile, kültür yapısı olarak Askere polise karşı tutucu biriyim, bundan dolayı Askere polise karşı her konuda +1 yaklaşıyor olabilirim buda benim eksigimdir...
    Ama bu olayda konu 15 lira 50 lira değil, Sinirlerin gerilmesi, hava şartları felan derken üstüne müşteriye, kapıya gelen köpeğe host der gibi muamele görünce, ister istemez Adrenalin yükseldi.
    Sağlık olsun, Allah beterinden saklasın.
    Bizi veya Ustayı.
    zabuzaretta bunu beğendi.
    -MrMud

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Hocam siz 2 gündür burdaki çoook kıymetli olan arkadaşlarımıza kendinizi ifade etmeye mi çalışıyorsunuz?

Buraya melek getirseniz buradaki adamlar meleğe bile kulp bulur, kusur bulur-şikayet eder ve homurdanırlar Bu forum bambaşka bir yer Fazla şey yapmamak lazım "he aynen kardeşim öyledir" deyiverin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz 2 gündür burdaki çoook kıymetli olan arkadaşlarımıza kendinizi ifade etmeye mi çalışıyorsunuz?

Buraya melek getirseniz buradaki adamlar meleğe bile kulp bulur, kusur bulur-şikayet eder ve homurdanırlar Bu forum bambaşka bir yer Fazla şey yapmamak lazım "he aynen kardeşim öyledir" deyiverin
    Sorgulama ve itiraz etme yeteneği olmayan basit bir canlısınız lakin türünün tek örneği değilsiniz sizden milyonlarca var bu ülkede maalesef. Aynı özellikler koyun diye tabir ettiğimiz bir canlıda da hallice mevcut, kendinizi özel ve çoook kıymetli sanmayın. Saygılar demek çok isterdim, lakin size saygı duymuyorum.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendimi ifade etmekten çok, kendimi üstü kapalı bilerek sorguya çekmek istedim.

Bizim yaptığımız bu işe genel olarak millet ne diyecek diye merak ettim.
    Haksız olduğumu düşündüğüm için değil, nerde haklı nerde haksız olduğumu merak ettim.
    Bayağı hakaret edenlere kadar yol gördüm malesef.
    Ama kardeşim sen surada haksızsın diyende oldu sağolsun.
    Eleştiriye açık olmayan birinin, sosyal ortamlarda ister sanal olsun ister real, barınma şansı yok diye düşünüyorum.
    zabuzaretta bunu beğendi.
    -MrMud

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    zabuzaretta, sen şimdi burda polis arkadaşı nasıl suçlu çıkarıyorsun? polisin yakasına usta yapışmış dimi? bu şehir eşkiyalığına girer. polis olmasa bile kim olursa olsun aynısını yapardı yada enayi gibi 50 lira verir ve usta milleti kazığa devam ederdi. polis arkadaş iyisini yapmış çünkü usta bir ders çıkartıp burnu sürtsün istemiş vede öyle olmuş.

artık usta milleti kazıklarken iki kez düşünür, böylece polis arkadaş bize iyilik yapmış oldu bir yılanın başını ezerek.

polislere laf yok.
    MrMud ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Memleket öyle bir hal aldı ki 3 liralık ürünü 10 liraya iteliyorlar iyi yapmışsınız helal olsun
    Zamanında yağ tapasını yalama yaptığım için bir tornacıya gidip diş açtırdım adam dişi açtı sıra ücrete geldi ben herhalde 10-15 tl tutar dedim adam 30 tl dedi yuh anası diyerek paşa paşa ödedim adam resmen klavuz setinin parasını benden çıkardı Allah ıslah etsin bu devirde kendi işini kendin göreceksin
    MrMud bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Gecen gun motor ceketime yama diktirdim, Kadikoy carsisinin orada bir terziye, 5cm capinda bir yama yapti, yapmasi 15 dakika surdu, ne kadar borcum dedim 5TL dedi, 10TL verdim. Neden peki, enayilikten degil, hem mutevazi oldugu icin hem de yaptigi isin daha degerli olmasi icin.

Eger insanlarin yaptiklari islerin degerini dusururseniz, hic bir is dogru duzgun hakkiyla yapilmaz, butun isler nefretle yapilir. Ucu da yine herkese dokunur, cunku ayni muammele size de yapilacak sonunda. Tornaci eger isini iyi yapiyorsa bence saati 50-100 TL arasinda degisir.
    Lastikci icin de gecerli bu. Ustalik isteyen her is icin gecerli.

Benim hakkimi neden vermiyorlar o zaman diyebilirsiniz, bu bir mazeret degil, sizin hakkinizi vermiyorlar diye, siz de baskalarinin hakkini yiyemezsiniz. Birlesip hakkinizi talep edebilirsiniz ancak. Ama bu kafayla olmaz.
    MrMud ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen gun motor ceketime yama diktirdim, Kadikoy carsisinin orada bir terziye, 5cm capinda bir yama yapti, yapmasi 15 dakika surdu, ne kadar borcum dedim 5TL dedi, 10TL verdim. Neden peki, enayilikten degil, hem mutevazi oldugu icin hem de yaptigi isin daha degerli olmasi icin.

Eger insanlarin yaptiklari islerin degerini dusururseniz, hic bir is dogru duzgun hakkiyla yapilmaz, butun isler nefretle yapilir. Ucu da yine herkese dokunur, cunku ayni muammele size de yapilacak sonunda. Tornaci eger isini iyi yapiyorsa bence saati 50-100 TL arasinda degisir.
    Lastikci icin de gecerli bu. Ustalik isteyen her is icin gecerli.

Benim hakkimi neden vermiyorlar o zaman diyebilirsiniz, bu bir mazeret degil, sizin hakkinizi vermiyorlar diye, siz de baskalarinin hakkini yiyemezsiniz. Birlesip hakkinizi talep edebilirsiniz ancak. Ama bu kafayla olmaz.
    Burda birbirimizi tanımadığımız için böyle düşünmen normal.
    O bahsettiğin teyze gibi usta, işçi görsem bide sarılır helallik alır öyle ayrılırım ordan hocam emin ol.
    Bende işçiyim hem ilk başta direk empati kurar ben olsam ne yapardım derim.
    Yıllardır hizmet sektöründe çalışıyorum, çocukluk arkadaşımın vefaat haberini alıp telefonu kapattığımda içeri şikayet için bağıra çağıra gören müşteriye, buyur abi yardımcı olalım problem neyse halledelim demiş insanım Allah şahit.
    Gördüğümüz muamelenin bi videosu olsa izlesiniz, hadi lan bu adam bunları tanıyor esprisine makarasına boyle davranıyor dersiniz, yıllardır hizmet sektöründeyim, bir defa bir müşteriye Sktir çekmedim.

Dediğim gibi bana güler yüzle gelen adama imkanım varsa fazlasıyla hakkını vermezsem bana yazıklar olsun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zabuzaretta, sen şimdi burda polis arkadaşı nasıl suçlu çıkarıyorsun? polisin yakasına usta yapışmış dimi? bu şehir eşkiyalığına girer. polis olmasa bile kim olursa olsun aynısını yapardı yada enayi gibi 50 lira verir ve usta milleti kazığa devam ederdi. polis arkadaş iyisini yapmış çünkü usta bir ders çıkartıp burnu sürtsün istemiş vede öyle olmuş.

artık usta milleti kazıklarken iki kez düşünür, böylece polis arkadaş bize iyilik yapmış oldu bir yılanın başını ezerek.

polislere laf yok.
    Dağda yaşasaydık dediğin doğru da olay şehirde geçiyor be Fatih. Güçlü olanın dediği olmuş, haklı veya haksız olmasından bağımsız olarak. Tamirci haklı diyemem, sonuçta gören arkadaş art niyetli biri olduğunu ifade etmiş. Ama bu polisin gücünü suistimal eden bir psikopat olduğu kesin. Sonucu bilmesine rağmen sorgu sualsiz sinsi sinsi beklemesi buna işaret.

Hem polislere laf yok ne demek? Evet, zor ve tehlikeli bir meslek. Ama hepsi mi melek? İt uğursuz pislik yok mu hiç aralarında? Olmaz mı hiç?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye karşı uyanık olacağız ? Sen müdahale edecekken asayiş büroda polis olan arkadaşın işin sonunda olay çıkarmak için seni tutuyor, iş bitince adamı dövmeye kalkıyor. Sen tam adama soracağın sırada bunu engellemesinin başka açıklaması yok. Usta uyanık mı ? Uyanık. O ayrı...
    usta "uyanık" değil, usta o.ç ... böylelerine uyanık uyanık diye diye şu an memlekette ne kadar varsa hepsi HIRSIZ hepsi SAHTEKAR, ve millet hırsızlıktan sahtekarlıktan gurur duyuyor uyanıklık yaptım diyerek.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağda yaşasaydık dediğin doğru da olay şehirde geçiyor be Fatih. Güçlü olanın dediği olmuş, haklı veya haksız olmasından bağımsız olarak. Tamirci haklı diyemem, sonuçta gören arkadaş art niyetli biri olduğunu ifade etmiş. Ama bu polisin gücünü suistimal eden bir psikopat olduğu kesin. Sonucu bilmesine rağmen sorgu sualsiz sinsi sinsi beklemesi buna işaret.

Hem polislere laf yok ne demek? Evet, zor ve tehlikeli bir meslek. Ama hepsi mi melek? İt uğursuz pislik yok mu hiç aralarında? Olmaz mı hiç?
    Illaki iti ugursuzu var, dünyanın her yerinde olduğu gibi.
    Fakat kimsede sabır taşı veya evliya değil bu zamanda. Her insanın bir sınırı varki, Usta bozuntusu o adamda yanlış zamanda şansını zorladı sanirim.
    Adam belki bizden önceki başka bir müşteriye kızdı, belki ailevi bi sorundan sinirliydi vs. vs. Bir sürü olasılık var.
    Baltayı taşa vurmak deyimi bu olsa gerek.
    Her konuda halkıyız demiyorum, her konuda haksız olmadığımız gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta "uyanık" değil, usta o.ç ... böylelerine uyanık uyanık diye diye şu an memlekette ne kadar varsa hepsi HIRSIZ hepsi SAHTEKAR, ve millet hırsızlıktan sahtekarlıktan gurur duyuyor uyanıklık yaptım diyerek.
    " Demekki her kuşun eti yenmiyormuş " diye düşünmesine sebep olduysak ne alâ.
    Ama düşünebilme yeteneği olan birine benzemiyordu.
    -MrMud

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

polisin gücünü suistimal etmemiş. dikkat et bak! polis olduğunu söylememiş bile, o sadece bilek gücü ile kendini itip kakan adama hakkını vermiş. nasıl bu kadar saçmalıyorsun sen yaa.

hadi ben bilgisizlikten saçmalıyordum ama bu görgü kuralıdır ve bunun doğrusu yanlışı ortadadır.

kim olursa olsun benim yakama yapışamaz, tekmeyi yediği gibi yerde bulur kendisini. üstelik usta sormadan etmeden kafasına göre iş yapmış ne ayak bu usta.

usta lehinde yazılar yazıyorsunuz, çok sıkıcı olmaya başladınız. ben mağdurun yanındayım ve burada mağdur olan polis arkadaştır. polisliğini kullanıp ne yapmış? saçmalama lütfen. adamı tutuklamış mı yada ben polisim diye kimlik mi göstermiş?

özellikle bu konuda bahsi geçen polise hiç laf yok. baştan sona haklı olan biri hakkında eleştiri yapıyorsunuz. hani bu saatte iç kimi içtiniz bilmiyorum ki?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yazdinizmi bilmiyorum butun sayfaları okuyamadim,merak da ettim,üç yama sagliksiz olur biliyorsunuz da neden en başta mudahale etmediniz,siz ustaya yenileyelim iç lastigi dedinizde karismayin benim işime mi dedikten sonra bu duruma geldiniz ?

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdinizmi bilmiyorum butun sayfaları okuyamadim,merak da ettim,üç yama sagliksiz olur biliyorsunuz da neden en başta mudahale etmediniz,siz ustaya yenileyelim iç lastigi dedinizde karismayin benim işime mi dedikten sonra bu duruma geldiniz ?
    Hayır işime karışmayın demedi, daha doğrusu hiç bi kelime bisey demedi hoşgeldin birader buyurda demedi.
    Bizde ona bisey demedik, baktım girişti kendi kendine hiç konuşmadan biz yokmusuz gibi davranıp yama yapıyor, motorun sahibi arkadaşımda dayı sen napıyon demedi.

Ustanın konuşabildiğini yaptığı ise itiraz edince öğrendik
    -MrMud

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)