Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Suzuki Burgman 200 mü ? Honda Forza 300 mü ? [ Pcx sonrası ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Düşünceler ve modellere yaklaşımınız aşağı yukarı benimki ile aynı ...

Yalnız benim X-Max Iron Max tecrübem oldu yaklaşık 3.000 Km kadar , sert ve bana yüksek geldiğinden ötürü sattım yalnız satarken çok memnun oldum nedeni ise malum siteye yayına alındıktan sonra 15 dakika içersinde satılmış ertesi gün sabah satışını vermiştim ...

Bu sezon içinde Burgman 200 ABS ve Forza 300 ABS arasında kaldım , ben kararımı Forza'dan yana kullandım henüz teslim edilmedi ama iki hafta sonra gelecek inşallah ....

2015 model forza'yı bir abimin sayesinde test etme imkanım oldu , motor ivmelenme ve konfor anlamında benim beklentilerime cevap verebildi...

Tercih sizin ama bence her iki motorda sizi üzmeyecektir ...
    WooWer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    forza nedir abi allaşkına maxi scooter dedinmi burgman.
    boşver 200 ü direk 400 al düşünme başka birşey.
    huzur BURGMAN da.
    WooWer bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Forza ile Burgman arasında beygir gücü ve torku olarak kayda değer bir fark var. SOn hız konusunda fikirlerine aynen katılıyorum. Arada çok ciddi bir fiyat olmadığı için lazım olduğunda çok faydalı olacak bir motor gücünü stokta bulundurmak, gerektiği durumlarda ani kaçışlar için seri sollamalar için çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Şekline şemaline, göze hoş gelmesi gibi tamamen zevke keder konuları göz ardı ben olsam Forza tercih ederdim diyorum.
    WooWer bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    ABS ile ilgili geçen bir konuda bunu yazmıştım,kopyala yapıştır yapıyorum.

Şu an 19.000km de ve 1.5 senedir bu motordayım.
    ABS beni 1 kesin kazadan 1 de yüksek ihtimal kazadan kurtardı,
    E-5 de akan yollda birden önümdeki araç çok ani bir şekilde yavaşladı,hiç olmayacak birşey dümdüz yol,biraz da geç fark ettim,beklenmeyecek birşey.
    Son güç frenlere asıldım,hiç ümidim yok,artık kendimi hazırlamıştım çarpmaya ve motor takur tukur bir ses ve titreşimle birlikte kaymadan durdu,inanamadım sanki görünmez bir el beni durdurdu aptal aptal etrafa bakmaya başladım,arkadaki araç kornaya bastıda ilerlemek aklıma geldi.
    Konu maddi bir durumsa eğer, sakatlanma,sağlık konumuzun dışında kalsın,
    Orda kaza olsa benim motorda en az 2000-3000tl masraf çıkardı ve motorun değeride bir o kadar düşerdi ayrıca önümüzdeki sene artacak trafik sigortası primini söylemiyorum bile,
    ABS,hava yastığı gibi tek kullanımlık birşey de değil,
    Yıllarca sizinle birlikte kalıcak bir sistem,
    Kesinlikle ABS olmayan motor almayın,
    ABS,fiyat farkını fazlası ile geri ödeyecek bir yatırımdır,
    Senede bir kez kullansanız motorun yarı parasını amorti ettirir.

İkici el düşünürseniz beverly 350 tavsiye ederim,
    En önemli avantajı yağ içinde çalışan diskli debriyajı(vitesli motor debriyajı)
    Diğer modellerde kalkışta özellikle trafikte,yokuşlarda silkeleme ve ses yapar,
    Her bakımda debriyajı temizlemek gerekir.

Burgman yerine forza 300'ü tercih edin.
    Bir abs,iki düşük devirde alınan yüksek tork sebebi ile burgman'dan çok daha konforlu.
    Burgman 200 yüksek devir ile çalışan bir motor,bir süre sonra yüksek devir insanı yorar,otoyollarda ise gerekli sollama hızını sağlamaz.
    WooWer bunu beğendi.

Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS ile ilgili geçen bir konuda bunu yazmıştım,kopyala yapıştır yapıyorum.

Şu an 19.000km de ve 1.5 senedir bu motordayım.
    ABS beni 1 kesin kazadan 1 de yüksek ihtimal kazadan kurtardı,
    E-5 de akan yollda birden önümdeki araç çok ani bir şekilde yavaşladı,hiç olmayacak birşey dümdüz yol,biraz da geç fark ettim,beklenmeyecek birşey.
    Son güç frenlere asıldım,hiç ümidim yok,artık kendimi hazırlamıştım çarpmaya ve motor takur tukur bir ses ve titreşimle birlikte kaymadan durdu,inanamadım sanki görünmez bir el beni durdurdu aptal aptal etrafa bakmaya başladım,arkadaki araç kornaya bastıda ilerlemek aklıma geldi.
    Konu maddi bir durumsa eğer, sakatlanma,sağlık konumuzun dışında kalsın,
    Orda kaza olsa benim motorda en az 2000-3000tl masraf çıkardı ve motorun değeride bir o kadar düşerdi ayrıca önümüzdeki sene artacak trafik sigortası primini söylemiyorum bile,
    ABS,hava yastığı gibi tek kullanımlık birşey de değil,
    Yıllarca sizinle birlikte kalıcak bir sistem,
    Kesinlikle ABS olmayan motor almayın,
    ABS,fiyat farkını fazlası ile geri ödeyecek bir yatırımdır,
    Senede bir kez kullansanız motorun yarı parasını amorti ettirir.

İkici el düşünürseniz beverly 350 tavsiye ederim,
    En önemli avantajı yağ içinde çalışan diskli debriyajı,
    Diğer modellerde kalkışta özellikle trafikte,yokuşlarda silkeleme ve ses yapar,
    Her bakımda debriyajı temizlemek gerekir.

Burgman yerine forza 300'ü tercih edin.
    Bir abs,iki düşük devirde alınan yüksek tork sebebi ile burgman'dan çok daha konforlu.
    Burgman 200 yüksek devir ile çalışan bir motor,bir süre sonra yüksek devir insanı yorar,otoyollarda ise gerekli sollama hızını sağlamaz.
    Merhaba ,

Teşekkürler cevap için ama bildiğim kadarıyla Burgman 200/400 de de ABS var. Yanılıyor muyum? Bu arada bende aynı fikirdeyim ve kesinlikle ABS özellikli bir motor alacağım.

Şimdi bir bayide 2016 Model Gri Burgman 400 ü 30bin gibi bir fiyata buldum 0 . PCX den bir anda 400 lük bir motora alışmam (ağılrık vs gibi) nasıl olur acaba?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Burgman fanatiği olarak honda diyorum yanlış motorlar kıyaslanmış..
    WooWer bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman fanatiği olarak honda diyorum yanlış motorlar kıyaslanmış..
    Teşekkürler , merak ettim neden yanlış motorlar kıyaslanmış dediniz ve dediğiniz gibi Burgman fanatiği olarak neden Forza önerdiniz?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı WooWer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ,

En son mesaj bu konuda baya eski o yüzden aktif mi değil mi bilemedim.

Dün itibari ile PCX'imle vedalaştık. 1 haftadır da yeni motor arayışındayım. Önceliğim çok avantajlı olmaması dışında 0 motor almak.

Kafamda 4 motor vardı:

-Burgman 200 ABS
    -Yamaha XMAS 250 IRON ABS
    -Honda Forza 300 ABS
    -SYM Joymax 250

Bu motorlardan bazı sebeplerden dolayı XMAS ve SYM'yi sildim.

Geriye Burgman ve Forza kaldı ve inanılmaz kararsızım. Aslında iki motorda çok güzel motorlar ve arada 80 CC fark olmasına rağmen aradaki fiyat farkı çok çok az (bence) .

Benim için motorun max kaç KM/H yaptığı hiç ama hiç önemli değil sonuçta bunlar scooter ve bunlar şehir trafiğinden bir kaçış için piyasaya sürülmüş motorlar. Şimdi belki kafanızdan şunu diyorsunuz '' Hız önemli değil diyorsun ama temde bir kamyonun arkasında kalıp sollama yapmaya çalıştığında göriyim seni' . tabii ki bu durumda da kalmak istemiyorum nitekim iki motorda (Forza & Burgman) bu durumda bırakacak motorlar değiller.

Neyse önceliğim kız arkadaşım ile birlikte şehir içinde ve şehir dışında (Şile , Ağva vs .) güvenli ve konforlu yolculuk yapmak. Yok yokuş aşağı şu KM/H saat gördüm yok arkamdan rüzgar ile şöyle gittim gibi triplerim yok yani.

İki motor arasında yorumlarınızı bekliyorum benim beklentilerime istinaden. Hatta Kozyatağında oturuyorum iki motordan birine sahip biri varsa en azından selesinde oturma imkanı verebilen arkadaşlar olursa bir içecek ısmarlayabilirim

Herkese çok teşekkürler.
    Bence XMAX IRON MAX ABS diyorum. Normal ABS siz olana göre daha konforlu olduğunu söylüyorlar. Forzanın ön camı çok kısa turing camı almanız şart. O farka değecek bir performansı da yok. Suzuki Burgman abs 1000TL daha ucuz buna karşın cc düşük ve 2. eli zayıf.
    Piaggio xevo sahibi olarak tavsiye ederdim ama üretimden kaldırıldı galiba bizimki.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Arkadaş bir yorumda ABS siz burgman sorun yaratır mı gibi birşey yazınca alacağı kasada yok zannettim,
    Yenilerde varda belki eskisinde yoktur diye düşündüm,

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Merhaba ,

Teşekkürler cevap için ama bildiğim kadarıyla Burgman 200/400 de de ABS var. Yanılıyor muyum? Bu arada bende aynı fikirdeyim ve kesinlikle ABS özellikli bir motor alacağım.

Şimdi bir bayide 2016 Model Gri Burgman 400 ü 30bin gibi bir fiyata buldum 0 . PCX den bir anda 400 lük bir motora alışmam (ağılrık vs gibi) nasıl olur acaba?
    Sizede piaggio x10 tavsiye ederim,
    Yağ içinde çalışan debriyaj,ABS,ASR(çekiş kontrol)gibi önemli özellikleri var,
    30.000tl vereceksiniz debriyaj taşı ile uğraşmayın.
    Bana göre burgman 400 çok büyük ve ağır bir motor,asla alışmam herhalde ,
    X10 alacaktım ama burgman'dan ufak olmasına rağmen bana yine büyük geldi,
    Beverly 350 aldım,
    Motorda hiç boşluk, koca motoru ufak bir kasaya sıkıştırmışlar.
    Hafif,kullanımı kolay.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Teşekkürler , merak ettim neden yanlış motorlar kıyaslanmış dediniz ve dediğiniz gibi Burgman fanatiği olarak neden Forza önerdiniz?
    Aynı cüssede değiller ondan arkadaşım
    WooWer bunu beğendi.

Herkese merhaba ,

En son mesaj bu konuda baya eski o yüzden aktif mi değil mi bilemedim.

Dün itibari ile PCX'imle vedalaştık. 1 haftadır da yeni motor arayışındayım. Önceliğim çok avantajlı olmaması dışında 0 motor almak.

Kafamda 4 motor vardı:

-Burgman 200 ABS
    -Yamaha XMAS 250 IRON ABS
    -Honda Forza 300 ABS
    -SYM Joymax 250

Bu motorlardan bazı sebeplerden dolayı XMAS ve SYM'yi sildim.

Geriye Burgman ve Forza kaldı ve inanılmaz kararsızım. Aslında iki motorda çok güzel motorlar ve arada 80 CC fark olmasına rağmen aradaki fiyat farkı çok çok az (bence) .

Benim için motorun max kaç KM/H yaptığı hiç ama hiç önemli değil sonuçta bunlar scooter ve bunlar şehir trafiğinden bir kaçış için piyasaya sürülmüş motorlar. Şimdi belki kafanızdan şunu diyorsunuz '' Hız önemli değil diyorsun ama temde bir kamyonun arkasında kalıp sollama yapmaya çalıştığında göriyim seni' . tabii ki bu durumda da kalmak istemiyorum nitekim iki motorda (Forza & Burgman) bu durumda bırakacak motorlar değiller.

Neyse önceliğim kız arkadaşım ile birlikte şehir içinde ve şehir dışında (Şile , Ağva vs .) güvenli ve konforlu yolculuk yapmak. Yok yokuş aşağı şu KM/H saat gördüm yok arkamdan rüzgar ile şöyle gittim gibi triplerim yok yani.

İki motor arasında yorumlarınızı bekliyorum benim beklentilerime istinaden. Hatta Kozyatağında oturuyorum iki motordan birine sahip biri varsa en azından selesinde oturma imkanı verebilen arkadaşlar olursa bir içecek ısmarlayabilirim

Herkese çok teşekkürler.
    Sanırım Forzaya yönelicem. Burgmanlar her ne kadar güzel olsa da şehir içi için biraz büyük ve forzaya göre daha az mobile gibi düşünüyorum.

Yinede her türlü tavsiye ve önerilere açığım bu süreçte. Cevap veren ve fikrini söyleyen herkese çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence XMAX IRON MAX ABS diyorum. Normal ABS siz olana göre daha konforlu olduğunu söylüyorlar. Forzanın ön camı çok kısa turing camı almanız şart. O farka değecek bir performansı da yok. Suzuki Burgman abs 1000TL daha ucuz buna karşın cc düşük ve 2. eli zayıf.
    Piaggio xevo sahibi olarak tavsiye ederdim ama üretimden kaldırıldı galiba bizimki.

İkisnin arası buyur

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...t/xmax250.aspx

peki son kararınız ne oldu? ne aldınız? ben de aynı kararsızlıktayım ve bu ay işi bitireceğim...

Bence Honda derim çünkü Suzuki parça konusunda biraz beklemek gerekiyor 2 sene öncesinde Suzuki an400 2000 modelim vardı ve yan yattı motorsikletim ön far kırıldı yaklaşık 4 ay parça beklemek zorunda kaldım ve inan zor bir durum ki ikinci elini bulamadım parça vs konusunda Honda çok daha iyi diye biliyorum Maxi scooter alacaksam Yamaha ve hondadan başka bir model düşünmem kendi sahsima

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)