Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kendine Çok Güvenme Sorunu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Kendime güveniyorum aptalca bir güvenim var . boş yolda gazı açıyorum sonuna kadar . Saçma sapan sollamalar , makaslar , araya girmeler yapıyorum. Ama bunları o an düşünemiyorum . Yaptıktan sonra kendime diyorum napıyosun olum ölmekmi istiyorsun diye. Sürekli sınırları zorlama çabasındayım. Yeni lastik alıcaktım almicam ama daha çok virajda motoru yatırcağımı biliyorum o yüzden almiyicam. Üstelik bunları 125 cc malca bi motorla yapıyorum. Yeni sezonda 250 cc ye geçicektim ama geçmiyicem vazgeçtim çünkü onunda sınırlarını zorlayacağımı biliyorum. O an düşünemiyorum burda yavaş gidiyim diye yol beni götürüyor sanki kontrol benden çıkıyor.. Bugün sarıyer sahile gelmeden düzlüktü önde bi araba vardı bi arkasındada taksi. En öndeki araba sağa dönüş yapıcaktı sinyal verdi. Bende öne baktım ön ,arka boş verdim kendimi sola , ben çıktıktan daha sonra takside bi anda çıktı sürücü kapısından çarptı bana , Ben tabi dengeyi kaybedip düştüm . Taksi bide haklıymış gibi ne acelen var olum diyor bana. Tamam ben suçluyum ama sende benim yaptığım şeyin aynısı yapıyosun üstelik aynana bakmadan sen daha suçlusun. Motorda ve takside hasar yoktu. Allah korudu bendede hiç bişey yoktu ufak tefek sürtünme dışında .. Taksi bende bişey olmayınca bindi gitti , bişey diyemedim şoktaydım kaldırımda oturuyordum.. Sonra hiç kaza yapmamış gibi motora bindim eve gittim. Sonra düşününce neden beklemedim orda diyorum neden onu sollamaya çıktın diyorum ama cevap bulamıyorum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bol fıstıklı helva tarifini bi not et cebinde her zaman bulundur lazım olabilir
    k_ayhn bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendime güveniyorum aptalca bir güvenim var . boş yolda gazı açıyorum sonuna kadar . Saçma sapan sollamalar , makaslar , araya girmeler yapıyorum. Ama bunları o an düşünemiyorum . Yaptıktan sonra kendime diyorum napıyosun olum ölmekmi istiyorsun diye. Sürekli sınırları zorlama çabasındayım. Yeni lastik alıcaktım almicam ama daha çok virajda motoru yatırcağımı biliyorum o yüzden almiyicam. Üstelik bunları 125 cc malca bi motorla yapıyorum. Yeni sezonda 250 cc ye geçicektim ama geçmiyicem vazgeçtim çünkü onunda sınırlarını zorlayacağımı biliyorum. O an düşünemiyorum burda yavaş gidiyim diye yol beni götürüyor sanki kontrol benden çıkıyor.. Bugün sarıyer sahile gelmeden düzlüktü önde bi araba vardı bi arkasındada taksi. En öndeki araba sağa dönüş yapıcaktı sinyal verdi. Bende öne baktım ön ,arka boş verdim kendimi sola , ben çıktıktan daha sonra takside bi anda çıktı sürücü kapısından çarptı bana , Ben tabi dengeyi kaybedip düştüm . Taksi bide haklıymış gibi ne acelen var olum diyor bana. Tamam ben suçluyum ama sende benim yaptığım şeyin aynısı yapıyosun üstelik aynana bakmadan sen daha suçlusun. Motorda ve takside hasar yoktu. Allah korudu bendede hiç bişey yoktu ufak tefek sürtünme dışında .. Taksi bende bişey olmayınca bindi gitti , bişey diyemedim şoktaydım kaldırımda oturuyordum.. Sonra hiç kaza yapmamış gibi motora bindim eve gittim. Sonra düşününce neden beklemedim orda diyorum neden onu sollamaya çıktın diyorum ama cevap bulamıyorum .
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-sendromu.html

Baştan sona okuyun, sorununuz tam olarak bu.
    SenC_an bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Valla ilk zamanlar bir hevesle neler yapılıyor da simdi dönüp baktığımda neler atlatmisim o kavsaklara nasıl bir cehaletle girmişim, o riskleri nasıl almisim diyorum.

O ilk heves süreci gectiginde guvenli sürüşe dönüyorsunuz. Yeni motorun heyecaniyla boyle donemler olabiliyor sanirim. Sizin bunun farkina varmanız zaten güzel bir aşama. Örneğin ben artik boş yol dışında gaz acmamaya, kavsaklarda yavaşlayıp hatta durup kontrol ettikten sonra geçmeye, sehir icinde mümkün olduğunca araç gecisi yapmamaya calisiyorum.

Icinizde her zaman bir sey olacak hissi olmalı ancak cok guvensizlikte hataya sevk edebilir. Motosiklet kendine guvenle kullanılmalı ama bu hiz yapıp kendinizi tehlikeye atacağıniz anlamina gelmez. Baska bir faktor onumuze ciktiginda onu bertaraf edebilecek altyapi ve surus bilgisinden bahsediyorum.

Arzularımızı mantik cercevesinde frenledikce daha iyi bir sürücü olacağımızı unutmayalım. Risk alarak ise daha yetenekli olabiliriz ama bunlar trafige, yayaya kapalı alanlarda hocalarımızla beraber gelistirebilecegimiz bir konu. Bunları ayirmak gerekir.
    ...garip... bunu beğendi.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Hocam bende de var öyle bi sıkıntı ama aşırı değil, önceden performans egzoz vardı düşük hızda giderken beni tatmin ediyodu motorun sesi, şimdi orjinal egzozu taktım üst devirde sürüyorum sürekli ses alıyım diye ve bana bişey olmaz ben iyiyim diye sürüyorum. Başımıza iş gelmez inşallah

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tecrube arttikca kaza riski azalip yok olmuyor. Kaza zaten tahmin edilmeyen sekilde oluyor. Deneyimli surucu acemi kazasi yapmiyor genelde. Dusuk hizda, sacmasdapan bi nedenle, mal gibi kaza yapiyor. Sonuc ayni ama. Ornegi cok... En yakin ornegi AEA kazasi. Motosiklet = Risk. Vazgecirmeye calisan insanlar haksiz degil.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ne kadar çok ben oldum , ne kadar çok kendime güveniyorum , ne kadar çok ben iyiyim derseniz o kadar çabuk kaza yapıyorsunuz.

15 yıldır motor sürüyorum ve hala kaza yapabilirim , düşebilirim , öküzün biri hata yapar ve durduk yere pok yoluna giderim diyorum. buda defansif sürüş yapmanızı sağlıyor.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Bugün o öküzlerden biri hiç yola bakmadan ara sokaktan çıktı ve bana çarptı, koruma demirim yamuldu bacağımada vurdu ama bişey yok şükür, Abi bişeyin var mı deyip duruyor, dedim bişeyim yok da sen dua et ben çıktım karşına bi araba, kamyon, otobüs de çıkabilirdi ne atlıyosun sağa sola bakmadan direkt ? Bişey diyemedi tabi haksız olduğunu biliyor grenajı kırıldı ön taraftan sonra ayrıldık olay yerinden

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Bence, (lütfen kızmayın) motorsiklete olduğundan fazla anlam yüklemişsiniz. Yapısı itibari ile araçken amaca dönüştürmeye yakınsınız. Motorunuz sizi a noktaından b noktasına taşır bu kadar.Bu tanımda tabi ki yürümekten hızlıdır , arabadan risklidir ve zevklidir. Defansif kullanımda motorsiklet üstünde olmak sizi tatmin etmiyorsa, aldığınız keyif riske oranlanmışsa hayatınızda başka eksiklikler vardır , farkındasınızdır , bu farkındalığa bile sinirlenip gaz açabilir ; önünüzdeki sollama yapma ihtimali yüksek taksiyi sollamaya çıkabilirsiniz. Motor üstünde bünyenize ürettirdiğiniz hormonları hafife almayın.

gaz açmak sevgilinizle problemlerinizi düzeltmiyeceği gibi borcunuzu da ödemez. Kaçmayın, tanımlayın , isteyin , çalışın ve başarın ,bütün olun, sonra ihtiyaç olursa diye kaskınızı takın...

yzk2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAG200
    Yavaş sürmek konforlu nefes almak demektir kaburgaların cigerine batmadan burnun kırık olmadan nefes almanın tadını bilsrn 50yi gecmezsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)