Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İzmirde Motosiklet Modifiye Açılımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Öncelikle Ön yargılarınızın hepsini bir kenarıya koyun.

İzmir'de çoğunluğu çin malı olan modifiyeli motosiklet kullanıcıları olarak bir toplantı bir tepki bir birlik gösterişi yaptık.
    Her zamanki gibi egolu bir abimiz gelip dediki ''binmeyin olum şöyle motorlara gidin japon alın''
    Çok sevdiğim bir kardeşimde dediki ''abi sen verdinde bizmi binmedik ''
    Emin olun bu SS leri vs bizim arkadaş ortamımıza bıraksanız o yurt dışındaki uzun şaseli yere basık farklı renklerde fosforlu renklerdeki motosikletler gibi çıkacağının teminatını veririz

Her neyse çok güzel bir etkinlikti ''Modifiye zevk işidir tartışılmaz, Yaşam tarzıdır anlatılmaz''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Ön yargılarımı bir kenara koydum.

Yine tipsiz, iğrenç motorlar.
    Grakul, beko12345, Kokusmusadam ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Ya bırak, modifiye ayağına kafamızı şişirip, her gördüğünüz düzlükte yardırıp, her araya makas atıyorsunuz. Hayır gürültüden başka bişeyde değil. Görüntü desen iğrenç. Modifiye zevk işidir de arkadaş sen kaç tane yere basık racing gördün? Drag yapanları saymıyorum çünkü onlar şehirde kullanmıyor. Motosikletin modifiyesi olmaz tarzı olur. Scrambler, cafe racer onlarca tarz var onlara benzetsen neyse. Ama bunlar bildiğin peygamber devesinden hallice.
    berkcigdem ve MelihŞahin bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Çal keke çal
    mikromotor ve berkcigdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bırak, modifiye ayağına kafamızı şişirip, her gördüğünüz düzlükte yardırıp, her araya makas atıyorsunuz. Hayır gürültüden başka bişeyde değil. Görüntü desen iğrenç. Modifiye zevk işidir de arkadaş sen kaç tane yere basık racing gördün? Drag yapanları saymıyorum çünkü onlar şehirde kullanmıyor. Motosikletin modifiyesi olmaz tarzı olur. Scrambler, cafe racer onlarca tarz var onlara benzetsen neyse. Ama bunlar bildiğin peygamber devesinden hallice.
    İlk olarak egzozları delipte ses çıkartanlar, gereksiz ses çıkartanlar için hiç bir şey demiyorum ne deseniz haklısınız, ama SS'lerin %90ı cayır cayır ses yapmakta, insanların bu SS lere bakış açısıda ooo sese bakk adam gazlıyor ya..
    Bir Racing teker yapar: ooo adama bak len nasıl teker yapıyo valla helal olsun..
    Bir Kuba teker yapar: Allahın kekosuna bak bak bak ölcek gerizekalı..

Bu motorlara binen arkadaşlarımın annesi veya babası güzel bir motor alsaydı binmezmiydi sizce ?
    Çoğu arkadaşımız asgari ücretten düşük ücret maaşla çalışıyor.

Görüntü desen iğrenç diyorsun, 1800tlye 2000tlye görüntüsü güzel motosiklet söyleyebilirmisin,

Her düzlükde yardırıyorsunuz diyorsun.. Bir çin malı 100 150cclik hadi oynanmış olsun 200cclik bir motor ne kadar gazlayabilir ki.
    Bir SS'e göre ?

Modifiyeye gönül veren SS sahibi bir abimiz.

Orjinal

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    adam sticker yapıştırmış modifiye yaptım demiş

sticker da twitter kuşu videoda 1. dakikada görebilirsiniz

Motosikleti
    150-100-49cc
    Tel jantlar,renkler,sticker geçtim de.İnce taban (2.0) veya basıklık mantığını cidden anlamıyorum.Basıklık çok garip ve itici duruyor.orjinali 2.75/100 olana da 2.0taban takmak yol tutuşunu azaltmaz mı? Hele de virajlarda.Tamam yüzey alanı azalıyor hızlanıyorlar diyorlar(yarış bisikleti mantığı herhalde) ama cidden hiç iyi olmuyor

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam sticker yapıştırmış modifiye yaptım demiş

sticker da twitter kuşu videoda 1. dakikada görebilirsiniz
    O motorda sadece sticker yok, Yüksek kavallar, 144 tel jant ince lastikler beyaz yanak diskin iç parçalarının golda boyanması, nikelaj arka setler ve sakal olmak üzere hafif modifiye edilmiştir, Siyah drift'ten sonraki motoru deseniz, yani bir sonraki orjinal sıfır Kubayı deseydiniz haklıydınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tel jantlar,renkler,sticker geçtim de.İnce taban (2.0) veya basıklık mantığını cidden anlamıyorum.Basıklık çok garip ve itici duruyor.orjinali 2.75/100 olana da 2.0taban takmak yol tutuşunu azaltmaz mı? Hele de virajlarda.Tamam yüzey alanı azalıyor hızlanıyorlar diyorlar(yarış bisikleti mantığı herhalde) ama cidden hiç iyi olmuyor
    Şimdi lastik boyutlarını değiştirmek tehlikeli bir olay, ama motosikleti yere bastığımız zaman lastikleri inceltiyoruzki çamurlukta sürtüşme yaşamasın, virajda sıkıntı oluyormu derseniz motorlar yere çok yakın olduğu için yan yatma gibi bir riski ortadan kaldırıyor bile, yol tutuşu daha iyi oluyor, yan yatacak kadar olsa bile egzoz,orta sehpa, yan ayaklık, basamaklar illaki bir yer sürtüp motor tekrar düzeliyor.

Ayrıca Yüksek cc motorların sürekli yaptığı hareketi biz daha rahat yapabilmek için yere basıyoruz yani dümdüz yolda yan yan gitmeyi

Motosikleti
    Xmax
    konu sahibi arkadaş sana asla bi lafım yok

ama oldum olası şu motorlardan nefret ederim aslında motordan değil bunlara binen tiplerden :D

yanıma gelip aragazı vermeler yok efendim ışıklarda yakalayınca yarışalım demeler filan

sen geçersin diyip kurutluyorum ama ne gerek var

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yalnız ninja virajda taklaya getirir adamı
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    MONDIAL
    Modifiye dedinizde, örnek vereyim size hani sticker yapıştırıp modifiye diyormuşuz ya, Videoda 1.20deki motosiklete bakın beyaz drift 125mh'ye,
    O motorda ayrıca özellik olarak air süspansiyon mevcut kumandadan tek tuşla orjinal yüksekliğine getirebiliyorsunuz

İzmir Chopper'a teşekkür ederiz bize destek oldukları için,

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu sahibi arkadaş sana asla bi lafım yok

ama oldum olası şu motorlardan nefret ederim aslında motordan değil bunlara binen tiplerden :D

yanıma gelip aragazı vermeler yok efendim ışıklarda yakalayınca yarışalım demeler filan

sen geçersin diyip kurutluyorum ama ne gerek var

Bak şimdi böyle dediğiniz zaman konu değişir, Bu kubalara binip benim gibi adam akıllı kaskını ekipmanını takıpta düzgün düzgün gezen yüzlerce arkadaşım var, ha birde kask bile takmayan apaçi modunda egzoz patlata patlata gezen arkadaşlarım var burda benim savunduğum kişiler sadece modifiye yapıp sakin sakin gezen kaskını takıpta gezen arkadaşlarım, Ne olmuş yani TÜRKİYE'DE tokyoyu aratmadıysak

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modifiye dedinizde, örnek vereyim size hani sticker yapıştırıp modifiye diyormuşuz ya, Videoda 1.20deki motosiklete bakın beyaz drift 125mh'ye,
    O motorda ayrıca özellik olarak air süspansiyon mevcut kumandadan tek tuşla orjinal yüksekliğine getirebiliyorsunuz

İzmir Chopper'a teşekkür ederiz bize destek oldukları için,

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Bak şimdi böyle dediğiniz zaman konu değişir, Bu kubalara binip benim gibi adam akıllı kaskını ekipmanını takıpta düzgün düzgün gezen yüzlerce arkadaşım var, ha birde kask bile takmayan apaçi modunda egzoz patlata patlata gezen arkadaşlarım var burda benim savunduğum kişiler sadece modifiye yapıp sakin sakin gezen kaskını takıpta gezen arkadaşlarım, Ne olmuş yani TÜRKİYE'DE tokyoyu aratmadıysak
    sen düzgün birine benziyosun zaten o anlaşılıyor inşallah arkadaşlarında senin gibi olur
    byyacut bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDIAL
    Bana böyle görüşlerle gelin canımın içini yiyin ya

Her motorcuyu aynı kefeye koyamayız,
    Yani altındaki motosikletine göre ön yargıyla yaklaşmamalıyız..

Sozum meclisten disari

Oyle 2bsticker yapistirip egzoz delmekle, con mali renkli ampul veya uyduruk xenon takmakla modifiye olmaz.

Modifiyenin amaci motora pozitif yonde ekstra ozellik katmaktir. Atiyorum Ecu ile oynarsin hp yorl artirirsin, ne bilimm frenleri kuvvetlendirirsin vs.

Ote yandan herkesi ayna kefeye koymayalim ama bahsettigin tarc cin li motoru kullanan kardeslerimizin cogu bilincsiz tayfa. Kasl yok,ekipman yok. Kask olsa da kafada degil ya kolda ya da kafa ustunde Ayrica sanayi isi yapilmis veya delinmis igrenc bi egzoz sesi. Ha bu arkadas 4 silindir sesine ozenio olabilir ama goz var izam var. Bu sekilde egzozdan 4 silindir sesi alamazsiin.Anca kafa utuleyen iigrenc bir zirilti ve gurultu olur.

4 silindir de egzoz takio evet ama o ses benim kulagima keyif veriyor, gurultu kirliligi degil. Zaten o sesi duyuyosun ve kaybolmasi 3 4 sn suruyor. Obur turlu o cup larin vs ziriltili egzozu bi duyuyosun adam hizlanip gidene kadar gurultu kirliligi 5 6 dakila suruyor.

Bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bu videoda birtaqne abartı egzozlu motor gösterir misin
    byyacut bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sozum meclisten disari

Oyle 2bsticker yapistirip egzoz delmekle, con mali renkli ampul veya uyduruk xenon takmakla modifiye olmaz.

Modifiyenin amaci motora pozitif yonde ekstra ozellik katmaktir. Atiyorum Ecu ile oynarsin hp yorl artirirsin, ne bilimm frenleri kuvvetlendirirsin vs.

Ote yandan herkesi ayna kefeye koymayalim ama bahsettigin tarc cin li motoru kullanan kardeslerimizin cogu bilincsiz tayfa. Kasl yok,ekipman yok. Kask olsa da kafada degil ya kolda ya da kafa ustunde Ayrica sanayi isi yapilmis veya delinmis igrenc bi egzoz sesi. Ha bu arkadas 4 silindir sesine ozenio olabilir ama goz var izam var. Bu sekilde egzozdan 4 silindir sesi alamazsiin.Anca kafa utuleyen iigrenc bir zirilti ve gurultu olur.

4 silindir de egzoz takio evet ama o ses benim kulagima keyif veriyor, gurultu kirliligi degil. Zaten o sesi duyuyosun ve kaybolmasi 3 4 sn suruyor. Obur turlu o cup larin vs ziriltili egzozu bi duyuyosun adam hizlanip gidene kadar gurultu kirliligi 5 6 dakila suruyor.

Bu
    O zaten abartı egzozlu cazır cazır gezenler konusunda bir şey söylemiyorum,

Şimdi bizim sevdiğimiz modifiye tarzı görsellik zaten motorun yaylarının kısaltılma işleminden sonra ülkemizin yollarından dolayı hızlı gitmiyoruz,
    Sizin dediğiniz gibi yapanlarda var tabiki mesela etkinliğe gelen 2 adet motosiklet vardı ön arka disk fren yapılmış bg gücü 14e çıkarılmış performans bakımından gayet iyi olan motosikletlerde vardı ama bu tarz modifiyeleri yapmak dahada zordur,

Mesela Çift Makine Mobiletler gibi Ustalık ister

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Nedendir bilmiyorum, saçma gelebilir ama bu tür motorlar (egzoz seslerini saymazsak) benim hoşuma gidiyor. Maddi imkanı olduğu halde bu tür motora binen tanıdığım birkaç kişi var. Bilemedim benim hoşuma gidiyor tipleri. Belki ben de yaparım bir tane. (Yalnız o egzoz sesi rezalet oluyor)

Motosikleti
    150-100-49cc
    Ya tabi sürtmemesi için o lazım ayrı ama ne biliyim bi garip duruyor dıştan basmak.Evet yan yan gitmeyi kolaylaştırıyor ama o harekette bi garip duruyor.cg tip motorlar güzel evet ama basmadan o garip egsoz sesleri olmadan daha güzel yapılabilir.Ayrıca air sistemleri de bi garip bi yarım sonra lök diye yukarı çıkıyor.Sanki lag oluyor gibi.Böyle yumuşak yumuşak kademe kademe çıksa iyi olabilirdi belki

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedendir bilmiyorum, saçma gelebilir ama bu tür motorlar (egzoz seslerini saymazsak) benim hoşuma gidiyor. Maddi imkanı olduğu halde bu tür motora binen tanıdığım birkaç kişi var. Bilemedim benim hoşuma gidiyor tipleri. Belki ben de yaparım bir tane. (Yalnız o egzoz sesi rezalet oluyor)
    Zaten o abart egzozlu motosikletler, Şuanda videoda yok bile fark ettiyseniz, Egzozları açmalarının sebebinide söyliyeyim 1.si ses hoşlarına gidiyor 2.si motor dumanı daha rahat dışarıya çıkarttığı için daha rahat nefes alıyor yakıtı değiştiriyor fakat performansını fark ettiriyor, ama yinede tekrardan söylüyorum sanayi işi koca boğaz içi boş vs egzozların takılmasını önermiyorum takan arkadaşlarıda savunmuyorum,

Sizin dediğiniz gibi bir abimiz var xmax250'si mevcut ama sırf böyle zevk olsun diye bir drift alıp modifiye etmiş ve böyle toplantı tunning fest günlerimize oda motosikletiyle geliyor..

Dediğim gibi ''Modifiye zevk işidir tartışılmaz, Yaşam tarzıdır anlatılmaz yaşanır''
    agris bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Moto Gp'ye telefon ettim şimdi vidyoyu izlemelerini söyledim. Yol tutuş için ön amortisör iptali yapacaklar. Daha önce neden aklımıza gelmedi deyip teşekkür ettiler.
    harun27, bagriacik, Grakul ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)