Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletteyken otostopçu alır mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    herkes motorda nasıl duracagini bilmediği için riskli. bi kaza olur da aldığınız kisiye bisi olursa iyilik yapacam derken başınıza bela alirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150
    Beni de bir arkadaşım iftara yarım saat kala bi yere yetişmem lazım acil gel beni al götür diye çağırmıştı. Oruçlu oruçlu kötü gün dostuyuz diye alıp götürmüştüm. Tam otostop sayılmaz gerçi ama olsun :D

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otostop degilde mototaxi yaptigim oluyor zaman zaman mesela daha bu gun birtane adayi motosiklet sinavina goturup sinavinin bitimini bekleyip geri goturdum 40 km yol 50 lirasini aldim taxi 100 120 civari tutuyor hava alanina otogara goturdugum oluyor bazende motor aliyorlar evlerine goturuyorum sisliden halkaliya goturdugum oldu arada iyi oluyo denk gelince
    Hava taksi, deniz taksi, korsan taksi duymuştum da, mototaksi, nedense, hiç aklımdan bile geçmemişti.

Bir topcase, bir artçı kaskı ile ...

Ne yalan söyliim;

Güzel fikir!

İsmi de beğendim; tam oturmuş, zaten başka türlüsü olmazdı: MotoTaksi...

Güzel fikir!
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Çok filim izliyorsunuz

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Yedek ekipmanım olmadığı sürece almam olsa da alma taraftarı değilim kaza falan olursa kötü

Otostopmu oluyor motostopmu oluyor bilmem ama ,yolda kalmışa yardım edilir .En basitinden çantamda herzaman sağlam ip vardır, az motor çekmedim o iple.Bugün bana yarın sana insanın başına nerede ne geleceği bilinmez herkez yolda kalabilir.
    espresso ve fenerbahceli bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    motosikletle de bisikletle de çok denk geldi,
    motosikletle olanlar çok enteresandı, polonezköy dönüşü yolsa motosiklet montu ve kaskı ile bekleyen bir arkadşa denk gelmişti, motorunu almaya gidiyormuş, yolumun üzeriydi bıraktım.
    aynı şekilde kozyatağı karfur önünde de bir kurye denk gelmişti, onu da gideceği yere bıraktım.
    taksi beklerken ağlayacak kıvama gelmiş birini görmüştüm, uçak bileti alırken yanlış havalimanından almış,anca haberi olmuş. onu da ataşehirden şirinevlere bırakmıştım.
    şehirlerarası yolda bir dayıyı köyüne kadar götürmüştüm.
    şehirlerarası yolda motoru bozulmuş bir superman i (bilen bilir) tamirciye bırakmıştım.

epey insan taşımışım.

bisiklet ile konak vapuruna/motoruna yetişmeye çalışan insanları vapura yetiştirmiştim.
    bisiklet ile her sabah gördüğüm insanlar ile kahvaltı yapmışlığım vardır (bayan ve erkek insanlar),
    izmirli olanlar bilir bisiklet kiralama üniteleri vardır, bir grup içerisinde bisiklet kalmadığı için açıkta kalana bisikletimi verip kendimi çayıra çimene salmışlığım vardır. (bisiklet geri gelmişti)
    ....

liste çok uzun ...
    istanbul içinde insan daha bir tedirgin oluyor,
    şimdilerde aynı şekilde davranacağımı çok sanmıyorum.

şu konu içeirisnde ve genel olarak forum içerisindeki yazılanlara bakıyorum da ,
    bakmasak daha iyi sanırım ...
    sarpgray, espresso ve GezeGeze bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    rastalı bir hatunu almıştım, antalya olympos

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    kendi açtığım konuymuş :D Geçtiğimiz günlerde okuldan çıkmıştık arkadaşla dolaşırken otostop çeken 2 tane güzel kız vardı yanlarında durduk .Birlikte gidelim mi dedik.Birisi daha önce binmediğini söyledi biraz diretince bindirdik çarşıya doğru beraber yol aldık en son gideceğimiz yere vardık arkadaş olabilir miyiz diye sorduk telefon numaralarını verdiler
    jimi_hendrix, fenerbahceli ve MANKU bunu beğendiler.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi açtığım konuymuş :D Geçtiğimiz günlerde okuldan çıkmıştık arkadaşla dolaşırken otostop çeken 2 tane güzel kız vardı yanlarında durduk .Birlikte gidelim mi dedik.Birisi daha önce binmediğini söyledi biraz diretince bindirdik çarşıya doğru beraber yol aldık en son gideceğimiz yere vardık arkadaş olabilir miyiz diye sorduk telefon numaralarını verdiler
    kadınlar da psikopat olabiliyor dikkat edin
    Feel the way

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne arti olmayi, ne de artci almayi severim.

Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor da denkgelmedi, ama bisiklete bi otostopçu kız bindirdim.
    Spor salonundan çıktım gece 12:00, bisikletle ve gidiyorum. Kenarda bi kız vardı, onu geçtim 10 metre sonra bağırdı "bakar mısınız?" diye. Hemen firene asıldım arkayı kaydırarak bi U dönüşü yaptım.

Bu iyiymis ya
    MANKU bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben alırdım fakat otostop için elini kaldıran insan, motosiklet gelirken elini indiriyor. halbuki her zaman yedek kaskım bile vardı arka çantada. bir de kışın kimse motora binmez normal kıyafetlerle.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Normalde çok sakin birisiyimdir, cbr ile giderken hep honda spacy'ler geçer beni. Artçı almam ama bir defa artçı adım şu hayatımda...

6 sene önce babamın motoruyla evden çıkarken hoşlandığım ama bir türlü cesaret edemediğim kız, kendi kız arkadaşlarının yanına gitmek için arkama binmek istedi. Ben de "tamam" dedim. Bizim sokaktan yola çıkarken araba gelip vurmasın diye biraz gazladım. O anda farkettim ki, kızlar gaz verince sarılıyormuş. Tabi ben durur muyum; verdim gazı o sarıldı, sarıldıkça da ben gaz verdim, daha fazla sarıldı, ben daha fazla verdim ... Motor bisan terra 125 cup ibre 100 (GPS de 70 dir ama kesin :D ). Neyse bizimkinin kız tayfasının yanına vardık; bu bana tokadı bi koydu (kulağım hala çınlıyor tokadın ötmesinden). Kalbimdeki acıyı geçtim, yüzümde 5 parmağının beşinin de izi çıktı (eli de ağırmış hani). Ondan sonra eve moralmen çökmüş halde 2. viteste geri döndüm.

Sonuç: Aşırı hız yapmayın, tokadı basıyorlar. Full ekipman gezin, tokadı hissetmeyin.
    espresso, Sokollu, shruikan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben hiç almadım ama bir kere köprünün orda çamlıcada hayatımda en sapa durumlardan birinde kaldım öyle bir durumki arabadaki arkadaşımla tartışdım indir beni dedim yok indirmem seni burdan nasıl gidiceksin falan sen indir beni biri alır dedim gurur yapdık öyle bir yerde indirdiki tam 1.köprünün dibi cekette arabada o sinirle unutmuşum ne para ne cüzdan hiç bir şey yok çıkdım tam gişelerden biraz önce önümde iki üç kurye vardı sağa çekmiş sohbet ediyorlardı dedim beyler karşıya giden varmı.. biri ben mecidiyeköye gidiyorum dedi benide atarmısın dedim tamam dedi yolda bir sohbet muhabbet baya kaynaşdık normal kurye dışında teneresi falan varmış bendede o sıra silverwing vardı baya sohbet ettik .. Allah ondan razı olsun beni eve kadar bırakmışdı..

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Hayır. Bana göre güvenlik ilk sırada gelir.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otostopmu oluyor motostopmu oluyor bilmem ama ,yolda kalmışa yardım edilir .En basitinden çantamda herzaman sağlam ip vardır, az motor çekmedim o iple.Bugün bana yarın sana insanın başına nerede ne geleceği bilinmez herkez yolda kalabilir.
    1996 yılında Fethiye Ölüdeniz'e tatile gittiğimde, tabi o zamanlar ucuz kampingler vardı çadır kurulabilecek, şimdi beach klab olmuş o mekanlar, yanımda bisikletimi de götürmüştüm. Bir gün ben buradan Fethiyeye giderim dedim. Ölüdenizden Fethiyeye giden yoldaki dik yokuşta ağır ağır pedala kuvvet çıkmaya çalışırken yanımdan geçen motorlar gülerek bakıyordu. Bir tanesi durdu, ip çıkardı, bisikleti motorun arkasına bağladık, yokuşun tepesine kadar çekti beni. Sağolsun, 20 yıl geçmiş hala hatırlarım.
    bursalıali bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Yağmurlu bi bahar aksamıydı...

Yol kenarında ürkek masum bir kedi gibi duran hatunun yanında xtreme max ile 300km süratle gectigim an fark ettim orada vurulmuşum.
    Ani bir fren ve U dönüşü ile stoppie yaparak durdum önünde ve dedim ki " Sıkı tutun bebeğim"
    O gün bu gündür artçım olur kendisi...
    3 çocuğumuz va.... şaka şaka.
    Ben hatuna bildiğin kafede yürüdüm bi iki dışladı ama sonra razı oldu.
    Zırt bırt beni almaya gelsene diyor ama gitmiyorum.
    jimi_hendrix, bursalıali ve ByYlmzZz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurlu bi bahar aksamıydı...

Yol kenarında ürkek masum bir kedi gibi duran hatunun yanında xtreme max ile 300km süratle gectigim an fark ettim orada vurulmuşum.
    Ani bir fren ve U dönüşü ile stoppie yaparak durdum önünde ve dedim ki " Sıkı tutun bebeğim"
    O gün bu gündür artçım olur kendisi...
    3 çocuğumuz va.... şaka şaka.
    Ben hatuna bildiğin kafede yürüdüm bi iki dışladı ama sonra razı oldu.
    Zırt bırt beni almaya gelsene diyor ama gitmiyorum.
    Şu kafede yürüme işleri nasıl oluyor bi anlatıversene
    SweentLy, MrMud ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Yoo, niye alayım?

Sen in ben şunları götüriyim :D :D
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)