Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yayanın birine vurdum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar 200ns
    gecen gun bana oldu cıft serıt yolda gıdıyorum kız ıkı serıdın ordasında duruyo kornaya bastım bana baktı sonr onune dondu telefonu koydu kulagına onume yurumeye basladı kontra yaparak onunden gectım kıl payı aklım cıktı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Vallahi zor işler kardeş. Trafikte en korktuğum meseledir yayaya çarpmak. Daha önce ana yolda arabayla birini sıyırdım, neredeyse çarpıyordum. Temas oldu ama silme geçmişim... Az ileride durdum, cama baktım kırık yok kaputa baktım sağlam. Dışarı çıktım ama o saniyeler saatler gibi geldi aklımdan binbir türlü şey geçiyor. Arabanın önüne baktım hiç bir şey yok, derin bir oh çektim ama ses gelmişti şiddetini muhtemelen algılayamadım. Çizik bile yoktu arabada. Hemen koştum yanına yaşlı bir bayan, eşini de o yolda kaybetmiş bana yeşil yanıyordu ışık sağımda kamyon vardı ondan göremedim kadını yolun ortasına kadar gelmiş, sağlam bi manevrayla kadına çarpmaktan kurtuldum. Hemen kontrol ettim bir yerinde bir şey var mı diye, trafik ekipleri de vardı zaten ışıklarda görünen bir şey yoktu kolum ağrıyor oğlum dedi, hemen bindirip hastaneye götürdük köprücük kemiği kırılmış. Savcılık ek kök derken işte malum kamu davası, şikayetçi olmadılar. Kamu davası da düştü, böyle bir badire atlattım hiç unutamayacağım bir olaydı. Eğer 10cm sağdan gitseydim kadın muhtemelen ölürdü, benim de hayatım kayardı. Yaşlı olduğu için olduğu yere düşüp omzunu kırdı kadın düşünün artık sağlam temas olsa ne olurdu.

Çok dikkat edin, motosiklet çarptı mı yayaların karıştığı kazalar daha ölümcül oluyor. Arabalarda yaya güvenliği de ön planda tutulduğu ve düz bir zemine çarptığı için daha az hasarla atlatılabiliyor ama motosikletle birine çarpınca ne omurga kalır ne kafa..

Motosikletlerimize kamera ve garaj şart geçmiş olsun. umarım sana bir yaptırımı olmaz.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yayalar her zaman haklıdır. Asli kusurlusunuz. Hızınıza, yolunuza, ve çıkabilecek her türlü tehlikeye karşı açık olmak araç kullanmamın olmazsa olmazıdır. Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Sevgiler.
    aynen asli kusuru bana verdiler zaten fakat benim açımdan %90 yaya kusurlu ben ne yaparsam yapayım önüme atlamasa kaza yapmayacaktık

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya cıkmış olabilir.

hanımefendi de kasti kendini komalık etmek istemedi. tavrınızı cok yanlıs buldum.

yaya cıktıysa fren niye yapmıyorsunuz? intihar etmek istediğini varsaysak bile birini neden öldürme riskine giriyorsunuz?

Karşı taraf almasın devlet alsın Allah aşkına nasıl bir mantık ? Kadın üstünüze geldiğinizi görünce can havliyle korkup geri kacmaya çalışmış ve siz vurmuşsunuz.

yüzde bir milyon dahi haklı olsanız o kadın suan acı cekiyor, Umarım sevdiklerinin başına böyle bir durum gelmez ozaman anlarsın anyayı konyayı.
    ayrıca trafik kurallarını acıp bakın araç yolu diye yaya cıkamaz diye bir kural yok.
    Otobanda dahi vursanız incecik motosiklet ile (anca bir insan genişliğinde) arkasından (adım diyorsunuz) yani dibinden cakmıssınız. dibinden gecip korkutmak mı istediniz? hiç mi kontra vermediniz? hicmi civdanın sızlamıyor be adam yazdıkların ne böyle yazık.

yeşilde geçip kırmızıda geçen bir yayaya 20km ile carpmış biri olarak konuşuyorum o acısını gördüğüm için 1 hafta kendime gelemedim ben
    Çok boş yapmışsın bilmem farkında mısın? Kontrolü kaybettim yayanın hareketlerini gördükten sonra öte yandan devlete veririm evet çünkü annesi orda can çekişirken karakola gidip yalan yanlış kafasına göre hiçbirşeyden haberi olmayarak bomba ifade veren kişilere benden bir kuruş çalışmaz... Kadının ölmesini elbette istemem fakat durup dururken başımı belaya soktu bir ton işle uğraştım. Her yerde varsınız, kaza esnasındada 3-5 tane senin gibi işgüzar vardı milletin içinde bağıra çağıra azarı işittikten sonra ortamdan uzaklaştılar...

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen asli kusuru bana verdiler zaten fakat benim açımdan %90 yaya kusurlu ben ne yaparsam yapayım önüme atlamasa kaza yapmayacaktık

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Çok boş yapmışsın bilmem farkında mısın? Kontrolü kaybettim yayanın hareketlerini gördükten sonra öte yandan devlete veririm evet çünkü annesi orda can çekişirken karakola gidip yalan yanlış kafasına göre hiçbirşeyden haberi olmayarak bomba ifade veren kişilere benden bir kuruş çalışmaz... Kadının ölmesini elbette istemem fakat durup dururken başımı belaya soktu bir ton işle uğraştım. Her yerde varsınız, kaza esnasındada 3-5 tane senin gibi işgüzar vardı milletin içinde bağıra çağıra azarı işittikten sonra ortamdan uzaklaştılar...

Boş yapmadım işgüzarda değilim arkadaşım. O anlık sinirle herşeyi yapabilir insanlar biraz empati kurmayı öğrenmelisin önce. Senin annene carpsalar Allah korusun sen adama gidip benim saf anam önüne atlamış kusura bakma mı diyeceksin?

şehir içi 55km hızla gidiyorsun, Yayanın cıktıgını görebilecek konumdasın. Yayadan kaçamamış,Frenaj yapamamışsın. Boş beleş konuşan ben olayım kabul.

yazdıklarımın hangisine var yanıtın? 50km hızla yayayı son anda değil haraketlerini izleyecek vakitte görüyorsun. Motosikletinin üstünde boş beleş durmayı bırak ve kullanmayı öğren derim.

önüme atlamasa kaza olmayacak demişsin. 50 değil 30 la gelsen kaza olmayacaktı belkide.

yada hiç motosikletin olmasaydı kaza yine olmayacaktı.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş yapmadım işgüzarda değilim arkadaşım. O anlık sinirle herşeyi yapabilir insanlar biraz empati kurmayı öğrenmelisin önce. Senin annene carpsalar Allah korusun sen adama gidip benim saf anam önüne atlamış kusura bakma mı diyeceksin?

şehir içi 55km hızla gidiyorsun, Yayanın cıktıgını görebilecek konumdasın. Yayadan kaçamamış,Frenaj yapamamışsın. Boş beleş konuşan ben olayım kabul.

yazdıklarımın hangisine var yanıtın? 50km hızla yayayı son anda değil haraketlerini izleyecek vakitte görüyorsun. Motosikletinin üstünde boş beleş durmayı bırak ve kullanmayı öğren derim.

önüme atlamasa kaza olmayacak demişsin. 50 değil 30 la gelsen kaza olmayacaktı belkide.

yada hiç motosikletin olmasaydı kaza yine olmayacaktı.
    Sonuç olarak onların annesi veya ablası olsa o zaman konuşma hakları doğardı ama değil, değil mi? Bu arada motosiklet sürmek için devlet bana belge verdiyse sürüp sürmemek bana kalmış senden fikir alacak değilim, hadi yekten posta yorum atmayı bırak artık sen.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Haklı haksız bilmem de hiçbir üzülme göremiyorum yazında orası tuhaf geliyor. Kadının hayati tehlikesi var diyorsun birazcık da olsa üzülmedin mi orası tuhaf geliyor. Yoksa %100 haklı olabilirsin orası ayrı burası ayrı.
    RyuujinJakka bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    verdin gazı, sürdün yayanın üstüne. sonra ezdim, yaya suçlu diye üste çıkmaya çalışıyorsun. gibime geliyor.
    telike ve dovahhkin bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Zaten hangimiz haksız ki? Biri yayanın üstüne sürer gaz kesmez fren yapmaz çarpar diğeri arabanın aynasına yumruk sallar ebesininkini tersten görür. Ne zaman ite dalaşacağınıza çalıyı dolaşacaksınıx? Hep haklı sizsiniz zaten. Hadi hadii

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    herkeste vurun meydandakine yapmış bu arakdaş hobi oalrakmı çarptı merkalımı kaza yapmaya?

raindays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar650A Calssic
    öncelikle geçmiş olsun. geçen hafta bende hiç olmayacak bir yerden bir bayanın şuursuzca önüme atlamasından ötürü ve var gücümle frene asılmama rağmen kayarak çarptım. motordan düşmedim ancak bayanın kaldırımdan inmesiyle tekrar yatar vaziyette kaldırıma çıkması bir oldu. herkes kadının başına toplanmış su falan veriyorlardı. ama bir kişi bile yanıma gelip bişeyim olup olmadığını sormadı ki kadın hatanın kendinde olduğunu söylemesine rağmen olan benim givi marka ön cama oldu. çarpmanın etkisiyle boydan boya kırıldı. o durumda ne parasını isteyebildim ne de tutana tutabildik. kadın çekti gitti ve bende kırık cam ve ayağımın kaldırıma sürtünmesi ile oluşan ağrı ile başbaşa kaldım. ne kadar sinir bozucu bir durum dimi.
    neyse diyeceğim o ki yayalara dikkat etmek gerek. olmadık yerde önümüze çıkar, kırmızı ışıkta karşıya geçer olmadık yerde kaldırımdan iner vs. ama yine suçu bizde bulurlar. tekrar geçmiş olsun arkadaşım.
    tinerci bunu beğendi.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Benzeri bugün başıma geldi. Gidiş geliş yol, kadın adım adım caddeye çıktı. Ben yavaş gittiğim için benim şeriti geçti ama diğer şerit için beklemek zorundaydı. bu arada ben de arkasından geçecektim ve çok yavaş gidiyordum. Kadın yolun ortasında kalınca, bir de ben de yaklaşınca panik oldu geri adım attı. Benim kornaya asılmamla, çekil çekil demem bir oldu. Kaza olmadan atlattık, bir de bela okudu arkamdan.

Dönüp şimdi düşündüğümde yine yaya hatalı diyorum. Karşıdan karşıya geçemeyeceği halde yola atıyor kendini sonra da panik yapıyor. Ama tabii bunun bir önemi yok. Demek ki çok yavaş olsan da yetmiyor, durup beklemek lazım bu yayalar kendi kendini motosikletin altına alır çünkü.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim peder arabayla giderken, gidiş gelişi ayıran bulvarda ağaç arkasından bir çocuk atlamıştı, çocuk havadayken peder bey fren yapıyor, ama çok yakın, çarpıyor.
    Hızı limitin altında.

Her neyse bizimki tabi acayip üzüldü hemen ilk kontrolleri yapıp çocuğu hastahaneye yetiştirdi. Bu arada ailesi gelene kadar başında durdu, polisi kendisi çağırdı bir de bu durumlarda bilirkişilik yapan birisini buldular, ona danışıldı. Çocuk kusurlu çıkar demişti (Bunu ailesi bilmeden yapmıştı bu arada). Her neyse çocuk da durumu anlatınca ailesi anladı tabi çocuk hatalı, zaten şikayetçi olmayacaklarını söylediler. Ama bizimki gene de hastahane masraflarını karşıladı, çocuk iyileşene kadar hep ziyaret etti. ( ne olursa olsun çok üzücü bir durum)

Bu arada arabanında biraz masrafı oldu, zaten soğuyup sattı sonra.

Nitekim eskiden böyleydi durumlar, şimdi adam haksız çıkacağını bilse bile dava falan uğraştırıyor. Sonra mahkemeler neden bu kadar yavaş. Daha geçen gün gördüm kaza oldu, arkadaki %100 suçlu ama karşı tarafın masrafını karşılasa 100 tl tutmaz. Yol ortasında "tutanak tutalım, polis çağır, dava aç, ben karşılamam" muhabbeti dönüyor. Sanayi iki adım, gideceksiniz, "ne kadar tutar?" "75 tl abi" , al parayı kal sağlıcakla bu kadar.

Neyse konuyu dağıttım, geçmiş olsun fakat yaya suçsuz bulunduysa vardır bir şey. Keşke kimsenin başına böyle bir kaza gelmese.
    Ekstra dikkatli olmak lazım şehir içinde hız limiti 50 ise 40la gitmekte 70 ise 60 ile gitmekte fayda var. Ne kaybederiz ki?
    tinerci ve RyuujinJakka bunu beğendiler.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Araclar gibi yayalarda motosikleti onemsemiyorlar. Gordugu halde yola atlayan, kaldirim varken salak salak yolun ortasindan yuruyen cok. Kucuk ya motor hemen yavaslar durur zannediyorlar.

2 gun once benzer bir olayi ben yasadim. Ben manevra ile kurtardim ve kiza napiyosun sen diye azarlamak icin durdugum sira baska bir arac kiza aynasiyla carpti. Kolundan hafif yaralandi.

Hep tetikte olmak lazim. Kucuk cocuklarin yanindan cok yavas gecmek gerek, bana gore en tehlikeli onlar. Oyuna dalip arac motor bakmadan topun pesinden yola atliyorlar.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Artık motorculardan iyice tiksinmeye başladım. Ne sanıyonuz lan siz kendinizi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    3 2 1 Fight.
    IVU bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık motorculardan iyice tiksinmeye başladım. Ne sanıyonuz lan siz kendinizi?
    He ya herkeste görüyorum sürekli sataşma kapışma kendini üstün görme ulan aynı mereti bende kullanıyorum anlamadım insanı bu kadar kibire iten nedir?
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    obiraz yazılan yazının üslubuyla alakalı, arkadaş çok güzel bi üslub kullanmış

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Merhabalar,

Bir çok yazı yazılmış kısaca şunu soyliyeyim;
    Kemik kırılmalı trafik kazası 6 ay denetimli serbestlik sonrasında ceza davası muhtemelen bilirkişi vs 7500 tl idari para cezası bunun birde ikinci perdesi var maddi manevi tazminat davası madure nin yaşamış olduğu acı elzem ve keder birde alacağı sağlık raporu işlev kaybı vs 20 bin manevi olmak üzere maddi ise çalışmadığı gün ve giderleri hesaplanaraktan emsal davalarda 84 bin 103 bin vs vs git ellerine ayaklarına kapan kapılarında yat şikayetçi ve davacı olmasınlar yoksa en kötü bi 100 lük olursun kardeş geçmiş olsun

hhkmgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 ABS
    Burada bir candan bahsediyoruz, sen endişeleneceğine bunları söylüyorsun. 50 ile gidiyordun madem arkasından geçmeye çalışmak yerine durmayı deneseydin. Senin validene o şekilde birisi çarpsa yine bu şekilde yorumlayabilecek miydin acaba çok merak ediyorum. Ülkemizin yasalarına ağlanmak yerine keşke oturup bi insanlığına ağlansanız her şey güzel olabilir belki de.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)