Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Daha acemiyim ama uzun yol yapmak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Gv 250 ile antalya zonguldak arası yol yaptım yolda aksilikler olduğu halde çok keyifli oldu motoru arkadaşa aldık geri getiriyordum ama kendi motorumu aradığım anlarda çok oldu bence yap insanın böyle çılgınlıklara ihtiyacı var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Arkadaşlar 1500 km şehiriçi tecrübem var, uzun yola çıkcam üstelik 600 km yol yapcam (motosikletide bassan gitmez 80 km hızda ortalama gitcek biliyorum) bu durumda git diyenler var..

Arkadaş yola çıktı 100km güle oynaya gitti heyecanda var ya bende bişey varmış sandıydım dedi..

100km daha gitti başladı yavaş yavaş yorulmaya

100 km daha gitti bel ağrısı ve yorgunluk arttı..

Yolu yarıladım len az kaldı durmayayım da bitiversin otelde kalmayayım diyecek ve bir viraja hızlı girecek sonrası malum..

Adam büyük motor alayım deyince kızıyorsunuz, küçük motorda tecrübem az 600 km yol yapcam diyor git çok güzel olur hayatına renk gelir diyorsunuz?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Evet hayati da karara bilir anlatnak istedigimiz bu millet git bisey olmaz diyorlar ya olursa adam kaza yapip olurse yada sakat kalirsa bu vebali kim alicak bilgin i hatirlayanlar vardir buyuk cc ile basladi yapma etne dinlenedi kaza videolarini atti egitim al dediler oda olmadi en son is gorusmesi icin bursaya gidecekti sanirim radar falan varmi diye konu acmisti ve sonra ölum haberini aldik yapmayin abicim boyle seyler

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim uzun yol uzun tecrübe demek bence acele etme biraz daha bekle bekleyen derviş muradına ermiş.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    gitme,gitme,gitme.

Motosikleti
    Z800
    Git kardeşim Allah' ın izniyle bişe olmaz. Ben ybr 125 ile 400 km yol yaptım. Hiç durmadım tabi ybr ye olan güvenle bi 400 daha olsa yine yapardım. özelliklen virajlarda dikkatli ol. Hızı kaptırmış giderken bi anda viraja girememe riski oluyo tecrübeye bağlı olarak. Zaten uzun yolda cok fazla apaci yok. Kamyonlardan kacma en sağdan gitme trafiğe ayak uydur. İnşallah adresine vardığında yaptığın geziden aldığın hazzı uzun süre unutamıcaksın. Allah kaza bela vermesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Bidaha yazasım geldi. Samimi olarak söylüyorum motosiklet ile yolculuk sonrası inşallah adresine vardığında yaptığın geziden aldığın hazzı uzun süre unutamıcaksın. Ve motosiklet hastalığıda böylece başlamış olacak.Hayırlı geceler.

Motosikleti
    Bajaj 150 NS Pulsar
    Sınavlardan dolayı foruma girme fırsatı bulamadım malesef cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim ortalama 65-70 km hızla gitmeyi planlıyorum eğer gidecek olursam ve dediğiniz gibi varış noktasını bir menzil olarak değil de yavaş yavaş geze geze gitmeyi isterim ama tecrübesiz olduğumdan dolayı biraz çekinme var dolayısıyla 140 km daha önce hiç gitmediğim bir yoldan gittim 2 gün önce felan 140 km yapmama rağmen acayip yorulduğumu hissettim diğer bir çekindiğim husus da bu halen kararımı veremedim

Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    Bence gitme zaten öğrencisin her sene sonu bu imkanın var biraz daha tecrübelen öyle çık yola. Bende Antalya da okuyorum motorumu antepten 150 TL ye getirdim haziranda aynı şekilde götüreceğim

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Rebulls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gitme zaten öğrencisin her sene sonu bu imkanın var biraz daha tecrübelen öyle çık yola. Bende Antalya da okuyorum motorumu antepten 150 TL ye getirdim haziranda aynı şekilde götüreceğim
    ben Kocaeli Denizli 200e getirtttim. Siz iyi bir fiyata getirmişsiniz. Hangi yolla getirdiniz merak ettim? Benimde memleketten gelmesi gereken bir motor daha var..

Merhaba GemmaGustavo ,
    Bence siz motoru,güzelce yükletin, taşıt ile gönderin.

Nerede,ne zaman,şehir içi,şehir dışı nerede sürüyor olursan ol , her zaman kendin için en güvenli olacak sürüşü yapmaya çalışın.Tabiki de senle ben aynı olamayız ben daha beceriksizim ama .. 1500 km de iken düşündüm kendimi..Hiçbir zaman oldum ben,tamam öğrendim diyip gereksiz bir güven içerisine girip,bu km lerdeyken daha artık şehir dışında da sürebilirim dememeli..

İncelemende fayda var .
    http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/71788-ikarus-sendromu.html

Anlıyorum seni, bir an önce uzun km lerde sürmek istiyorsun ama zamanı varsa, beklemek.. kaza yaptıktan sağ salim ayağa kalktıktan sonra motor tamir olsun diye beklemekten daha iyidir.. Sen güzelce yüklet motoru, taşıt ile gönder

Kazasız belasız
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben Kocaeli Denizli 200e getirtttim. Siz iyi bir fiyata.getirmişsiniz. Hangi yolla getirdiniz merak ettim? Benimde memleketten gelmesi gereken bir motor daha var..

Merhaba GemmaGustavo ,

Nerede,ne zaman,şehir içi,şehir dışı nerede sürüyor olursan ol , her zaman kendin için en güvenli olacak sürüşü yapmaya çalışın.Tabiki de senle ben aynı olamayız ben daha beceriksizim ama .. 1500 km de iken düşündüm kendimi..Hiçbir zaman oldum ben,tamam öğrendim diyip gereksiz bir güven içerisine girip,bu km lerdeyken daha artık şehir dışında da sürebilirim dememeli..

İncelemende fayda var .
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-sendromu.html

Anlıyorum seni, bir an önce uzun km lerde sürmek istiyorsun ama zamanı varsa, beklemek.. kaza yaptıktan sağ salim ayağa kalktıktan sonra motor tamir olsun diye beklemekten daha iyidir.. Sen güzelce yüklet motoru, taşıt ile gönder

Kazasız belasız
    Birader ben önce kamyonculara sordum 300 dediler sonra otogara gittim otobüs firmalarını tek tek geziyorum ama 300e tav olmuştum zaten. Çayiragasi turizm 150 diyince yolladım hemen
    oluroyle bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bence uzun yol şehiriçi kullanıma göre daha rahat. en azından benim içim öyle. bence götürebilirsin hem tecrübe olur.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep şehir içi kullanacaksın diyeceklerki uzun yol yapma tecrüben yok.
    Herşeyin bir ilki vardır. Git dostum. 60-70 Ortalama diyosun o kadar sakin sürüyosan git bişey olmaz.
    Yolda yağ bal olur riski var deme 50bin km tecrübesi olanca o yağa girdimi hele virajda ise sonu genellikle yerde biter.
    Ben daha önce ybr kullanırken 600cc motorla denizli-fethiye yaptım. Sıkıntı olmadı.
    Bileğini kontrol edebiliyosan sağ salim varırsın.
    Yolun açık olsun

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Uzun yola çıkmadan uzun yol tecrübesi nasıl kazanacaksın?
    Şehirlerarası yollarda absürt virajlar olmuyor hızını düşürmeden gider gelirsin

GurdalK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 Ns
    uzun yolda küçük hacimli motor zaten başlı başına sıkıntı bir de buna acemilik eklenince 600 km çok gibi görünüyor ama bir taraftan başlamak lazım değil mi? Sen keyifli bir yolculuk planla kendine , şu kadar süre git şu kadar dinlen falan düşünme. Kendine bir rota çiz ve konaklama dinlenme yerlerini işaretle. Yolda özellikle ağır vasıtaları sollarken motorunu iyi dinle rampaları iyi hesap et. acele etme keyfini çıkar olur gider. Ve güzel bir tecrübe olur

Motosikleti
    Bajaj 150 NS Pulsar
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben Kocaeli Denizli 200e getirtttim. Siz iyi bir fiyata getirmişsiniz. Hangi yolla getirdiniz merak ettim? Benimde memleketten gelmesi gereken bir motor daha var..

Merhaba GemmaGustavo ,

İncelemende fayda var .
    http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/71788-ikarus-sendromu.html

Kazasız belasız
    Evet ikarus sendromu yazısını okudum ve ben daha 5000 km ye gelmeden bende başladığını nerdeyse hissettim ayrıca gerek ani manevra olsun gerek te ağır vasıtaların türbülans etkisinden çok etkilendiğim için bu yaz memlekete motorla gitmemeye karar verdim otobüs ayarlarsam onunla götüreceğim eğer ayarlayamazsam da ayda 1 gelip 1 hafta kalıp motorumla olacağım çok teşekkür ederim hocam
    oluroyle bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    istanbul gibi bir şehir içindeysen uzun yola çıktığın zaman bir daha istanbula dönmek istemezsin, istanbulda da bir daha motor kullanmak istemezsin. Uzun yol iyidir. 1500km yol yapmışsın; Peki ne kadar sürede yaptın? Motorun üstünde en uzun kaç saat durdun? Herhangi bir sağlık problemin var mı?
    Motorun üstünde 2 saatten fazla en az 5 defa kaldıysan uzun yolu çekebilirsin.
    Hipertansiyon vs herhangi bir kalp ritminde düzensizlik yaratan bir rahatsızlığın yoksa gidebilirsin.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben 600 km yi arabayla zof yaptim gece uyudum tehlikeli olmasin diye bence otobusle gitmenizde fayda var. Yol bitmez cunku bir yere varmaya calisacagim diye ugrasip duracaksin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Acemilik ile 600 km gitmek sıkıntılı olabilir, bitmeyen yol yapmışlar arkadaş diyebilirsin, ha işin şu boyutu var kendine güveniyorsan çık yola, baktın olmuyor bi otobüse el et, çok çok sana deneyim olur bu iş

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2 sene önce üniversite 3.sınıfken ybr mi alalı 9ay olmuştu. Aynı ikilemde kalmadım. Çünkü izmirden adapazarına gitmekçin farklı bir güzergah kullanmaya niyetliydim. İzmirden çıktım kıyılardan Kuşadası Marmaris Fethiye kaş Antalya ya kadar gittim. Sonra yukarı vurup Afyon üzerinden adapazarına ulaştım. Kamplar denizler anlatılamayacak anılarla eve döndüm. Hayatımda yaptığım en güzel yolculuktu.
    Bunun güzel olma sebebi benim eve ulaşmaya değil gezmeye çıkmam. Yolun sonu da beni eve götürecekti sonuç olarak ama asıl amacım gezmekti.
    Gezmek istiyorsan yap ancak gezmek değil ulaşmak istiyorsan o motorla sıkıntı çekersin. 400km yaptım ben bir günde en fazla o yolculuk süresince. Sonrası çok sıkıcı oluyor. Gençlik, tecrübesizlik aynı zamanda keşfetmenin güzelliğini yaşatıyor. Arkadaşların dediği gibi bir f1200gs ile yol gittikten sonra ybr ile gitmek yavan gelir. İstemez kimse eğlenmez. Ama ben inanılmaz eğlendim.
    Bu uzun yolda sıkılıp tapa gaz yapıştıracaksan hiç çıkma o yola. 80le etrafı izleye izleye gitmek sana zevk verecekse git.

Bide yolu 2 ye bölerek hem güzergahta gezecek bir sürü zaman bulursun, hem de dinlenerek sağlıklı yolculuk yaparsın. Öğretmen evlerinde ya da ucuz otellerde kalabilirsin gece.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GemmaGustavo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj pulsar 150 ns kullanıcısıyım üniversite öğrencisiyim ve haziranın 10 u gibi dersler bitiyor motoru burda bırakmak istemiyorum ve memleket ile kaldığım yer arasında 600 km yol var şehir içi 1500 km yol yaptım şu ana kadar sizce memlekete motorla gitmeli miyim gitmeliysem de kaç kilometre de bir ara vermeliyim yardımınız için şimdiden teşekkür ederim
    işte buna fırsat derler. çık yolla kardeşim. yoksa böyle düşünürsen nasıl uzun yol tecrübesi yapıcan bi yerden başlamak lazım.
    başlamak bitirmenin yarısıdır.. kazasız belasiz sürüşler.
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)