Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 250 mi Twister mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar. Foruma yeni kaydoldum. 24 yaşındayım. Adım Nurullah. Geçen sene sıfır km Honda CB 125 Ace almıştım. İlk motorumdu. 8000 km yaptım bu yaz sattım. 250 cc sınıfına geçebileceğimi düşünüyorum. Malum sıfır motosikletler aldı başını gidiyor. Bende 2. el motosiklet bakıyorum uzun zamandır. CBF 250 ve Twister'a baktım. Teknik açıdan pek bir fark göremedim 2 sinde de. Fiyatları da 4.000 TL-7.000 TL arası. Bu iki motosikleti tavsiye eder misiniz ve olumsuz tarafları nelerdir? Veya 5.000 TL 10.000 arası alınabilecek 250 cc motosiklet alternatifleri nelerdir? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    CBF 250, Twister da güzel motosikletler. Pulsar 200NS olabilir senin için bütçen uygunsa.

Evet gayet güzel motosikletler. Fakat km yapmış oldukları için 2. el baktığımız zaman neyine bakılır neyine bakılmaz hiçbir fikrim yok.

thegreatest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 , Honda MSX 125
    ikisi arasında bir fark yok aslında. twister daha hızlı sadece. hp farkı var. ben cbf 250 kullanıyorum. görünüm olarak pek tatmin etmesede şehir içi ve şehir dışı kullanımda mükemmel rahat bir motor. 3 şeritli yola çıktığım zaman 130 ile sabit hızda gidebiliyorum. yağ sogutmalı olduğu için sıcaklara dayanıklı.
    pulsarlardan daha rahat olduğunu söyleyenler oldu. pulsar kullanmadım hiç. sadece duydugum bir bilgi.
    kronik problemleri olabilir alacağın motorun. iyi bir motor ustasına götürüp baktırmalısın.
    onun dışında bu motor brezilyada hala 2016 model olarak üretiliyor. tasarımı da harika. VTR 250 var Türkiye'de 2010 model. fiyatları pahalı geliyor gözüme.
    aklıma gelenler şimdilik bunlar.
    10 üzerinden 8 verebileceğim bir motorsiklet.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Blader uygun fiyata bulursan al yoksa piyasada bol olan motordan al,
    Sonuç da bu motor mevsimi var kışın dogru düzgün binilmiyor,

Düşsen motor arız verse parça peşinde bekliyeceksin veya koşacaksın ne gerek var , Pulsar al oluşabicek böyle sıkıntılar ile uğraşma.
    İkincisi bu işin satması da var Pulsarı 7 alsan 6,5 ertesi gün satarasın 500 zararın olur bu dediğin aletleri kaça alıp kaça satacaksın ?

Kötü motorlar mı değil iyi oldukları için hala bunca zamana karşın ayakta kalmışlar ama gerek yok piyası olan motoru al kafan rahat olsun.

Pulsar için söylemiyorum CBR250 de olur yani piyası olan bir makine her zaman avantajlıdır

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    CBF 250 kullandım temiz bulamaya bak eğer temiz almazsan çok uğraştırır.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Hiç Cbf bakma, çok güzel makina olabilir, ancak masraf çıkaracak, masraf edeceksin.Zaman ve para israfın olacak.

Pulsar olur veya onun gibi başka bir motor olur, ama eskiye gidene kadar aynı klasmanda yüksek teknoloji uygun motorlar var.Düşün bence.

Çok teşekkür ederim hocam. Kısmetse kışın almayı düşünüyorum bi tane CBF 250. İnşallah fiyatlar düşer de boşu boşuna beklemem.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı AnteMoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim hocam. Kısmetse kışın almayı düşünüyorum bi tane CBF 250. İnşallah fiyatlar düşer de boşu boşuna beklemem.
    Hayallerinden vazgeçmemen güzel temiz bul bekle al pulsarlı bi arkadaşla kayseriden adıyamana gittik seleyi yumrukluyodu �� zamanında bizede ybr250 için alma parçası çok pahalı dediler evet pahalı sma 70bin kmdir aynı zincir dişli
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    fiyatlar düşmedi bilhakis artış gösterdi. 5500 tl olan motorsiklet şu an 6500 lira.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Twister eskiden kullandigim, sevdigim bir motosiklettir ama twister mi kaldi piyasada. Hadi temizini buldunuz diyelim ilerde yedek parca sikintisi cekersiniz. Ayrica yakiti da yeni sistem motosikletlere gore fazla. Satarken de sorun yasatacak. Pulsarlari bir arastirin bence

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu motorun parçaları bmw 760i parçalarından pahalıdır dikkatli ol.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı uqur497 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 250, Twister da güzel motosikletler. Pulsar 200NS olabilir senin için bütçen uygunsa.
    cbf 250 200 nsten kalite performans olarak 2 gömlek üstün
    Feel the way

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı thegreatest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlar düşmedi bilhakis artış gösterdi. 5500 tl olan motorsiklet şu an 6500 lira.
    Bugüne kadar yaşadığınız ülke neresiydi bilmiyorum. Keşke oradan güzel bir motosiklet alsaydınız. Türkiye' de bir ürün veya hizmetin fiyatının düşmesini beklemek...??
    essegesse bunu beğendi.

Hyosung gd 250 n bakabilirsin 10 bin e temiz 2. El bulursun örnek olarak veriyorum yanlış anlaşılmasın https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-250cc-su-sogutmali-28bg-fiyatinda-tek-sifir-ayarnda-hyosun-naked-351008970/detay

Motosikleti
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar yaşadığınız ülke neresiydi bilmiyorum. Keşke oradan güzel bir motosiklet alsaydınız. Türkiye' de bir ürün veya hizmetin fiyatının düşmesini beklemek...??
    brezilya'da yaşasak daha iyiydi.
    en azından 2016 model twister'a yada cb300'e binerdik. hatta 250 hornete binerdik.
    ben bu fiyat düşme olayını kışın fiyat düşüyor diyen arkadaş için yazdım güzel kardeşim.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı thegreatest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brezilya'da yaşasak daha iyiydi.
    en azından 2016 model twister'a yada cb300'e binerdik. hatta 250 hornete binerdik.
    ben bu fiyat düşme olayını kışın fiyat düşüyor diyen arkadaş için yazdım güzel kardeşim.
    cb300 brezilyada yok hocam, cb twister 250 cc hava soğutmalı ve 18bin tl

Motosikleti
    R25
    Abi böyle konular açarken foto atın fotooooo gözünüzü seveyim, bizde motorları tanımış olalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)