Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kışın motosiklet kullanılmaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    ben işte bunu anlamıyorum, forumlarda son zamanlarda sıkça motorumu garaja çektim, sezon bitti, aküyü bahara kadar şarja koydum, baharda tekrar motorumla buluşacağız vb. yazılar görmeye başladım ne demek sezon bitti? motosiklete binmenin sezonu olduğuna inanmıyorum, ben her kış olduğu gibi mesaiye de gezilerime de motosikletimle gitmeye devam ediyorum hatta bence asıl motosiklet mevsimi varsa o da kasım ve mart ayları arasıdır... iki tekere devam...
    oialdemir, MotoNoob, bpak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Keyif için binenler onlar.
    İhtiyacı olan için mevsim olmaz.
    SAZMAN bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam

...
    wing41 ve SAZMAN bunu beğendiler.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Adam binmiş Broadway'ine, kalorifer ısınmasını eline üflüyerek bekliyor, ben yanından kıyafetle vız gelir diye geçerken yumruk yaptığı eli ağzının önünde kalıp şaşkına dönmesi, ayrı bir zevk.
    polemos ve VESPERA bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Usuyoruz...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bu ara herkes forumda ayni seyi soyluyor.Yanlis anlamayin ama isteyen sadece yazin sicagin altinda kullanir isteyen motorun tepesinden inmez.Herkes niye kışın motora binmeyenlere tu kaka yapiyor anlamadim.

Mesela ben istedigim kadar saglam giyiniyim sogukta kullaninca uzun sure hasta oluyorum,belimde zaten sikinti var hasta olunca soguk yiyince tetikliyor.

Takilmayin bunlara.
    neobirzenci, crxforever ve computeus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Kışın demeyelim de, yerde buz varken diyelim.

Kışın motosiklet sürmek hem ciddi anlamda risk içeriyor hem de iyi ekipman istiyor. Tercihen ABS ve çekiş kontrol de lazım.

Kışın sürmeyenleri anlamaya başladım bu aralar. Giyinmesi soyunması ayrı dert, çamuru ayrı dert, yoldaki buzu rüzgarı ayrı dert. Zinciri yağlıyorsun, ertesi gün yağmur yağıyor, hop bir de onunla uğraş. Akü soğuktan donuyor, "acaba bu sefer de çalışabilecek mi" endişesiyle marşa basıyorsun, o da ayrı dert.

Motosikleti
    MT-07
    Yaşadığım şehir şu an (12:00 öğlen) -15 derece.

Motosikleti bu ay başında kaldırdım, şimdiden çok özledim ama geçtim motor üzerinde donmadan durmayı, dışarıda duramıyor insan.

shruikan, CrazyBullet ve killingroad bunu beğendiler.

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Izmirde ekipman tam ise sıkıntı yok. Ama karlı bölgelerde naparlar bilemem.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Simdi 2.45 de gorusmeye gidicem,arabayi alsam trafik var park derdi var.
    Motoru alsam usuyecez daha karar vermedim

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    mecburiyet yoksa ben de binmem... bi motor parası da sadece kışlık ekipmana verilirse o ayrı... elf yeleği gibi hem hafif hem ince hem de mükemmel sıcak tutan rüzgarı kesen ekipmanlardan alıp binilebilir... soğuktan korunma ayrı dert, rüzgardan korunma ayrı dert, yağmurdan çamurdan korunma ayrı dert, zaten trafikte maganda dolu azcık yer ıslanınca herkes sapıtıyo birazcık dikkatli gideyim diyen yok bunlardan korunmak apayrı dert... dert yani... bunun dışında kuru hava ve 10 C derece üstünde kendi ekipmanlarım, boyunluk ve termal içlikle çok gezdim... ama keyfi...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hacı bi 10 sene öncesi falan ben de senin gibi düşünüyordum fakat her geçen yıl kışları artık daha az biner oldum. Yaşlanıyoruz herhalde. Sinüzit imi fena tetikliyor, bel ağrısı da cabası. Ama son zamanlarda az binmemin en büyük nedeni lastiklerim. Asfalt ve lastik soğuk olunca, lastiğin yaşı da 3 yaklaşınca kızakla gider gibi oluyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kışın motosiklet kullanan birisi olarak gerçekten eziyete dönüyor motosiklet kullanmak.
    Daha doğrusu giyinip, soyunmak tam bir dert. (BENİM İÇİN)
    Çok şükür ayağımı yerden kesen bir arabam var, ama evim ile işim arasında köprü var,
    ve her gün köprüden geçen insanlardanım. Bostancı - Kağıthane arası %100 trafikteyim.
    O yüzden motosiklet benim için keyifin yanında işe gidebilmek için de zaruri.
    Ayrıca kışın şartlar da motosiklet kullanımı için uygunsuz hale geliyor.
    Hava sıcaklığı düşük olduğu için lastikler yeteri kadar işlevini yerine getirmiyor.
    Her model için kış lastiği bulmakta 4 tekerlekli araçlara nazaran oldukça zor.
    Bunun dışında karda bile motosiklete binen insan bulmak mümkün, ama riskli.
    Bir de İstanbul 'da yaşayan insanlar ciddi kar kış görmüyorlar ama
    -15-20 derecelerde yaşayan insanlar var. Bu kişiler için işler imkansız hale geliyor.

Velhasıl kışın bu alet yerine göre zor. Antalya da çok rahat iken, Ankara da imkansız olabiliyor.
    Çok yönlü bakmak gerek.
    TIGERSHARK ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    "gerçek motorcu, sağlığını, beden bütünlüğünü düşündüğünden kışın motora binmeyene b.k atabilendir."
    pea bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben işte bunu anlamıyorum, forumlarda son zamanlarda sıkça motorumu garaja çektim, sezon bitti, aküyü bahara kadar şarja koydum, baharda tekrar motorumla buluşacağız vb. yazılar görmeye başladım ne demek sezon bitti? motosiklete binmenin sezonu olduğuna inanmıyorum, ben her kış olduğu gibi mesaiye de gezilerime de motosikletimle gitmeye devam ediyorum hatta bence asıl motosiklet mevsimi varsa o da kasım ve mart ayları arasıdır... iki tekere devam...
    İşte bunlar hep tatlı su motorculuğu.

Yalnız şu saatleri geri almama durumu hepimizi buzlanma tehlikesiyle başbaşa bıraktı. Giyim, kuşam tamamda yolda kayar mıyım düşer miyim endişesiyle gitmek hiç hoş değil. Bu yüzden kendi kendime çalışma saatimi yarım saat ileri aldım. Yani yarım saat işe geç gidiyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Valla 2 haftadır öksürük var bir türlü geçmedi. Yoksa canım gidiyor binsemde gezsem diye.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Levent Gocmen abiniz gerekeni yazmış
    Hayattan zevk almaya çalışın eziyet değil

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Yağmurlu rüzgarlı gün sabahları babamla aramda şu muhabbet geçiyor.
    Baba bugün de sağanak yağış varmış hava çok soğukmuş ben de akşama doğru dönücem okuldan diyorum. İyi o zaman alt üst yağmurluğunu kuşan altına içlik giy üşütme. Ee arabayı versen? Başlatma arabana 😄
    Bisnev99, shruikan, bhdrba ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

çeşme Balıklıovada turluyoruz hava soğuk hafif yağmur var. Bir balık restoranına girdik.
    Restoran sahibi isteklerimizi sordu. Sohbet olsun diye "Yahu bu soğukta motor üstünde nasıl yapıyorsunuz?" diye sordu.
    "Kötü hava yoktur, kötü elbise vardır." cevabı geldi.
    Yan tarafta oturan yaşı büyükçe amca kafayı kaldırıp tek gözle kapalı "Bizim memlekette bu mevsimde 3 metre kar yağar, hangi kıyafeti giyelim de edelim onu?" dedi
    Sustuk.
    Tatlı suda balıkçılık kolaydır.
    Mustaphalanx, ernaltnts ve MotoNoob bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)