Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çarptığı Adamın Başında Ağladı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    Beyoğlu Gümüşsuyun'nda sipariş yetiştirmeye çalışan motosikletli kuryeye, yasak noktadan "U" dönüşü yapan sürücü çarptı. Çarpmanın etkisiyle havalanarak sert şekilde yere düşen adamın acı çektiğini gören kadın sürücü, "Adama bir şey olmadı değil mi?" diyerek hüngür hüngür ağladı.

MOTOSİKLETLİ KURYE SİPARİŞ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORDU

Kaza, dün saat 14.00 sıralarında Beyoğlu Gümüşsuyu İnönü Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, bir restoranda çalışan motosikletli kurye Harun Özkan, müşteriye sipariş yetiştirmek için Dolmabahçe'den Taksim istikametine doğru yola çıktı.

ÇARPMANIN ETKİSİ İLE 5 METRE UÇTU

Cadde üzerinde süratli bir şekilde seyir halinde olan Özkan'a yasak noktadan "U" dönüşü yapan Y.Y. idaresindeki 34 JV 7285 plakalı otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle Özkan havalanarak yaklaşık 5 metre uçtuktan sonra sert şekilde yere düştü. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı Özkan'a müdahale etmeye başladı.

http://www.haberler.com/ozel-haber-c...444098-haberi/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Çok sık karşımıza çıkan "yasak U dönüşü" yapan araçlara dikkat..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Çarptıktan sonra istediği kadar ağlasın. İnsanlar yaptıkları uyanıklıkların sonuçlarını düşünmeden, sırf başkası da yapıyor diye kuralsız işler yaptıkça ağlayan çok olur. Ha anlarım kuralları bir nebze esnetmek bizim ülkemizde normal ama mesela adam en sağda giderken dönüş yapmak için en sola geçmek istiyor, ne sinyal var ne doğru düzgün bakış. Madem sıradışı bir şey yapacaksın en azından derdini anlat, kullandığın aracın diliyle mesaj ver. İnsanlık hali, herkes hata yapar ama öngörülebilir şekilde olmasına gayret edilse bari.

Bu hayvanlık mesela:

https://www.youtube.com/watch?v=roofBGm6ySc" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    Panashira bunu beğendi.

Bu kadını trafikten 5 yıl men edip 5 yıl boyunca eğer araç kullanırken yakalanırsa da kalan cezasını hapiste geçirmesini sağlayabiliyor musun? Hayır böyle kurallar yok.burası türkiye u dönen de olacak çarpıp kaçan da olacak,üstelik yakalanınca çarptığımı farketmedim diyip serbest kalan da olacak.kadının boşa gözyaşı kimsenin umrunda değil

Motosikleti
    nc750x
    Yanlış yanlışla yapıyorlar sorunda asıl buradan kaynaklanıyor. Hadi oradan döneceksin diyelim aslında olmaması dönmemesi dönülmemesi lazımda, hadi döneceksin diyelim. Ya kardeşim bir bak bir gör sinyalini ver ben buradan dönüyorum de.

Ama ne yapıyorlar biliyor musunuz? Yasaklar hep suçluluk psikolojisiyle yapıldığı için boşluğu bulunca aman kimse görmeden anında döneyim olsun bitsin diyerek caarrt diye dönüyorlar. Hatayı bir anda yapıp kurtulma isteği işte böyle sonuçlara neden oluyor.

Aynı şey refüj boşluklarında da geçerli. Adam sağ şeride yanaşıyor. Refüjden yasak U dönüşü yapacak. Sinyal verse olmaz zaten yaptığı yanlış. Adam pusuya yatıyor veee 1 sn lik o arayı bulunca aniden dalıyor.

Kaç kardeşimiz bu yüzden hayatını kaybetmedi mi?

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Taksimdeki selvi restoranın çalışanı motoru kullanan arkadaş. sürekli burdan yemek söylüyorduk ve muhabbet ettiğimiz bi arkadaştı, kendisine kask soruyordum motoru aldığım ilk dönemde. haberde de aşırı hızlı demiş ama kazanın olduğu yerde rampa yukarı ne kadar hızlı gidilebilir? kadın belli ki hiç bakmadan dan diye dönmüş ışıklardan. motoru da çarpınca görmüştür ancak.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Çok merak ediyorum doğrusu, çarpan bayanın cezası ne olacak?

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Kadının ağlaması motosiklet li genç ölürse ceza evine girmesinden korkması . Başkada sebebi yoktur
    serdar.0405, mandarake, Jemand ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Geçmiş olsun

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadının ağlaması motosiklet li genç ölürse ceza evine girmesinden korkması . Başkada sebebi yoktur
    "Çarpınca ağladı " ceza indirimi de alır mahkemede. Ağır bir itham oldu ama ... Burası Türkiye, olur mu olur!

Kazayı yapan kadın/erkek farketmiyor, sinyal vermeden dönüşü, yasak yerden dönüşü ... vs şeyleri insan olamayan öküzlerimiz bolca yapıyor. Ceza UYGULANMADIĞI SÜRECE isterse araba parası kadar ceza verilsin, 25 yıl hapis olsun farketmez. Nasılsa uygulanmıyor.
    Gördüğüm polis araçlarının %90'ının trafik ışıklarına bile riayet ettiğini görmedim, gel de kanun/nizam bekle. Sen kendin uysana be adam ilkönce...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    U dönüşü yasak yerde belediyenin resmi aracları, trafik polisleri dahi u dönüşü yaptığını gordum aksiyon kameram olsa gerekli yerlere şikayet ederim
    Kötü örnekten başka degiller hatta bazı suruculerde yasak u dönüşünde sinyal vererek yapıyor bu durumu hiç anlamış değilim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Geçenlerde de polis zart diye u dönüşü yapıp yolumu kesti, polis işte... Kask falan da Hakk getire.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Bu kadınlardan ne çektik be. Ne kadar aptalca hata varsa hepsini yaparlar.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu kadar da ön yargılı olmamak lazım, ilk okul çağlarında Sapan ile vurduğum kuş öldüğünde bende ağlamıştım. Bu işin sonunda polis yoktu. İnsanlar hatalarından ve sebep olduklarından pişmanlık duyup üzülebilirler.

Yaptığı hareketi savunmuyorum, ama yeri geliyor herkes her yerden u dönüşü yapıyor, 500 metre ya da 1-2 km ileri gidip geri gelmemek için. Bu iş için cezaların caydırıcılığı önemli, 1.000 TL yasak u dönüşüne ceza kesersen kimse dönmez. Amerika da dönüyorlar mı? Hayır, cünkü 289 usd yazıyorlar hatırladığım kadar, yazarken yüzünüze bile bakmazlar. Yazar ve geçer. NET.
    Yasin D ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Tabiki oyle yoksa ne aglicak o. baskasi icin

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadınlardan ne çektik be. Ne kadar aptalca hata varsa hepsini yaparlar.
    erkeklerin kadın sürücüler için olan ön yargıları, aynen araba sürücülerinin motor sürücüleri için ön yargılarına ne kadar benziyor.
    lütfen şu ön yargılarınızdan arının.
    keremkrmn bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    özellikle öğle saatlerinde ayna kullanmayan kadın sürücülerden ve harfiyat kamyonlarından uzak durmak lazım

Kazanin kamera goruntuleri olsa daha dogru olurdu tabii. Ben yine de yazayim belki burdaki kazaya uygun olmaz ama ders cikaranlar illaki olur. Gecen gun fatihte oguzhan caddesinde boyle bir olay oldu. Ben eve yururken bir arac u donusu yasak olan yerde yavasladi, sinyalini verdi. Arac sol seritte ve solundan arac gecemeyecek sekilde duruyor karsidan yolun bosalmasini bekliyor. Tam manevrasini yapiyor bir motorlu zarzor duruyor sol aynasinin dibinde. Bir kaza olsa suc tabiiki. Araba soforunde olacakti. Fakat burasi Turkiye. Adam sinyalini vermis durmus. Motosiklet surucusu de 50 km hizla solundan gecip gitmeye bakiyor. Ne kask var ne baska bir sey.

Aramizda boyle bir durumda yavaslayip araci bekleyecek olgunluga sahip insanlar vardir kesinlikle. Ama bu kurye motosikletlerini ben bir araba surucusu olarak asla aynamda goremiyorum. O motor sesini duydugum anda kafami cevirip motor aramaya basliyorum cunku aynalardan kontrol edene kadar diger tarafima gecmis oluyor.

Acelenizde olsa araclarin sagindan solundan allaha emanet gecmeyin. Hele ki kurallarin arkasina sakin saklanmayin. Olur ya emniyet seridinden basiyorsunuzdur. Bir arac arizalanir ve iterek cikarirlar aniden onunuze. Dikkatli olmak ve trafigin akis hizina ayak uydurmak onemli.
    simurgg bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tebrik ediyorum gazete öyle bir haber yapmışki ultra süper merhametli kadın üzüldü gibi

Motosiklet sürücüsüne canıan birşey olursa mahkemede sürücü kask takmıyordu diye itiraz etmeyecekler sanki....

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Araba sürücülerinin yaptıkları hatalar canlarını motor sürücülerininki kadar tehlikeye atmıyor çoğunlukla.

Şimdi "kadın sürücülerin" yaptığı hatalar mı "aptalca" yoksa trafikte deli gibi süren motorcuların hataları mı "aptalca"?

Not: Yukarıdaki cümlemde ironi vardır. Genelleme yapmak doğru değil demek istiyorum. Ama trafikte aptalca hareket yapan kadın sürücüsü oranının aptalca hareket yapan kuryelerin oranından çok daha aşağıda olduğunu tahmin ediyorum.
    cemtover bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkeklerin kadın sürücüler için olan ön yargıları, aynen araba sürücülerinin motor sürücüleri için ön yargılarına ne kadar benziyor.
    lütfen şu ön yargılarınızdan arının.
    Ön yargı mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)