Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Burgman 200 mü ? Honda Forza 300 mü ? [ Pcx sonrası ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Scooter da 400 cc ler bana çok geliyor,muhtemelen A2 ehliyet sınırını da aşacaktır beygir gücünden dolayı.
    A ehliyete geçtikten sonra ben şahsen gene 400-600 cc dolaylarında sport touring düşünürüm
    Maslak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gülü seven dikenine katlanıcak olsada iyi düşünmek lazım. scooterdan sonra vitesliye geçip geri dönmeyen çok
    Katılıyorum size. Her iki tipin de kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Skuterden vitesliye geçmiş biri olarak her an fikrimi değiştirip tekrar bir maxi skuter alabilirim. Tamamen kişinin tercihlerine göre değişen durumlar.
    Maslak bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Konuyu başan sona okudum .Bende Pulsar 200 Ns sahibiyim ve sürekli eşim ile bindiğim için artık maxisccotera geçme kararını verdim.Uzun zamandır bende çok araştırdım.Özetlersem Xmax i yakıtının fazla olması amortisörlerin sert olması ve koltuklarının sertliği sebebiyle eledim.Hatta tüm opsiyonları ayrı para Örn.Sisy bar.Ben olsam Sym gts evo yada joymax düşünürdüm.İlla japon marka olacak diye düşünmeyin.Kronik sorunu olmayan yıllardır binlerce km kullanan çok kişi var.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum size. Her iki tipin de kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Skuterden vitesliye geçmiş biri olarak her an fikrimi değiştirip tekrar bir maxi skuter alabilirim. Tamamen kişinin tercihlerine göre değişen durumlar.
    ben bunu 2 defa yaşadım. Aslında vitesli motor daha keyifli gibi ama işte iş konfor bagaj artçı gibi faktörler eklenince olmuyor işte. Geçen gün foruma gittik arkadaşlarla bi fazer 8 bir tane r25 vardı. Ben kaskım montum dizliklerimi çıkarıp bagaja koydum rahat rahat gezdim yanımda eşya olmadan diğer arkadaşlar ellerinde çantayla dolaştılar o yüzden maxi skuter candır
    Maslak, MimTolga, yetkina ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    125 ccden sonra 200cc hiç düşünmezdim 400-500cclere bakardım
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın ama çok sığ düşünmüşsünüz madem söz konusu size değer kaybı gelin kabaca bir hesap yapalım

öncelikle yakıttan başlayım arkadaşımız gülük 100 km yol yapacak. 2 sene binmeyi planladığını düşünelim. burgman en az 1 lt daha az yakıt tüketiyor. 1 lt benzin yuvarlak hesap 4.5 tl diyelim. yani 2 yıl içinde xmaxin yaktığı benzine göre 3285 tl daha az yakıt ücreti ödeyecek değil mi? Xmax te bildiğim kadarıyla yağ filtresi olmadığı için bakım aralıkları kısa tutulmuş suzuki de 5000 km de bir bakım periyodu var bu da ister istemez servise ödeyeceğiniz ücreti arttıracaktır. Xmax aldığınızda ne bir bagaj aydınlatması ne bir çakmaklık ne de uzun tur camı standart olarak sunuluyor işte bunlar hep para suzukide bunlar şitandart ha 1000 tl ye yakın satılan konforlu koltuğu saymayacağım bile. xmax 14800 tl iken burgman 13500 tl xmaxi alırsınız herkes çok över ama iş accık asfalt dışında sürmeye gelince o muhteşem süspansiyonların size yaşattığı konfor verdiğiniz paranın her kuruşuna nasıl sövdüreceğini acı bir şekilde tecrübe ettirecektir. Tabi bu bozuk yollar sadece konforu değil karenajdaki tuhaf uyumsuzluk sonucu yerinden çıkmasıyla sizi nirvanaya ulaştıracaktır. Hepimiz motosiklet kullanıyoruz yani sizin sandığınız aksine parayı yoldan bulduğumuz için değil paramızın alabileceği en iyi aleti almak için çabalıyoruz. Kimimiz motoru aldıktan bir süre sonra satma hayallerine dalar kimi iyikide almışım en az bir kaç yıl daha binerim diye düşünür ve sizin sözde bahsettiğiniz zarar kısmı "" yerine keyife bırakır. Amacım sataşmak ya da kalp kırmak değil bahsettiğiniz kıyaslamanın yanlış tarafını göstermek sizin verdiğiniz örneğe göre cruzer alacak ve para konusunda limit takıntısı olmayan arkadaşa harley ya da shadow olsun gidip daha fazla satılıyor piyasası var denilerek regal kanuni dealim gibi markaları tavsiye etmek gibi oluyor. Demem o ki harley az satılıyor diye bu markayı başarısız mı yapar ya da ürettiği ürünü Neyse esen kalın
    Az kaldı Burgman 200 takaslı İnazuma diye ilan veriyordum Şaka bi yana Suzuki candır

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Ben de şuan Suzuki markasına daha yakınım. Şimdi şikayete rastlamadım diyeceğim de çok kullanan da yok En yakın zamanda bir Suzuki bayisine uğrayıp deneyeceğim. Bakarsınız şip şap takas, al takke ver külah derken Burgman'lı olmuşuz. Belki de satıcı zorla SYM satar Malum Sym - Suzuki genelde ortak satılıyor.

Motosikleti
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az kaldı Burgman 200 takaslı İnazuma diye ilan veriyordum Şaka bi yana Suzuki candır
    inazuma çok hoşuma gidiyor lakin dediğim gibi bagaj muhabbetinden dolayı eledim yeni renkleri de gelmiş üstelik kırmızılı siyahlı baya hoş durmuş ama mavi beyaz gene ayrı güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Ben de şuan Suzuki markasına daha yakınım. Şimdi şikayete rastlamadım diyeceğim de çok kullanan da yok En yakın zamanda bir Suzuki bayisine uğrayıp deneyeceğim. Bakarsınız şip şap takas, al takke ver külah derken Burgman'lı olmuşuz. Belki de satıcı zorla SYM satar Malum Sym - Suzuki genelde ortak satılıyor.
    benim bulunduğum bölgedeki bayi takas opsiyonu sunuyordu hatta en son gittiğimde bir arkadaş delight verip burgman aldıydı.

ARKADAŞLAR UZUN ZAMANDIR X MAX KULLANICISI OLARAK YAKITI FAZLA DİYEN ARKADAŞLAR 100 KM 3.2 LT YAKIYOR ŞEHİR İÇİNDDE BENCE BU ÇOK DEĞİL HERKEZ KENDİ MALINI ÖVMÜŞ BURDA AMARTİSÖR SERT DİYEN ÇOK FAZLA OLMUŞ BUDA İLGİNÇ İSTERSEN YUMUŞATA BİLİYOSUN AMA SERT OLMASININ BİR SEBEBİ VAR VİRAJLARDA STABİL OLMASI İÇİN BU ŞART. AYRICA XMAX GENÇ SPORTİF AGRASİF KULLANIM İÇİN TASARLANMIŞ SANKİ. ZEVKLER VE RENKLER TARTIŞILMAZ BEĞENDİĞİNİ ALICAN , AMA KİMSE KİMSENİN KULLANDIĞI MAKİNEYE LAF ATMAMASI LAZIM DOĞRU OLAN BU , BÜTÜN MOTORSİKLETLER KENDİNE GÖRE ARTILARI VAR EKSİLERİ VAR . Yumuşak kullanımlı olan motorların virajda içinden geçen x max lere sahit olduk. herkeze keyifli formlar
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Xmax 250 al bence en iyisi
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Ben XMAX'e geçmek için resmen gün sayıyorum PCX bnm tüm işimi görüyor üstelik baya da az yakıyor ama XMAX'i her gördüğümde içim gidiyor. Kaldı ki almama en aşağı 7-8 ay var ama gün sayıyorum desem cidden yeridir
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR UZUN ZAMANDIR X MAX KULLANICISI OLARAK YAKITI FAZLA DİYEN ARKADAŞLAR 100 KM 3.2 LT YAKIYOR ŞEHİR İÇİNDDE BENCE BU ÇOK DEĞİL HERKEZ KENDİ MALINI ÖVMÜŞ BURDA AMARTİSÖR SERT DİYEN ÇOK FAZLA OLMUŞ BUDA İLGİNÇ İSTERSEN YUMUŞATA BİLİYOSUN AMA SERT OLMASININ BİR SEBEBİ VAR VİRAJLARDA STABİL OLMASI İÇİN BU ŞART. AYRICA XMAX GENÇ SPORTİF AGRASİF KULLANIM İÇİN TASARLANMIŞ SANKİ. ZEVKLER VE RENKLER TARTIŞILMAZ BEĞENDİĞİNİ ALICAN , AMA KİMSE KİMSENİN KULLANDIĞI MAKİNEYE LAF ATMAMASI LAZIM DOĞRU OLAN BU , BÜTÜN MOTORSİKLETLER KENDİNE GÖRE ARTILARI VAR EKSİLERİ VAR . Yumuşak kullanımlı olan motorların virajda içinden geçen x max lere sahit olduk. herkeze keyifli formlar
    büyük harfle yazınca daha iyi anladık şimdi bu xmax beverly 350 abs den daha iyi olabilir
    MimTolga, yetkina ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    inazuma çok hoşuma gidiyor lakin dediğim gibi bagaj muhabbetinden dolayı eledim yeni renkleri de gelmiş üstelik kırmızılı siyahlı baya hoş durmuş ama mavi beyaz gene ayrı güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

benim bulunduğum bölgedeki bayi takas opsiyonu sunuyordu hatta en son gittiğimde bir arkadaş delight verip burgman aldıydı.
    Bana en yakın Florya' da bulunan bayi. Canım,ciğerim PCX için absürt bir bedel çıkartmazlarsa peşin fiyatına kredi kartına 9 taksit derken bir bakmışsın yeni konu açılmış. " X - Max 400 mü , Burgman 400 mü .. " .

Şaka bir yana bir daha değiştirmeyeceğim bir motosiklet almak istiyorum. Burgman Tem'in rüzgarında bizi madara etmez umarım. Gerçi ön cam falan derken yormaz diye düşünüyorum. Herhalde 160 kg motosiklet ağırlığı savrulmadan yol almaya da yeter.

Şimdi asıl soru ABS olmayan Burgman " 2.000 TL az verdim iyi halt ettim " dedirtir mi ? Ha dedirtise ne olacak ? 15.500 gibi fiyatlarda sıfır Burgman almak var. Bir de o fiyatlarda 2. el düşük km Forza almak var.

Al sana bir kısır döngü daha

Motosikleti
    ben sıfırcıyım 100 km de bile olsa nedense bir türlü 2.el alet alamıyorum çok pimpirikliyim bu arada bende eski pcx kullanıcısıyım bu 11. motosikletim zaten Rüzgar konusunda ben sıkıntı yaşamadım geçen hafta fırtına vardı aydın da öyle savurma şeritten çıkmak gibi bir durumla karşılaşmadım.

Motosikleti
    Forza 250
    Bir dönem Batuhan motora sym yi servise götürürken 0 km bir burgman 200 çıkartırlarken görmüştüm. Bayaa yüksek devirde kalkış yapıyordu alet. ervisteki ustaya sorduğumda o kasaya motorunun yetmediğini o yüzden yüksek devirde kalktığını söylemişti. Kullanıcılara soralım gerçekten böyle bişey var mıdır ?

Motosikleti
    Bir dönem Batuhan motora sym yi servise götürürken 0 km bir burgman 200 çıkartırlarken görmüştüm. Bayaa yüksek devirde kalkış yapıyordu alet. ervisteki ustaya sorduğumda o kasaya motorunun yetmediğini o yüzden yüksek devirde kalktığını söylemişti. Kullanıcılara soralım gerçekten böyle bişey var mıdır ?
    yok artık oraya devir göstergesi koymasınlar kimse anlamaz yüksek devirde kalktığını. Zira insanlar sanki arada boşluk varmış gibi zannediyorlar. yok öyle bir şey. Bir de skuterler de yavaş kalkış yapmak iyi değildir zaten o yüzden hiç bir sıkıntı teşkil etmiyor.

Motosikleti
    Forza 250
    yok artık oraya devir göstergesi koymasınlar kimse anlamaz yüksek devirde kalktığını. Zira insanlar sanki arada boşluk varmış gibi zannediyorlar. yok öyle bir şey. Bir de skuterler de yavaş kalkış yapmak iyi değildir zaten o yüzden hiç bir sıkıntı teşkil etmiyor.
    Yok dostum gerçekten ben de skuter kullanmış birisi olarak yüksek devirle kalkmanın daha iyi olduğunu biliyorum. Sesten zaten ben huylandım işin açıkçası 4000 devir civarı kalkıyor sanırım.

Motosikleti
    Yok dostum gerçekten ben de skuter kullanmış birisi olarak yüksek devirle kalkmanın daha iyi olduğunu biliyorum. Sesten zaten ben huylandım işin açıkçası 4000 devir civarı kalkıyor sanırım.
    evet 3800 civarı kavramaya başıyor yalnız aradaki zaman o kadar kısa ki bu size yansımıyor neredeyse tabi kalıpta ben 5 kmh ile gidicem derseniz iş değişir

Motosikleti
    dominar
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi asıl soru ABS olmayan Burgman " 2.000 TL az verdim iyi halt ettim " dedirtir mi ?
    Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Ne Forza ne Burgman. Xmax 250 alırsan selesi için İron Max yoksa tavsiye etmem. İmkan varsa Xmax 400 tadindan yenmez. ABS kesin olmalı. Hayırlı olsun.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)