Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

İzmirde Motosiklet Modifiye Açılımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya tabi sürtmemesi için o lazım ayrı ama ne biliyim bi garip duruyor dıştan basmak.Evet yan yan gitmeyi kolaylaştırıyor ama o harekette bi garip duruyor.cg tip motorlar güzel evet ama basmadan o garip egsoz sesleri olmadan daha güzel yapılabilir.Ayrıca air sistemleri de bi garip bi yarım sonra lök diye yukarı çıkıyor.Sanki lag oluyor gibi.Böyle yumuşak yumuşak kademe kademe çıksa iyi olabilirdi belki
    Videoda bulunan çoğu motorda bahsettiğiniz egzoz sesleri yok zaten,
    İnce lastik yakıtıda azaltıyor, lastikle çamurluk arasındaki sürtüşmeyide gideriyor, görüntü konusundada kimisinin hoşuna gidiyor kimisinin gitmiyor zevk meselesi.

Air süspansiyon olayınıda ben anlatayım,
    Kavallara ve arka körük amörtisörüne basılan hava bir kompresörden yapılıyor bu kompresör ufak oluyor motosiklete koyulduğu için, Ayrıca düşük bütçeli olsun diye 80-100 liralık bir kompresör oluyor bunların 1000tlye kadar giden fiyatları mevcut, kompresör biraz dandik olduğu için havayı tamamen basıp kaldıramıyor basıncı yükseltiyor tüm havayı bir anda veriyor direk kalkıyor aşağı inerken ise tahliyenin ucuna vanalı sistem kuruyoruz vanayı açtığınız zaman lönk diye değil tısss diye ses yaparak azar azar içerideki hava dışarıya çıkıyor..

Kompresör kaliteli olursa sizin istediğiniz gibi olacaktır emin olun, ne kadar kaliteli malzeme o kadar para, ne kadar para o kadar kaliteli iş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto Gp'ye telefon ettim şimdi vidyoyu izlemelerini söyledim. Yol tutuş için ön amortisör iptali yapacaklar. Daha önce neden aklımıza gelmedi deyip teşekkür ettiler.
    Tabi MT-07 gibi bir motosiklete bindiğiniz için 95 kiloluk bir motosikletin orjinal haliyle yoldaki en ufak bir oynamada kuş gibi havaya zıplayıp yan yattığını bilmiyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    Türkiye gerçekleri. :(
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye gerçekleri. :(
    Rahatsız olduğunuz bir durummu var acaba, Rahatsız ettiysek arkadaşlarım adına özür dilerim.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaşım senin tarzını takdir ettim naçizane.
    Uslübün, eleştirileri karşılayışın, kendini anlatışın açıkçası bende de mevcut olan ön yargı ve genellemeleri biraz kırdı.

Bu tarz modifiyeye aslında kimse karşı olmaz. Sonuçta herkesin kendi zevkidir. İnsanlar genelde bu tür motorları süren arkadaşlara gıcık oluyor.
    Üstüne alınma.
    Geneli esrar kokan, işsiz güçsüz sabıka geçmişi olan ya da en azından öyle görünmeye çalışan, saçları bi acayip tipler.
    Kasksız ekipmansız kullanılmasına bişey demem sürücünün kendi hayatına verdiği değerdir ama inanın trafikte beni tehlikeye düşüren arabalardan ziyade bu tarz motorculardır.
    Bu tür hareketleri olmasa bir de iğrenç boş boru egzos yapmasalar kimse böyle tepkili olmazdı.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    o kawasakili eleman drag yarışçısı mı? yani hakkaten o motorla viraja falan girilmez; düzlük motoru o.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım senin tarzını takdir ettim naçizane.
    Uslübün, eleştirileri karşılayışın, kendini anlatışın açıkçası bende de mevcut olan ön yargı ve genellemeleri biraz kırdı.

Bu tarz modifiyeye aslında kimse karşı olmaz. Sonuçta herkesin kendi zevkidir. İnsanlar genelde bu tür motorları süren arkadaşlara gıcık oluyor.
    Üstüne alınma.
    Geneli esrar kokan, işsiz güçsüz sabıka geçmişi olan ya da en azından öyle görünmeye çalışan, saçları bi acayip tipler.
    Kasksız ekipmansız kullanılmasına bişey demem sürücünün kendi hayatına verdiği değerdir ama inanın trafikte beni tehlikeye düşüren arabalardan ziyade bu tarz motorculardır.
    Bu tür hareketleri olmasa bir de iğrenç boş boru egzos yapmasalar kimse böyle tepkili olmazdı.
    Öncelikle ben teşekkür ederim beni anlayışla karşıladığınız için,
    Bahsettiğiniz kişiler yüzünden bizlere karşı ön yargı oluşmuş işte, Benim savunduğum konu ortaya açıklık getirmek istediğim konu bu motorlara binen herkes böyle değildir,
    Ben bir motosikletli gördüğüm zaman yol dahi veriyorum ve herkesinde bu şekilde davranmasını istiyorum.
    Söylemek istediğim olayda şu bu acayip hareketlerle insanların canını tehlikeye atan kişilerle bizleri aynı kefeye koymayın yeter, Zaten bizim motorlarımız yere 3-4cm mesafede olduğu için bizde öyle şekilli şukullu hareketler hızlı hızlı gitmeler gibi şeyler pek gerçekleşmiyor,

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Çin malı motosiklete kesinlikle karşı değilim.Herkes imkanı çerçevesinde motosiklete binmek hakkı .Ancak zaten 100 $'a imal edilen bir aletin anatomisi ile bu kadar oynamak bana saçma geliyor.(Yere bastırmak)
    2. ise egzoz kısmı ben bir motosiklet sürücüsü olarak hem cg vb. makinelerde hem de ss aletlerde delinmiş,oynanmış,açık egzozlara karşıyım.İnsanların hastası var, çocuğu var, yaşlısı var görünürlük kisvesi altına sığınmamalıyız.Sözlerim sizden bağımsızdır.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı motosiklete kesinlikle karşı değilim.Herkes imkanı çerçevesinde motosiklete binmek hakkı .Ancak zaten 100 $'a imal edilen bir aletin anatomisi ile bu kadar oynamak bana saçma geliyor.(Yere bastırmak)
    2. ise egzoz kısmı ben bir motosiklet sürücüsü olarak hem cg vb. makinelerde hem de ss aletlerde delinmiş,oynanmış,açık egzozlara karşıyım.İnsanların hastası var, çocuğu var, yaşlısı var görünürlük kisvesi altına sığınmamalıyız.Sözlerim sizden bağımsızdır.
    Egzoz konusu her türlü motorlu taşıt için geçerlidir, O yüzden bu konu hakkında ne kadar uyarsakta bu konu defalarca konuşulmuş olsada insanımız vazgeçmiyor 1km öteden sesleri duyulan makinalar mevcut, bu tamamen yanlış bir şeydir, Zevk insanları rahatsız etmediğin sürece zevk olarak kalır rahatsız ederse bunun adı tacizdir.

İşte çin malı konusundada aynı olay, motorlar ucuz modifiye yapmak isteyen modifiyeye gönül veren arkaşlarımızın bütçeleri kısıtlı, o yüzden çin malı yoksa bakmayın siz cbr'lar 2000tl olsaydı siz o zaman görürdünüz neler oluyor

Modifiye işini öyle küçümsememek gerekiyor,
    Bu işten:
    Çoluğuna çocuğuna bakan usta, Malzeme satışı yapan abilerimiz, Sanayide çalışan Tornacı ustalarımız, 15 yaşındaki küçük çırak kardeşlerimiz ve daha yüzlercesi para kazanıyor, ve en önemliside bunların hepsine tıkır tıkır vergi ödeniyorr

Motosikleti
    150-100-49cc
    eğer egsoz yoksa yanlama gibi hareketler yoksa.Kimse karışamaz zevklerinize zaten.Hele en çok ustalık gerektirenler çift mobyletteler.Ayrıca lego gibi oyananabilir olması çok iyi bu motorların:istediğin türde motor,kaporta parçaları mevcut.Parçasız kalmıyor insan.Fiyatları da uygun genelde.Eğer mümkünse kendi motorunuzunda fotoğraflarını ekler misiniz?
    tek eleştireceğim noktalar artık bir tek ayna olmaması .

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana böyle görüşlerle gelin canımın içini yiyin ya

Her motorcuyu aynı kefeye koyamayız,
    Yani altındaki motosikletine göre ön yargıyla yaklaşmamalıyız..
    kardeşim sende her race motor kullananı aynı kefeye oyma lütfen benim 600f de yoshi egzoz var çok aşırı sesi var kabul ama ben bu motorla şehir içinde kimseyi rahatsız etmemeyi başarabiliyorum biliyomusun?

peki şimdi bu tip açık egzozlu cg leri bir ele alalım her köşe başından çıkan ve o tiz ve sürekli sesi kulaklarımıza zerk etmesi yetmezmiş gibi kornalarıda facia,seni tenzih ediyorum böyle olmayabilirsin.

bunun yanında şehir içinde kesiciye sokan 600 1000 kullanıcılarıda yok değil,tamamen cahillik...

bana göre motorların orjinal halleri daha hoş bunuda belirteyim tabi ki zevklere karışamayız.

özetle; tüm mesele zihniyette,motosikleti ego tatmin aracı olarak görmemek gerekli, şehrin içinde yapmayın şunu anlıyorum ergenlik ama bizde ergen olduk kendi içimizde koptu fırtınalar kimseyi rahatsız etmedik.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    250cc silindir piston olursa tadından yenmez...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc silindir piston olursa tadından yenmez...
    doğru söyler jimi..
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer egsoz yoksa yanlama gibi hareketler yoksa.Kimse karışamaz zevklerinize zaten.Hele en çok ustalık gerektirenler çift mobyletteler.Ayrıca lego gibi oyananabilir olması çok iyi bu motorların:istediğin türde motor,kaporta parçaları mevcut.Parçasız kalmıyor insan.Fiyatları da uygun genelde.Eğer mümkünse kendi motorunuzunda fotoğraflarını ekler misiniz?
    tek eleştireceğim noktalar artık bir tek ayna olmaması .
    Şimdi egzoz sesi çıkıyor çıkmıyor değil ama orjinal egzoz sesi, Yanlama gibi hareketleri yapıyoruz yapmıyoruz değil yanlamak hoşumuza gidiyor tabikide bu mahalle araları gibi yerlerde değil ! az önce söylediğim gibi Modifiye Zevk işidir, Zevk insanları rahatsız etmediğin sürece zevk olarak kalır rahatsız ederse bunun adı tacizdir.

Benim şuanki motosikletim tamamen orjinal, ilerleyen zamanlarda farklı bir motosiklet yapacağım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sende her race motor kullananı aynı kefeye oyma lütfen benim 600f de yoshi egzoz var çok aşırı sesi var kabul ama ben bu motorla şehir içinde kimseyi rahatsız etmemeyi başarabiliyorum biliyomusun?

peki şimdi bu tip açık egzozlu cg leri bir ele alalım her köşe başından çıkan ve o tiz ve sürekli sesi kulaklarımıza zerk etmesi yetmezmiş gibi kornalarıda facia,seni tenzih ediyorum böyle olmayabilirsin.

bunun yanında şehir içinde kesiciye sokan 600 1000 kullanıcılarıda yok değil,tamamen cahillik...

bana göre motorların orjinal halleri daha hoş bunuda belirteyim tabi ki zevklere karışamayız.

özetle; tüm mesele zihniyette,motosikleti ego tatmin aracı olarak görmemek gerekli, şehrin içinde yapmayın şunu anlıyorum ergenlik ama bizde ergen olduk kendi içimizde koptu fırtınalar kimseyi rahatsız etmedik.
    Egzoz konusu yorumlarda defalarca konuşuldu, egzoz açıpta insanları rahatsız eden her kim varsa ben onları savunmuyorum,
    Modifiyenin yaşam tarzı olduğunu farklılığın iyi bir şey olduğunu anlamak için yaşamak gerekir,

İzmirde cglerden çok ssler yapıyor ama herkes normal karşılıyor, İnciraltı otoparkında ss makineler teker denemesi yapıyor yanlıyor lastik yakıyor drag yapıyorlar ve bu motorların sesleri 1km öteden duyuluyor ''Kimse Şikayetçi Değil''

Bir Keresindede biz gitmiştik 10-12 cg-cup-drift motorlarla Lastik yakarak yanlamayı, teker yapmayı denedik bizde SS ler gibi
    Sonuç ne biliyormusun, ''Allahın kekoları''

snappy x bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zevkler tartışılmaz ama ben iğreniyorum bunlardan daha doğrusu bunları kullananlardan
    öyle bir imaj oluştu ki kimse sevmiyor bunları ve böyleleri yüzünden de motorcu imajı da kötü çiziliyor
    arada iyiler olabilir ama adınız çıkmış 9 inmez 8e

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zevkler tartışılmaz ama ben iğreniyorum bunlardan daha doğrusu bunları kullananlardan
    öyle bir imaj oluştu ki kimse sevmiyor bunları ve böyleleri yüzünden de motorcu imajı da kötü çiziliyor
    arada iyiler olabilir ama adınız çıkmış 9 inmez 8e
    Şimdii burada bize karşı oluşmuş ön yargılardan bir tanesini görüyoruz
    Modifiyeden hoşlanmıyor olabilirsin sevmiyor olabilirsin, ama saygı duymanı rica ediyorum, Motorumuzun modifiyeli olması bizi keko yapmaz.
    Emin olun sizlerin imajı değil bizlerin imajı çiziliyor, Sen trafik kontrol noktasına girdiğinde motorunla dalga geçilmesi nasıl bir histir biliyormusun ?

Arada iyiler olabilir adınız çıkmış 9a inmez 8'e diyorsun.
    Adımız çıkmamış bazı kişilerin yaptığı yanlışlar ortaya çıkmış, Biz ne kadar dikkat etsekte insanların ön yargısı emin olun bu hareketleri azaltmıyor aksine çoğaltıyor.

Beni yanlış anlamayın, ama bir kez olsun çevrenizde özellikle benim belirttiğim şekildeki arkadaşlarımıza bir seferlik ön yargısız yaklaşın bir seferlik onları keko görmeyin, ve hal ve hareketlerini gözlemleyin, Umarım bana veya benim gibi bir arkadaşıma denk gelirsiniz. İyi Günler

Motosikleti
    Café Racer
    Rahatsız olduğunuz bir durummu var acaba, Rahatsız ettiysek arkadaşlarım adına özür dilerim.
    Valla rahatsız oluyorum bu tarz motosikletlerden, bende CG kullanıyorum bu arada, tek farkı Cafe Racer olması, stock egzozu ile.

Bu şekilde modifiye edilmiş performans egzoz/soba borusu kullanıp da çevreyi rahatsız etmeyecek kadar sessiz olan motosiklet de görmedim daha.

Belki sadece sen sessiz ve düzgün bir egzoz kullanıyorsun eyvallah ancak arkadaşların ve diğer kullanıcılar beni rahatsız ediyor.

Mahalle aralarında aptal aptal gaz açmalar, kafa tırmalayan egzozlar, kasksız/ekipmansız kullanmanız vb bir sürü sebep ben ve benim gibi bilinçli ve motosiklet kültürünü gerçekten yaşamak isteyen, zehiri diğer insanların da tatması gerektiğini düşünenleri rahatsız ediyor, topluma bizleri ön yargılı ve kötü gösteriyorsunuz.

Böyle zevk de olmaz olsun, aerodinamik yok, sakal karenajlarına verdiğiniz paranın haddi hesabı yok, çamurluk kırmayanınız yok.

Bu akımı başlatanın psikolojik sıkıntıları neydi acaba çok merak ediyorum.

Yaşadığınız kafayı yaşamak için bir hap üretilse de kullansam meraktan çatlıyorum.

Kısacası, bırakın bu işleri.

Modifiye yapacaksanız bilim öğrenin, kendi karenajınızı sanal ortamda çizip işlemeyi öğrenin, airbrush yapın, dyno cihazları kullanın, fizik öğrenin, elle tutulur bir lastik kullanın.

Ayna da kullanın!

Motosikleti
    150-100-49cc
    Maşallah motorunuzun yüksekliği fabrikadan çıkış olarak orjinalden alçak bence böyle kalmalı.Ayrıca lütfen aynaları sökmeyin cidden işe yarıyorlar

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla rahatsız oluyorum bu tarz motosikletlerden, bende CG kullanıyorum bu arada, tek farkı Cafe Racer olması, stock egzozu ile.

Bu şekilde modifiye edilmiş performans egzoz/soba borusu kullanıp da çevreyi rahatsız etmeyecek kadar sessiz olan motosiklet de görmedim daha.

Belki sadece sen sessiz ve düzgün bir egzoz kullanıyorsun eyvallah ancak arkadaşların ve diğer kullanıcılar beni rahatsız ediyor.

Mahalle aralarında aptal aptal gaz açmalar, kafa tırmalayan egzozlar, kasksız/ekipmansız kullanmanız vb bir sürü sebep ben ve benim gibi bilinçli ve motosiklet kültürünü gerçekten yaşamak isteyen, zehiri diğer insanların da tatması gerektiğini düşünenleri rahatsız ediyor, topluma bizleri ön yargılı ve kötü gösteriyorsunuz.

Böyle zevk de olmaz olsun, aerodinamik yok, sakal karenajlarına verdiğiniz paranın haddi hesabı yok, çamurluk kırmayanınız yok.

Bu akımı başlatanın psikolojik sıkıntıları neydi acaba çok merak ediyorum.

Yaşadığınız kafayı yaşamak için bir hap üretilse de kullansam meraktan çatlıyorum.

Kısacası, bırakın bu işleri.

Modifiye yapacaksanız bilim öğrenin, kendi karenajınızı sanal ortamda çizip işlemeyi öğrenin, airbrush yapın, dyno cihazları kullanın, fizik öğrenin, elle tutulur bir lastik kullanın.

Ayna da kullanın!
    İlk olarak videodaki motosikletleri incelerseniz kayıt altına alınan motosikletler orjinal egzozlu motosikletlerdir.
    Bu egzoz konusu içinde diğer yorumları okumanı tavsiye ediyorum, Ha illaki tartışılırsa Bir SS'in cayırta cayırta gitmesi nasıl bir hareketse Bir CG'ninde cayırta cayırta ses yapması benim gözümde aynı harekettir.

Kasksız,ekipmansız demişsin, Kısmende haklı olabilirsin bir kaç tanıdığım kişinin parası bile yetmediği için 15tl'lik kask kullandığını bile biliyorum, Kask benim gözümde emniyet kemeri gibidir ben takıyorum motoairbag ceketimide giyiyorum dizliğimide giyiyorum, Ekipman giymemesi onu gerizekalı veya keko yapmaz.

Sen düşün işte motorumuzu ne kadar seviyoruz ki çizilen bir grenajımız olduğu zaman gidip sıfırını satın alıyoruz hatta almak için para biriktiriyoruz. (Kask almaya parası yetmeyen arkadaşlar bu davranışa dahil değildir)

Modifiye yapacaksanız bilim öğrenin demişsin ya
    Tamam bu arkadaşlarımızın çoğu lise mezunu lise terk vs vs, Ama Android 16renk angeli Android ve kumandalı Air Süspansiyonunu, Çeşitli görsel Jant ledlerini Motosikletin devrine göre led aydınlatma gösterge paneline, yağ sıcaklığı göstergesi olmayan motosiklete yağ sıcaklık göstergesi, Anlık lastik basınç kontrolu, Benzin göstergesi olmayan motosiklete Benzin göstergesi yapan kişilere '' Modifiyeyi öğreninmi diyorsun''

Bizler Debriyaj koruma kapağını üst kapağı nikelaj yapabilen, ön kavalları nikelaj yapabilen, ön arka bağımsız air süspansiyon yapabilen, Air Brush işinide yaptırabilecek ama parası yetmeyen kişileriz bilmem anlatabiliyormuyum efendim.

Her aile zengin değildir her insanın geliri farklıdır, Bu motorlardan iğreniyorum tribini bırakın artık.
    Bizler ayağımızdaki ayakkabı yırtık iken, Son paramızı motosiklete verip bakım yaptıran kişileriz, O yüzden artık şu genelleme ön yargısını ortadan kaldırın.

Motosikleti
    Café Racer
    İlk olarak videodaki motosikletleri incelerseniz kayıt altına alınan motosikletler orjinal egzozlu motosikletlerdir.......
    Yorum yok, güle güle kullanın.

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Biladerim motor motordur hiç farketmez.İnan ben geçerken bisiklete bile selam veririm.Bu tarz o tarz değişen birşey yoktur.O motorları o hale getirip biniliyorsa sevenleri vardır saygıyı hak eder arkadaş.Ama o egsozları yok mu çıldırtıyor adamı geçen gün kaldırım da yürürken öyle bir geçti ki 6 yaşındaki evladım korkudan zıpladı ayakları yerden kesildi.Şimdi o yavşağa ana avrat küfür hakmıdır değilmidir?Arkadaş nefret ettirme kendinden.Saygı duyulması için saygı duy.Racinlerin ss lerin sesleri ile bunları karşılaştırmak abestliktir.Ss lerin sesleri rahatsız etmez kesinlikle.Bunlar da egsoz mu var ki rahatsız etmesin.Adam kesmiş koymuş egsozu.Netice şu lanet olsun o sese.

Bir ikinci sorum izmir chopper destekledi dedin ben izmir chopper ile baya takıldım aradaş ve dostlarım da var kimler destekledi sorsam ayıp edermiyim?
    Ölmek için değil ölene kadar Sür..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)