Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    presto 125-a
    ne yapak butcemız cin malına yetıyor varda bızmı marka modeller almıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    konuyu açan 3 senede 12 mesaj göndermiş,kuyuya taş atan deli gibi,
    Biz de çıkarmaya uğraşıyoruz

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Çinli motosiklet alan arkadaşlar durumunuzu gayet iyi anlıyorum. Lakin bir tecrübemi yazmadan geçemeyeceğim. Çünkü yazmaz isem forum amacına ulaşmazda ondan. Mesela şu an ekonomik yönünüz zayıf ve 3500-4000 YTL para verip mesela Jınlun 250cc Chopper aldın diyelim. En fazla 2 yıl sonra ekonomik yönün biraz iyileşince değiştirmek isteyip bir üst sınıfa geçmek arzusunda olacaksın. Lakin işte o an hiçbir kimse seninle takasa girmeyip takasa girenlerde en fazla 500- yada 600 YTL ye motosikletini komik rakamlara sayacaklardır. Bu da seni rahatsız edip hatta sinirlendirecektir. Sen istediğin kadar bakımlarını zamanında, aksesuarlarını tam yaptır km si de az olsun kimsenin umurunda dahi olmayacaktır. Hatta o aksesuarlarda bir motor parası tutar.. 2 yıl sonra o an 3500 YTL mi tutup şimdi 4000 YTL mi de üzerinde koysam 8000-8500 YTL ye ne temiz motosikletler alırdım diye hayıflanır durursun.
    Sonuç;

1. Çinli bir motosiklet alabilirsin. (Kötü motor diye yazmadım beni eleştirirken buna dikkat ediniz) Ama onu bir daha ne takasa verebilirsin ne satabilirsin. Onunla bir ömür geçiririm diyecek yada 3500 YTL önemli değil giderse gitsin diyeceksin. Eğlencene sayacaksın.

2. Eğer kararın hala değişmedi ise az sabredip Kore malı olan Hyosung'u tavsiye ederim ki ben 7000 YTL ye aldığım motorumu koreli olmasına rağmen 4000 YTL ye zor sattım.

3. Ben olsam almaz en az 6 ay daha beklerim. Önümüz zaten kış. Bu arada Hyosung Kymco çinli olmayan çinli japon arası sağlam harika motorlardır. Ama gel gör ki satacağın zaman yada takasa vereceğin zaman durmadan bu motorların ve markalarında sağlamlığını alıcılara anlatır durursun.

4. Yada Çinli motosiklet alacağınıza Yamaha YBR125 yada Honda CBF150 al bin bin bin gez gez gez gez; Türkiye de müthiş bir Yamaha Honda Suzuki pazarı var. Bu dediğim motoru al gez bin bin bin ve neredeyse aynı rakamın az altına takasa dahi kolayca ver. İşte deve işte hendek. Karar senin...

Ama benim bu tecrübem 2 sene önce olsa idi; yada samimi bir şekilde yol gösteren biri olsa idi; 3900 YTL ye Honda CBF150 alır biner biner 20.000 km de ekonomik yönüm güçlenince en az 3000 YTL ye satar üzerine biriktirdiğim paramı koyardım. Böylece en az zarar ile hem motosikletsiz kalmamış hemde üst sınıfa rahat geçerdim.

Kolay gelsin.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    millet parasına göre oynuyor kaççççç defa konuşulmuş konu bunun daha ne muhabbeti oluyorki anlamam
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

Motosikleti
    Artık Yok...
    iş bütçe işide değildir ayrıca bu devirde her kez banka kredisyle taksitle senetle vadeli çekle istediği en kral motoru alır
    bir kuryede istese 600 lük 1000 lik makina alır
    devir akıl devri fikir devri benzinin litresi olmuş 3280 tl benzinini koyamıycağın motoru kapıda yatırmanın kime faydası var adam alıyor 150 lik 250 lik çin malı ucuz motoru biniyor gidiyor kırılsada düşsede parçası sudan ucuz hallediyor..

sözüm tüm gün randımanlı motora binenlere tatlı su haftasonu motorcusu cafe önü motorcularına değil onlar gitsin harley alsın kızlara hava atsın tekerlekleri inse gider servisi telefonla ararlar nede olsa servis son model aracıyla gelir şişirir tekerleiğini...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    2006 NIN KONUSU MİLLET HERKEZİ KENDİ GİBİ ZENGİN SANIYO CBR 125 SORUN MAKİNASI KİMSE GÖRMÜYO AMA ÇİN MOTORUNUN EN UFAK ARIZASINDA ORTALIĞI İNLETİYO

ALIN SİZE Bİ HONDA CBR 125 SORUNU DAHA
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...sk-sorunu.html

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende 2,5 sene bindim çin işi scooter'a 23,000 km idi sattığımda.ikinci el almıştım 1100 tl ye.1000 tl ye sattım nakit.200 belki 300 tl masraf yapmışımdır,2,5 senede,o da normal sonuçta kullanıyorsun.ama şöyle özetlersem
    1-binerken güven veriyormu ? hayır
    2-ne zaman neyi bozulacağı belli mi?hayır çünkü parçada çin malı ömrü belli değil
    3-satarken zarar ederim diye düşündümmü ?ona da hayır çünkü piyasaları belli
    sonuç olarak para olmadığı zamanlar bisikletle dolaşmaktan iyidir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Yaw bırkın allah aşkına çinlinin gözünü seveyim,ilk motosikletim fransıs malı peugeot 103 tü dertli olmuştum ,şimdiki ise hormonsuz çinli DAYUN 150CC ,GIKINI ÇIKARMADI 13 000 KM dir kahrımı çekiyor .Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    125 lik bir hondaydı ...
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayi biraz abartiyorsun dostum.Turkiye 2. sinif dunya ulkesi yani ekonomisi oyle sandigin gibi iyi bir ulke degil halen.Herkez cebine gore hareket ediyor, o zaman arabanin en iyisine binin demek var evin en saglaminda oturun vs vs vs.Ama gel gorki kazandigimiz maas ise bunlara gucumuz yetiyor.Inan bana bu millet daha cok para kazansaydi kesinlikle honda , yamaha, harley derdi.Dediklerin de yuzde yuz haklisin ama gel gorki burasi Turkiye ve bence su anda elde ki imkanlar dogrultusunda yasamak zorunda bu kardeslerimiz.
    Kimse ben kaliteli motor alacam diye 8000 ytl bir scooterin borcu altina girmez sanirim hele o adam normal maas li bir insan ise.
    bu millet akıllı olsaydı kendi motorunu satıyordu
    apocalypto 3===D

Motosikleti
    Yakında olacak
    o beğenmediğiniz çinli motorlar sayesinde binlerce kişi motorla tanıştı
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bu ne kardeşim ya. paran varsa iyisini alırsın yoksa ve dayanamıyorsan çinli alırsın. benim param vardı japon markası aldım. herkesin ekonomik durumu aynı değil ki. zevkleri ve düşünceleri de aynı değil. bu konuyu da defalarca duymaktan neredeyse siteden soğuyacağım artık. site kurallarında aynı konuyu içeren farklı topic açmak yasak diye yazıyor bir açında site kurallarını okuyun nutuk atacağınıza.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Ben şahsen çinli motorda kullandım taiwanda kullandım, japonda kullandım. Şimdi ise ya yine bir japon ya da kore malı alacağım,
    Ama asla gidip bi japon almam, çok düzgün ve efendi binerim, asla son gaz kalkış yapmam scooter veya commetle , ani frendir, tümsekten odun gibi geçme felan vs vs. olmaz

Ama şimdi mesela bana dediklerinde al bi scooter bin diye. Çin malına bineceğime bisiklete binerim daha iyi diyorum.
    Ki bence ( Kendi fikrim ) öyle, parama yazık, ona vereceğim parayı biriktiririm, 1 sene bisiklete biner onun 2 katı fiyatına alırım. bisikletle de spor yapmış olurum.

Çinin psikolojisi ie uğraşacağıma kendi bedenimle uğraşırım..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Bu ülkede çinliler olmadan önce 2000 yılında motosiklet sayısı 963.741 idi. Çinlilerden sonra örneğin 2008 yılında 2.181.383 motosiklet kayıtlı imiş şimdi tahminen 2,5 milyon olduğunu düşünüyorum.7 milyon araba sayısı var daha yarısı kadar yokuz. Çinlilerin tek faydası Türkiyede motosiklet kültürünün biraz daha genişlemesi.

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede çinliler olmadan önce 2000 yılında motosiklet sayısı 963.741 idi. Çinlilerden sonra örneğin 2008 yılında 2.181.383 motosiklet kayıtlı imiş şimdi tahminen 2,5 milyon olduğunu düşünüyorum.7 milyon araba sayısı var daha yarısı kadar yokuz. Çinlilerin tek faydası Türkiyede motosiklet kültürünün biraz daha genişlemesi.
    tamamen katılıyorum çinliler olmasa orta ve alt tabaka hiçbir zaman motosiklet keyfini alamayacaktı.Bu arada konuyu açan arkadaş 12 mesaj atmış gitmiş biraz şüphelendirici bir durum karalama kampanyası gibi.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çinliler sayesınde bizim köylüler eşşeklerını satıp motor sahibi oldu. çinliler olmasaydı hala mobilet ve pejo ları dünya para ile alıcaktık. bence kalite yükseltik ( mobilet ve pejoya göre )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:55 ----------

karalama demiyelim gündemde tutma çabası diyelim bak sonuçda konu ilk önce 2006 haziranında açılmış ve bizlerde hala yazıyoruz

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japon sürecinden geçen Çin

O çok övdüğünüz japon malları var ya ah bir tarihini bilseniz.Bu kadar büyük konuşurmuydunuz.Japonya ikinci dünya savaşından çıktığında ekonomi bozuk insan gücü azdı, taklit ve kalitesiz ürün yapıyordu o zamanlar yurdum insanı Japon malı tapon malı diye laf etiketlemişti.Zamanla gelişti ve bu günlere geldi.

Çin mallarına gelirsek onlarda aynı süreçten geçiyor.Tahminimce japonyadan daha hızlı bir süreç geçirip standart kaliteli mallar üretecekler.Standart kalite diyorum çünkü çinde bu yıllarda sistem şöyle sen ne kadar kaliteli olmasını istiyorsan o kadar kaliteli yapıyorlar.Sorun çinde değil siparişi verem firmada.Honda yamaha gibi birçok japon ve avrupa markasının fabrikası var Çinde.

Umarım anlamışsınızdır.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen çinli motorda kullandım taiwanda kullandım, japonda kullandım. Şimdi ise ya yine bir japon ya da kore malı alacağım,
    Ama asla gidip bi japon almam, çok düzgün ve efendi binerim, asla son gaz kalkış yapmam scooter veya commetle , ani frendir, tümsekten odun gibi geçme felan vs vs. olmaz

Ama şimdi mesela bana dediklerinde al bi scooter bin diye. Çin malına bineceğime bisiklete binerim daha iyi diyorum.
    Ki bence ( Kendi fikrim ) öyle, parama yazık, ona vereceğim parayı biriktiririm, 1 sene bisiklete biner onun 2 katı fiyatına alırım. bisikletle de spor yapmış olurum.

Çinin psikolojisi ie uğraşacağıma kendi bedenimle uğraşırım..
    Halkımız 1 yada 2 yıl vadeli 1500 TL lik motor alıyor zaten ona bile zor para yetiştiriyor. Sizin gibi zevk amacı ile değil ulaşım amacıyla alıyor çünkü arabası yok bakalım siz o durumda olsaydınız bisiklet binebilecekmiydiniz ? Lütfen kırıcı konuşmayalım milletimizin açlık sınırında olduğunun farkında olalım. Türkiye malesef çoğunluğu fakir olan bir ülke!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:59 ----------

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon sürecinden geçen Çin

O çok övdüğünüz japon malları var ya ah bir tarihini bilseniz.Bu kadar büyük konuşurmuydunuz.Japonya ikinci dünya savaşından çıktığında ekonomi bozuk insan gücü azdı, taklit ve kalitesiz ürün yapıyordu o zamanlar yurdum insanı Japon malı tapon malı diye laf etiketlemişti.Zamanla gelişti ve bu günlere geldi.

Çin mallarına gelirsek onlarda aynı süreçten geçiyor.Tahminimce japonyadan daha hızlı bir süreç geçirip standart kaliteli mallar üretecekler.Standart kalite diyorum çünkü çinde bu yıllarda sistem şöyle sen ne kadar kaliteli olmasını istiyorsan o kadar kaliteli yapıyorlar.Sorun çinde değil siparişi verem firmada.Honda yamaha gibi birçok japon ve avrupa markasının fabrikası var Çinde.

Umarım anlamışsınızdır.
    Çinliler hadi gelin şu hurda motorları alın gidin demiyor ? Mondial, Kanuni vs. seçiyor ordan en ucuz motoru tamam ben bundan güzel kar yaparım diyor. Tabi bizimkiler ne yapsın mecbur ihtiyaçtan parasına göre alıyorlar.

Çin dünyanın 2.büyük ekonomisi 100 çeşit motor fabrikası olduğunu düşünüyorum kaliteli ya da kalitesiz.

Türkiye önce bir aynaya bakmalı daha kendi araba, motosiklet markasını yaratamıyor..

Girişimci %100 Türk malı olacak neden motosiklet markası yapamaz bilmiyorum . Eee.. tabi çinden 1 liraya alıp burda 10 liraya satmak daha karlı.Batma tehlikesi yok

++Çinliler sayesinde motosikletler trafikte azınlık durumundan kurtulucak inşallah..

zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    Ya birileri çin malı motoru eleştirince niye bazılarının gururuna dokunuyor anlamıyorum.Benim cebimde şu an 0 tl para var.Bende honda cbf 150 istiyorum.Ailem bana bu yıl taksitle 2000 tl ye kadar motor alabilirsin dedi ama ben dedim siz o parayı bana 12 ayda verin ben üzerine koyup honda almaya çalışıcam.Gerekirse 2 yıl daha beklerim eşşek gibi çalışırım genede çin malı almam.Ben 2 tane çin malı kullandım başıma gelmeyen kalmadı.Bazıları diyor yok hondanın parçaları pahalıymış yok motorun kendisi pahalıymış.3 kağıtçı motor tamircileri ne yapıyor peki ufak bi arıza için dünya masraf parası alıyor.Ben o 2 tane çin malı motorun arızasına ne paralar verdim.Bi laf vardır ucuz mal alacak kadar zengin değilim bu lafa aynen katılıyorum ve çin malının yanından bile geçmek istemiyorum...
    işe hayatbundan ibaret...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı zb_meqan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya birileri çin malı motoru eleştirince niye bazılarının gururuna dokunuyor anlamıyorum.Benim cebimde şu an 0 tl para var.Bende honda cbf 150 istiyorum.Ailem bana bu yıl taksitle 2000 tl ye kadar motor alabilirsin dedi ama ben dedim siz o parayı bana 12 ayda verin ben üzerine koyup honda almaya çalışıcam.Gerekirse 2 yıl daha beklerim eşşek gibi çalışırım genede çin malı almam.Ben 2 tane çin malı kullandım başıma gelmeyen kalmadı.Bazıları diyor yok hondanın parçaları pahalıymış yok motorun kendisi pahalıymış.3 kağıtçı motor tamircileri ne yapıyor peki ufak bi arıza için dünya masraf parası alıyor.Ben o 2 tane çin malı motorun arızasına ne paralar verdim.Bi laf vardır ucuz mal alacak kadar zengin değilim bu lafa aynen katılıyorum ve çin malının yanından bile geçmek istemiyorum...
    Gururumuza dokunmuyor isterseniz honda alın istersen kawasaki bizi pek ilgilendirmez.Ama Çinlileri karalamaktan vazgeçmiyorsunuz.Hayatında motosiklet kullanmamış adama motosiklet verirsen pert de eder içine de eder(sözüm size değil tabiki).Sizi Ümmet abiye havale ediyorum adam bütün Türkiye yi gezdi 125 lik Mondial ile niye birşey olmadı?Ben 150 hs kullanıyorum neden arıza yapmadı?Kalite tabiki iyi değil beklenti meselesi sen çinliye hız merakın için biniyosan pert olur.Ben diyorum ki herşey kullanmada biter.Sokakta motorize apaçileri ve altındaki pert motorları görünce çinli kullananlara karşı önyargı koyuyorsunuz.Yani ben açıkça söylüyorum cbf 150 alacak param yok bu utanılacak bir durumda değil öğrenciyim ayrıca ailemden bu kadar fedakarlığı asla bekleyemem motosiklet paramı onlardan alamam ama mondial'e biniyorum diye gidip hondayı karalamıyorum.Lütfen artık çinli motor ayrımı yapmayın burdaki çinli kullanıcılarına biraz ayıp ediyorsunuz.

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı hdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben burda paranızı çarçur etmeyin diye yazıyorum.Ver 2.000 ytl sonra 1.000 olarak geri al.Para harcamak bu kadar kolay mı?Parası çok olan arkadaşlar her ay bir Çin malı motor alıp yarı fiyatına satsın.Ama parası az olanlar ne yapacak.Çin malı ucuz motor al,bin,motor keyfini al.Ama yolda 70-80 km.hızla giderken motorun bir tarafı kopsun sende öl ya da sakat kal.Böylece hayatını ucuz yoldan kaybet.Konunun bu kısmınıda düşünelim.Ben 10 yıldır Motor kullanıyorum,bundan önce hiç korkmadan son sürat kullandım hep.Ama bu motorda hız yapmaya korkuyorum.Çünkü benim sürüş kabiliyetim,bu motorda hayat kurtarmaya yetmiyor.İlginize ...
    saçmalık,ikinci el araba alsan bile değer kaybeder,araba ve motorda kar bekleme,ev al kar yapcaksan.sen paranı çarçur etme diyorsun ama ben motor sürmesini bu çin malından öğrendim,bir sene tepe tepe kullandım beğenmediğin malı,dağ bayır,köy yokuş,neden bahsediyorsun sen,çok paran varsa bizimle paylaşda yamaha nedir bizde öğrenelim japonlarla tanışalım,
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler