Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC750S DCT Test Ettim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    dct ye alıştım hayatta daha vitesliye dönüp hamallik yapamam
    G-Strider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oo düzeyli, akademik kavga. sonunda 1. dünya ülkesi oluyoruz sanırım.
    Ahmetbahadır bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Oocan nın yazım şekli ve verdiği cevaplar hiç hoş değil. Forum kurallarını ihlal eden moderatör olmamalı.

Ayrıca test deneyimlerini paylaşan herhangibirine ancak teşekkür edilir.

Firma/Marka/model vb hiçbirşey savunan Hoca olmaz. Olsa olsa olsa şirket personeli olur.
    kahveisteyen ve mehmetyasin bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    honda ve bir çok marka daha otomobilde bile pürüzsüz geçen otomatik şanzımanı bulamadı,kaldıki motosiklet gibi iki tekerlekli ve farklı fizik kurallarının işlediği araçta otomatik şanzıman ben almayım motorda shifter olsun yeter
    OğuzÖztürk bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    MONDİAL/125ZN HONDA NC 750 X DCT
    Otomatik chopper veya cafe racer çıkarsınlar ben alırım...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda ve bir çok marka daha otomobilde bile pürüzsüz geçen otomatik şanzımanı bulamadı,kaldıki motosiklet gibi iki tekerlekli ve farklı fizik kurallarının işlediği araçta otomatik şanzıman ben almayım motorda shifter olsun yeter
    Niye yahu? Yumuşacık iyi arabaların klasik (torque converter'lı) şanzımanları; BMW 3, Mercedes E, Honda Accord, Toyota Camry, hepsi çok çok iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçiş noktalarının profiller şeklinde kullanıcı tarafından motor üzerinde ayarlanıp kaydedilmesine, ve bu sayede bu işin daha kişiselleştirilebilir bir hale sokulmasına imkan sağlayabilirlerse asıl o zaman çok dehşet olacak. Bu kadar sofistike bir uygulamayı Japonlar yapar mı bilmiyorum ama KTM falan işin içine dahil olursa çok acayip şeyler ortaya çıkabilir. Öyle bir DCT'yi bir kez tecrübe eden o saatten sonra bir daha eski debriyaj-vites ikilisine geri dönmek istemeyecektir bence.
    Bu dediğiniz zor, çünkü vitesin değişimi belli noktalarda olmuyor. Bir çok parametre var, ve program sabit te değil. Vites siz kullandıkça sizin kullanımınıza ayak uyduruyor. Agresif kullanırsanız daha erken, sakin kullanırsanız daha geç atmaya başlıyor. Velhasıl olay zaten sizin tanımınızdan çok ileride şu an. En az on senedir modern otomatik şanzımanlar böyle kişiye adapte olan AI bazlı algoritmalar kullanıyorlar.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye yahu? Yumuşacık iyi arabaların klasik (torque converter'lı) şanzımanları; BMW 3, Mercedes E, Honda Accord, Toyota Camry, hepsi çok çok iyi.
    torque converter ü eşittir gaza bastın mı almasın beklesin ha şunu da belirteyim bir sonraki arabam otomatik olacak mecburen trafikte 1 2 ,1 2 bıktım
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    torque converter ü eşittir gaza bastın mı almasın beklesin ha şunu da belirteyim bir sonraki arabam otomatik olacak mecburen trafikte 1 2 ,1 2 bıktım
    Motor güçlüyse çok iyi alıyor valla. Hem de yumuşacık. Lokomotif gibi gidiyor alet.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    hasmet +1
    Ancak ülkemizde 2lt üzeri araçlar büyük günah (!!) olduğu için küçük motorda (1.8lt falan işe) tork konvertörü can sıkıcı

toomuchcc'nin dediği profil aslında dendiği gibi "kullanıma göre karakter değişimi" ile bir nebze sağlansa da; ben de ilerde viteste profil seçeneklerinin artacağını düşünüyorum.

Sinan Er'i ise anlamak mümkün değil... Daha nasıl düzgün ve saygılı ifade olabilir ki?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oocan nın yazım şekli ve verdiği cevaplar hiç hoş değil. Forum kurallarını ihlal eden moderatör olmamalı.

Ayrıca test deneyimlerini paylaşan herhangibirine ancak teşekkür edilir.

Firma/Marka/model vb hiçbirşey savunan Hoca olmaz. Olsa olsa olsa şirket personeli olur.
    Sevgili Sinan,

Ben moderatör değilim, beni yönetime şikayet edebilir yukarıda belirttiğiniz kusurlar hakkında ceza almamı isteyebilirsiniz.

Hocalar da motosiklet kullanıcısıdır ve her motorcu gibi bizimde kullandığımız motor hakkında olumlu veya olumsuz görüş bildirme hakkımız vardır.

Ayrıca Zaferce yıllardır ailecek tanıştığım, fikir ayrılıklarımız olsa bile asla bana saygısızlık etmemiş ve benimde saygısızlık etmeyeceğim şimdilerde dargın olduğum eski bir dosttur. Zaferi eleştirme sebebim dargınlığımız değil konu hakkındaki fikir ayrılığımızdır. Eski dost düşman olmaz.

Sevgilerimle
    srdrrr bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    19000 km deneyimden sonra....
    Bu alet 6000 devir çeviriyor bu devirde çalışan başka motosiklet varmı ...
    Dct bu makina için en uygun seçenek. Özellikle şehir içinde vazgeçilmez
    Uzun yolda viraj girişlerinde tekere giden gücü kesmeden tuş ile vites düşürme gazi anladığınızda 6. Vitesten.3-4 e düşmesi vs..vs..vs.
    Bu motoru diğerleri ile kıyaslamak abesle iştigal çünkü benzeri yok teknik olarak
    F54 ve blueway2 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dct boş muhabbet,kullanicinin parasini calmak icin, guc ayar modlari, elektronik suspansiyonlar, abs, kombine fren..vs vs hep icat cikarmadir,motosiklet bu sonucta ya spor aletidir yada hobi aleti, uzun yola gidilmez, sehir icinde surekli kullanilmaz( motosiklet ile calisan emekcilerimizi tenzi ediyorum) motosikleti alirsin hafta sonu havalar guzelken, iki tur atytar hobini yaparsin, yada yuklersin kamyonetine piste yada araziye goturup, azarsin sporunu yaparsin, bunun icin bir ton icat cikarip daha karmasik yaptilar, motosiklet, motosiklet olmaktan cikti baska birseye döndü, araba degil bu sonucta konfor rahat arayasin, hafif, ucuz, pratik ve kivrak olmasi, yada spora yonelik olmasi gerekir.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dct boş muhabbet,kullanicinin parasini calmak icin, guc ayar modlari, elektronik suspansiyonlar, abs, kombine fren..vs vs hep icat cikarmadir,motosiklet bu sonucta ya spor aletidir yada hobi aleti, uzun yola gidilmez, sehir icinde surekli kullanilmaz( motosiklet ile calisan emekcilerimizi tenzi ediyorum) motosikleti alirsin hafta sonu havalar guzelken, iki tur atytar hobini yaparsin, yada yuklersin kamyonetine piste yada araziye goturup, azarsin sporunu yaparsin, bunun icin bir ton icat cikarip daha karmasik yaptilar, motosiklet, motosiklet olmaktan cikti baska birseye döndü, araba degil bu sonucta konfor rahat arayasin, hafif, ucuz, pratik ve kivrak olmasi, yada spora yonelik olmasi gerekir.
    benim çinliyle bile bir günde 300 400 km ler gittim şehir içindede pratik biraz olsa eşyada taşıdım bence yanlış düşünüyorsun ulaşım aracıdır
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim çinliyle bile bir günde 300 400 km ler gittim şehir içindede pratik biraz olsa eşyada taşıdım bence yanlış düşünüyorsun ulaşım aracıdır
    10 sene sonra insallah lux bir dizel otomatik arac sahibi olursun, o zaman tekrar dusun bu soylediklerini, hatta not et bir yere bakip tebessumle anarsin

Motosikleti
    SD 1290R
    Dct boş muhabbet,kullanicinin parasini calmak icin, guc ayar modlari, elektronik suspansiyonlar, abs, kombine fren..vs vs hep icat cikarmadir,
    Elin adamı araştırır, bulur, üretir, biz de görünce "icat çıkarma" der paraya bağlarız. Herhalde o yüzden onların durumu öyle, bizimkiler böyle. Heriflerin ortalama vatandaşları litre hacimli naked'lara, kocaman cruiser'lara, hakiki spor motorsikletlere, biz de ne idüğü belirsiz 100cc-250cc Çin Hint mallarına talim ediyoruz...
    Okan Sinan Ocan ve srdrrr bunu beğendiler.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    10 sene sonra insallah lux bir dizel otomatik arac sahibi olursun, o zaman tekrar dusun bu soylediklerini, hatta not et bir yere bakip tebessumle anarsin
    istanbulda yaşayıp yazdıklarınızı tekrar gözden geçirmeniz temennisiyle...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Tek bir şey soracağım. DCT 'de ara gazı verilebiliyor mu ?
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Forumdan bu DCT ye tepki çıkar diye beklemiştim ama .Sevgili kardeşlerim yanlış anlamayın ama yani bence otomatik motor motor gibi olmaz,o vitesleri atmak ,alışmak büyük keyif.Normalinden daha ucuz olsa yine almam

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek bir şey soracağım. DCT 'de ara gazı verilebiliyor mu ?
    Ara gaz diye birşey normal araç kullanımında yoktur. Yaşı büyükler bilir kara şanzıman denilen senkromencsiz sanzimanlarda vites geçişi için zaruridir. Günümüz teknolojisinde sadece hava atmak için ve benzin yakmak için kullanılır. Tercih meselesidir.
    Paran çok ise 100 bin km yapacak motoru 90 binde bitirmek istersen ara gaza devam. Dikkat çeker hele egsozun sesliyse atarsin havanı o kadar
    Dct kullanım hatasını en aza indirmek için tasarlanmış tır. Ara gazi veremezsin
    espresso bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    dct için ani gaz verince 3 4 vites birden düşüp motorun ileri atıldığını çok söyleyen oldu. vites atamayıp titrediğini ilk defa sizden duyuyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)