Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yayanın birine vurdum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Selamlar öncelikle. Dün yaşadığım olayı ve gelişmeleri aktarmak istiyorum sizlere. Motorumla caddede boş yolda 50-55 km hızla ilerlerken hanım ablamız karşıdan karşıya geçmeye başlar yarıya kadar geldikten sonra arkasından geçebileceğimi düşünmem üzerine bana baktıktan sonra geriye bir adım atarak komalık olmaya bir adım yaklaştı ve bende bayana önden vurdum. Şuan kendisi hastanede ben dün nezarette tutuldum ve bugün adli kontrol kararı ile salıverildim... Asli suçlu beni bulmuşlar işte ülkemizin güzel yasaları ve motorcular hakkındaki yaptırımlar böyle. Paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yaya yolumuydu? Hız sınırı veya uyarı ışıkları/tabelaları varmıydı?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Çok geçmiş olsun.Kamera önemli işte.Yoksa her türlü yayaya vurduğunuzda suçlusunuzdur

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaya yolumuydu? Hız sınırı veya uyarı ışıkları/tabelaları varmıydı?
    Değildi, çift şeritli yolda oldu. Yoktu tabela felan. Hanımefendi durup dururken bir adım geriye atmasa şuan hastanede değilde evinde ailesiyle vakit geçiriyor olacaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.Kamera önemli işte.Yoksa her türlü yayaya vurduğunuzda suçlusunuzdur
    Teşekkür ederim, ve 100% haklısınız kamera şart motosiklet kullanıcılarına. Yoksa dediğiniz gibi bütün suçu araç kullanıcısına yükleme gibi bir durum söz konusu oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Büyük geçmiş olsun, iki taraf için de çok üzücü bir durum. Umalım ki karşı taraf hayırlısı ile kendine gelerek durumu anlatabilsin aksi halde hem senin adına hem karşı tarafın ailesi adına durum ciddiyeti çok daha yaptırımsal ve acı dolu olacaktır. Okuyan arkadaşlarada örnek olsun lütfen ucuz da olsa bir kamera muhakkak edinin.
    IVU bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, iki taraf için de çok üzücü bir durum. Umalım ki karşı taraf hayırlısı ile kendine gelerek durumu anlatabilsin aksi halde hem senin adına hem karşı tarafın ailesi adına durum ciddiyeti çok daha yaptırımsal ve acı dolu olacaktır. Okuyan arkadaşlarada örnek olsun lütfen ucuz da olsa bir kamera muhakkak edinin.
    Karşı taraf çıkar peşinde gibi geldi bana bu yüzden onlarla hiçbir şekilde uzlaşma talep etmeme kararı aldım

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Suçlu bulunur hapis cezası alırsın o da paraya çevrilir Ölmese bari teyze.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçlu bulunur hapis cezası alırsın o da paraya çevrilir Ölmese bari teyze.
    Bende öyle düşünüyorum karşı tarafa para vereceğime devletim kazansın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah korusun diyorum öncelikle eğer olurda karşı taraf ölürse(Allah göstermesin)para cezasına çevirsen dahil bir süre büyük ihtimalle hapis yatarsın bu tabiki benim etrafta ki kazalardan gördüğüm şey net olarak bir bilgi sahibi değilim lakin iki tane böyle olay biliyorum iki kişide para cezası dışın da sanıyorum 6 ay gibi hapis yattılar. Aynı zaman bilmiyorum bir can almış olmakta pek hoş olmasa gerek karşı taraf çıkar peşinde diyorsun ben böyle insanlar olduğuna da inanmak istiyorum ama senden bir para talepleri varsa ölen kadına gerçekten yazık ki ne yazık, yine idari para cezasını devlete vermen daha mantıklı elbette ama keşke işte sende bir camera veya etraf da bir camera olsa da bunlar hiç bu duruma gelmese, üzüldüm gerçekten.
    IVU bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun diyorum öncelikle eğer olurda karşı taraf ölürse(Allah göstermesin)para cezasına çevirsen dahil bir süre büyük ihtimalle hapis yatarsın bu tabiki benim etrafta ki kazalardan gördüğüm şey net olarak bir bilgi sahibi değilim lakin iki tane böyle olay biliyorum iki kişide para cezası dışın da sanıyorum 6 ay gibi hapis yattılar. Aynı zaman bilmiyorum bir can almış olmakta pek hoş olmasa gerek karşı taraf çıkar peşinde diyorsun ben böyle insanlar olduğuna da inanmak istiyorum ama senden bir para talepleri varsa ölen kadına gerçekten yazık ki ne yazık, yine idari para cezasını devlete vermen daha mantıklı elbette ama keşke işte sende bir camera veya etraf da bir camera olsa da bunlar hiç bu duruma gelmese, üzüldüm gerçekten.
    Sağlık olsun şuan durumu iyi burnunda sadece kırık varmış raporunda hayati tehlike diyor ama pek bişey yok diye duydum. Umarım bişey olmaz

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum çok geçmiş olsun.

Geçmiş olsun.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Yayalar her zaman haklıdır. Asli kusurlusunuz. Hızınıza, yolunuza, ve çıkabilecek her türlü tehlikeye karşı açık olmak araç kullanmamın olmazsa olmazıdır. Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Sevgiler.
    dovahhkin ve RyuujinJakka bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Hep öyle oluyor, siz arkasından geçmek için yelteniyorsunuz, oda üstüne sürüldüğü nü düşünüp geri kaçıyor veya olduğu yerde kalıyor.

En iyisi hiç yon degistirmeyip yol vermek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    araç yolunda sen nasıl kusurlu olabiliyorsun anlayamadım ?

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    yaya cıkmış olabilir.

hanımefendi de kasti kendini komalık etmek istemedi. tavrınızı cok yanlıs buldum.

yaya cıktıysa fren niye yapmıyorsunuz? intihar etmek istediğini varsaysak bile birini neden öldürme riskine giriyorsunuz?

Karşı taraf almasın devlet alsın Allah aşkına nasıl bir mantık ? Kadın üstünüze geldiğinizi görünce can havliyle korkup geri kacmaya çalışmış ve siz vurmuşsunuz.

yüzde bir milyon dahi haklı olsanız o kadın suan acı cekiyor, Umarım sevdiklerinin başına böyle bir durum gelmez ozaman anlarsın anyayı konyayı.
    ayrıca trafik kurallarını acıp bakın araç yolu diye yaya cıkamaz diye bir kural yok.
    Otobanda dahi vursanız incecik motosiklet ile (anca bir insan genişliğinde) arkasından (adım diyorsunuz) yani dibinden cakmıssınız. dibinden gecip korkutmak mı istediniz? hiç mi kontra vermediniz? hicmi civdanın sızlamıyor be adam yazdıkların ne böyle yazık.

yeşilde geçip kırmızıda geçen bir yayaya 20km ile carpmış biri olarak konuşuyorum o acısını gördüğüm için 1 hafta kendime gelemedim ben
    telike, cemtover, arbak ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Geçmiş olsun. Hatan karşısında emniyetin tutumunu motorculara yapılmış bir hareket olarak algı yaratıp motorcuları mı arkana almayı düşünüyorsun anlamış değilim. Basitçe Yayaların hiçbir eğitimi olmadığı baz alınır sürücünün ise o belgeyi almak için belli bir eğitimden geçtiği için öncelikli olarak hata sürücüde aranır. Arabayla yapsaydın o kazayı yine aynı prosedürler uygulanacaktı. Hayati tehlike devam ederse tutuklu kalırsın bu kadar basit. Sen de madem yayayı gördün gaz kes yavaşla geç işareti yap gerekirse DUR! Yaya yolu yok diye insanlara çarpma hakkın, çarpınca haklı olma gibi bi durumun söz konusu değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Altına motoru alan kafaya kamerayı takan aslan kesiliyor. Biri de diyor kamera olsaydı görürdü onlar. Neyi görürdü söyliyim. Öncesinde nasıl kullandığını ve kamera içindeki tüm kayıtları izlerlerdi. Bi sürücü profili çıkartırlardı. Muhtemelen de trafiğe açık alanda kameradan da güç alıp ağa paşa olunacağı için çok daha çabuk hüküm çıkartılırdı ortaya. Şu anda tutuksuz isen kameran yok diye dua et sen.
    dovahhkin bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya cıkmış olabilir.

hanımefendi de kasti kendini komalık etmek istemedi. tavrınızı cok yanlıs buldum.

yaya cıktıysa fren niye yapmıyorsunuz? intihar etmek istediğini varsaysak bile birini neden öldürme riskine giriyorsunuz?

Karşı taraf almasın devlet alsın Allah aşkına nasıl bir mantık ? Kadın üstünüze geldiğinizi görünce can havliyle korkup geri kacmaya çalışmış ve siz vurmuşsunuz.

yüzde bir milyon dahi haklı olsanız o kadın suan acı cekiyor, Umarım sevdiklerinin başına böyle bir durum gelmez ozaman anlarsın anyayı konyayı.
    ayrıca trafik kurallarını acıp bakın araç yolu diye yaya cıkamaz diye bir kural yok.
    Otobanda dahi vursanız incecik motosiklet ile (anca bir insan genişliğinde) arkasından (adım diyorsunuz) yani dibinden cakmıssınız. dibinden gecip korkutmak mı istediniz? hiç mi kontra vermediniz? hicmi civdanın sızlamıyor be adam yazdıkların ne böyle yazık.

yeşilde geçip kırmızıda geçen bir yayaya 20km ile carpmış biri olarak konuşuyorum o acısını gördüğüm için 1 hafta kendime gelemedim ben
    Seninle aynı şeyleri düşünüyorum ama senin yazdıklarını ben yazsam beni linç etmeye kalkıyorlar
    senolas ve dovahhkin bunu beğendiler.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninle aynı şeyleri düşünüyorum ama senin yazdıklarını ben yazsam beni linç etmeye kalkıyorlar
    O bana da oluyor hep. Herkesin yaptığı şeyi ben yapınca sıkıntı oluyor. Tipimde var desem internet ortamında göremiyorlar da. Öyle bi enerji var herhalde üstümde başka açıklama bulamıyorum
    Hondolog bunu beğendi.

Duvara carp yayaya carpma.
    RyuujinJakka bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)